Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- SEAS - 2008. 06. 14.

Erről a torzításokról jut eszembe, valaki tud-e szoftveres megoldást arra, hogy ehhez hasonló hangot lehessen kihozni?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/30/NWSForecastColumbus.ogg

- weta - 2008. 06. 26.

Bocs, hogy ide kotytogok!
El tudná küldeni valaki a gitár hangszóró adatlapját? A régi is jó,
előzetes tervezgetéshez kellene.

Köszi

w e t a 7 4 KUKAC f r e e m a i l . h u

Kérdés - enve - 2008. 07. 02.

Sziasztok!

Tudna nekem valaki hozzáértő segíteni? Nemrég vettem egy flat CRT sztereó tv-t, ám a hanggal nagyon elégedetlen vagyok. Ugyanis berezonál. Még akkor is, amikor nincs nagy hangerőn. Vajon mi lehet a baja? Equelizerrel is próbálkoztam, de nem találtam megoldást.

Mi lehet a gond? Előre is kösz a segítséget!

Re: Kérdés - GARFIELD13 - 2008. 07. 03.

enve Írta:Sziasztok!

Tudna nekem valaki hozzáértő segíteni? Nemrég vettem egy flat CRT sztereó tv-t, ám a hanggal nagyon elégedetlen vagyok. Ugyanis berezonál. Még akkor is, amikor nincs nagy hangerőn. Vajon mi lehet a baja? Equelizerrel is próbálkoztam, de nem találtam megoldást.

Lehet, hogy nem a legjobb témához került a kérdés, de ezt majd az admin eldönti.
Elsőre azt mondanám, hogy valószínűleg a hangszórója valami minősíthetetlen szerkezet, de az "Equelizerrel is próbálkoztam" rész arra utal, hogy kivezetted valahogy a jelet és más hangvisszadó szerkezeten is rezonál. .?.
Ha valóban így van, akkor a hangfokozat lehet beteg, ha új beszerzés akkor kapd elő a garanciapapírt és elméletileg ingyen meg fogják oldani a problémádat a szervízben.
Ha nem, akkor írj egy kicsit részletesebben róla, hogy külső erősítővel és hangfalakkal hogyan próbáltad.
Üdv.

Re: Kérdés - enve - 2008. 07. 03.

GARFIELD13 Írta:
enve Írta:Sziasztok!

Lehet, hogy nem a legjobb témához került a kérdés, de ezt majd az admin eldönti.
Elsőre azt mondanám, hogy valószínűleg a hangszórója valami minősíthetetlen szerkezet, de az "Equelizerrel is próbálkoztam" rész arra utal, hogy kivezetted valahogy a jelet és más hangvisszadó szerkezeten is rezonál. .?.
Ha valóban így van, akkor a hangfokozat lehet beteg, ha új beszerzés akkor kapd elő a garanciapapírt és elméletileg ingyen meg fogják oldani a problémádat a szervízben.
Ha nem, akkor írj egy kicsit részletesebben róla, hogy külső erősítővel és hangfalakkal hogyan próbáltad.
Üdv.

Hello, köszi a választ. Nem vezettem ki a hangot külsőre, csupán a tv hangszórója torzít, a tv equalízerét használtam. Ja, új beszerzés, azért is bosszant, valszeg viszem a szervízbe...:-((

- zupp87 - 2008. 07. 03.

Szerintem a TV belső equalizerével szórakozott.. néhány tv-nek asszem van olyan. Amire te gyanakszol Garfield, az az erősítő torz mivolta, amire én, az a rosszul rögzített műanyag alkatrészek a műanyag házban..

- zupp87 - 2008. 07. 03.

Vagy tényleg alapbol a hangszóró gyárihibás.

(OFF)Hehe.. akkor a szobámat is vihetem szervízbe.. nagy hangerőn rezonál a szekrényem .hehe.

Re: Kérdés - GARFIELD13 - 2008. 07. 03.

enve Írta:Hello, köszi a választ. Nem vezettem ki a hangot külsőre, csupán a tv hangszórója torzít, a tv equalízerét használtam. Ja, új beszerzés, azért is bosszant, valszeg viszem a szervízbe...:-((

Szia!
Akkor azért egy próbát megérne külső erősítővel és hangfalakkal meghallgatni. Ha van rajta vonali kimenet (videóhoz kellene, hogy legyen rajta RCA), akkor azon rákötni valami erősítőre (mini-hifi, rádiósmagnó, stb) és annak a hangfalaival kipróbálni mi a helyzet, ha ott is torz, akkor a TV hangrésze beteg. Ha mégsincs vonali kimenet, akkor a fejhallgatókimeneten át, de ekkor a fejhalgatókimenet jelszintjét jól be kell lőni, hogy se alul, se túlvezérelt ne legyen a jel.
Mivel garanciális a készülék, ezért megbontani tilos, de megnézném, hogy van a kávához rögzítve a hangszóró, ha így berezonál, lehet spóroltak pár csavart és csak a gravitáció tartja a helyén.

