Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- topeti - 2007. 01. 12.

Ha már igy szóbakerült.... nem tudok jobb topicot neki, esetleg az OFF-ba, de ott elvészne Smile

Szóval, angolul mi a neve a "membránszél"-nek? Membrane surround? Membrane brim?

- topeti - 2007. 01. 12.

Ezzel a 10-20-30 Hz-el vigyázz! Fs alatti hangokat nem nagyon szereti. Leéghet a tekercs.

- shalafi66 - 2007. 01. 12.

Ha nem torz a jel, nem ég az le rögtön, de tényleg fölösleges szegényt kínozni. Smile

- Mócsing - 2007. 01. 12.

Ha csak a lineális kitérést használom ki ,akkor is leég ?

HA 31-1008 - BalekAlak - 2007. 01. 12.

Sziasztok!

Uj srac vagyok es rogton pofatlan kerdesekkel foglak bombazni Titeket! .oh.

Egy cimboratol kaptam 2db HA 31-1008 jelzesu hangszorot, ami szinte biztosan ujra van peremezve.
Mit lehet errol a darabrol tudni? Parameterek fellelhetoek?

Koszonom!

BalekAlak

http://hangszoro.net/oldspk/ha31-1008.jpg De ez még a videoton korszakhoz tartozik.

- BalekAlak - 2007. 01. 12.

Hello Admin!

Koszi a delutani segitseget a regelessel kapcsolatban is!

A mostani HA31-hez tervezett bandpass-ben erdemes ezekkel a hangszorokkal gondolkodni, vagy inkabb valami mast javasolsz? Esetleg inkabb vegyek uj HA 31-et?

- BalekAlak - 2007. 01. 12.

Hmmm.... Elegge masok a T/S parameterek... is!

Akkor annyira ne oruljek nekik? :|

Zárt dobozban elég jók 64-80 literig.
Az 53/33 literes BP ládában ilyen lenne (kék vonal:ha31-1008, lila: 422):
[Kép: 310mmoz0.th.gif]

Kicsit érzéketlenebb, rosszabb impulzusválasz, rosszabb átvitel. De azért használható.

- SMA - 2007. 01. 13.

Kedves Mindenki!

Ez a fajta bejáratás nem tesz jót a hangszórónak, sőt tönkre is lehet tenni, még kis teljesítménnyel is.
Üzemszerű állapotában kell járatni, mégpedig "normál" műsoranyaggal, tehát be kell kapcsolni a rádiót és az szólhat mérsékelt hangerőn egész nap.
Ezt a procedúrát érdemes alkalmazni, több napon keresztül, kb. 50-100 óra alatt már a bejáratás megtörténik.

shalafi66!
Mikorra várhatom a HA18-620F hangszórókat?
Még visszajelzést sem kaptam?!
Üdv! SMA

- pagrus - 2007. 01. 13.

SMA Írta:....
Üzemszerű állapotában kell járatni, mégpedig "normál" műsoranyaggal, tehát be kell kapcsolni a rádiót és az szólhat mérsékelt hangerőn egész nap.
Ezt a procedúrát érdemes alkalmazni, több napon keresztül, kb. 50-100 óra alatt már a bejáratás megtörténik....
Kedves SMA! Alá tudod ezt mérésekkel támasztani?

- SMA - 2007. 01. 13.

Kedves pagrus és Többiek!

Hmm, nem, de "ezeréves" tapasztalat alapján mondhatom, jobb így végezni a bejáratást, mint generátorról egy frekvencián, - szinte észrevehetetlenül túlterhelve hajtani a hangszórót.
Profik is "járatják" az új konstrukciókat műsorrral, nem szinusz-jellel.
Mérőjellel csak a mérést végzik.
Üdv! SMA

- spexcel - 2007. 01. 13.

Én nem értek egyet azzal, hogy az igazi műsor a megfelelő...valóban könnyebb túlterhelni, de ésszel hajtva sztem jobban bejáródik és - főleg - nem utálja meg az ember az egészet a folyamatos zaj miatt. .monokli. Valójában a zene sokkal nagyobb csúcsokat tartalmazhat, mint pl. egy sinusos jel, míg a jelgenerátoros jel jól szabályozható, és a profibb cuccok tudnak "burst" üzemmódot is, amit a "nagyok" a terhelhetőségi teszthez is használnak. (10ms szól, 100ms nem szól, ill. hasonló)

- Crockoo - 2007. 01. 13.

topeti Írta:Ha már igy szóbakerült.... nem tudok jobb topicot neki, esetleg az OFF-ba, de ott elvészne Smile

Szóval, angolul mi a neve a "membránszél"-nek? Membrane surround? Membrane brim?
A foam edge habszél...
ebből a foam a hab. Smile

- spexcel - 2007. 01. 13.

