Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- vava - 2007. 02. 22.

Salla beindult mint benzintől a diesel Smile

Ennek csak örülni lehet!
Hajrá csak így tovább Wink

- shalafi66 - 2007. 02. 22.

A nagyon szélessávú 180mm-es mélyközép hsz itt jár most: http://hangszoro.net/laci/forum/620.GIF Ezt először Dokinak akartam ajánlani, de ki tudja lehet, hogy nem is kellene neki. Big Grin

- Mócsing - 2007. 02. 22.

A nagyobbik TV hangszórónak is olyan szép az átvitele ,mint a kicsinek ?

- shalafi66 - 2007. 02. 22.

.?. Az melyik? A 1320?

- Mócsing - 2007. 02. 23.

igen

- shalafi66 - 2007. 02. 23.

Sajnos az nem ilyen szép, de új gyártás nincs belőle, csak régi videotonos (így nem tudom most milyen lenne), annál azért elég komoly korlátok voltak a régi vasanyag és a mágnes miatt szinte lehetetlen volt jó magasátvitelű hangszórót gyártani. http://hangszoro.net/laci/forum/302.GIF
Name: H1320-302
Fs = 74,02 Hz
Qms = 4,984
Vas = 24,81 liters
Cms = 0,981 mm/N
Mms = 4,713 g
Rms = 0,44 kg/s
Sd = 133,5 sq.cm
Qes = 1,933
Re = 6,7 ohms
Le = 0,254 mH
Z = 8, ohms
BL = 2,756 Tm
Qts = 1,393
no = 0,502 %
1-W SPL = 89,15 dB
2.83-V SPL = 89,92 dB

Ha lepukkadt TV-ből tudok menteni 0816-t ,csinálok belőle egy kisérleti TL-t .

NNo igen, ezekkel a T-S paraméterekkel TL-ért kiált a hangszóró. Azt viszont nem garantálom, hogy a bontott is olyan lesz, mint az új. .ful.

Gyártjátok még ?

A 0816-ot igen, ez is egy viszonylag új példány volt, amit mértem.
[Kép: 4882lb6.th.jpg]

Kérek belőle 2 db 8 Ohmost , ha lehet árnyékolás nélkül . Az is jó ha elmondod hogyan lehet lepiszkálni . Megerősítem majd emailban is . /Ha a freemail is úgy akarja . /

- topeti - 2007. 02. 23.

Árnyékolás nélkül kéred, aztán meg csinálsz hozzá rányékoló búrát? Smile Tongue
Hova használnád, és milyen hosszú TL-be tennéd?

- Mócsing - 2007. 02. 24.

Árnyékolás nélkül azárt kérem , mert kompenzálni akarom . Ezt ugyan Shalafi útálja nagyon . Dehát mindenkinek van valami bugja .

112 inch-re . .ir.

Ha esetleg megtudnád mire akarom használni ,nekímélj, áruld el nekem is . Én is szeretném tudni ! .kopp.

- topeti - 2007. 02. 24.

jaj, kompenzálásra gondoltam, nem árnyékolásra Smile
mire használod? pofonegyszü, Pópa énekeket hallgatni Smile

sziasztok

- shalafi66 - 2007. 02. 24.

A búra alatt ottvan a kompenzáló mágnes itt is, mint minden mágnesesen árnnyékolt hangszórónál.

- Mócsing - 2007. 02. 24.

Akkor nem bonyolítom tovább , pedig nagy kedvem lenne hozzá . .zsepi.
/ Hamár Akkormár dolgozik mint a rosseb ./

- Bici - 2007. 02. 24.

Szia Shala!

A HA27 -566D miben különbözik a sima 566-tól, illetve az 566M-től? Mik az adatai?
Illetve ebben a kategóriában milyen ésszerű alternatívája van? A lényeg a mélyhangátvitel és az ár. Terhelhetőség most nem számít, nem kell nagy kakaó.
Szeretnék középsugárzót is, de nincsenek feltöltve adatok. .morcos.
Olyan kéne, ami minél magasabbra megy, viszonlag egyenes frekimenettel. .ehes.

Köszi!

ui.: A lényeget kifelejtettem: Elkészíthető-e a ha27 (vagy ha másikat ajánlasz, akkor az) negatív peremmel? Tudom, hogy mindenki pont azt nem szereti, de nekem valahogy bejön. Smile Változtat ez valamit a hangján, és mennyit kéne ráfizetni? Köcc!

