Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- SEAS - 2008. 02. 15.

A normál HA 31 szerintem semmilyen térfogatú zárt dobzban nem tud 25-30 Hz F3-at.

- shalafi66 - 2008. 02. 15.

Zártban nem működik jól a HA31, mivel nem videoton. Zárt dobozba való hangszórót egy kivétellel nem gyárt a H2000.

- DjTaRsY - 2008. 02. 15.

(melyik kivételével?.oh. )

HA25(27)-479.

- abtones - 2008. 02. 15.

shalafi66 Írta:HA25(27)-479.
Adatlapjához tudsz linket adni?

shalafi66 Írta:HA25(27)-479.
Erre rájöhettem volna abból, hogy a zárt DC dobozába való... egyébként direkt zártra lett "hagyva" hogy helyettesíteni lehessen valamilyen szinten?

Nem szándékos, mint ahogy a legöbb hangszóró nem az, a véletlen, vagy a kényszer miatt lett olyan amilyen.

Adatlapja nincs, de 45-50 literes dobozban 50Hz-es alsó határfrekit tud, és kb 60W-ig terhelhető.

HA25-479
Fs = 23,15 Hz
Qms = 2,666
Vas = 262,4 liters
Cms = 1,379 mm/N
Mms = 34,28 g
Rms = 1,87 kg/s
Xmax = 4,2 mm
Xmech = 7, mm
Sd = 366, sq.cm
Qes = 0,591
Re = 6,7 ohms
Le = 0,61 mH
Z = 8, ohms
BL = 7,518 Tm
Pe = 60, watts
Qts = 0,484
no = 0,531 %
1-W SPL = 89,4 dB
2.83-V SPL = 90,17 dB

De ha mondjuk a kettő közé sikerül, akkor vannak olyan módszerek amelyekkel kicsit "reflexbevalósabbá" teheted a hangszórót?
Pl a jóságot a felfüggesztéssel

Van ilyen: HA22-599, HA20-484 ezek igazán se zártba se b-reflex dobozba nem jók. Lehetne alakítani rajtuk, meg tudnám oldani, de nincs idő és kapacitás ilyenekkel foglalkozni az üzemben, szóval marad minden amilyen volt. Esetleg egy kompenzálómágnessel lehet segíteni a T-S paraméterein.

- bluefish - 2008. 02. 16.

DjTaRsY Írta:Gondolom ezt abtonesnek ajánlottad... És nem képes csodákra azé'
Igen neki, meglátta egyik haverom a HA31eket, hogy azzal akarok bulizni, nem tudta milyen hsz.-ek lefikázta. Aztán buli alatt részegen áradozott róla, hogy milyen jól szólnak. Nah hát számára csoda volt hidd el SmileSmile abtones : Hát ha zártba nem jó... akkor marad a reflex. Tuti jobban jársz, olyna mély hangokat szerintem nem fogsz soha elérni zártban mint egy ha31el reflexbe, talán csak ha áldozol rá elég pénzt. De nem fogsz csalódni benne ha megveszed. Refiben sem egyszerű elérni a 30Hz es f3 pontot. 150 liter kell neki, és 25 Hzes hangolás. De 80-85 liternél nem szabad nagyobb dobozba tenni a ha 31-et, a gyártó szerint 8)

- shalafi66 - 2008. 02. 16.

bluefish Írta:150 liter kell neki, és 25 Hzes hangolás
Nem, ez így nem igaz, másféle hangszóró kell hozzá, a HA31-nek a 83 liter a max használható térfogat 30Hz-re hangolva, így eri el a 38Hz-es f3 pontot, és a nagyjából 100W terhelhetőséget.

- bluefish - 2008. 02. 16.

Írtam is hogy nem szabad akkora dobozba tenni, mert azzal csak elrontjuk. Smile

- abtones - 2008. 02. 16.

Kössz a hozzászólásokat. A h2000 honlapon láttam még ősszel egy 30 cm-es mélysugárzót alu öntvénykossárral, és asszem dupla mágnessel. ehhez adatlap lenne esetleg?

abtones Írta:Kössz a hozzászólásokat. A h2000 honlapon láttam még ősszel egy 30 cm-es mélysugárzót alu öntvénykossárral, és asszem dupla mágnessel. ehhez adatlap lenne esetleg?
Sosem volt 310mm-ben öntött alukosaras hangszóró sem a videotnnál, sem a H2000-nél. Csak lemezkosaras verziók léteznek, kétféle kivitelben, vagy gitár- vagy mélyhangszóróként.

