Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- hammer14 - 2008. 02. 20.

shalafi66 Írta:Ha igazán nem is, de a gitárhangszóró pl. hellyel-közzel alkalmas lenne.

Középnek nem tudom mi felehet meg neked, a 4kHz felső határfreki még kevés, Kellene tudni, hogy mekkora terhelhetőség a cél. 200-250mm-es kategóriában egyébként valószínűleg a HA22-599 lesz talán megfelelő, ha 4kHz a cél. A 250mm-es hangszórók nem ennyire szélessávúak a jelenlegi állapotukban.

Ha majd videotont helyettesítenél, előtte azért kérdezz meg engem is. A saját érdekedben. Mert ugyan a H2000 hangszórók a legjobban használhatók ilyen célra, de azért vannak kivételek, mint ahogy egy másik topikban leírtam már.

Hát igazából én azt a 4khz-et azért írtam mert egy közép és egy piezo párosítás lenne de a piezonak elég rosz hangja van közép tartományban!!
Na mondjuk ez egy vita kérdés is lehetne hogy mennyi a közép és mennyi a magas!! Nekem jó úgyis hogyha tudsz vmi piezot mondani amit megfelelően tudok párosítani a közép hsz val. Dóm hsz nem tudom jó lenne-e hangosítani de nem meggyőző dolkoat szoktam hallani !
Nah a közép magas rész az olyan 100w körül lenne terhelve.

A videoton hangfal felújításába meg természetesen kérném a segítségedet nem csak úgy dobnék bele vmit!! Meg ha jól tudom itt az oldalon meg voltak a vidoton hanfalak fajtái még régebben láttam!! Jelenleg is gyári videoton hangfal a közép szekcióm csak a hsz nem az már!!

- shalafi66 - 2008. 02. 20.

Aham, 100W, akkor a HA22, és az még szól 4kHz-ig. De csak 89dB az érzékenysége.

- bluefish - 2008. 02. 20.

A 484 az melyik, HA22, vagy HA20, vagy melyik ? ha annak 90dB az érzékenysége, és nem megy olyna mélyre, akkor két darab abból párhuzamba kötve(+6dB) az sztem megfelelne hammernak. Mármint dobozonként 2 darab persze...

- shalafi66 - 2008. 02. 20.

A 484 az HA20, de az terhelhetőség szempontjából komolytalan ide, ráadásul az ávtiele is igen kiemeléős középtartományban. Mindenképp nagycsapos 200mm-es hangszórót javasolnék. Persze nem kötelező hallgatni rám.

Két hangszóró egyébként csak +3dB, nem +6... De ugyanúgy az 599 is duplázható, és az már 92dB, annyi mint egy HA31... Erről jut eszembe, hogy az a megoldás is elgondolkodtató, és működőképes, ha a két kisebb helyett egy gitárhangszórót használna középtartományban. Persze az iránykarakter jobban beszűkűl a 310mm-es mélyközéppel, de ez nem feltétlen rossz hangosításnál. Sajnos itt is az a buktató, mint a 250mm-es hangszóróknál, hogy a 310-es gitárhangszóró is csak 3k-ig használható.

- hammer14 - 2008. 02. 21.

Nah most végülis akkor melyik hsz legyen? Meg hány db?
Mert végülis a 3khz is megfelel ha tudtok ahoz illesztehtő piezót ajánlani. Abból is a dupla piezó lenne a jó nem ezek a kis 10x10-cm est!

- ElNino - 2008. 02. 21.

Hello!
Lenne 1 Videoton Audio Solo B 21 típusú hangfalpáram amihez mélysugárzót szeretnék vásárolni, ugyanis az régiek elporladtak.
Kérdés, lehet e ehhez a típushoz kapni? kb 16cm-esek.
üdv ElNino

- shalafi66 - 2008. 02. 21.

