Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- PWM - 2008. 07. 29.

Azt megtudná vki mondani, hogy mekkora a minimum átmérőjü reflex cső ehhez a hangszoróhoz, ami még nem susogna? (HA31) Fontos lenne tudnom!

- zupp87 - 2008. 07. 29.

Ez attól is függ, milyen hosszú. Erre a célra jó most a winISD.. (itt nem vele gondolkodsz, csak számol helyettedWink. Ha megálmodtad a hangolási frekit, akkor szépen beviszed a hangszóró adatait a programba, beállítod benne a dobozod térfogatát, és a hangolási frekvenciát, ezekután ő kidobja neked, hogy 10 centis átmérő esetén (asszem enyire számol) milyen hosszú cső kell, és kiírja mellé a Vent Mach értéket.. ez a lényeg suhogás szempontjából. Minél kisebb ez a szám, annál kevésbé suhog. Az ajánlott értéke 0,04. Nos, ha neked ez a csőhossz speciel nem fér el a dobozban, akkor választhatsz kisebb átmérőjűt, abból értelemszerűen rövidebb kell, de nőni fog a vent mach érték (minél növidebb a cső, annál gyorsabban mozog benne a levegő -> suhogás). Arra kell ügyelni, hogy lehetőleg 0,14 fölé ne menjen, efölött a progi is pirossal írja ki (nekem speciel 0,14, és nem suhog hallhatóan Tongue ) Ha ez mégis piros, úgy be kell állítani, hogy két cső legyen.. ekkor leesik a vent mach érték, viszont a csövek hossza megnő (tartandó a beállított hangolási frekvencia). Nagyjából ezek a lehetőségek vannak. Egyébként ha megadod, mekkora dobozod van, esetleg végigzongorázhatom ezeket a lépéseket neked Smile

- PWM - 2008. 07. 30.

Köszi a leírást! Jah ez jobb mint a jbl

- zupp87 - 2008. 08. 01.

Én most arra lennék kíváncsi, hogy a HA 17-582-őt gyártotta e a Videoton régebben, és ha igen, hová volt az beépítve? Vagy ez valamiféle új fejlesztés?

- zupp87 - 2008. 08. 01.

PWM Írta:Na ma megvettem és hazavittem "kicsike" HA31-eseimet. Big Grin
Az ősök mikor meglátták-e két csodálatos hangszórót hát.. egy kicsit csöndbe lettek az arcuk ekkor kb így nézett ki :o aztán kb 3 másodperc után így .sir. ekkor én ilyen pofát vágtam .haha. Aztán kb egy perc után amikor feleszméltek, hogy nagyobb a cucc mint a fejem (persze ezt hangosan meg is jegyezték) akkor ilyen pofával .torz. közölték, hogy költözhetem a hangszóróimmal együtt. Wink

Szóval köszönöm a h2000-nek ezek a nagyszerű berendezéseket. Most én és a kicsi HA31-gyeim lakást keresünk 8)

ui. Bár nem értem a szüleimet, mert ez a két hangszóró egy 54nm panellakásban igenis elkell, hogy férjen 8) vagy nem? Big Grin

Nekem ugyan csak 17-eseim vannak, apám még el is röhögte magát, amikor meglátta.. aztán amikor ezek bekerültek a falaimba.. azóta már párszor kilátásba helyezte nekem is a költöztetésemet Big Grin Ezért vol jó, míg az albiban voltak.. Tongue

- zupp87 - 2008. 08. 01.

Egyébként érdekelne, kinek van még HA 17-582-ese. Azt hiszem, az enyémek a multkori buli alatt járódtak be igazán Smile Mintha azóta mélyebbre mennének, és nagyobbat is ütnek Smile

- PWM - 2008. 08. 01.

Hát nekem még hallani nem hallották, sőt még én se de már dolgozom rajtSmile Igazából nem akarom szétveretni a házat, de nem árt, ha van neki tartaléka. Meg úgy olvastam minél nagyobb a membrán annál kevesebbett kell mozognia ugyanahhoz a hangerőhöz ezáltal kisebb a torzítása is. Hátránya, hogy q.. nagy doboz kell nekije.

- SMA - 2008. 08. 02.

Kedves PWM és Többiek!

Ha a hangszórónak megfelelő a reflex-doboz, akkor azzal lehet a legkisebb méretű hangsugárzót építeni, azonos mélyhangátvitel mellett.
Ha teljes mértékben ki akarod használni a mélyhangsugárzását, akkor a legjobb választás az Onken-féle doboz lenne. Keress rá a neten, van róla rajz, méretes-leírás, stb.
-
Mióta nem látom az adatlapokat, "kiszerettem" ebből a márkából, pedig bíztam benne, az ár/minőség mutatójuk egész jó.

Üdv! SMA

- PWM - 2008. 08. 03.

Kedves SMA!
Igazából nagyon sokszínű a hangdobozépítés, mert ahogy az utóbbi időben láttam rengeteg formája létezik. Úgy gondolom, hogy aki igazán ennek a foglalkozásnak él (vagy hobbinak) az megépít mindenfélét és igazából abból lehet a legtöbb tapasztalatot levonni. Nekem sajnos helyem nincs erre, ezért én összerakom ezt a hangdobozt, és az elkövetkező években nem hiszem, hogy csinálnék másikat. Bár minden előfordulhat. Big Grin Ennek Doboznak a megépítését is egy év úgymond "felkészülés" előzte meg a részemről, fórumokról nagyrészt ill a klinger könyvből. Így is az ajánlott dobozméretet a Shalafitól tudtam meg ill. a hangolását is a doboznak. Na mind1 összerakom aztán meglátjuk mi lesz.
Sajnos kb fél éve itt eléggé meghalt az élet mindentéren. Adatlap nincs, Shalafi is kiszált úgymond a bizniszből. A magas és a középsugárzóm részben ezmiatt, (hogy nincs adatlap) nem h2000-es lett. A HA31-ről meg annyit , hogy a viszonteladónál volt két darab 2006.09.04-es (ebben az évben készültek a mérések is) darab amit 6000ft-ért odaadott. Szóval most így áll a helyzet. A dobozokon meg dolgozom amikor az időm engedi, ha kész lesz meg leírom milyen lett. 8)

- zupp87 - 2008. 08. 07.