Surroundnak szokták híni nyugati cakkörökben. Az edge inkább "él"-t jelent. Smile

- topeti - 2007. 01. 13.

Akkor jól fordítottam Lévának .cigi.

- topeti - 2007. 01. 13.

SMA Írta:Üzemszerű állapotában kell járatni, mégpedig "normál" műsoranyaggal, tehát be kell kapcsolni a rádiót és az szólhat mérsékelt hangerőn egész nap.
Ezt a procedúrát érdemes alkalmazni, több napon keresztül, kb. 50-100 óra alatt már a bejáratás megtörténik.

És a rózsazaj? Az sem jó?

- spexcel - 2007. 01. 14.

Az tartalmaz 20Hz-es hangokat is pl.. Sztem. jó a szinusz, ha mértéket tudsz tartani, de a zene sem rossz, ha bírod a zajt. Ha meg rózsaZAJ, akkor inkább zene... Smile

- pagrus - 2007. 01. 14.

Rózsazene. Rózsalovag?

- topeti - 2007. 01. 14.

A fehérzaj hangnyomásszintje állandó. Bővebben? Minden freki azonos amplitúdójú?
A rózsazaj hangnyomásszintje oktávonként 3dB-lel csökken. Mintha erre mondanák, hogy minden frekvencián azonos hangerősségű.
Na de hogy is van ez? Spektruma hogy néz ki ezeknek a zajoknak? Tudnátok képet mutatni róla?

- pagrus - 2007. 01. 14.

Google a te barátod.

- topeti - 2007. 01. 14.

Tudom de képet ... ó elfelejtettem képekre szűrni .pia.

- SEAS - 2007. 01. 14.

Kérlek szépen: http://en.wikipedia.org/wiki/Colors_of_noise
Egy-két érdekességet én is találtam.

- SMA - 2007. 01. 14.

Kedves Mindannyian!

Nem értem, a zene - zaj, nektek?

A szinusz-jeles járatás azért sem egészen jó, mert mechanikailag rezonanciára kelthet bármit a hangszóróban és akkor az szétrázódhat, sérülhet, mechanikailag. ( Hasonló, mint egy mikrofon-erősítő-hangszóró begerjedése. ) Nem tesz jót, egyiknek sem.
A rózsazaj már jobb, de azt fárasztó hallgatni, azért írtam normál műsorjelet.
A rózsazaj oktávonkénti energiatartalma azonos. Ezért ezt használják mérésekhez, vagy a fehérzajt, de azt szűrőzve, tehát végeredményében a rózsazajjal mért értéke azonos.
A Burst-jel mérésre való, nem járatásra, ez is erősen igénybe veszi a mechanikai elemeket.

( Remélem, shalafi66 azért nem ír, mert gőzerővel készíti a hangszóróimat. )
Smile
Üdv! SMA

- spexcel - 2007. 01. 14.

Ebben nem fogunk megegyezni, sztem márpedig beállítások kérdése. A hangszórógyártók az IEC szerinti terhelhetőséget is burst-tel mérik, de mindegy, mint mondtam, nem lesz konszenzus. Smile
Sztem ha így járatsz egy hangszórót és az szétrázódik, akkor az hosszú távon egyébként is szét fog. Elvileg (és egy jó hangszóró gyakorlatilag is) gond nélkül kibírja a szinuszos járatást, nekem semmilyen márkával nem volt még bajom. 100óra a legtöbb esetben több, mint elég, és ha a hangszóró ezek alatt kimúlik, az még mindig jobb, mint ha fél év használat alatt dobta volna el magát. Szvsz, mint mindig. Wink

- topeti - 2007. 01. 14.

topeti Írta:Tudom de képet ... ó elfelejtettem képekre szűrni

Ja elfeledtem megirni, hogy átkattintottam a "képek" keresésére a google-ban és dobta a sok találatot...
De SEAS által közzétett nagyon jó, itt szépen össze van foglalva mindenféle zaj...
Köszönet érte.

- shalafi66 - 2007. 01. 14.

SMA, megtalátam a leveled, egy hónappal ezelőtti dátummal érkezett meg, ezért nem láttam elsőre. A hangszóró egyelőre nem tudom, hogy elkészíthető-e az üzemben, és azt sem, hogy ez milyen többletköltséggel jár. Amint van valami biztos pont, írok.

