Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- zupp87 - 2008. 04. 03.

Ez egy próba hozzászólás, csak azért, hogy lássam, sikerült e feltölteni az avataromatTongue Am élőben szebb (vivát telefonos VGA kamera Big Grin)

- zupp87 - 2008. 04. 03.

Na most már okéSmile Az előbb valami gubanc volt Tongue

- Flatlander - 2008. 04. 03.

Lécci valaki válaszoljon a kérdésemre!Hogy van-e h2000-es hsz.ből olyan 25-cmes ami jó reflex dobozba?

- Crockoo - 2008. 04. 03.

Flatlander Írta:Lécci valaki válaszoljon a kérdésemre!Hogy van-e h2000-es hsz.ből olyan 25-cmes ami jó reflex dobozba?
a Braun,ha még van. (672)

- Flatlander - 2008. 04. 05.

Köszi! Shalafi nem tudnál felrakni egy képet a Hg2.5-ös magas hsz.ről h lássam h néz ki?És lehet a ha31-es hsz.-hez valami keretet kapni?

- zupp87 - 2008. 04. 06.

Sziasztok!
Lenne egy újabb kérdésem, mégpedig a membránnal kapcsolatban: mit befolyásol a membrán alakja? Mert az új HA 17-eseimben ilyen exponenciális jellegű tölcsér membrán van, az MNC-kben pedig normál kúp-tölcsér szerű membrán (vagy hogy nevezi ezt a szakzsargon).

Egyébkét ma kint voltam az egyik egyetemi koliban ismerősömnél, és parkosítottak a diákok, és ahogy kell, minden koli előtt hangcucc, a legkülönfélébb ládákkal. Engem egy Jamo Studio 170 kötött le, ugyanis nem olyan volt a hangja, amilyennek én gondoltam (azelőtt nem hallottam soha Jamo170-est): a magas kevés, a közép túl erős volt, a mély meg olyan amilyen. Hallásra az én dobozaim kiegyensúlyozottabbnak tűnnek. Erre haver azt mondta: "nem mindegy, hogy szabad tér, vagy szoba, meg különben is: elég jók azok a Jamo-k, nemhiába kérik el az árát még a használtnak is rendesen.." Ez oké.. de én anno az MNC-kkel is tapasztaltam, hogy szabadban nem volt olyan harsogó a közép, és a mély sem feküdt olyan magasan, teltebb volt, mint szobában, gondolom a kevés hangvisszaverődés miatt. Mindenesetre elgondolkodtatott a dolog.. lehet kölcsönkérem majd az egyik ismerősöm 170-esét, és összehasonlítok Tongue
Volt egy olyan összeállítás is, ami a kezdeti időszakomat idézte: 2 db 20 centis eclipse2, meg piezo, nuku csillapítás (ahogy hallottam) Smile Na annál tuti jobban szólnak az én jelenlegi dobozaim Big Grin Egyébként minél többet hallgatom (főleg akusztikus zenével /mr2 petőfi/) ezeket, annál jobban kezdem megszeretni a magyar hangszórógyártást Smile Lehet, hogy lakótársam 55literes ládája SBX1620szal jobban döng, de az enyémen sokkal több részlet jön át a zenébőlSmile Na jó, tudom, hogy kevlárt papírral összehasonlitani nem szabad.. azért mondtam, mert túlontúl büszke rájuk.. Tongue

- DjTaRsY - 2008. 04. 06.

Flatlander Írta:Köszi! Shalafi nem tudnál felrakni egy képet a Hg2.5-ös magas hsz.ről h lássam h néz ki?És lehet a ha31-es hsz.-hez valami keretet kapni?

HG-2,5 -- Itt is egy -- beépítve

- shalafi66 - 2008. 04. 06.

zupp, a membrán alakja meghatározó az átvitel és a mechanikai tulajdonságok szempontjából. A kónuszos verziótól ez az exponenciális sokkal merevebb és az átvitele is nagyságrendekkel jobb.

