Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- Lex - 2005. 10. 04.

Mi lenne, ha a HC12.5 1544-644-ből készíteném? Ez 4 Ohmos és van elég mélye.
A WinISD zártnak 19,4 literes dobozt hozott ki.

- shalafi66 - 2005. 10. 04.

A HC12,5 is jó, de az majdnem háromszor annyba kerül, mint a kicsi HC10. Big Grin Azt hittem max 800,-Ft a felső határ.

A 644-nek egy 4 literes zárt doboz használható lenne még, de esetleg, mivel ugyanannyiba kerül, az 580 is szóba jöhet, ha elfér, annak kb. 8 literes zárt való. Wink És nem mellékes az 5 dB különbség az érzékenységben. Wink

- Lex - 2005. 10. 04.

Mi a különbség az 580 és 558 között? Méretben azonos, minden adata azonos, kivéve az érzékenység és a freki menet. A freki menet diagram is azonos. Vagy csak nem lett átrajzolva? Ugyanis az 558 50 Hz-től indul, míg az 580 csak 70-től. Akkor most hogy is van ez?

- shalafi66 - 2005. 10. 04.

Nem jók az 558 adatai, csak viszonyítási alapként lett feltéve az adatlap. :|
A különbség: az 558 hab, míg az 580 impr. papír szélű. Mérni kellene. De az 580 adatai nagyjából használhatóak.

Preludium - plesike - 2005. 10. 05.

Sziasztok!

Igazatok van, a hangszóró 22 cm-es, és a fekete gumiszerű széle, lehet tőlem papír is, sérült. A tipusjele B31, 6 Ohmos, 60/80 Wattos.
Két kérdésem is lenne.
Hol javítható? Én kecskeméti vagyok, estleg itt tudtok-e?
Mennyit kóstál bele két új hangszóró?

Plesi

- shalafi66 - 2005. 10. 05.

Én csak a HA22-599-et tudom ajánlani, az 3590-,Ft. Javításhoz pedig a cég nevére nevére kell elpostáznod a hangszórót. Smile

sl 301 qb - kissödön - 2005. 10. 05.

Helló Sziasztok!!!!
ez az oldal az utolsó reményem Sad

ez mond nektek valamit????? SL 301 Qb

sajnos a mélyeknek kezd elfáradni a habgumírozása .sir.

tudom megkellene néznem a hangszóró tipusát de nem akarom szétszedni

Már a másik fórumon is mondtam, javítható, vagy cserélhető. A hangdoboz típusa ismeretlen nekem, de ha megméred a hangszóró külső átmérőjét, és tudod, az impedanciáját, meg tudom mondani, melyik jó hozzá a maiak közül. Wink

még mindig sl 301 qb - kissödön - 2005. 10. 05.

Na mivel senki semmit nem tud erröl a hangfalrol csináltam egy lapot neki van néhány kép róla.....kivettem a mélyet és ugy néz ki ezek sem eredetiek......de nagyon szép mélyet adnak szóval ugyan ilyeneket szeretnék

ez a cím ----> http://bagala.uw.hu/videoton.html

Eredeti hangszórók ezek, de már a Hangszóró 2000 gyártotta, nem a Videoton. Big Grin Ezért olyan jók. .haha. A mai megfelelője, a HA18-620. 2890,-Ft az ára.

- k-sonix - 2005. 10. 05.

Admin!

A HG1,9-es dómnál (8 ohmos verzió) hány Hz az ajánlott alsó keresztezési freki? És meddig lehet levinni, ha mondjuk 18 dB/okt szűrést alkalmazok?

üdv: k-sonix

- kissödön - 2005. 10. 05.

fúúúúú hát naon köszi a helpet!!!

.haha. .haha.

k-sonix Írta:Admin!
A HG1,9-es dómnál (8 ohmos verzió) hány Hz az ajánlott alsó keresztezési freki? És meddig lehet levinni, ha mondjuk 18 dB/okt szűrést alkalmazok?
üdv: k-sonix

A HG1,9 5000Hz-től használható. 4 vagy 8 ohmos, mindegy. Igazából lehetne vinni lejjebb is, de nincs értelme, 5kHz alatti hangok nem szólnak igazán szépen vele, a PE membrán miatt.

Aha, tehát akkor 3-3,5 kHz-től biztos hogy nem jó az 1,9-es... :?
De a HG2,5 alkalmas ilyen keresztezési frekire, ugye? Esetleg 6 dB/okt-al, mondjuk 6 kHz-re méretezve a vágási frekit, hogy az 1800-6000 Hz közötti kiemelés "kisimuljon" valamennyire... .?.

