Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- shalafi66 - 2007. 03. 17.

horvlas Írta:Nekem ez nem teljesen világos. Ha magamból indulok ki, ha tönkremenne egy hangszóróm, kivenném, megnézném a típusát, és ha látom, hogy ugyanilyen típus kapható, bemegyek a boltba és megveszem úgy, hogy eszembe sem jutna, hogy ez egy módosított modell, mert a két modell száma megegyezik. Nem mindenki fórumozik. Ha meg megnézem az új adatlapját, akkor sem biztos hogy bármi feltűnne, hogy ez egy módosított ahhoz képest, ami leégett. No mindegy. Visszatérve... változott mostanság a HA25-672 Braun?
Nem tehetek róla, ha nem világos. Évtizedekkel ezelőtt pl. ugyanilyen rajzszámokon készültek a videoton hangszórók is, és hol vagyunk most azokhoz képest paraméterek szintjén, semmi köze a ma gyártottnak a régihez.... Azóta új cégnév is van, a rajzszámok viszont megmaradtak, mert láthatóan a felépítésében nem változott a hangszóró, és így könnyebb azonosítani az üzemben a kollégáknak. A 672-es hsz mostanában igen változott kicsit, aztán úgy egy hete visszaállt az adatlap szerinti állapotba, de változni fog megint nemsokára, viszont ezek a változások paraméterek szintjén nem láthatóak. És új típus is készült belőle, 672P néven. http://hangszoro.net/bass/25-672p.jpg De nem hinném, hogy viszonteladók készleteznék ezt a hangszórót.

Pagrus, egy apró kérdés: szólt valaki neked, mikor megvetted az 5mP60-as beyma hangszóróidat, hogy (ha jók a méréseid) majdnem 60%-kal nehezebb lesz a membrán az adatlapon megadottól, és többek között emiatt majdnem 3dB-vel alacsonyabb lesz a hangszóró érzékenysége? Esetleg más típusszáma volt, hogy ezzel is jelezzék ezt a "csekély" .haha. eltérést a sorozattól?
Esetleg a visaton új jelölést vezetett be mert a W170S hangszóróidnál ~15%-kal nagyobb volt a mozgó tömeg, 5Hz-el magasabb az fs, és az fs/Qts érték kb 8-al magasabb? 13-15%-os eltérések végig. Ez még vajon ugyanaz a hangszóró? Tényleg érdekel. Hadd tanuljak... a "nagyoktól"... Mi lesz akkor, ha egy év múlva visszaállnak a "gyári" értékek, és valaki pl. le akarja másolni a hangsugárzók egyikét az oldaladról?

- pagrus - 2007. 03. 17.

shalafi66 Írta:....Hadd tanuljak... a "nagyoktól"...
Ezek elég bosszantó dolgok náluk is, nálatok is, miért ezt tanulod tőlük? Akkor mivel lesztek különbek pl. a SAL-nál, ahol ugyanúgy nem azt kapom, mint ami az adatlapon van?
Nálam a "nagy" a Vifánál kezdődik, bár a Beymától legutóbb vásárolt SM 108 hangszóróból bizony van mit tanulni, és a Visaton kitrendszeréből és gyártási precizitásából is.

A +-5% gyártási szórásunk szemben a W170S-nél tapasztalt 15-tel? Akkor nekik van mit fejlődni a H2000-hez képest, azt hiszem, ár/használati érték arányban és hatékonyságban is. Én nem hiszem, hogy itt találnál ilyen bosszantó különbségeket. A Vifa hszek precizitását képesek vagyunk mi is produkálni.

- pagrus - 2007. 03. 17.

shalafi66 Írta:A +-5% gyártási szórásunk szemben a W170S-nél tapasztalt 15-tel? Akkor nekik van mit fejlődni a H2000-hez képest, azt hiszem, ár/használati érték arányban és hatékonyságban is. Én nem hiszem, hogy itt találnál ilyen bosszantó különbségeket. A Vifa hszek precizitását képesek vagyunk mi is produkálni.
Nem vonom kétségbe, hogy néhány MÉLYKÖZÉP Vifa hangszóró minőségét el tudjátok érni, de persze ez korántsem vonatkozik a magasakra.
Az a hat W 170 S és négy G 20 SC amit a Visatontól használunk, 5%-on belül egyforma, de több Vifám van mint Visatonom.

