Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- GARFIELD13 - 2008. 05. 13.

valaki.g Írta:Sziasztok!
Még új vagyok itt.
Azt szeretném megtudni, hogy milyen weboldalon találom meg a Hangszóró 2000 Kft. termékeit.
Ha valaki segít köszönöm.

Szia!
Most ideglenesen itt a fórumon az alábbi topikban:
H2000 termékek
Közlemény: Honlap helyett /ideiglenes hiánypótló topik/

A honlap átépítés alatt áll, de erről Shalafi illetékes nyilatkozni, amit nem találsz a "pótoldalon" azt tőle kérdezd.
Üdv.

- zupp87 - 2008. 05. 15.

Sziasztok!
Egy jelentéktelen apróság csak, amit kérdezek: az én hangszóróimra, amiket kb egy hónapja rendeltem (HA 17-582) mért nincs az ráragasztva hogy MADE IN HUNGARY? .haha. Mondjuk ha a dobozban van, uccse láccik, de ha valakinek szétszedem és megmutatom, mi van benne, mégiscsak dagadna a mellem, h ez bíz' gyerekek hazai Big Grin Na majd lehet rányomtatom magamnak Big Grin

- PWM - 2008. 05. 29.

Shalafi kiváncsi lennék mi a ha25-672 braun hangszóróról a magán véleményed? .haha. Mert a jövőbe ilyet szeretnék 64 literes reflexdobozkába belerakni .torz.

- PredatorNo1 - 2008. 06. 05.

Hali, úgy döntöttem egy 25ös mélyközéppel érem csak be a régi adatlap szerint tervezek hozzá egy dobozt, majdcsak nincs egetverő különbség a kettő között, csak adnám már el a mostani hangfalam S

- bikabeka - 2008. 06. 10.

Látom már készülget a honlap... Smile
A mélyközepek adatlapját addig is meg tudom nézni valahol?

- zupp87 - 2008. 06. 10.

PredatorNo1 Írta:.....csak adnám már el a mostani hangfalam :S

Én is gondolkodtam anno azon, hogy majd ezeket valamikor elpasszolom.. de félkész munkát nem adok ki a kezemből.. ha meg a másik is be lesz burkolva, lesznek jobb magasak, meg tökéletesítem a váltót, akkor meg már ad1: nem lene szivem megválni tőlük, ad2: olyan horribilis áron, amennyiért én kínálnám, nem venné meg senki Big Grin (50 alatt nem adnám ki a kezem közül a párat, ha teljesen készen lesznek, az tuti Big Grin).. szóval megmaradnak Tongue

Szerk: A senkit úgy értettem, hogy hi-end vájtfüleknek nem lenne elég minőségi, döngetős gyerekek meg nem adnak ki 50ezret két ilyen kicsi dobozra.. pedig szerintem (és nagyon remélem így lesz), ha végére érek a tökéletesítgetéseknek, 50-60-as árkategóriának megfelelő hangfalakat kapnék.. vagy nem.. Big Grin

- SEAS - 2008. 06. 10.

Szerintem ha anyagköltségen el tudod adni, akkor már nem jársz rosszul.

- zupp87 - 2008. 06. 10.

Igen, ezért is mondtam, hogy inkább nem adom el Smile (40-ért már lehet venni egy hasonló méretű JVC hangfalpárt a Premierben..bár azokat csak láttam, és nem hallottam.. annyit tudok róluk, hogy szépek Big Grin) Normál szobába/nappaliba normál zenehallgatásra bőven elegendőek. Azért a terveim között szerepel majdan egy 3utas hangfalpár megépítése egy-egy 30 centis dohogóval.. mindenesetre azoknál már könnyebb dolgom lesz.. ezek ilyen "tanulóhangfalak".. ahány magasat, mélyközepet meg reflexcsövet láttak már ezek.. Big Grin (mélyközepet még csak 3at, de magasbol volt egy pár Tongue)..

Szerk: azért +/- 3mm lineáris kitérés ide vagy oda, válfásszekrény rezonál (ez kevésbé audiofil megjegyzés volt.. inkább döngetésmániás hülyegyerekes.. néha megszalasztom őket egy kicsit Big Grin)

- SEAS - 2008. 06. 10.

Na jó, de ebben azért csak nem volt 40 ezer az anyag?!

- zupp87 - 2008. 06. 10.

