Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- topeti - 2007. 02. 16.

shalafi66 Írta:Peti, b-reflex dobozban direktsugárzóként
Helyes Smile Valahogy nekem az omni nem jött be Sad
Akkor ha jól sejtem, a titkos favorit a 20-asok közül a HA22-599M lesz.

- shalafi66 - 2007. 02. 16.

Pedig nincs ilyenem. Ezek a hangszórók nagyjából egyformán jók.

Ui: az előlap döntés nem rossz ötlet, csak kell egy ehhezvaló hangszóró.

- Bici - 2007. 02. 18.

Hali!

A 25-ös Braun hangszórónak az adatlap szerint elég jó tuljadonságai vannak.
Számításaim szerint a legjobb dobozméret/teljesítmény+mélyhang aránnyal rendelkezik. (a többiekhez képest)
Ezt a Braun membrán okozza, vagy más oka is van? A Cms érték is elég alacsony.
Ha nem a membrán miatt ilyen jók az adatai, akkor lehet kérni ilyesmit 13centi körüli méretben? Kompakt (valszeg zárt) dobozhoz kellene. Cél: minél kisebb doboz, minél nagyobbat szóljon.

Köszi!

ui.: A kérdés egyelőre elméleti, nyáron, a vizsgák után lesz időm építésre, de addig mindenképp teljesen képbe szeretnék kerülni.

- shalafi66 - 2007. 02. 19.

Zárt dobozhoz nem tudok hangszórót, főleg 130mm-es méretben. Jó mélyátvitelhez esetleg ottvan a 170mm-es 634-es hsz, de az sem zárt dobozhoz való. A braun átvitelét is mint a többi hangszóróét a T-S paraméterek határozzák meg, ezekért persze nem csak a membrán felelős. Az engedékenység nem túl alacsony itt sem, az az 1mm inkább olyan középút.

- Bici - 2007. 02. 19.

Pedig a régi vidik közül volt zárt rendszerű, de ez nem is annyira fontos.
Jó a BassReflex is, csak kicsi legyen.
Na, mindegy, számolgatok még...

.hm. Hány liter az a kicsi?

- Bici - 2007. 02. 19.

5 liter körül. annál nem nagyon szeretnék nagyobbat. Kicsi a hely. Sad

Jól gondolom, hogy kétutas? A 618-as mélyközép egész jó még 5 literben, vagy ha kisebb terhelhetőség is elég, akkor a 436-os.

Aki véletlen a habszélű 170-es szélessávúra várna, annak jó hírem van, gyártható, de most csak a 180mm-es kosárban.

- Bici - 2007. 02. 19.

A 618-as szerinted mit villant egy DIN 20W-os IC-re kapcsolva? Vagy az már sok lenne neki?
Azért gondoltam először zárt dobozra, mert akkor nagyobb hangszóró is belemenne 5 literbe, de akkor akusztikus felfüggesztésű dobozról beszélünk, és ahhoz teljesen más hangszórók kellenek. (nagyon lágy membránfelfüggesztés)
A 618-ast nézegetem egy kicsit BassBox-al, köszi!

5 literben 70-80W-ig üzembiztos. Big Grin A kis 100mm-es 25W-ig.

- Mócsing - 2007. 02. 19.

A 180-as kosár egyezik a 620-aséval ?

És ha f-ordítva kérdezem? A 620-as hsznek 180mm-es a kosara? Big Grin Igen. és Igen. Smile

- topeti - 2007. 02. 19.

Tudtommal csak 1 féle 180-as kosár van, tehát a válasz igen. Smile Lehet örülni a szép külalaknak.

/Hopsz, látom megelőztek amig irtam..../

Akinek attól szép, mert hatlyukú, az örüljön. Big Grin

- Mócsing - 2007. 02. 19.

Bizony mondom néked ,szárnyal a lelkem . .ok.
Akkor a héten elkezdem intézni a rendelés konspiratív részét .

- Quadlipi - 2007. 02. 20.

shalafi66 Írta:Aki véletlen a habszélű 170-es szélessávúra várna, annak jó hírem van, gyártható, de most csak a 180mm-es kosárban.
A következő kérdésem lenne Shala. Lehet-e ezt HC18-at, nem habszéllel, hanem a 620F-re rakott gumiszéllel kérni. Van-e neked raktáron ilyen gumiszéled még? Nem mintha bajom lenne a negatív habszéllel, de látva a 620 változásait szerintem sokat profitálna belőle ez a hsz. Az alacsonyabb Fs, Qts, Qes és az egyenletesebb freqimenet jól jönne ennek is. És mivel a 18 kosárral is össze tudod szerelni gondoltam, akkor semmi akadálya ennek a kis átalakításnak. Mostanában úgy is nagyon elkezdett érdekelni az egy utas technika. A magam részéről, még látatlanban is bevállalok kettőt, ha elkészíted. Üdv: Lipi

- shalafi66 - 2007. 02. 20.