Lehet, h. a visatonok egyformák, de ez csak megerősíti az adatlaphoz képest nézve a 13-15% eltérést. A mélyközepekkel kapcs. látod igazad van, de most épp nem a hangszórók minőségéről volt szó, hanem a gyártás pontosságáról.

Mócsing, elvileg ilyen az alu huzalos impregnált membrános dóm átivtele, rátéve az egyel előbbi sorozatból származó hangszóróét:
[Kép: nvtelen10jg4.th.gif] Azt hiszem, ezért fölösleges új rajzszámot bevezetni...

Egyszer talán elérik a magasak is a Vifa színvonalát... Igaz ez is nézőpont kérdése, mert a régebbiek között találni olyat, ami legalább ekkora átviteli hibákat tartalmazott.

- pagrus - 2007. 03. 17.

shalafi66 Írta:....Azt hiszem, ezért fölösleges új rajzszámot bevezetni...

Egyszer talán elérik a magasak is a Vifa színvonalát... Igaz ez is nézőpont kérdése, mert a régebbiek között találni olyat, ami legalább ekkora átviteli hibákat tartalmazott.
Szerintem azért nem fölösleges, mert sok kicsi sokra megy, lassan olyan ez a HG 2,5 mint öregapám fejszéje, kétszer a fejét háromszor a nyelét cserélte de persze ugyanaz Smile

Van néhány olyan Vifa tweeterem, aminek nem ilyen szép a görbéje (D25TG-85), csak az olyan régi hogy már az adatlapjával sem találkoztam. Fel kell kötni a gatyát, mert a Madisoundtól minden költséggel együtt 5 eFt körüli áron lehet találni igen jókat.

pagrus Írta:kétszer a fejét háromszor a nyelét cserélte de persze ugyanaz Smile
Ezt hívják fejlesztésnek. Ha lesz egy olyan állapot, ahol véglegesnek mondható a hangszóró, lehet hogy tényleg érdemes lesz arra, hogy kapjon egy új számot.
Szóval ha 5000,-ért pk-val igen jó dómot lehet kapni az két dolgot jelenthet.
1. Olcsóbb a tengerentúli posta, mint a hazai, mondjuk 500,-Ft-ért elhozzák a hangszórót.
2. A hangszóró igen olcsó, 3000,- alatt.
Ha ez tényleg így van, akkor pár év múlva biztos nem fogsz találkozni a 2,5-es H2000 dómmal.

Szerk: pagrus, jobban örülnél, ha a hg2,5 állandó lenne, de mondjuk állandóan ilyen volna: http://hangszoro.net/oldspk/hg25.JPG ? Igaz, hülyeséget kérdezek, neked teljesen mindegy, gondolom. Főleg most, hogy madisound is van, óccsó postával.

- pagrus - 2007. 03. 17.

shalafi66 Írta:....
Szerk: pagrus, jobban örülnél, ha a hg2,5 állandó lenne, de mondjuk állandóan ilyen volna: http://hangszoro.net/oldspk/hg25.JPG ?....
Nem a fejlesztés fölösleges hanem a típusszám módosítása nem fölösleges, pl. a, b, c változat, hosszú az ABC...

Hosszú; de semmi értelme nem volna végigirkálni az ABC-t, attól nem lenne jobb a hangszóró. Legfeljebb előbb utóbb már magunk sem tudnánk, hol járunk. .forog. Tudomásul kell venni, hogy most ilyen, aztán lehet, hogy két hónap múlva megint kissé más lesz... de ez is inkább arra vonatkozik, aki vesz ilyen hangszórót. Wink

- Bici - 2007. 03. 17.

Üdv Shala!

Melyik 2.5-ös dóm kapott alu huzalt? 464, vagy a 639?
Azért ez elég szép előrelépés ami az átvitelt illeti. Grat!
A rajzszám változtatása pedig szerintem csak akkor lenne szükségszerű, ha a változtatás miatt pl. hangváltót kell cserélni a hangfalban. De amúgy lehetne pl. 464a, 464b, 464c, stb. Akár... De mivel én úgyis mindenbe belekérdezek (tapasztaltad. Smile ) , így nem zavar, ha változik valami. Főleg nem, ha pozitív irányba. Big Grin

Ha már a belekérdezésnél tartunk: a 634-es hsz hangzásban lágyabb, mint pl. a 620? Írtad, hogy gynegébb picit az impulzusátvitele, és kiváncsi vagyok, hogy ez hogy érződik a hangképén. Főleg házimozira kell majd nyár végén.

