Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- Bolyky Attila - 2007. 04. 17.

Ha minden igaz akkor a láda típusa: DP 202E.Eredetileg 15W-os és 25W-os hangszórók voltak benne.

- B.A.T. (II.) - 2007. 04. 17.

Bolyky Attila Írta:Hello!

A hangszórók újjak lesznek.Szted hány Wattos erősítővel küldjem meg? A számítógépemhez lesznek téve a ládák.
Elöre is köszi
Igaz, nem engem kérdeztél, de szerintem 2*20 W bőven elég lesz, Én speciál az ORION SE-1025, vagy 1025B típusú erősítőre gondoltam.... .szia.

- shalafi66 - 2007. 04. 17.

A Wattok annyira nem lényegesek, előszöris tudni kellene, milyen dobozról van szó, belső térfogata mennyi, mekkora hangszórknak van hely, mi volt benne eredetileg, utána tudok segíteni. A régi hangváltót valószínűleg el kell felejteni.

- Bolyky Attila - 2007. 04. 17.

Helloka!

Mért kell a régi hangváltót elfelejtenem?Mi a gond vele?
Hangszórók mérete a ládába: kicsi 9-10centi nagy 18-20centi
A térfogatát nem tom.

- shalafi66 - 2007. 04. 18.

Mert azok már a régi videoton hangszórókhoz sem illeszkedtek, az újakhoz, H2000 pedig végképp nem valók. A doboz pontos belső térfogata nagyon lényeges, enélkül nem lehet továbbmenni. Az előlap kivágása a hangszóróknak, csavarhelyek, megint fontosak, hogy lehetőleg ne kelljen fölöslegesen alakítani a dobozon.

- Bolyky Attila - 2007. 04. 18.

Helloka!

Hogyan tom a térfogatát lemérni a ládának?Milyen hangváltót vegyek?Ha beteszem a régit akkor mi fog történni az új hangszórókkal?Nem szeretném a ládát átalakitani az új hangváltohoz h kitudjam cserélni a csatlakozóját.

- BalekAlak - 2007. 04. 18.

Bolyky Attila Írta:Helloka!

Hogyan tom a térfogatát lemérni a ládának?Milyen hangváltót vegyek?Ha beteszem a régit akkor mi fog történni az új hangszórókkal?Nem szeretném a ládát átalakitani az új hangváltohoz h kitudjam cserélni a csatlakozóját.

Szia!
A doboz terfogatahoz egy egyszeru mertani szamitassal jutsz el Smile
A teglatest oldalainak hosszat kell megmerned, es meterben megadva osszeszorozni. (A x B x C)
Ebbol persze levonando az anyagvastagsag, de mar az is haladas, ha a brutto terfogat megvan...
Valtot valoszinuleg azert kell ujrameretezni, mert elkepzelheto hogy az uj hangszorokat mashol lesz erdemes valtani.
Felteve, ha az adott terfogatba erdemes betenni oket. Valamint illeszteni kell egymashoz a magas es melyhangszoro erzekenyseget. A csatlakozokat szerintem megtarthatod, azzal nem lesz gond.

Shala biztosan komolyabban kifejti a temat, addig is elo a meroszalagot, es hatarozd meg a doboz terfogatat.

Udv!

Az történik, hogy nem használod ki a hangszórókban lévő lehetőségeket. A csaktlakozó nem fontos, csak a váltó.

Helloka!

Térfogata:39,5*23,5*22 = 20421,5 (remélem jó számoltam)
Mély: HA 22 60/100Watt 89dB vagy HA 17,18 PP 60/100Watt 88dB
Magas: HG 2,5 -464 100/140Watt 92dB
S melyik hangváltót javasoljátok nekem a videontól?
Amiket leírtam mély hangszórókat azok közül melyik illik jobban a magashoz?

Üdv: Attila

Először tisztázzunk vmit, videoton már nincs, ha hangszóróról vagy váltóról van szó, legalábbis mi nem azt gyártunk. Univerzális hangváltót pedig egyáltalán nem ajánlok a most gyártottak közül sem.
Ugye zárt doboz? Azt továbbra sem értem, hogy férhet el a 220 és a 170mm-es hangszóró is ugyazon az előlapon.

Helloka!

Igen a doboz zárt rendszerű.Milyen hangváltót ajaánlasz?
Ahol veszem a hangszórókat oda elviszem a ládát s akkor úgy veszek hozzá ami bele megy.
Sub csű nincs a ládán.

