Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- cirrus - 2007. 02. 27.

Helló!
Ne felejtsd el, hogy ha Neked TÉNYLEG csak a membrán felület a fontos, akkor ott van a néhány jó tulajdonsággal rendelkező d' Appolito elrendezés is!

- Crockoo - 2007. 02. 27.

shalafi66 Írta:Még 250 vagy 270mm-es méllyel megoldható lenne a két út nagyobb viszontagságok nélkül.
Igen, 3 utas volt, ám annak idején a sógorom két úttal építette meg. Szerintem nem lehetetlen, de hallgatok rátok, jobban otthon vagytok a témában mint én. Smile
Igen a 250-es család. A Braun kivételével inkább zárt dobozba valók, ha nem tévedek. És akkor már inkább a 270-es, szép körperemes (ez is szempont... Smile ) lenne jó. Lássuk csak... az 566 is 90 dB érzékenységgel bír, és igaz, nincs adatlapja de ez vmelyik 25ös (talán nagycsaposok???) körperemes kivitele.
Itt ugye a váltásnál eleve van 2 dB a 639-el szemben. De könnyen oda lehet csapni szegénynek, 60W sinusosan és ettől picit tartok. Igaz a 634-ekre is vigyázok mint a hímestojásra.
Shala: zenére (ebben minden féle könnyűzenét érts) mit javasolsz nekem?
Szép, telt mélyeket szeretnék kapni, jó lenne ha le tudna menni 40-42Hz-ig.
És ugye a 639el is össze kell majd váltani, ami megint szempont.

Nem kolléga, igazából a tiszta, telt mélyeket szeretem. ÉS ugye ehhez kell egy méretes "tányér". Smile
Bár a 634-ek meglepő dolgokra képesek, pedig nem olyan hű-de-nagyok....

- shalafi66 - 2007. 02. 27.

Ezeket a feltételeket eddig mindegyik hangszóró teljesíti. Szóval még mindig nem tudom, melyiket is akarod. Smile Megpróbállak kicsit összezavarni, hátha ez segít. Nagyjából ezek a lehetőségek: 566: 45-50 liter zárt doboz, 672: 35l zárt vagy 35-64liter b-reflex, 451: 50-64 liter b-reflex. A középtartomány átvitele mindegyiknél formálható olyanra, hogy két útban ideális legyen.

lila: 566 (90dB) 50 liter zárt doboz, f3=45Hz mech. terhelhetőség: 70W
zöld: 672 (88dB) 35 liter zárt, f3=50Hz mech. terhelhetőség: 60W

sötétkék: 451 (91dB) 64 liter b-reflex 35Hz-re hangolva, f3=40Hz mech. terhelhetőség: 150W b-reflexhez képest nagyon jó impulzusválasz, max 8ms csoportkésés
cián: 672 (88dB): 64 liter b-reflex, 28Hz-re hangolva, f3=31Hz, mech. terhelhetőség: 80W
[Kép: nvtelen1aw4.th.gif]

Ui: A mélyátivtelnek nem a membránfelület az egyetlen feltétele. A 672-es braun például jobb ilyen szempontból, mint a ha31.

- Marci - 2007. 02. 27.

Végülis az előlap is és a vasmag is módosítva lesz a magason? kb mikorra várható, hogy gyársát alá kerül?
Esetleg mérés van már a próbadarabról?

Hogyha rendelek árnyékolt hangszórót, akkor megkapom annak a paramétereit? Tudom, hogy elenyésző a különbség, de ha már dobozt készítek akkor annak készítesem már ne az árnyékolatlan változatnak.
Egyébként csak azért gondolkodom árnyékoltban, mert egy kicsit jobbak a paraméterei, szükségem nincs rá, mivel nincs semminek a közelében.

A 150-esnél sztem nem jobb az árnyékolt verzió. Így is 118 az EBP-je, ez már tölcsérbe való szinte, nem is b-reflex dobozba. Big Grin

Egyelőre nem akarok az új 2,5-es dómmal foglalkozni, amíg nincs kész az első darab. Mérés term. van, egyébként hogy is lehetett volna elkészíteni a terveket. Sok változás van, mágneskör, zárófedél, felületkezelés, csillapítás.

- Marci - 2007. 02. 27.

Az előző mondandóm második felére még várom a választ...
Nem lehetne esetleg előhozakodni azzal a tuning magas méréssel, hogy mégis mire számítsunk vagy csak szimplán kíváncsiságból?

Akkor ezek szerint még segg hülye vagyok a témához, elmagyarázná valaki, hogy mégis hogy lehet összeváltani a 634-et pl a HG2,5-el, mert magamtól nem tudok rájönni, max soakdrendű váltóval tudom elképzelni (3-4.)?