Köszi!

MOd: a betűkkel kapcsolatban megelőztek.

- SEAS - 2007. 03. 17.

Én is gratulálok!

Bici Írta:Melyik 2.5-ös dóm kapott alu huzalt? 464, vagy a 639?
shalafi66 Írta:És újra változik a 2,5-es dóm, ezentúl 0,1-es alu huzallal fog készülni a 6 és 8 Ohmos cséve.
Bici Írta:a 634-es hsz hangzásban lágyabb, mint pl. a 620?
Hogy lágyabb, keményebb, ezeket én nehezen tudom értelmezni...

- Bici - 2007. 03. 17.

Shala:
Azt vágom, hogy a 2.5-ös dóm kapott alu huzalt, de abból a lista szerint 2 fajta van. A 464, és a 639. Mind a kettő alu huzalt kapott? Ugyanaz a cséve van mindkettőben? Akkor nyilván mindkettőre igaz... Smile Tényleg, a külsőt leszámítva miben különbözik a két fajta 2,5-ös dóm?
A hangszóró keménysége alatt azt értem, hogy a mélyek ütnek, de nem kopognak. Vagyis van ereje a basszusnak. A lágyság meg mintha el lenne kenve kissé a mély, így selymesebb hangzást kölcsönözve a hangsugárzónak. Én ezeket értem a keménység és lágyság alatt.

464-639. Ugye mindkettő 8 Ohmos? Csak egyféle 8 Ohmos pille készül a dómokhoz. Ezzel az elkenős dologgal sejtem, mire gondolsz, de nem tudok mit kezdeni vele. Ha jól gondolom, akkor a mélytartomány impulzusválaszához van köze... de én ezektől a hangszóróktól "elkent" mélytartományt még soha nem hallottam. Persze doboztól függ ez is.

- Bici - 2007. 03. 17.

Ok, ha ugyanaz a pille a kettőben, akkor értem, és köszi!
Ezek szerint a mélytartomány dinamikáját tekintev nincs hátránya a 634-nek. Erre voltam kiváncsi, köszi!!!

- Bici - 2007. 03. 21.

Szia Shala!

A 1,9-es dómank is lesz alu huzalos változata? Netán a HD8-nak?
Amúgy mennyivel szól szebben, vagy kevésbé szépen az 1,9-es dóm a 2,5-ösnél? Azt látom, hogy egyenesebb a freki menete felül, de hogy a PE membrán hogy változtatja a hangképet, azt nem tudom.
Mikorra várható - kábé - a közepek mérése? (nem sürgetés képpen kérdezem, csak tájékozódom .forog. )

OFF Már alig várom, hogy rendeljek, csak kapjam meg végre a pénzemet... .morcos. ON

- Crockoo - 2007. 03. 21.

shalafi66 Írta:[ új típus is készült belőle, 672P néven. http://hangszoro.net/bass/25-672p.jpg De nem hinném, hogy viszonteladók készleteznék ezt a hangszórót.
Aham, akkor ebből kaptam én is.
Fura is volt első ránézésre....
ha megkérdezhetem: ebből a P változatból kb milyen nagyságrend készült? pár tíz darab, esetleg egy-két száz darab? Mert akkor limitált szériás modellem van! Smile

- shalafi66 - 2007. 03. 21.

Eddig hat, de már szerelem az alkatrészeket harminc következőhöz. A végső kiváltó ok a te kérésed volt, miattad készült most a kétutas rendszerhez való 672-es hsz.

- Crockoo - 2007. 03. 21.

shalafi66 Írta:Eddig hat, de már szerelem az alkatrészeket harminc következőhöz. A végső kiváltó ok a te kérésed volt, miattad készült most a kétutas rendszerhez való 672-es hsz.
Akkor ezekszerint a P változatok nálad készülnek.
Hat darab? Ebből kettő az enyém. Smile Igazán sorszámozhattad volna, egyszer még kincset érne! Big Grin

Vagyis hat darab, de különböző fázisban. Ebből kettő a végleges változat, amit te kaptál, négy pedig a köztes szakasz. Így is viszonylag magas használati értéket képviselnek ezek a hangszórók, de nem hinném, hogy később mondjuk valaki gyűjtené őket, persze bármi előfordulhat. Akár még ez is.