(HG 2,5 1628-406 típusú dómra gondoltam)

A valóságban ma már nincs kiemelése a 464 & 639-nek, az érzékenységük is 92dB, Fs-ük 850Hz körüli, a -406-ot meg egyelőre, pont ezért, nem gyártjuk. Nincs szükség rá. Tehát nyugodtan használhatod 2-3kHz-től. Wink

Ha ezek az adatlapok kész lennének, mindezt láthatnád...

OK, kösz az infót, kíváncsian várom az új adatlapokat! Wink

- odaver82 - 2005. 10. 12.

Nnna. Hosszas tesztelgetés után megállapíthatom, hogy a Ha15 nem elégíti ki az elvárásaimat egy mélyközéppel szemben. Középnek közép, de mélyei alig vannak. Egy ~8literes dobozba tettem, ami ~60Hz környékére van hangolva, de saccra 150Hz alatt meredeken esik, és nagyon erőtlen. Viszont a közepei tényleg szépek. Erre még rátetéz, hogy a dtf 801 amivel párosítva van 6dB-el érzékenyebb.
Hangra a doboz: az sz betűk természetellenesen sziszegnek, a magasak vannak túlsúlyba. Hogyan módosíthatom a hangváltót, hogy ezt kompenzáljam?

- shalafi66 - 2005. 10. 12.

Érdekes... Az a hat dB csak három. És nem tudom, milyen a hangváltód. A DTF801 sztem természetes, hogy ilyen hangú, a membrán anyaga miatt. A HA15 valóban nem emel a mélytartományban, még nem mértem az átvitelét, így erről inkább nem nyilatkoznék.

- wolkens - 2005. 10. 13.

odaver82 Írta:Erre még rátetéz, hogy a dtf 801 amivel párosítva van 6dB-el érzékenyebb.
Hangra a doboz: az sz betűk természetellenesen sziszegnek, a magasak vannak túlsúlyba. Hogyan módosíthatom a hangváltót, hogy ezt kompenzáljam?

Kössél sorba egy ellenállást a dómmal. Elektronikai alkatrészboltba bemész, kérsz egy teljes skálát 2.2 és 22 ohm között, 1 wattost (darabja lesz vagy 10 Ft), és addig cserélgeted, amíg jó nem lesz. Aztán abból az értékből veszel egy 10-15 wattos kerámia ellenállást (az olyan 150-200 Ft).

Mennyi időt járattad a dobozt? Az éles magasak az első néhány órában még nem jelentenek hibát.

- odaver82 - 2005. 10. 17.

Tényleg csak 4dB a különbség, én olyan 5-6-nak hallottam. Mind1 ezt egyszerű orvosolni. Én a Ha15-öt csak fenntartással raknám ezek után 2 utas dobozba. Az sqp 90Hz-ig szól a ha-nak pedig gyenge a kickbassa-a és ez házimozinál, zenénénél is zavaró. Állítgattam kicsit az erősítőn, így sokat javult a dolog, illetve még az is javítani fog az arányokon, ha a hátsó két hangfal is elkészül.
Mondjuk a Dtf801 sem tökéletes, mert a sziszegés nem tűnt el pedig már hetek óta be vannak járatva.
Naja. Ennyi pénzből ez van. Azért kösz a segítséget.

- shalafi66 - 2005. 10. 17.

Előszedtem egy ha15-öt, igaz ez négy ohmos, meg hozzá egy 22 literes reflexdobozt, kb. 48Hz-re hangolva és nagyon gyorsan lemértem az átvitelét: http://videoton.uw.hu/wagner/ha15.JPG nem biztos, hogy 100%-ig pontos, de a lényeget tükrözi, kicsit nagyobb dobozzal talán valamivel lehetett volna jobb a helyzet. Persze nem ekkorával, mint amivel én most kipróbáltam. Wink

Ha már felvetődött ez a kérdés, a terveim közt különben szerepel egy PP membrános új HA 13-15 is. Smile

- subvoice - 2005. 10. 17.

odaver82 Írta:saccra 150Hz alatt meredeken esik, és nagyon erőtlen.

Azt hiszem éppen most tapasztaltad meg a baffle step jelenséget. Smile Kompenzálni a középfrekis érzékenység visszafogásával lehet, ami passzívan egy egymással párhuzamos, a hangszóróval soros RL körből áll. Ilyet tervezni lehet pl. az Edge programmal.