A D duplacsévés hangszóró, elvileg megegyezik paramétereiben az azonos impedanciájú szimpla csévés hangszórókkal. Egyelőre nem szeretném publikálni az adatait, egy igen régi példány van nálam, nem mindenben egyezik a most gyártottakkal. A kiscsapos 250mm-es hangszórók zárt dobozba valók, abban viszont egész jól teljesítenek, kb. 40Hz-es alsó -6dB-es pontot érnek el. Az átvitelük pedig 5kHz-ig egyenletes. Középhangszórókra még várni kell, mostanában nem foglakoztam velük. A két kisebb standard állapoban nem igazán jó, az 546, 326, 326P, egész tűrhetőek, ezekről vannak adataim is. Illetve most készültem el prototípus szinten egy 150mm-es mélyközéppel, egész jó hangszóró, és zárt kosárral is szerelhető.
Negatív habszél csak 160mm-es változatban létezik, a többi hangszóróé mind pozitív rilnis. És valamit én is kifelejtettem. A jelenlegiek közül a 250mm-es 672-es hangszórónak legjobb a mélyátvitele. Így ezt tudom ajánlani. Esetleg azt méginkább, hogy legyen kétutas a rendszer. Smile

- Bici - 2007. 02. 24.

Okés, ez esetben elgondolkodom a zárt dobozba való 25ös hsz-en.
Mitől függ, hogy egy hsz. zárt vagy b.reflex dobozba való? És a paraméterei közül melyek azok, amiből erre lehet következtetni?
És kb. mikorra várhatóak a jófajta középsugárzók? Nem ragaszkodom a 3utas rendszerhez, csak kivi vagyok. Big Grin
Ja, és a kiscsapos 25-öshöz zárt dobozban HG8-al 12dB, vagy 6dB-es váltót javasolsz? Nem nagyon fogom hajtani, mivel egy 2x30W-os erőlködő fogja csak táplálni.
Köszi!

.hm. :? .forog. .?.

Szerk: egy hangszóró attól való zárt dobozba, mert abban teljesít úgy, hogy az a legjobb kompromisszumnak mondható. A T-S paraméterekből lehet következtetni erre.

- Bici - 2007. 02. 24.

Smile OK, hogy a T-S paraméterekből, de pontosan melyekből, és mi módon? Vagy erre nincs könnyen elmagyarázható szabály? Sok év tapasztalat kell hozzá? Csak kivi vagyok, és mindent tudni akarok... .ehes. .ok. .taps.

MOD: Mit jelent az, hogy kiscsapos, vagy nagycsapos? És az alu öntvényes való zárt dobozba, vagy a lemez kosaras? Netán mindkettő? Köcce!

- shalafi66 - 2007. 02. 25.

Úgy nagyjából mindegyikből. Smile Vannak szabályok is erre, de nem általános érvényűek, és tökéletes választ nem mindig adnak (azért ha érdekel ez a téma, olvass utána mindenképp, én itt két sorban nem tudom leírni). A legfontosabb, hogy tudd mit szeretnél, és mit vagy hajlandó feláldozni ezért. Smile Én is csak akkor segíthetek igazán, ha ezeket tudod már.

'Kiscsapos' és 'nagycsapos' a hangszóró csapméretére utal, ezzel a cséve méretére is. Minden kiscsapos 250-270mm-es hsz zárt dobozba való, kosártól függetlenül.

- Bici - 2007. 02. 25.

Okés, köszi!

Esetleg tudnál ajánlani könyvet, vagy webcímet, ahonnan kiokosíthatom magam?

- etilin - 2007. 02. 25.

Klinger hangdobozépítés. Innen tudod letölteni http://www.hangszoro.net/download.htm
Ezeket a linkeket is nézegetheted: http://www.hangszoro.net/links.htm

- Bici - 2007. 02. 25.

.sokk.
Itt volt, és nem vettem észre?? .kopp.

Akkor neki is vágok a művelődésnek! .kv. Köszi!!!

- Bici - 2007. 02. 25.

Shala: Tudsz képet küldeni a lemezkosaras kiscsapos 25-ös hsz-ről (479, vagy 479M)?!
A 479M frekimenete mennyivel jobb, mint a sima 479-é?
Ha olyat is tudnál küldeni, az szupi lenne. (nem annyira sürgős, úgyis csak kb. két hét múlva lesz zsém rendelni...)

Egy távlati kérdés: tervezitek 16 centi körüli zárt dobozba való hsz készítését? Egy boltba kéne úgy 10db, de iszonyat kicsi helyen kéne elférnie, és emiatt az akusztikus felfüggesztés lenne a nyerő. A fejemben élő erre a célra "tökéletes" hsz úgy néz ki, mint a 634M (esetleg negatív porvédővel Big Grin ), és direkt kicsi zárt dobozba valósi... Nem tudom, mennyire kérdezek/kérek hüyeséget, vagy lehetetlent... .forog.
A bolt kb. egy-másfél év múlva nyílik, de már sok minden elő van készítve, és a hangfalaknak olyan kis helyet hagytak, hogy eldobtam az agyam, mikor megláttam. (20cm széles, 33cm magas, 20cm mély, de a mélységből még lejön kb. 1cm, a kábelnek.) a design miatt nem lóghat ki a szekrény síkjából, és a design váltás szóba sem jöhet, sajnos. Sad Ha minden kötél szakad, akkor marad a kisebb hsz, de jól jönne annál nagyobb kakaó...
Bocs a regényért... .oh.