Üdv:Attila

- topeti - 2007. 04. 18.

shalafi66 Írta:Azt továbbra sem értem, hogy férhet el a 220 és a 170mm-es hangszóró is ugyazon az előlapon.
Gondolom úgy, hogy nem lesz besüllyesztve Smile és legalább 220mm széles az előlap.
Ha jól gondolom akkor a 235mm-es adat lesz az előlap szélessége.

Attila ! Ezek a méretek külső vagy belső adatok? Ha külső, akkor ird meg légyszives, hogy hány mm szélesek a lapok.

Cső!

Most néztem meg,hogy a mély hangszóró helye 18cm a magasé meg 9cm. A lapok 1cm-sek.Ezekhez a méretekhez melyik hangszórókat javasoljátok?A Mgasnál a HG 2,5-ös adat mit jelent?Az adatok a ládá-
nak külsőek.

Üdv:Attila

- Bici - 2007. 04. 18.

Azt nem értem, hogy miért kérdés, hogy mekkora hangszóró fog belemenni, hiszen a kivágást vagy az eredeti hangszóró átmérőjét is meg lehet mérni. Ez közelebb vinne a probléma megoldásához...

- shalafi66 - 2007. 04. 19.

Jó, én közben rájötem, hogy melyik vidi doboz volt ez. 200-as alukosaras mély volt benne, és egy 100mm-es papíros magas. A magas helyére jó a 464-es dóm, a mélyközép helyére csak egyediben tudunk megfelelő hangszórót gyártani.

- topeti - 2007. 04. 19.

Bolyky Attila Írta:39,5*23,5*22
A lapok 1cm-sek. Az adatok külsőek.
Akkor a belső méretek: 37.5cm * 21.5cm * 20cm = 16 liter, ha tényleg 10mm a lap vastagsága.
Bár annyira nem lenne jelentős az eltérés ha 12mm-es lenne, ezesetben 15,4 liter lenne.

Tehát 15-16 liter körüli az össz térfogat. Attila, a doboz teljesen zárt?
Ja és mekkora a luk átmérője,
ami a két hangszórónak van vágva? Főleg a mélynek vágott lyuk érdekes esetünkben.

Shalafi, ebben a dobozban hangszórók belülről vagy kivülről vannak becsavarozva?

- Bolyky Attila - 2007. 04. 19.

cső!

Kivűlről lehet a hangszórókat csavarozni.

- shalafi66 - 2007. 04. 19.

Peti, a mély kivágása nem érdekes, 180mm körüli, 200-as hangszóróhoz való lyuk, majd megnézem ma melyik hangszóró fér el jobban a régi helyén, a füles kosras, vagy a körperemes. A doboz meg zárt, sajnos a 15 liter jó kevés.

- Bici - 2007. 04. 19.

Szia Shala!

- Egy hangszóró fázismenete mitől függ, illetve mennyire lényeges tényező?

Köszi!

HB13-539 - geery82 - 2007. 04. 20.

Hello!

Szerintem rosszul szerepel HB13-539 középsugárzó Cms-e, vagy valamely jósági tényezője a hagszóróhoz készült adatlapon. A többi adatból akárhogy számolom, nekem 0,028mm/N jön ki. Kicsi furának hat ez az érték. Tudnátok esetleg pontosítani a paramétereken? Fontos lenne!

Köszi!

Geri

- shalafi66 - 2007. 04. 20.

Igen, elírás, 0,029mm, de nem olyan lényeges ennél a hangszórónál.

- geery82 - 2007. 04. 20.

Hello!

Köszi, akkor jól számoltam... Csak azért biztos ami biztos, fő a pontosság Smile

Geri

- SEAS - 2007. 04. 20.

Mi köszönjük talán.

- shalafi66 - 2007. 04. 21.

Persze köszönöm, mintha már régebben észrevettem volna, de elfelejtettem kijavítani.

- Bici - 2007. 04. 21.

Szia Shala!

Valamelyik témában azt írta valaki, hogy a HG1,9 nem olyan jó , mint a HG2,5.
Miben rosszabb?
A kisebb érzékenység, és a magasabb alsó határfreki miatt, mert így nehezebb párosítani más hangszóróhoz?
Vagy a torzítása nagyobb?

Köszi!

- SMA - 2007. 04. 21.

Kedves shalafi66 és Többiek!