Nem ismerem ezt a videotont. Ahhoz hogy bármit is javasoljak, tudnom kéne milyen a doboz, és az eredeti hangszóró. Legbiztosabb megoldás egyébként megjavítani a régit.

vidi - ElNino - 2008. 02. 21.

Szia!
Igen a felújítás lenne a legcélszerűbb, de sajnos az egyikből hiányzik is a szóró. LEírom a méreteket: magasság 37cm, szélsség 20cm, mélység 18cm. a hangszóró hátuljára nincs írva semmi, csak 1 ragasztott kis matrica van, rajta nyomtatott számok, amik a következők: 8 170893 07, 1544 582,
Hangfal hátulján adatok: 8ohm, 45/65 watt névleges/zenei terhelhetőség, 45-20000hz.
Ennyi infót tudok róla írni.
üdv Tomi

- shalafi66 - 2008. 02. 21.

Hát az baj. Ha a javítás nem megy, az nagy baj. Ezek a doboz külső méretei? Mert akkor kb. 10 literes belül, így a jelenleg gyártott 582-es hangszórónk 100Hz alatt nem szólna egyáltalán ebben a dobozban. Pont erre írtam pár napja, hogy videoton hangszórót nem gyártunk, és mindegyik nem alkalmas a helyettesítésre. Ez is épp ilyen eset. A legjobban használható H2000 hangszóró ebben a dobozban talán a HA17-634.

A magashangszóró milyen?

- dante05 - 2008. 02. 22.

shalaffi66-hoz vagy bárkihez aki benne van a h2000-es hangszórókba, tehát, hogy melyiket tartjátok jobb magasnak a hg1,9 vagy a hg2,5. A hg1,9-nek szebb a frekimenete, meg tovább is megy mint a hg2,5, de vajon hallásra melyik a jobb?

- shalafi66 - 2008. 02. 22.

Hallásra? .sokk. Azt nem tudom. Alapvető különbségek vannak, mindkettő másra jó.

- dante05 - 2008. 02. 22.

shalafi66 Írta:Hallásra? .sokk. Azt nem tudom. Alapvető különbségek vannak, mindkettő másra jó.
80-as évek "diszkóra" kellene és úgy számoltam hogy braun menne hozzá meg hb13. így könnyebb a válasz? Én a hg 1,9 felé hajlok egy kicsit nem tudom miért.

- shalafi66 - 2008. 02. 22.

Hát attól függ, hogy épp aktuálisan milyenre sikerül az adott sorozat pille. Az 1,9-es dóm, ha tökéletes állapotú, akkor is 5kHz fölött használható csak.

- hammer14 - 2008. 02. 24.

Húhh shalfi ez a milyenre sikerült az adott széria nem vmi bíztató! Nem azt írtad hogy 5% a gyári szórás? 5%-ot még nem vesz észre az emberi fül ! .sokk.

- shalafi66 - 2008. 02. 25.

A dóm magashangszóróknál sajnos nagyobb a pontatlanság, de nem erre gondoltam. Ha jól sikerül az adott pille, akkor pontos a hangszóró, de ezen a téren előfordulnak hibák.

1 - PredatorNo1 - 2008. 02. 28.

Hali, érdeklődnék hogy középsugárzókhoz adnak e valamilyen burkolatot amit rá tudok helyezni belülről hogy a légnyomás ne mozgassa be ????
Valaki válaszoljon mert előzőleg sem kaptam választ !
köszi

- Flatlander - 2008. 02. 28.

Hm....Nemkell arra semmilyen burkolat a középsugárzó kosara zárt :? Big Grin

- PredatorNo1 - 2008. 02. 28.

Na ezt nem tudtam köszi !

- shalafi66 - 2008. 02. 28.

Igen, a legtöbb H2000 középhangszóró kosara zárt, a HB10-546 kivételével.

- VTomika - 2008. 03. 06.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Hg 2.5-nél tisztábban szól a Hg 1.9? Sajna mivel még nem elérhető az oldal, nem tudom megnézni a leírásokban... előre is köszi

- Mócsing - 2008. 03. 06.