Nem tudom, mikorra lesz kész, ahogy ez sejthető volt az eddigiekből. Ma írtam le épp, hogy nem rajtam múlik a sorsa ebben a fázisban. A 2,5-es dóm+634 elég egyszerűen megoldható.

- Bici - 2007. 02. 27.

shalafi66 Írta:
shalafi66 Írta:A papíros magashangszórók inkább kétuas rendszerben válthatók könnyen. Sztem.
Tehát ha háromutas, legyen a dóm inkább, akár a 19mm-es is. A többi azt hiszem jól látszik a képeken.

Hali!

Azt írtad, hogy inkább 2 utasat javasolsz. Én erre hallgatván csak egy db magasat szeretnék a 479 fölé.
A 2,5 464-es dómot, vagy a HD8-as papírt néztem ki.
Főleg a dóm a szimpi, de hallgatok az okosabbra, ha rosszul döntöttem.
Mit jelent, hogy a papír két utasban váltható könnyebben?
Amúgy én 4-5kHz körül szeretnék váltani 12dB/oktávval.

Szerinted?

A 464-es dóm úgy néz ki, mint a képeken? És a 479 miben tér el a belinkelt képtől? (azért kérdezem, mert azt írtad, hogy nem pont úgy néz ki. konkrétan a kosárra vagyok kíváncsi)

Köszi! Jövő héten megy a rendelés. 2db 479, és 2db a befutó magasból, és lehet, hogy a haver is rendel két pár hsz-t. Smile

479: normál esetben impregnált. Legyen akkor a 2,5-es dóm, azzal könnyebb dolgod lesz. A haver, ha nem muszáj, inkább ne 250mm-es hsszel építsen kétutast. Jó? Smile

- Bici - 2007. 02. 27.

Köszi az infót, de nem értelek.

Te javasoltad, hogy legyen két utas, pedig már tudtad, hogy 25-ös hsz-t szeretnék. Az irányítottság miatt nem jó nagy hsz a két utashoz?
(Amúgy a haver 582 + HD8 kombinációt akar. Ha jól emlékszem, akkor eldöntötte már.)

köszi!

.cigi. Háromutas hangsugárzót instrukciók alapján nem lehet összerakni. Smile Ez volt az ok. A haver inkább barátkozzon a 620-assal, a 80mm-es papíros magashoz. Smile

- Bici - 2007. 02. 27.

Ja, értem, ahhoz több tapasztalat kell. Ok, így érthető.
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mit lehet elrontani egy középsugárzó beiktatásával? A dobozt? Vagy a hangváltót? Esetleg a hsz-ek rossz kiválasztását?
A havernak javasolni fogom a 620-ast, de ahogy néztem nem sokban különbözik az 682-estől. Megmagyarázod, miért jobb a 620-as a HD8-hoz? Elhiszem, csak tanulni szeretnék belőle. (olvasgattam a fórumot, és feltűnt, hogy egy-ketten otthon mérik a hangsugárzóikat, meg a hangszórókat moddolják. Honnan lehet ilyen tudásra szert tenni? Könyvek, internet? Én is műszaki ember vagyok, úgyhogy menne a dolog.)

Üdv: Bici

A hangszórókat jobban járnak, ha rám bízzák. Smile Leginkább a váltó rontható el háromutasnál nem is olyan nehéz elhibázni. A 620-as mélyközép azért jobb, mert könnyebb hozzáigazítani a magashoz az átvitelét. Tanulni sokféleképp lehet. Net, könyvek, fórumok, saját tapasztalatok, stb..

- Bici - 2007. 02. 27.

Oks, akkor belevetem magam a tanulásba. Smile Ja, még arra nem válaszoltál, hogy miért előnytelen a 25-ös hsz két utasba. Irányított lesz?
Ja és ha a 3utas hangváltót valami jófajta elektronikai szimulációs progival belövöm, akkor is könnyű elrontani? Mert elvileg a kész hangváltók sem konkrét hangszóró kombinációkhoz készülnek, hanem a keresztezési freki, teljesítmény, meredekség, és impedancia jelentik a kiinduló adatokat, és innentől már csak elektronikai kérdés. Vagy tévedek?

Tévedés. Az univerzális váltók ezért nem jók igazán semmihez (pont azért, mert mindenhez jók). Kissé irányított a mélyközép magasabb frekvenciákon. Nagyjából ennyi. Programmal modellezni lehet, de ahhoz előtte mérned kell az adott hangszórók átvitelét és impedanciáját az adott dobozban.

- Bici - 2007. 02. 27.