Ha lehetséges, a két megrendelt HA18-620-at még ebben a hónapban szeretném megkapni.
Ha nem megy, akkor tekintsd tárgytalannak a megrendelésemet.

Bici!
Jó az a HG1,9 magas, nem tudom miért mondják rá, hogy nem jó.
Jobb, illetve magasabb felső határfrekvenciáig használható mély, vagy középsugárzó kell mellé.

Üdv! SMA

Én sem mondtam, hogy rossz. Mindig azt írtam, hogy 5k fölött jól használható. Persze ez egyfajta hátrány valóban, mert nehéz olyan mélyközéphangszórót találni, ami ööö, ami váltható itt.

Majd kiderül, hogy odaér-e ebben a hónapban SMA. Sajnos nekem továbbra is kevés az időm. Ha én adom fel a hangszórókat, akkor ez van.

- Bici - 2007. 04. 21.

Köszi Shala, és SMA a választ!

A HG1,9 torzításáról lehet valamit tudni? A 2,5-ről azt írtad, hogy 1% alatti, de a 1,9-ről nem tudok ilyen adatot.

Köszi!

Rég néztem az 1,9-es dómot most inkább a 2,5-essel vagyok elfoglalva.

- horvlas - 2007. 04. 23.

Hello, lenne egy aprócska problémám.

Egy régebbi hozzászólásomban írtam, hogy van 1 pár régi VIDEOTON, 5 hangszórós hangfalam.
1 Hangfalban 2db 20cm-es HA20/1014-es 4 ohmos mély hangszóró van. Nos az egyik mély elromlott, de mivel sürgősen szükség volt a hangfalra, nem vittem el megcsináltatni a hangszórót, hanem vettem 1db H2000 HA20/(valami) 4 ohmos hangszórót(már beépítettem, a típusszámot nem tudom). A boltba elvittem az eredeti hangszórót is, ott adták ezt a H2000-est, azt monda az eladó, hogy ez tökéletesen kiváltja majd a régit, mert azt már nem érdemes megcsináltatni, az árán már ezt az újat is megveszem.
A probléma az, hogy az új hangszóró nem igazán dolgozik össze a régivel. Ugyanúgy kötöttem be, mint az eredeti volt, de mély hangoknál az új hangszóró kifelé mozdul, a régi pedig befelé. Ennél a hangfalnál a mély érezhetően kevesebb, mint a másik oldali hangfalnál, ahol mindkét mélyhangszóró eredeti és a basszusoknál mindkét hangszóró kifelé mozdul.
Mit tegyek? A régi hangszóró polaritását fordítsam meg? Vagy az újat? De hát az kifelé mozdul. Vagy nem leet tenni semmit, megszívtam? Ha már megvettem ezt a hangszórót, ezt szeretném használni.

- shalafi66 - 2007. 04. 23.

A standard sorozatban készülő ha20-502 eleve nem jó a régi zárt dobozokhoz. Én mindig írom, hogy nem gyártunk videoton hangszórót. Egyediben tudunk készíteni olyat, ami az eredeti dobozhoz való paraméterei szerint, de akkor is mindkét mélyhangszórót cserélni kell, hogy egyformák legyenek. Javításnál ugyanez a helyzet mindekttőt javítani és egyszerre, lehetőleg olyan helyen, ahol biztos, hogy egyforma lesz a két hsz javítás után.

Ui: azért nem árt ellenőrizni, hogy tényleg azonos fázisban vannak-e bekötve a hangszórók.

- horvlas - 2007. 04. 23.

OK, de szted mégis mivel próbálkozzak? A régi hangszóró polaritásának felcserélésével, vagy pedig az újjal? Az új kifelé mozdul, míg a régi befele.

Mindegy. Érd el, hogy egyenfeszültségre egy irányba mozduljanak.

- Bici - 2007. 04. 23.

Azért nem mindegy, mert ha rosszul van bekötve, akkor a keresztezési frekin egy lyuk keletkezik, nem beszélve a fázismenetről. Ráadásul, ha az egyik hangsugárzó van csak fordítva bekötve, akkor kioltás is létrejöhet főleg a mélyebb tartományban.
Szerintem, az újat fordítsd meg, ha a régihez nem nyúltál, és eddig az jól szólt.
Ja, és azt nézd meg, hogy a két hangszóró ugyanarra a részére van-e kötve a váltónak! Vagyis ugyanazt a jelet kapja-e.

A középtartomány így is úgy is zavaros lesz, Wink két teljesen különbőző mélyközéppel.