A dupla mágnes csak az érzékenységet növeli a mélyátvitel rovására.

- abtones - 2008. 02. 16.

Shalafi66 akkor ha tudsz linkelj adatlapot olyan 30 cm-es (de ha ha van 40 cm-es ről is), ami jó lenne szobai szubládába. Olyan 65 literes dobozba és minél mélyebbre tudjon menni. Az fs lehetőleg 20 hz körül legyen, jó csillapítással és kis térfogat-egyenértékkel.
köszi

Csak a 250mm-es braun membrános mélyhsz (HA25-672) szól 30Hz alatt ekkora térfogatban (nettó 64 liter). A 310mm-es mélyhangszórók érzékenyebbek, de 38Hz-től indul az átvitelük a 83 literes legnagyobb még használható térfogatú dobozban.

(Ui: csak zárójelben jegyzem meg, hogy a mélyátvitele nem ettől
abtones Írta:jó csillapítással és kis térfogat-egyenértékkel
lesz jó egy hangszórónak sztem.)

- SMA - 2008. 02. 17.

Kedves shalafi66 és Többiek!

"HA22-599, HA20-484 ezek igazán se zártba se b-reflex dobozba nem jók."

Hmm, akkor mire lehet használni azokat a hangszórókat?
Nem kötekedni akarok, csak kíváncsivá tesz egy ilyen megjegyzés, a gyártó(!) részéről.
Itt arra gondolnék - de lehet, hogy ez megvalósul, - az új adatlapon lehetne javaslat felhasználásra, pár szóban.
Például: pótlásra a régi XXXX hangszórók helyett, reflex-dobozba, vagy csak zárt dobozba ajánljuk. Amelyik mindenhonnan kilóg, azt is kellene ajánlani, esetleg autós-felhasználásra, vagy megszűntetni azt a tipust, ha sehova sem jó.

HA31-es 2db.-ot "Isobarik" doboza tenni szubbasszus-ládának, néhány Hz-el lejjeb megy, hatásfok csökken, de duplán terhelhető, egy-hangszórónak megfelelő méretű dobozban, - persze, nem tudom bírná-e tényleg ezt a fajta felhasználási módot.
-
Miért kell kétszer bejelentkeznem, hogy hozzászólhassak valamelyik témához?

Üdv! SMA

- shalafi66 - 2008. 02. 17.

A 484 kompromisszumokkal zárt, az 599 kompromisszumokkal b-reflex dobozban használható, de nem tökéletes. Viszont TL-ben pl. mindkettő megfelelően működik. Nem lesznek megszüntetve. Ilyen megjegyzés a gyártótól? Hát ha ez a valóság, mit tegyek, ezt én már többször leírtam eddig is a fórumon, biztosan nem figyeltél.

HA31 isobarik, valóban jó ötlet, készült már ilyen, és nem tudom miért kételkedsz. Big Grin miért ne bírná? Big Grin Nem jelent nagyobb terhelhést hangszórónként nézve mint a sima b-reflex. Az érzékenység két HA31-422-t használva 89dB@1W, a mechanikai terhelhetőség 150W, a szerintem megfelelő doboz 70 liter, 28Hz-re hangolva, így elérhető a 30Hz-es f3 pont.

Ui. az adatlapok ilyen módon történő kiegészítése nekem is forog már régen a fejemben, eddig nem volt rá mód, de talán most. Meglátjuk.

hogy egy bejelentkezés miért nem elég, azt nem tudom hirtelen, de talán azért, mert a hangszoro.net címen lépsz be, és nem a forum.hangszoro.net-en.

- SMA - 2008. 02. 17.

Kedves shalafi66 és Többiek!

Ja, ja, elképzelhető, hogy Én más úton jutok be a fórumra.

Tegyél valamit azokkal a hangszórókkal, hogy jó lelkiismerettel ajánlhatók legyenek valamelyik doboz-féleségbe.

Üdv! SMA

- vava - 2008. 02. 17.

Ha ez ilyen egyszerű lenne.....