TV Equalizerrel??? Én sajnos elmaradott vagyok ebből látszik, mert egy nagykorúság határán lévő Videoton Waltham Jumbo-t nézek és azon csak mély, magas meg balansz szabályozás van. Vonali kimenete nincs, csak fejhallgató, meg két hangszórókimenet.
Üdv.

- GARFIELD13 - 2008. 07. 03.

zupp87 Írta:Vagy tényleg alapbol a hangszóró gyárihibás.

(OFF)Hehe.. akkor a szobámat is vihetem szervízbe.. nagy hangerőn rezonál a szekrényem .hehe.

Szia!
Nem kell szervízbe vinni a szobát, csak burkold le a szekrény belső lapjait rezgéscsillapító bitumen lemezekkel. .ordog.

- fdsa - 2008. 07. 03.

Korszerű szekrényekben már van equalizer is, meg kéne nézni Big Grin

- zupp87 - 2008. 07. 03.

fdsa Írta:Korszerű szekrényekben már van equalizer is, meg kéne nézni Big Grin
Az enyém nem tul korszerű Tongue Analóg szekrény.. .hehe.

- SEAS - 2008. 07. 03.

Lehet, hogy csak annyi a baj, hogy sok a műanyag. Az képes berezonálni nem is kicsit, tapasztaltam már. Az ember feje megfájdul tőle.

- fdsa - 2008. 07. 04.

zupp87 Írta:Az enyém nem tul korszerű Tongue Analóg szekrény.. .hehe.
Van egy íróasztalom, biztosan analóg, még az apám lomtalanította 30 évvel ezelőtt, amikor még a CD se volt feltalálva. A fiókjában van 2 db 30 éves, 10 csatornás equalizer-panel, egy-egy uA709-es IC köré építve, szóval biztosan analóg az is, nincs benne más IC.
Igaz, nem is rezonál Smile

Szerk.: igaz, nem is műanyag...

- unicum - 2008. 07. 16.

Sziasztok!

Van több darab Philips 484 típusú háromutas hangfalam, a mély hangszórókat szeretném kicserélni bennük H2000 mélyekre. Melyik típus lenne a legmegfelelőbb az alábbi adatok alapján?

Philips 484 hangfal adatai:

Hangdoboz magassága: 520 mm
Hangdoboz szélessége: 330 mm
Hangdoboz mélysége: 205mm

A 8ohm-os hangszórót elölről kell behelyezni, és 8db egyenletesen elhelyezett furat rögzíti. (4 helyen fúrt kosár jó lenne, 6 viszont nem, bár fúrhatok is...)

Hangszóró külső átmérője: 205 mm
Hangszóró behelyezési átmérője: 180 mm

A hangfalban reflexcső is van elöl:

Reflexcső átmérője: 45 mm
Reflexcső hossza: 60 mm

(A reflexcsövet megszüntethetem.)

A SAL SRP 2030 úgy nézem minden paraméterében megfelel, de a H2000 hangszórókról jobb híreket hallottam.

A hangváltó amit beleteszek a trio 8ohm/90W típus.

A hangfalról kép: http://www.postimage.org/image.php?v=aV1T48O0

- zupp87 - 2008. 07. 16.

A reflexcsövet nem muszáj megszüntetned, ugyanis a H2000-res hangszórók nagytöbbsége reflex dobozba való (írva Shala nyomán), bár azt hiszem pont a HA-20-as sorozatnak van olyan tagja aminek zárt doboz kell.
A paramétereknek való megfelelést gondolom a beépítésre értetted. MOst nem érhetők el a H2000-resek adatlapjai (még mindíg nem :? ), úgyhogy várjuk meg Shalafit, hogy melyiket is ajánlja majd Wink Ezt meg vedd úgy mint előzetes nagyvonalú felvilágosítás (talán annak megállja a helyét Tongue)

Re: csajozás strandolás - Dres - 2008. 07. 23.

"64literes dobozba ha31-es vagy Braun hangszórót"
Szia!

Nálam 67 liter nettó reflexban van a braun, 66-os csővel 230mm hosszban. Nagyon szépen zól viszont kb 25 W terhelésen eléri a max kilengést .sokk. . Így nem nagyon lehet vele döngetni, erre mondjuk nálam van külön mélyláda. Én kisebb dobozba raknám max.40 liter reflex-be.

HA 31-es jobb az adatlapok szerint érzékenyebb, nagyobb membránfelület. Én inkább azt tenném bele.

Progival nézd meg ilyen nagy térfogatnál a terhelhetőséget.

- shalafi66 - 2008. 07. 23.

Ezzel azért nem értek egyet, valószínűleg a doboz rosszul van hangolva, mert 64 literes b-refelx dobozban 80W a mechanikai terhelhetősége a hangszórónak (ha jól van elkészítve). Esetleg nem megfelelő ez erősítő amivel használod.