A 479 átvitelét egy hét múlva biztos, hogy nem tudom küldeni, nincs most új mintadarabom, zavaros még ennek a hangszórónak a helyzete számomra, szertintem több idő kell, mire kitalálom, hogy hogyan lesz érdemes mérni.

Nem nagyon készül zárt dobozba való hsz, a szélessávúkat, és a 250-270mm-es kiscsapos hangszórót kivéve. Ezen a helyen pedig olyan 12 liter körüli hasznos térfogat lesz, úgy látom. A ha15-nek pont megfelel b-reflex dobozként.

Szerk: esetleg van egy új 150mm-es hangszóróm, amit már emlegettem, kicsit más, mint a régi.

- Bici - 2007. 02. 25.

Ok, értem, és kb. mikorra tudod elkészíteni az említett frekimenet ábrát? Csak azért, hogy érdemes-e rá várnom?
Vagy az is megfelelő, ha Te véleményt mondasz, hogy mennyivel jobb az M-es változat.
Az 546, 326, 326P közepekről tudsz adatokat belinkelni? Ja, és az új 15-ösről is érdekelne lehetőleg minnél több minden, kép, adatok, ár, stb.
Ja, télleg, az említett 25ös kiscsaposról van kép?

Ez egyébként ez mind ráér egy-két hét múlva.

A kisméretű bolti dobozokon még akkor gondolkodom, addig még van idő. Smile

Köszi a segítséget!!

Van kép. Előkeresem, de nem úgy néz ki normál állpotban a hangszóró, mint ahogy a képen. És ezekkel mind nem fogok két hét múlva sem végezni, először döntsd el, mit akarsz, aztán a kiválasztott három hangszóróhoz könnyebb elkészíteni az adatlapot, mint hathoz, vagy mennyihez. Az m változat kompenzált mágneskörös, nem jobb, mint a sima, csak más tud, és másképp kell használni. Az új 150-es hsz pedig már nem "orrhangú" mint a régi (dokit idéztem Big Grin ), valójában szélessávúbb, 9kHz-ig szól, szebb roll-offal, amitől könnyebben váltható. T-S még nincs hozzá, de majd lesz. Új membrán, lengőrendszer, csak a kosár maradt, meg a mágneskör.

[Kép: 479pv2.th.jpg] [Kép: 4791wq4.th.jpg] [Kép: 4792xg8.th.jpg]

- Bici - 2007. 02. 25.

Ok, akkor a 479 mélysugárzó marad. A sima változat. Ebből akkor ki lehet indulni.
A kérdés innentől kezdve már csak annyi, hogy a 479, és a HD8-as magas közé milyen közepet ajánlasz?

(HD8 619 és az 597 között mi a különbség? Mert a 619 jobban tetszik a matt kivitel miatt.)

Köszi!

MOD: Valamelyik HD 6,5 hsz-en érdemes még gondolkodni a 479 mellé egy középpel? (vagy anélkül)

Nézegettem még a HG 2,5 -464-es és 463-as dómot is, de a listában az szerepel, hogy a 463-as 70/90W-os, és 90dB-es, de az adatlapon már 100/140W van, és 92dB.

[Kép: p2250378ts5.th.jpg] [Kép: p2250384hf1.th.jpg]
Ez meg az új 150-es. A kosarát nem szabad nézni, az újrahasznosított. Big Grin

Szerk: egy nagyon jó merev exponenciális membránt kapott a hsz, szóval ez már egy egészen más kategória, bárhonnan is nézem. Smile

- Bici - 2007. 02. 25.

Csinos kis hsz!

Mostanában minden új hangszóró impregnált membránnal készül?
A 479 miben más a valóságban, mint a képen, amit belinkeltél?

Köszi szépen!

Az is impregnált. A 672-es kivételével mind az. Annak másféle membránja van, mint a többi, ott nem kell a bevonat.

- Bici - 2007. 02. 25.

Iggeeeenn???

Ezek szerint a fent lévő képekhez hozzá kell gondolni a bevonatot? pl. a 634 esetében?

Ok, végülis nem a kinézet a fontos... Smile

Télleg, lehet negatív porvédőt kérni valamelyik hsz-hez? .zold.