SMA, nem tudok tenni semmit velük, ilyenek 12 éve már. Az 599-re ragasztható egy kompenzáló mágnes, azzal jól működik b-refelx dobozban is. A 484 sajnos túl jó elektromosan, ezért zárt dobozban 60Hz alatt nem szól, de legalább érzékeny (90dB). Ennyi a történet, te nagyon jól tudod, hogy hangszóróknál mindennek ára van, pl a jó érzékenységet a mélyátvitel sínyli meg.

- abtones - 2008. 02. 17.

Hali shalafi
Régebben nézegettem a hangszórókínálatot (mikor még volt honlap), és azt írtátok, elkészítitek 4, 8, 15 ohmos változatban. Nem tudom, hogy hogy csináljátok, de a hangszórók impedanciától függetlenül ugyanazokat az értékeket produkálják jósági tényezőkben és egyéb elektromos tulajdonságaikban. Más gyártóknál ez nem így van, megadják az eltérő impedanciákhoz tartozó mért értékeket is. Javíts ki ha tévedek, de ez furcsa.

Nem, a hangszórók paraméterei tényleg változnak ha kicseréljük a lengőcsévét. Van ahol hasonlóan alakulnak 4 és 8 Ohm impedanciánál is (pl HA18-595 ill. -620, HA15-610, -618), és van ahol sokat változik (pl. HA31-421, 422). Szóval tévedsz is, meg nem is, attól függ, honnan nézzük, de szerintem ez igazán nem furcsa. Viszont ennek örömére közölhetem, hogy csak a standard hangszórók rendelhetők, egy-két méretben amíg van hozzá lengőcséve elkészítik az üzemben az egyedi impedanciájú verziókat, de ha elfogyott a készlet, akkor csak a 4 ill. 8 Ohm marad.

- abtones - 2008. 02. 17.

Ha kész lesz az új honlap (mikorra várható?), azon azért tüntessétek külön fel a 4 és 8 ohmosok mért TS paramétereit, mert nekem nem mindegy, még ha csak tizedekről van is szó. Mikor haver autójába csináltunk mélyet, az Alpine SWR1522D mélysugárzót építettünk be egy 110 literes 25 hz-re hangolt dobozba. Ez 2x2 ohmos. A 2x4 ohmos változata (1542D) közel nem tud ilyen mélyre menni és durva kiemelése is van 40 hz alatt. Pedig nem sokban különböztek az adataik.

abtones Írta:Ha kész lesz az új honlap (mikorra várható?), azon azért tüntessétek külön fel a 4 és 8 Ωosok mért TS paramétereit, mert nekem nem mindegy, még ha csak tizedekről van is szó. Mikor haver autójába csináltunk mélyet, az Alpine SWR1522D mélysugárzót építettünk be egy 110 literes 25 hz-re hangolt dobozba. Ez 2x2 Ωos. A 2x4 Ωos változata (1542D) közel nem tud ilyen mélyre menni és durva kiemelése is van 40 hz alatt. Pedig nem sokban különböztek az adataik.
Hát én nem tehetek az Alpine gyártási szórásairól, vagy arról, hogy nem azt tudja a hangszóró amit az "adatok" ígérnek. És rosszul emlékszel, minden rendelhető hangszórónkak külön adatlapja volt, van, a 4 és 8 Ohmos verzióknak is. Persze itt tizedes eltérések egyáltalán nem számítanak, a gyártási szórásunk is +-5%, ami nagyon jónak számít akár a 3-5-szörös árkategóriával összehasonlítva is (az ott tapasztalható ~15%-kal szemben).

- cyrko - 2008. 02. 17.

Tudnátok nekem mondani egy jókis Videoton dóm magasat MNC mélyközép mellé (4 Ohm)?

.nyil. MNC topik .!.

- SEAS - 2008. 02. 17.

Duplacsévével is lehet még kérni, vagy az már nem tartozik a választható csévék közé?

Nincs duplacsévés verzió sem. (Én ugyan meg tudnám csinálni, de nem vállalom most.)

- hammer14 - 2008. 02. 17.

Helló shalfi !