Nehéz váltani .

hangszóró - rockos - 2008. 03. 12.

Hello mindenki!

A H2000 foglalkozik hangszórók javításával? 30 cm es mlyekről van szó, az egyik egy Jamo, a másik pedig valami Dr. Böhm. Tekercseléstől kezdve a membráncseréig minden kéne. Olyan teljesítményre amekkorára csak lehet. Ha kell küldök képet. S.O.S. Nagyon Köszi.

-rockos- :?

- shalafi66 - 2008. 03. 18.

Javítanak az üzemben, de nem biztos, hogy ezeket a hangszórókat meg tudják csinálni. Főleg az olyan kérés, mint a membrán csere lehet problémás.

- spaitsandras - 2008. 03. 20.

hellósztok
van nekem kettő HA31/1008-as mélyem, és ahhoz szeretnék venni cuccokat, kompletten ki akarom cserélni az egész membránt, tekercset, pillét, szóval mindent, és ez ugye 8ohmos és viszont 4ohmos tekercset akarok bele, költségbe mennyi lenne?? itthon meg tudom csinálni csak az anyag kellene...

- GARFIELD13 - 2008. 03. 20.

spaitsandras Írta:hellósztok
van nekem kettő HA31/1008-as mélyem, és ahhoz szeretnék venni cuccokat, kompletten ki akarom cserélni az egész membránt, tekercset, pillét, szóval mindent, és ez ugye 8Ωos és viszont 4Ωos tekercset akarok bele, költségbe mennyi lenne?? itthon meg tudom csinálni csak az anyag kellene...

Szia!
Nem lenne sokkal egyszerűbb eladni, vagy elcserélni két 4 Ohmosra?
Kevesebb munka és kevesebb hibázási lehetőség, de ez természetesen csak az én véleményem. (Minek olyat szétszedni ami jó?)
Üdv.

- shalafi66 - 2008. 03. 20.

Közben feltöltöttem egy árlistát, ott megnézheted az alkatrészek árait.

- zupp87 - 2008. 04. 03.

Sziasztok!
Ha nem is ebben a topikban, de már említettem nektek, hogy le akarom cserélni a 2 MNC30206-ost a falaimban. Nos, sikerült hangszórókat választani (HA 17-582), amik azóta meg is jöttek, a hangváltótekercsekkel együtt, és a hangváltó is kész van (2fokú Butterworth, 3200Hz-es keresztezési frekivel). Bevallom, anno mondogattam magamnak az MNC-kkel meg a "maszek" elsőfokú váltómmal is, hogy jól szólnak ezek.. de amit most sikerült a két 22,5 literes dobozból kihozni.. arra büszke vagyokSmile Nagyon szépen szól a két HA-17, sokkal lágyabb, mint a 30206-osok: annál a középtartomály alsó része kicsit gyenge volt, a felső része pedig túlságosan erős, de ezekkel szép egyenletesen szól, és szerintem mélyebbre is megy, meg ilyen jó kis lágy mély hangzása van, nem olyan "dübögős", mint az MNC-k. Szóval, bárki gondolkodik a HA 17-582-őn MNC vagy SAL helyett, bátran tudom ajánlani, nekem abszolut bejöttWink Egy bűnöm még van, ugyanis a magassugárzók SAL DTF-12-es dómok.. de nekem tetszik a hangjuk.. majd ha nem tetszik, lecserélem őketTongue

- Mócsing - 2008. 04. 03.

12/12-es a váltód ? Az edge-vel tudsz méretezni baffle kompenzáló tagot . Akkor a mélyek is dögösebbek lesznek .

- shalafi66 - 2008. 04. 03.

Hja, vagy másképp kell méretezni a váltót, nem a tankönyvi számítások szerint. Ez a célravezetőbb megoldás. És a doboz belső térfogatából ne vond le a csillapítóanyag térfogatát. Wink Hacsak nem zárt cellás az a szivacs. Big Grin

- Flatlander - 2008. 04. 03.