Az is van benne, de maga a hangszóró is hajlamos 100Hz alatt az említett jelenségre. Smile Persze 1m-ről mérve szerintem még nem látszik nagyon a baffle step hatása. Ráadásul én csak fél méterről mértem.

- doki - 2005. 10. 17.

Még jó,hogy egy kváziomniban gondolkodok a ha15-el,így a baffle kilőve. Wink
Mellesleg semmi gond nincs a mélyfrekis átvitelével,egy nem igazán neki való dobozban sem hiányoltam,viszont ami nem igazán tetszik az,hogy mintha kicsit elmaradna a felbontóképessége az elvárásaimntól,de azért annyit el lehet mondani,hogy simán fellülmúlja bármelyik eddig a kezem alatt megforduló salos hangszórót.

doki Írta:mintha kicsit elmaradna a felbontóképessége az elvárásaimtól
Pont ezért félek attól, hogy a PP változata ebből a szempontból még rosszabb eredményt hoz majd.....

- doki - 2005. 10. 17.

Admin Írta:
doki Írta:mintha kicsit elmaradna a felbontóképessége az elvárásaimtól
Pont ezért félek attól, hogy a PP változata ebből a szempontból még rosszabb eredményt hoz majd.....
Sosem favorizáltam az alternativ(papírhoz képest)membrán anyagot .forog. ,tehát marad a papír. Wink

.zold. Hja, viszont annak a mélyátvitelével senkinek nem lenne gondja. Wink

- B4li - 2005. 10. 18.

Elég irreális ötlet de azért leírom:Ha 25 braunt nem tudtok PP membránnal gyártani?Elég jó szub lenne.

- shalafi66 - 2005. 10. 18.

Áhh, az fölösleges volna. Smile A jelenlegitől jobb nem lenne. A 90g-os membrántömeggel most sem mondható rossz szubnak. Smile

A PP-nek a többi régi papírmembrános hangszórónál lenne értelme, csak elég macerás dolog.

- SMA - 2005. 10. 19.

Kedves Admin és Többiek!

Egész jónak tűnnek az új HG2,5-magasak.
Próbálkoztatok már ezekkel?

Érdekelne, hogy a 639-es előlap megcserélhető-e a 463-as előlapjával?
Lesz-e változás, egyáltalán, alkalmazható ez?
Üdv! SMA

- shalafi66 - 2005. 10. 19.

Természetesen, már 2004. márciustól ezeket gyártjuk. Wink Én is hallgatom jelenleg a 463-mas változatát. A másik fórumon (terminál) válaszoltam már, csak a rend kedvéért írom le, a zárófedők típuson belül megcserélhetőek gond nélkül.

- SMA - 2005. 10. 19.

Kedves Admin és Többiek!

Köszönöm, ott is olvastam. Smile

A doboz elkészítésénél mi az, ami gyártás-technológiai szempontból kritikus, tehát figyelembe veendő?
Nem tojásdad-kivitelű dobozra gondolok, ezt elég nehéz gyártani, hanem egyéb illesztési, merevítési feladatok megoldására.
Üdv! SMA

- shalafi66 - 2005. 10. 19.

Nos a dolgoknak ez a része nem feltétlen hozzám tartozik, meg fogom kérdezni. De saját véleményem szerint, amit egy átlag asztalos elő tud állítani, az sorozatban is kivitelezhatő lesz... Egyelőre nem tudok okosabb lenni. Smile

- SEAS - 2005. 10. 20.

doki Írta:Sosem favorizáltam az alternativ(papírhoz képest)membrán anyagot .forog. ,tehát marad a papír. Wink

Valaki látott/hallott már aerogel membrános hangszórót?

- csabesz - 2005. 10. 20.

Szevasz Admin!

A Ha17 1544-626 mélyközép hangszórónak és a hc17 1544-580-nak mekkora az induktivitása? Az adatok között nincsenek megadva.

Összehasonlítva a SAL-os és a Vidis hangszórók induktivitását, eléggé érdekes, hogy az Vidisek induktivitása mintegy ötöde-tizede a SAL-osokhoz képest.
Ennek ellenére az impulzusátvitelük jobb, igaz a mozgó tömegük kissebb, a felfüggesztésük meg lágyabb (lsd. SRP1620 kontra Ha17 1544-626)