Fú talán mióta regisztráltam kb fél éve azóta nem írtam!
Nah az a kérdésem hogy te milyen közepet tudsz ajánlani amit kb 150hz től kellene használnom kb 4k-ig,és olyan 20 25cm-es kategóriába gondolkodtam hogy legyen ereje a beszédnek is ha már nagy állat mélyem lesz!!
A felhasználás az vagy egy 2 oldalt terhelt tölcsér vagy zárt láda.
Nem vmi konkrét,de úgyhiszem hogy hangváltó tervezésnél is tudsz vmit segíteni mivel megbízható az adat !!
Jah és mikorra várható honlap??

- bluefish - 2008. 02. 17.

shalafi66 Írta:SMA, nem tudok tenni semmit velük, ilyenek 12 éve már. Az 599-re ragasztható egy kompenzáló mágnes, azzal jól működik b-refelx dobozban is. A 484 sajnos túl jó elektromosan, ezért zárt dobozban 60Hz alatt nem szól, de legalább érzékeny (90dB). Ennyi a történet, te nagyon jól tudod, hogy hangszóróknál mindennek ára van, pl a jó érzékenységet a mélyátvitel sínyli meg.
A 484 megfelel mélyközépnek egy kétutas dobozba, amit kiegészítünk egy HA31-el . Tehát egy ilyen SZUB-Satelite rendszerbe bőven jó 100hz-től nem tom meddig... 3k-ig szerintem. Esetleg hammer14-nek is jólenne belőle 2 darab párhuzamba kötve ! azért az csak 96 dB érzékenységű lenne...

- SEAS - 2008. 02. 18.

shalafi66 Írta:Nincs duplacsévés verzió sem. (Én ugyan meg tudnám csinálni, de nem vállalom most.)
Most csak érdeklődöm, még azt kérdezném, hogy 4 ohmos max. 12 centi beépítési átmérőjű, max. 6,5 cm beépítési mélységű szélessávú van-e?

- shalafi66 - 2008. 02. 18.

HC12,5

- hammer14 - 2008. 02. 19.

bluefish Írta:
shalafi66 Írta:SMA, nem tudok tenni semmit velük, ilyenek 12 éve már. Az 599-re ragasztható egy kompenzáló mágnes, azzal jól működik b-refelx dobozban is. A 484 sajnos túl jó elektromosan, ezért zárt dobozban 60Hz alatt nem szól, de legalább érzékeny (90dB). Ennyi a történet, te nagyon jól tudod, hogy hangszóróknál mindennek ára van, pl a jó érzékenységet a mélyátvitel sínyli meg.
A 484 megfelel mélyközépnek egy kétutas dobozba, amit kiegészítünk egy HA31-el . Tehát egy ilyen SZUB-Satelite rendszerbe bőven jó 100hz-től nem tom meddig... 3k-ig szerintem. Esetleg hammer14-nek is jólenne belőle 2 darab párhuzamba kötve ! azért az csak 96 dB érzékenységű lenne...

Kössz a válaszod Bluefish !! Engem most csak a közép magas rész érdekel ! A mélytörlcsérem lassan kész lessz és abba nem alkalmas a mostani h2000-ek közül egyik sem igazán! De ami késik nem múlik!
És nem tudnál esetleg a 484-ről vmi adatod adni? Vagy hogy mi pénz?
Mondjuk még ráér de szeretek előre tervezni !! Meg úgyis sógorom videoton ládáit fogom felújítani és úgygondoltam abba h2000 a leggalkalmasabb még ha nem is tökély,és akkor úgye egyszerre rendelném az összes hszt,ami nem tudom mikor lesz .forog. .

- shalafi66 - 2008. 02. 20.

Ha igazán nem is, de a gitárhangszóró pl. hellyel-közzel alkalmas lenne.

Középnek nem tudom mi felehet meg neked, a 4kHz felső határfreki még kevés, Kellene tudni, hogy mekkora terhelhetőség a cél. 200-250mm-es kategóriában egyébként valószínűleg a HA22-599 lesz talán megfelelő, ha 4kHz a cél. A 250mm-es hangszórók nem ennyire szélessávúak a jelenlegi állapotukban.

Ha majd videotont helyettesítenél, előtte azért kérdezz meg engem is. A saját érdekedben. Mert ugyan a H2000 hangszórók a legjobban használhatók ilyen célra, de azért vannak kivételek, mint ahogy egy másik topikban leírtam már.