Nem. Kiszámoltam, kb. 20 körül lesz a 2 dobozra az anyagköltség, ha készen lesznek és HG2,5 lesz mindkettőben (az összegben: mélyközepek, magasak, váltó alkatrészei, pozdorja méretre vágás munkadíjával, burkolat, ragasztó, reflexcső, hangfalcsati).. ja, és a hangcsillapító szivacsot bele se vettem, mer az ingyér vót Big Grin

- Mócsing - 2008. 06. 11.

zupp87 Írta:50-60-as árkategóriának megfelelő hangfalakat kapnék.. vagy nem.. Big Grin
Hát kérlekszépen , nemtetted valami magasra a mércét . Nekem van egy pár Tannoy Reveal ,aminek 105 000 volt a bolti ára . És bizony elég pocsék a hangja . A váltó ,és a benne használt kondik minimum olyan fontosak mint a doboz ,és a hangszórók . Ha nincs drága jóminőségü kondenzátorod ,próbáldmeg az adott értéket 8-10 kisebb címletből összerakni . Nekem bevált .

- zupp87 - 2008. 06. 11.

Lehet hogy nem tettem magasra.. nincs valami túl nagy jártasságom drágább hangfalpárok hallgatása terén. Egyébként a hangváltóm még tényleg gyerekcipőben jár, csak összedobtam panelen egy másodfokú Butterworth-öt, egy 1dB-es LPAD-dal a magasnak. REMIX fólia kondikról mi a véleményed?

- roboguard - 2008. 06. 11.

szia shalafi66!

szeretnék egy mélyközép hangszorót 16 cm körül, és megoldható lenne a dupla tekercses változat 4 Ohm impedanciával?
köszi

- shalafi66 - 2008. 06. 11.

A Hangszóró 2000 nem készít ilyet. A standard mélyközéphangszórók közül lehet majd válogatni, ha pár nap múlva felkerülnek a honlapra.

- zupp87 - 2008. 06. 11.

Én még nem igazán láttam 16 centis hangszórót dupla tekercseléssel. Két külön erősítőről akarod meghajtani?

akkor lehet hogy rosszul emlékszem ,mintha ugy olvastam volna régebben hogy csináltok egyéni megrendeléseket is dupla tekercs,más impedancia.
köszi a választ

egy autóba szeretném fejegységről hajtani és azt gondolom talán jobb az erősitőt szimmetrikusan hajtani,de ebben nem vagyok annyira jártas.

Régen valóban volt ilyen, de az új lapon nem hiszem, hogy láttad volna azt a pár mondatot.
Az üzem, nem tudja megcsinálni, én pedig nem készítek H2000 hangszórót.

zupp87 Írta:Én még nem igazán láttam 16 centis hangszórót dupla tekercseléssel.
Vagy egy hónapja készítettem ilyet épp duplacsévés 160mm-es hsz..

értem,köszi

- zupp87 - 2008. 06. 11.

Végülis.. ha van az ember fiának egy 4x20W-os autórádiója, meg 2 db duplatekercses hangszórója.. Bal oldal front hangszórókimenet egyik tekercs, rear másik tekercs. Jol mondom? Smile

Két elsőt sztereóban, két hátsót szubnak. Mondjuk.

shalafi66 ott a pont erre gondoltam............

- zupp87 - 2008. 06. 11.

Viszont akkor a hátsókhoz kell egy passzív szub szűrő. Ha jól gondolom, mélyfrekin nem nagy a szétválás a két csati között. Az a kár, hogy az autós fejegységekből (legalábbis amiket eddig láttam) teljes sávban jön ki a hang.. és ahhoz, hogy ezt a 2x20-at mélynyomóhoz rendesen ki lehessen használni, aktív szűrő lenne az ideális, és akkor annak a két végfoknak csak a mély hangokra kellene koncentrálnia. Egyébként neked milyen fejegységed van? Tankörtársam Blaupunkt-jában egy 4x18W RMS végfok van, arrol nem sok mindent tudok, de pár olcsóbb fejegységet hoztak már hozzám javítani, azokban TDA1558Q van (14,4V, 4x11 vagy 2x22 /hidalható/). A TDA1554 szinte ugyanez. Ha van esetleg RCA kimenet a rádiódon, akkor kis befektetéssel a következőt lehetne csinálni: 2-odfokú aluláteresztő, utána TDA1554 v. TDA1558 (ami nem drága és elég egyszerű), és ennek egyik kimenete egyik tekercs, másik kimenete másik tekercs. Elfér egy kis dobozban, remote-ra is van lehetőség (van olyan bemenete hogy "sleep"), és szerintem hatékonyabb mélysugárzóhoz, mint a passzív váltó, mivel már az erősítő bemenetén kilőttük a 200Hz (mondjuk ennyi) feletti hangokat, és azok nem ülnek rá nekünk a basszusra, és nem viszik telítésbe a végfokot feleslegesen. Ez az én elképzelésem, én így csinálnám... szeretek mindent kicsit megbonyolítani .haha.