- B.A.T. (II.) - 2007. 03. 21.

Crockoo tudod-e, hogy milyen nagy dolgot tettél? Te ihletted meg Shalafit, hogy elkészítse az egyik legjobb H-2000-es hszórót! Ez a típus nélküled nem készült volna el! .foghijas.

Shalafi: Ez a 672P-s hszóró tényleg jó 2 utasba is? Nem extrém 1 kicsit ez a membránfelület 2 útba? .??.
Esetleg 2 kHz-es váltásra gondoltál HG 2,5-tel? .?.

Ebben az esetben akusztikusan 2300Hz körül van a ker. frekv. Ha jól emlékszem.

- B.A.T. (II.) - 2007. 03. 21.

De azért gondolom érdemesebb inkább 3 utassal próbálkozni....

Igen, vagy másik 250-es hszzel. A 672 még így sem olyan nagyon jó kétutasnak, bár összehozható, hogy +-3dB-n belül maradjon az átvitel.

.otlet. Esetleg egyutassal. .nyelv.

- Crockoo - 2007. 03. 22.

Bár annyira nem vagyok járatos a 3 utasok lélekvilágában, de ha abból indulok ki, hogy pl a TRIO váltók is 1900 Hz környékén váltják el a mélyet és a közepet, a P változat pedig 2300 Hz körül vált, és azt se felejtsük el, hogy a 2.5-ös dómot le lehet engedni 2 Khz környékére, akkor nem tartom olyan irreálisnak.
Mindenestre napokon belül kiderül, hogy mit produkál az összeállítás. Smile

Annak viszont külön örülök, hogy alkotó kedvet adtam Shala barátunknak. Smile

shalafi66 Írta:nem hinném, hogy később mondjuk valaki gyűjtené őket, persze bármi előfordulhat. Akár még ez is.
Ki tudja!!! Big Grin

- shalafi66 - 2007. 03. 22.

Az alapötlet már régen megvolt, csak nem volt kinek megcsinálni. Smile

- Mócsing - 2007. 03. 22.

Meg kell kérni Shalafit , szignálja őket . Biztos ami biztos . .ok.

Meg lettem előzve ,de törölni nemtudok .

Anno régen még az Orion HS280ban volt ugye egy dómszerű közép hsz. Nem ismerem a belső felépítését, ezért mondom, hogy szerű. Annak a hangja nekem tetszett, ebből kiindulva kérdezném meg, hogy a HG-2.5 ilyen irányú átépítése mennyire lehetséges? Azaz a használható frekitartományt lefelé "lehet húzni"?
Így lenne egy nem kónuszos közép is.
((Bár sztem Shala majd azzal fog érvelni, hogy a papír sokkal jobb a középtartományban))

- SEAS - 2007. 03. 22.

Az a közép szerintem nem 2,5-ös volt.

Igen, 7cm^2-es membránnal nem nagyon lehet dóm közepet gyártani.

- Bici - 2007. 03. 22.

Idézet:Szia Shala!

A 1,9-es dómank is lesz alu huzalos változata? Netán a HD8-nak?
Amúgy mennyivel szól szebben, vagy kevésbé szépen az 1,9-es dóm a 2,5-ösnél? Azt látom, hogy egyenesebb a freki menete felül, de hogy a PE membrán hogy változtatja a hangképet, azt nem tudom.
Mikorra várható - kábé - a közepek mérése? (nem sürgetés képpen kérdezem, csak tájékozódom Rolling Eyes )

???

Idézet:Az alapötlet már régen megvolt, csak nem volt kinek megcsinálni.

Ha vannak ilyen alapötletek, szerintem érdemes őket felrakni a honlapra, hátha valakinek pont arra van szüksége, és ezért nem talál magának hsz-t a sorozatgyártásúak között... Szerintem ez növelné az eladásokat is.

Igazából nem ezek az egy-két darabos gyártások az érdekesek.