Az a gumiszél elég drága mulatság, mert az egyik 190-es sony hangszóróról bontom le, ezért inkább ne ragaszkodj hozzá. Megpróbál a cégvezető keresni nekem tannoy gumiszélt, abból még van talán pár darab, és ha jó méretben, akkor semmi akadálya, hogy használjam. Ha már szélessávúnál vagyunk, van egy 100mm-es újításom is, meg egy 200-as is. Csak időm nincs amennyi kéne...

shalafi66 Írta:Ha már szélessávúnál vagyunk, van egy 100mm-es újításom is, meg egy 200-as is. Csak időm nincs amennyi kéne...
Ez érdekelne. Ha van valami infód már ezekről, akkor léci tedd közkincsé. Ha lessz Tannoy széled, természetesen érdekelne abból is egy kisérleti HC18! Üdv: Lipi

Mindenféle infóm van, hisz anélkül nehéz hangszóróval kisérletezni, csak nincs összerakva adatlappá. Meg spec. erről kép sincs még, és setét van... http://hangszoro.net/full/hc10-653.jpg Amit mailben küldtem, az nem tetszett? Pedig elég jó hangszóró.

A paraméterei kifejezetten tetszenek, de a kialakítása már nem annyira. Gondolok itt arra, hogy úgy néz ki ez csak hátulról szerelhető, mivel a mágnesen az árnyékoló búra túl nagy. Az ovál hsz.-ek sem tartoznak a kedvenceim közé. Még barátkozom vele. Ez a HC10 is elég jónak tűnik. Köszi.

A búra normális esetben nem ilyen nagy, 45mm a mágnes külső átmérője, ez csak "kényszermegoldás" volt, és nem akartam már leszedni róla, hogy kicseréljem. Smile Vannak az ovál hangszóróknak előnyei iránykarakter és parciális rezgések terén, és asszem pl. ez is hazai találmány, Big Grin szóval ideje megszeretni. [Kép: sziv.gif]

Csak hogy más is tudja miről van szó: http://hangszoro.net/full/h0816-488.jpg

Ez a kis 100mm-es szélessávú, azért sztem több mint elég jó.. Igaz nem TL-be való a 138-as EBP-vel, de a 89dB-s érzékenység így érhető el...

- cirrus - 2007. 02. 20.

Boccs Shala, melyik a legjobb középsugárzó a kínálatban, amit már máshol is ajánlottál, a HB 12,5?

.hehe. Elmélkedek itt a szélessávú hszekről, már mindenütt egyutas hangsugárzókat látok, és akkor valaki visszaránt a földre. .foghijas. A 125mm-es közép egy kicsit módosított változata volt eddig a legjobb.

- Crockoo - 2007. 02. 21.

shalafi66 Írta:Akinek attól szép, mert hatlyukú, az örüljön. Big Grin
Én azóta is gyönyörködöm.... Big Grin

- Bici - 2007. 02. 21.

Hali!

A 634M/8R mélyközép hangszórót lehet valahogy párosítani HG 1,9-623 magassal?
Tudom, hogy a 634 csak 4k-ig megy, de ha a HG 1,9 középtartományát kissé kiegyengetnénk, akkor jó lenne 4kHz körül is.
Van erre valami mágneses kompenzálási módszer?

Köszi, és bocs, ha hülyeséget kérdeztem... Big Grin

- shalafi66 - 2007. 02. 21.

Szerintem nincs erre szükség.

- Bici - 2007. 02. 22.

Értem, ezek szerint simán is illeszthető?
Azért tettem egyébként fel a kérdést, mert az említett magassugárzó adatlapján azt olvastam, hogy 5k az alsó határfreki . Gondolom az 5k alatti egyenetlen freki átvitel miatt.
De ha azt mondod lehet, akkor elhiszem.
Kösz!

- shalafi66 - 2007. 02. 22.

Big Grin Fordítva, nincs szükség arra, hogy az 1,9-es dómmal vesződjünk.

- Bici - 2007. 02. 22.

Jaaa, értem, akkor mit ajánlasz hozzá? 2,5-öst?
Amúgy a 634M jól szól? Esetleg van helyette jobb választás szerinted?
A jó méret/teljesítmény miatt választottam. Valszeg 25-ös Braun lesz mélyládának 2db 634M-el épített doboz mellé.
A Braun membránját is Ti gyártjátok licens alapján, vagy van belőle raktáron készen egy csomó?

Mivel egyszerre több ezer membrán készül, van belőle egy pár darab. Smile A 634-et a terhelhetőség miatt válaszottad? Gondoolom ez fontos szempont akkor és gondolom a mélyátvitel is az. A külön mélyláda ilyen összeállításnál meg lehet, hogy nem feltétlen szükséges talán. Bár ez felhasználási mód és terhelhetőség-igény függő. Magasnak ott a 2,5-es dóm, vagy a 493-as papíros magas, de utóbbi nem olyan szép...

- Quadlipi - 2007. 02. 22.

shalafi66 Írta:Ha már szélessávúnál vagyunk, van egy 100mm-es újításom is, meg egy 200-as is.
Shala, és a 200-as szélessávúról nem lehetne megtudni valamit.

Ha ez kérdés Big Grin akkor a válsz: hogy lehet. Elég sokat dolgoztatsz mostanában. Smile http://hangszoro.net/full/c22-598.jpg

- Quadlipi - 2007. 02. 22.

shalafi66 Írta:Elég sokat dolgoztatsz mostanában.
Ja kérem, az élet nem habostorta. .ehes. Azért nagyon hálás is vagyok, ez a megrendelésekből is látszik, és remélem késöbb is látszani fog! Köszönet a fáradozásért. .taps.

Igazán nincs mit köszönni, szívesen csinálom. Ha nem így lenne, akkor egyáltalán nem dolgoznék rajta. Smile

Ha minden igaz három új hsz következik most, egy 150 és két 180mm-es. Az egyik viszonylag szélessávú lesz, a másik kb. +- 7,5-7,8mm lineáris kitérést tud majd.