Van olyan rádió ahol a két hátsó nagyon helyesen szűrhető egy aluláteresztővel, így legalább lesz vmi színpadféle.

- vava - 2008. 06. 11.

Vétek fejegységről hajtani sub-ot. Egyik hogy köze nincs a ráírt wattnak a valódi teljesítményhez. A másik hogy 4ohmon meg úgy fog melegedni hogy akár károsodhatna is főleg hogy mind a 4 csatorna kienne használva.
És tapasztalat hogy akármilyen drága fejegységed van az nem szól úgy mind egy külön erősítő. Inkább venni egy olcsóbb fejet és kicsit többet áldozni az erőlködőre.

üdv: vava

Hát feltétel, hogy érzékeny legyen a hangszóró és a rádió tényleg tudja a 2*20-25W-ot, azért nem lehetetlen elképzelés. Lesznek hiányosságok, de olcsó és működőképes megoldás, ha megvannak az alapfeltételek.

- zupp87 - 2008. 06. 11.

Én a blaupunktnál a valós wattokat említettem.. amúgy 4x45 van ráírva Tongue És tudtommal az autóhangszórók többsége 4 Ohm-os. És az autórádió specifikációkban is a 4 ohmos tehrekésen leadott teljesítmény van írva.

Kicsit négyszögesít, mit számít az. .zold.

- zupp87 - 2008. 06. 11.

Nekem van egy sztorim ilyen fejegységgel mélyládát hajtós buherával kapcsolatban. Egyik jóbarátomnál voltam, amikor beállított egy ismerősünk: volt egy JVC fejegysége és hozzá 4 db Sony Xplod 10 centis hangszórója, amit be is szereltek neki. Meg kell mondjam, akkor dobtam hátast, amikor megláttam a hangszórókon: 110W.. mondom max ha 5W-os. aztán mikor megszólalt, ki is derült: már harmad hangerőnél rég túl voltak a hangszórók a lineáris kitérésen, és elképesztően berregtek. Közben a srác megjegyezte, hogy kapott nemrégiben ismerősétől egy zárt subládát 30 centis hangszóróval, de nem tudja, mikor lesz hozzá erősítője. Mondom: hozd csak el.. (a fejünkben már megfogalmazódott a terv). Közben még elküldtük 2 db 22mikrós bipol elkóért.. oldalanként a hangszórókat sorbakötöttük, meg még velük pluszba a bipol elkókat, és így ment rá a két frontra. Az egyik hátsóra meg a szubládát. Az eredmény egész jó lett: megfelelő hangerőn nem volt négyszöges a hang, és a Suzuki csomagtérajtaja meg rendszámtáblája szolidan rezgett.. meg a hangzás is hellyel közzel a helyén volt.. a rezgés zavaró hatásától eltekintve Big Grin Nem volt összemérhető az erősítős megoldásokkal, de azért így is jócskán több volt a basszus, mint azokkal a kicsi ajtóhangszórókkal. Azóta is így van neki, és még él a fejegysége Wink

- SEAS - 2008. 06. 11.

Ez is B osztályú. Beledöglenének, ha D osztályút csinálnának? Autórádióba miért nem jó?

- SEAS - 2008. 06. 12.

shalafi66 Írta:Kicsit négyszögesít, mit számít az. .zold.

Legalább jobb lesz az effektív érték Tongue

- zupp87 - 2008. 06. 12.

Átmentünk hangszóróból autórádióba .haha.

- shalafi66 - 2008. 06. 12.

SEAS Írta:
shalafi66 Írta:Kicsit négyszögesít, mit számít az. .zold.
Legalább jobb lesz az effektív érték Tongue
Végülis fűteni akarunk, nem?

- SEAS - 2008. 06. 12.

A torz jel úgyis hangosabbnak tűnik.
Meg hát azért fűtenénk is, hamár alkalom nyílik rá.

- zupp87 - 2008. 06. 13.

Én két dolgot utálok alapvetően: 1: ha zavaros a rádióvétel, 2: a már hallhatóan túlvezérelt erősítőt.. egyeseket nem zavar, de én ezektől a falra tudok mászni Big Grin
Mint pl mikor a konyhai CD-s magnón rajta felejtem a mélykiemelést, anyámnak meg jókedve támad, beteszi a Fiesta cd-jét, és maxhang.. ááááááá.. rohanás, basszust levenni Big Grin