Hmmm, értem. Köszönöm az eddigi összes segítséget! Smile
A továbbiakban áttelepülök a hangváltó topicba, mert azt hiszem marad a 479 + 463. Majd szembe ülök vele. Smile

Nagyon szívesen, de igazán nincs mit köszönni.
Annyira nem lesz vészes, hogy csak egy helyben ülve tudd hallgatni. Smile

shalafi66 Írta:Megpróbállak kicsit összezavarni, hátha ez segít.
Akkor ha jól értem:
1./ eldöntöm, hogy mekkora dobozt akarok, az már belövi, hogy melyik hsz jöhet szóba.
2./ tovább szűkül a kör, mert ugye én a reflex dobozokat előnyben részesítem.... Wink

Azaz 566 kiesett, mert nagy és zárt doboz lenne neki jó, legjobb érzékenysége és terhelhetősége az általad felvázoltak közül a 451-nek van. De ugye neki is kellene 64 liter nettó a legjobb variánshoz.

Vagy Braun kisebb, reflex dobozban... hmm....

Erre még alszok, de azért azt megkérdezném, hogy a 451 körperemes kosárral készülhet-e?
Azaz akkor lenne egy HA27-451.....

Persze ez utóbbi nem akadály.

- shalafi66 - 2007. 02. 28.

Megkaptam a privit, egy apróság fölött ásiklottam, pedig írtad. Bocs. Adott a 35 liter. Akkor legyen a 672-es hsz ebben a dobozban. Sztem. Lehet b-reflex is, két 45*197-es csővel elfogadható lesz a hangolás.

- Crockoo - 2007. 02. 28.

Váltóban is számíthatok rád?

- shalafi66 - 2007. 02. 28.

Persze. De nem lesz bonyolult. Főleg a mélyközépé. Big Grin

- Crockoo - 2007. 02. 28.

Ebbpl nekem az jön le, hogy a 672 elé nem igen lesz semmi sem rakva, hanem a frekimenetre hagyatkozunk.
Így csak gondolom a 639 elé kell vmi.

- Bici - 2007. 03. 03.

Üdv. Shala!

Továbbgondoltam a két, vagy 3 út problémát, és a következőre jutottam:
Elsőkörben megépítem a rendszert 2 úttal, mivel nincs elég tapasztalatom a 3 utas váltó építésében. Viszont kihagyok helyet a közép hsz-nek. Már csak az a kérdés, hogy melyik közép passzol a 479, és a 464 es dóm közé? Gondolkodtam egy mélyközép hangszórón, és azon, hogy jó mélyre rakom az alsó keresztezési frekit. Az 542 a legszimpibb ezen a téren.
Szerinted van ennek értelme?
Többek között azért is incselkedem mégis a három utas rendszerrel, mert a BossBoxPro6 által kirajzold diagram (zárt dobozba épített 479-re) 1kHz felett esést mutatott. http://bici.dox.hu/bbp6-479.jpg Persze azért is, mert szeretem a kihívásokat, és az irányítottság, és különben is. Smile

Köszi!

- meiszni - 2007. 03. 03.

Szia Shala!

Vásároltam 4db HA 17 4ohm-os hsz-t (55/80W). Adatlap csak a HA 17 1544-582 (8ohm) van fent.
Szeretném megtudni a fontosabb adatait (Re;Le;Qms;Qes) váltó tervezéshez. Mérni sajnos nem tudok.

Előre is köszi! .?.

- Crockoo - 2007. 03. 03.

A 672-es kosaránál kb hány mm a visszahajtás? Én 5,5 mm-t martam neki, remélem elég lesz.

- cirrus - 2007. 03. 03.

Rossz hírem van: sublerral mérve 9,1 mm. Amit a rajzon látsz, az a perem síkjából kiemelkedő habszél plusz magassága.

- shalafi66 - 2007. 03. 04.

A 672-es hangszóró gumiszélű, ezen kívül minden stimmel.

- cirrus - 2007. 03. 04.

Bocsi, gumiperemet akartam írni.

- vava - 2007. 03. 04.

Szia salla!

Ezt mindíg elfelejtem megkérdezni!

De ez az új 150-es menniybe fáj az embernek?

üdv: vava

Az egyedi gyártás +30% többletköltséget jelent.

- vava - 2007. 03. 04.

Oké! És akkor az árlistán szereplő 150-eshez kell a 30%-ot számolni gondolom én .oh.

Jól gondolod. Smile

- bikabeka - 2007. 03. 04.

Megjött a kettő 620 -asom. Beszereltem a TVM -em helyé, és még így is (hozzá való váltó nélkül) meggyőzőbb nála. .taps.
Persze a ragaszó ezen is látszik (ezek a kis hibák még mindig idegesítőek .morcos. ), de a hang ezt kezdi elfelejtetni..