A studio 170.. hát attól jobbat tényleg nem nehéz. Én jó véleményt még nem olastam róla. ennek valszeg meg is van az oka.

A sbx1620-hoz hasonó hangszóróknak az 55 liter felér egy gyilkossággal. .!. De tényleg kérlek, hogy hagyjuk a salt, ez nam az a téma.

- bluefish - 2008. 04. 06.

Tudna valaki linkelni egy HG2.5 639 adatlapot ? Lehetőleg a manapság gyártottét Smile Köszönöm előre is Smile

Tudna. HG 2,5-639

öö ez most úgy nem érvényes már.

Alig egy éves. Mi változott. Lényeges? Amit én kaptam sem igazodnak ehhez a adatlaphoz?

Köszönöm Tarsy ! Hát akkor így mi a fene lesz ? Ha valaki akarja most cserélni a magasakat, a hangfalaiba, akkor másik hangváltót is tervezzen/építsen ? Még karácsony előtt jó volt ez az adatlap. Esetleg még jobb lett a HG2.5 ? :O

Nem lett jobb. Big Grin

Ajj ajj. Ezt picit bizonytalannak érzem. :| De ugye nem olyan nagy a baj, hogy egy Ha18-620hoz ne lehessen illeszteni ?Big Grin

ezek az utolsó mérések: [Kép: hg25639imppn0.th.gif] [Kép: hg25639sples8.th.gif]

- bluefish - 2008. 04. 07.

Hát ahogy nézem, lehet nem érdemes csak 4k-tól indítani a mostani 639et.. javíts ha rosszul látom. Régen kaptam egy váltótervet, 620+639 hez, állítólag elég jó. Na de most ezzel a felállással is jó ? Esetleg olyan is megkockáztatható, hogy nem egy, hanem két darab 4 ohmos ha18at rakok bele. Annak nem tudom hirtelen a számát. Elméletileg váltó téren marad ugyanaz, mintha mindkettő tag simán 8 ohmos lenne.

- cnjani - 2008. 04. 07.

Üdv!

Régebben terveztem egy TL-t építeni HA 18-620-al. Annyi lenne a kérdésem, hogy ezt a hsz-t csak így ebben a formájában lehet megrendelni? Nekem jobban tetszene pozitív membránszéllel. Emlékszem, hogy volt egy hasonló hangszóró, ami szinte teljesen ugyan ez volt csak pozitív széllel és azt hiszem, egy kicsit nagyobb mágnessel. Én emlékszem rosszul vagy valahol tényleg létezik ilyen hsz?

- shalafi66 - 2008. 04. 07.

A hangszórók az üzemben ebben a formában készülnek, mivel ez a lengőrendszer negatív membránszéllel jó, változtatni nem lehet rajta.

170mm-es méretben a HA17-634-nek van pozitív rilnis habszéle. De nem tuom milyen jelentősége van annak, hogy kifelé vagy befelé....

- B.A.T. (II.) - 2008. 04. 07.

cnjani Írta:Üdv!

Régebben terveztem egy TL-t építeni HA 18-620-al. Annyi lenne a kérdésem, hogy ezt a hsz-t csak így ebben a formájában lehet megrendelni? Nekem jobban tetszene pozitív membránszéllel. Emlékszem, hogy volt egy hasonló hangszóró, ami szinte teljesen ugyan ez volt csak pozitív széllel és azt hiszem, egy kicsit nagyobb mágnessel. Én emlékszem rosszul vagy valahol tényleg létezik ilyen hsz?

Jól emlékszel, de az egyedi gyártású hsz (talán R620) volt, ami már nincsen?! Azóta már az üvegszálak fonódnak.... .hehe. .csitt.

- shalafi66 - 2008. 04. 08.

Viszont ez itt off. Ami számít, hogy a 634-nek pozitív a széle, a 620-nak negatív.