Hy!Van 25-cmesbe olyan hsz. ami jó lenne egy reflex dobozba?

- zupp87 - 2008. 04. 03.

Mindegy... a lényeg, hogy most nekem nagyon tetszikSmile Bár ennek a kis lakótelepi szobának az akusztikáján lehetne még javítani..Tongue De tetszik a hangjaSmile Jó kis hangszórók ezekWink Amugy kíváncsiságbol kérdezem: annak, hogy a habszél pozitív, vagy negatív, van e hatása a paraméterekre? Vagy csak dizájn? Mindenesetre jól mutat a dobozomban szerintem nagyonSmile
Ja, ezekszerint az előbb rosszul fogalmaztam... dögösek azok a mélyek rendesen.. a másikkal olyan kopogós volt kicsit.. vagy lehet nem is ez a jó szó, mert akkor mindenki arra gondol, milyen rossz lehet a csillapítás.. pedig nem az, mert ezzel szép telt, ugyanakkor dinamikus mélye van. A másiknak (régi MNC-k) 67literes reflexdoboz kellett volna, sztem azért volt kicsit magas a mélyTongue Mindegy, a lényeg, hogy szerintem nagyon is jól választottamSmile

Az mnc-nek sem 67 liter az ideális térfogat, mondtam már, hogy ne a program gondolkodjon helyetted. A probléma csak annyi, hogy azok a hangszórók nem használhatók b-reflex dobozban (de ezt itt most hagyjuk, nem erről szól a fórum). Azt lehet mondani, hogy ezért a pénzért elég jó ez a hangszóró, bár mélyben nem lesz soha díjnyertes a 45Hz-es alsó határfrekivel, meg a 3mm alatti lin. kitéréssel. Főleg ahhoz képest, hogy a másik HA17 akár 36Hz-et is tud.

A negatív membránszéllel ez a lengőrendszer valamivel stabilabb lesz.

- zupp87 - 2008. 04. 03.

Köszi szépen a hozzászólásokat, a kritikákat is építő jelleggel veszem, mert igaz ugyan, hogy kicsi tapasztalatom már van, de még van mit tanulnom bővenTongue Tudom, hogy ez a doboz soha nem lesz tökéletes.. úgymond tanulóhangfalTongue De most már egyre jobban kezdi megállni a helyét, nagyonis hallgathatóSmile Majd ha már rendes melóm lesz, és nem csak a demonstrátori meg az ösztöndíj, meg nem kell albira meg egyebekre fizetnem, akkor úgyis összerakok egy olyan Igazit, de nyugi, addig még kérdéseimmel sokat foglak titeket zaklatniTongue

- zupp87 - 2008. 04. 03.

shalafi66 Írta:Hja, vagy másképp kell méretezni a váltót, nem a tankönyvi számítások szerint. Ez a célravezetőbb megoldás. És a doboz belső térfogatából ne vond le a csillapítóanyag térfogatát. Wink Hacsak nem zárt cellás az a szivacs. Big Grin
Nos, a doboz térfogatához: elővettem a mérőszalagot és lemértem a belső méreteket: 22,7l.. ezekszerint ha belevesszük a szivacsot, kicsit kevesebb lett volna.. de azt csak saccoltam, hogy az végeredményben mennyit vesz el. Na, ezt is megtanultam, a szivacsot sem kell belevenni.. egyébként annál is fenáll az a dolog, mint a PE szálas anyagnál, hogy úgymond térfogatnövelő hatású? Valami ilyesmit olvastam róla még anno egy másik fórumon, hogy a hanghullámok lassabban terjednek benne, mint a levegőben.

Igazából picit csökkenti a valós térfogatot, de közben változtatja a jósági tényezőt, ami zárt doboznál hasonló hatású mintha megnövelnéd a hasznos térfogatot. Ezért ragadt rá a "térfogatnővelő" dolog, de ez csak közönséges koholmány. Big Grin (majdnem)