- pagrus - 2007. 01. 14.

A rózsazaj már jobb, de azt fárasztó hallgatni, azért írtam normál műsorjelet.
.....
Az a gond a módszereddel, hogy a kész dobozban történik, márpedig a bejáratott hangszórót megmérve következik még csak a doboztervezés, legalábbis ha egy típust először használok. Az elég kínos lenne, ha a kész hangfalról derülne ki, mégsem lett jó emiatt...
Légyszíves tegyél fel mérést a módszered alkalmazása előtti és utáni állapotról, valami ilyesmire gondolok, amit én mértem bejáratás előtt és közben:

[Kép: bejaratas1.jpg]

Vásárlás után:
Fs=45,7 Hz - Vas=20,6 l - Qts=0,58
20 óra bejáratás után:
Fs=41,0 Hz - Vas=25,6 l - Qts=0,53
A gyári adatok:
Fs=36 Hz - Vas=38 l - Qts=0,52

- SMA - 2007. 01. 15.

Kedves shalafi66 és Többiek!

Ha ez nem lehetséges, akkor a sima 620-ból 2db. kellene, adatlap szerinti tudással. Január 25.-ig ha lehetséges, szeretném megkapni.

Igen ezt Én is észrevettem utólag, valami gond van/volt a Linux beállításában, majd korrigáljuk. ( Ez is elég önfejű szoftver bizonyos helyzetekben. )

pagrus!
Én a bejáratottnak vélt hangszóróhoz számolok mindent, tehát a többé-kevésbé végleges állapotra van a doboz elkészítve, behangolva.
Ami esetleg eltérés lesz/van, az a tűrésbe belefér.
Nem értem, néha a tengernyi munkátokat amit beleöltök egy konstrukcióba; és a végeredmény nem ezt igazolja, akkor hibásnak mondtok hangszórót, váltót, egyebet?
Üdv! SMA

- spexcel - 2007. 01. 15.

Nem, szerintem pagrus arra céloz, hogy mindent megtesz, hogy a tengernyi munka ne legyen hiába. Így vagyok ezzel én is. Wink Ha csalódás, akkor csalódás, de legalább én mindent megtettem. Smile
Egyébként pl. a H2000 magasakat már kezdtem én is pokolra kívánni, de sejtettem, hogy annyira nem lehetnek rosszak. Szenvedtem kb. fél évet, mire eltaláltam a váltót: onnantól egy szavam nem lenne rá, sőt. Lineáris volt addig is, a fázis is okésnak tűnt, de mégsem volt igazi. Aztán jött egy újabb verzió, ami csak kevéssé különbözött a többitől, mégis egy világgal jobb. Szóval feladásról szó sincs.

- Mócsing - 2007. 01. 15.

Kíváncsi lennék a revelatorokkal mennyivel szólna jobban a TL-em .
Annyival biztos nem mint amennyivel többe kerül .Valószínü mégcsak szégyenkeznie sem kellene .

- pagrus - 2007. 01. 15.

Nem értem, néha a tengernyi munkátokat amit beleöltök egy konstrukcióba; és a végeredmény nem ezt igazolja, akkor hibásnak mondtok hangszórót, váltót, egyebet?......

Ez még így eléggé önös érdek lenne, ami nem baj, de mivel ezeket nem csak otthon magamnak csinálom, hanem kiteszem a netre, az is motivál az alapos munkában, hogy ne vezessek félre másokat.
Van elég felhomályosító, az ő sorukba nem állok be.

- SMA - 2007. 01. 16.

Kedves pagrus és Többiek!

Dícséretes dolog!

Nagyon erősen spórolok egy PC-analizátorra, remélem hónapokon belül sikerül megvenni és akkor Én is tudok majd csodás ( remélem ) mérési eredményeket ide betenni, vagy elküldeni az érdekelteknek.
Addig az egyéb méréseimre támaszkodva írom meg egy-egy kritikámat, ami nem mindig negatív, persze.

Shalafi66?
Lesz, vegy nem lesz? ( Hangszóró)

Üdv! SMA

- shalafi66 - 2007. 01. 16.

Úgy emlékszem, megrendelted. .??. Tehát lesz.

- pionyer - 2007. 01. 17.

spexcel Írta:Surroundnak szokták híni nyugati cakkörökben. Az edge inkább "él"-t jelent. Smile

http://www.simplyspeakers.com/speakerrepairinstructions.htm
Simply Speakers Speaker Repair Instructions