- cnjani - 2008. 04. 08.

Akkor azt hiszem 620 lesz egyszercsak Big Grin érzékenyebb, meg papír membrános. Bocs az offért.

- shalafi66 - 2008. 04. 08.

Mármint az egyedi hangszóróm off. A 620 nem.

érzékenyebb, de nem olyan terhelhető, és nem olyan jó az alsó határfreki.

- bluefish - 2008. 04. 09.

én véleményem az, hogy a 620as nagyon jó házimozi hangfalak készítésére szerintem. HG2.5el lehet jól párosítani, és mélyláda mellé braunnal. Ha valaki jó szélessávú hangfalat akar építeni, akkor pedig a 634ből kell dupláznia, hogy érzékenység is legyen, meg a mélytartomány is lefelé terjedjen jobban Smile

- zupp87 - 2008. 04. 16.

Szia Shallafi! A hiánypótló topikba valmikor fel tudnád tenni a közép és a magashangszórók adatlapjait is? Szerintem sokan díjaznák a dolgot Köszi! Smile

- Flatlander - 2008. 04. 19.

Hy!A ha31 zárt dobozba működne?Vagy muszály neki reflex vagy valami egyéb?Előre is köszi Big Grin

- shalafi66 - 2008. 04. 19.

Nem zártba való a hangszóró, azért működik benne, csak nem jól.

- Flatlander - 2008. 04. 20.

Aham..Köszi

- rockos - 2008. 05. 03.

SzépJónapot!

Van 4 db üres Videoton dobozom. 3 utas dobozok, a mélyet már megoldottam bele, viszont kéne magas meg közép hangszóró is. A középső lyuk 90, a fölötte lévő 95 mm-es, de sajna egy 10-cm-esnek nevezet hangszóró sem megy bele...SAL-t meg nem akarok.
A H-2000-nek vagy valakinek bizti vannak ilyen hangszórói, magas és közép kéne. 2-2 db. Valaki zudna segíteni? Nagyon köszi előre is!
-rockos- Wink

- Shia-ko - 2008. 05. 08.

Hello!

Van egy házibarkács 3utas hangfalam, amit pár hónapja kaptam. Illetve egy pár. most meghaltak a magasak és kicserélném őket. Azt ajánlották a jelenlegi kondis megoldás helyett nézzek tőletek egy hangváltót, azzal jobban járnék.
Mit kéne megnézzek a hangszórókon, hogy tudjatok ajánlani egyet?
Kiszedtem a csipogót, de olyan szinten össze van ragasztva, hogy nem látom, hogy mégis mit tud, azon kívül, hogy ránézésre 3centis.

Előre is köszönöm!

- pionyer - 2008. 05. 09.

[quote="Shia-ko"]

Van egy házibarkács 3utas hangfalam, amit pár hónapja kaptam. Illetve egy pár. most meghaltak ...
-----------------

...mindent ami írva van....

betű-szám...név.....

- soup - 2008. 05. 09.

Helló Shia-ko!

Valószínűleg egy kis piezo-dóm lehetett, amit nehéz beszerezni de nem lehetetlen. Könnyen pótolható valami olcsó piezóval, például:
http://www.satel.hu/product.php?product_number=59-01-008
Bár ez nem tudom mennyit bír. Smile

- shalafi66 - 2008. 05. 09.

ez pl. a H2000-től van. Nem is az a probléma hogy mekkora feszültséget visel el, hanem az hogy nagyon érzéketlen.

- Shia-ko - 2008. 05. 09.

Köszi mindenkinek az eddigieket!
Ha ma nem is lesz időm, de jövő hét elején szétbányászom, és nézek infókat. :respect:

- valaki.g - 2008. 05. 13.

Sziasztok!
Még új vagyok itt.
Azt szeretném megtudni, hogy milyen weboldalon találom meg a Hangszóró 2000 Kft. termékeit.
Ha valaki segít köszönöm.