25W-tól a kicsi 160mm-es PP membrános hangszórók is jóval többre képesek.

- PWM - 2008. 07. 23.

Hy!
Köszi a választ!
Megnéztem progival, nincs a dobozod nagyon alacsonyra hangolva? A jbl progi szerint 67 literes dobozban azzal a cső mérettel amit megadtál 23hz a doboz hangolása. Én úgy tudom a braunnak 28-30hz az optimális 64 literes dobozban.
Shalafi, oh mond te mit választanál? Big Grin

"Egy kis eső aztán máris megindul itt az élet Big Grin "

mivel úgy hallottam, 250mm-es braun membrános hangszóró már nem készül az üzemben, ezért azt valószínűleg nem választanám.

- PWM - 2008. 07. 23.

Na akkor kizárásos alapon ha31 Big Grin Örülök mert jók a hangszóró paraméterei, meg egy kicsit szomorú vok, mert q..rva nagy Big Grin

- SEAS - 2008. 07. 23.

shalafi66 Írta:mivel úgy hallottam, 250mm-es braun membrános hangszóró már nem készül az üzemben, ezért azt valószínűleg nem választanám.
Tudsz-e róla, hogy helyette van-e valami? Vagy utód nélkül megszűnt?

elfogyott az alkatrész

- SEAS - 2008. 07. 24.

Membrán?

- PWM - 2008. 07. 24.

Tudom, hogy nem ebbe a topikba tartozik, de ha egy hangszóró mágnesére ragasztok még egy mágnest, úgy hogy tasszíttják egymást vgyis É-É vagy D-D akkor a hangszóró érzékenysége növekszik 3dB-lel?
Viszont a frekiátvitel az marad ugyanolyan, mint volt, vagy ennek hatására az is változik?

- shalafi66 - 2008. 07. 24.

Minden változik. A 3dB-t honnan gondoltad? Big Grin

SEAS Írta:Membrán?
Nem mindegy? Big Grin egyébként membrán és kosár. pille eddig sem volt, lengőcséve és mágneskör meg a ha31-é.

- PWM - 2008. 07. 24.

A HA25-479-es hangszóróból készült alumembrános is??? Mert egyik netes cégnél úgy van kiírva, hogy "alu"
Megnézném, design-jét, de fénykép nincs róla :x
Vagy az csak az öntvénykosárra érti és hülye vok Big Grin ?

Alu? Big Grin Csak a kosár anyaga. Lenne esetleg a membránhoz hidraulikus prés, de szerszám nincs. Big Grin

- PWM - 2008. 07. 24.

Big Grin Big Grin Jól van na hülyeséget kérdeztem és már törölni se tudom .haha. de legalább röhögtem egyet az írásodon (meg magamon) Big Grin

Amúgy ez melyik típusú hangszóró?: http://img81.imageshack.us/img81/30/p5180174nf1.jpg

Nagyon szépen néz ki

- szilagyi - 2008. 07. 25.

shalafi66 Írta:Minden változik. A 3dB-t honnan gondoltad? Big Grin
Szia. Pl.ugyanabba a dobozba, ref.cső mérettel, használható a hsz.? Javul a felbontása? a dinamikája? Ha lenne időd, nagyvonalakban emondani, hogy mi változik, ha vozásba, vagy taszításba, helyezzük fel a mágnest? Köszönöm.

- shalafi66 - 2008. 07. 25.

Nő az indukció a légrésben. Ennyi történik. (vonzásnál az ellenkezője lenne, de olyat nem csinálunk.)

- PWM - 2008. 07. 25.

Itt találsz róla bővebb információt http://gilszkilabor.fw.hu/ az elektroakusztika fül alatt

- PWM - 2008. 07. 25.

Na ma megvettem és hazavittem "kicsike" HA31-eseimet. Big Grin
Az ősök mikor meglátták-e két csodálatos hangszórót hát.. egy kicsit csöndbe lettek az arcuk ekkor kb így nézett ki :o aztán kb 3 másodperc után így .sir. ekkor én ilyen pofát vágtam .haha. Aztán kb egy perc után amikor feleszméltek, hogy nagyobb a cucc mint a fejem (persze ezt hangosan meg is jegyezték) akkor ilyen pofával .torz. közölték, hogy költözhetem a hangszóróimmal együtt. Wink

Szóval köszönöm a h2000-nek ezek a nagyszerű berendezéseket. Most én és a kicsi HA31-gyeim lakást keresünk 8)

ui. Bár nem értem a szüleimet, mert ez a két hangszóró egy 54nm panellakásban igenis elkell, hogy férjen 8) vagy nem? Big Grin

- shalafi66 - 2008. 07. 25.

ha nem csomagolod ki, el fog férni.

- szilagyi - 2008. 07. 26.

Kössz a hozzá szólásokat. Szóval nem csodaszer.