Bejáródás után változhatnak egy hangszóró T-S paraméterei oly mértékben, hogy az már hallható is? Nekem speciel a 17-eseim két sörözős buli után kisebb membránkitérésre is erőteljesebb mélyeket produkálnak, mint előtte, és mélyebbre is mennek. Na nem drasztikus mértékűek ezek a változások, de számomra hallhatóak.

- SEAS - 2008. 08. 11.

Hát változnak, az biztos. Egyszer láttam egy oldalt, ahol mérésekkel támasztotta alá az ember. Többek között olyanra is emlékeszem, hogy ahogy bejáródott, egyre mélyebbre ment, csökkent az fs. Nem sok, 1-2 Hz lehetett.

- zupp87 - 2008. 08. 11.

Belegondoltam a dolgokba: lehet csak az egyre jobb elhelyezésnek köszönhető a mélynövekedés Tongue Egyébként most szombaton élte túl a cucc a harmadik sörözős buliját. Az ég világon semmi gond nincs velükSmile, bár kicsit féltem, mert folyamatosan langyos volt a porvédő (kb. névleges terhelésen mentek a mélyközepek, az erősítő sem torzított, a kilengés se haladta meg a lineárist, de elég dinamikus és testes mélyhangok voltak a terem közepén, meg ugy általában mindenütt Smile)

- SEAS - 2008. 08. 12.

Nem csak.

hangszórók - roboguard - 2008. 08. 21.

sziasztok

Nem találok bizonyos hangszórókat, mintha a számozásból kimaradna még egy szám.
Tehát akkor csak ezek maradtak?
És a régi hangszórókból nem lehet kérni?
köszi

- szaccos - 2008. 08. 21.

Minden olyan hangszóró megerendelhető amit a H2000 1996-óta gyárt.

- Ptesza - 2008. 09. 14.

Hangszórót keresek , egy 51 literes reflex ládába . Eredetileg 20 cm -es noir2 volt benne ,de már az első hallgatásból éreztem ,hogy valami baj van vele. Az egyik még szól , a másik kb 60dB ! -el halkabban . A gyári dobozon 200/100 W volt. Egy kicsi 25 W -os ,erősítővel lett legyilkolva kb fél hangerőn.

A mélyközép hangszórók között találtam a HA22-599 -et , de mint kiderült van egy M-es változat ami kifejezetten bass reflex ládához van.

Shalafi többször is utalt egy 22n599m.jpg -re ami gondolom az adatlapja lenne. Megvan valakinek ez ?

Köszi a segítséget!

- shalafi66 - 2008. 09. 14.

az 51 liter már 250mm-es hangszóróhoz való, vagy két 160mm-eshez. A 200-as pont kiesik.

- Ptesza - 2008. 09. 14.

shalafi66 Írta:az 51 liter már 250mm-es hangszóróhoz való, vagy két 160mm-eshez. A 200-as pont kiesik.

Ugye 672 braun-ra gondoltál? Akkor háromutas lesz ,vagy van hozzáillő magas hsz?

Bármelyik 250mm-es-nek jó ez a dobozméret. 479-nek zártban, 451 és 672-nek b-reflexben. Két útban egyik sem működik szívesen, és nem csak a magashsz miatt, 2kHz-től kezdve mindegyiknek rezonáns gondjai vannak.

- Ptesza - 2008. 09. 14.

shalafi66 Írta:Bármelyik 250mm-es-nek jó ez a dobozméret. 479-nek zártban, 451 és 672-nek b-reflexben. Két útban egyik sem működik szívesen, és nem csak a magashsz miatt, 2kHz-től kezdve mindegyiknek rezonáns gondjai vannak.

Ezek közül csak a 672-nek találtam meg az adatlapját , de ha beviszem a BassBox 6 ba - akkor kifejezetten zárt dobozhoz javasolja. Arra tudok gondolni,hogy van 672M ?

Van, mert bármire lehet kompenzáló mágnest rakni. De arra csak akkor kell gondolni, ha valamit zavarna a mágneskör szórása, az árnyékolás főleg ennek megszüntetésére való. A sima 672-es hangszórók 35 liter zárt, vagy 35-64 liter térfogatú b-reflex dobozban működnek elfogadhatóan.

Hogy a program mit javasol, az kb. lényegtelen. De szerintem nem olyen egyértelműen zárt az EBP érték szerint sem, ami alapján a program "dönt". Perze gyakorlailag nem döntés ez, csak számítás.

- Ptesza - 2008. 09. 14.

shalafi66 Írta:Van, mert bármire lehet kompenzáló mágnest rakni. De arra csak akkor kell gondolni, ha valamit zavarna a mágneskör szórása, az árnyékolás főleg ennek megszüntetésére való. A sima 672-es hangszórók 35 liter zárt, vagy 35-64 liter térfogatú b-reflex dobozban működnek elfogadhatóan.

Hogy a program mit javasol, az kb. lényegtelen. De szerintem nem olyen egyértelműen zárt az EBP érték szerint sem, ami alapján a program "dönt". Perze gyakorlailag nem döntés ez, csak számítás.

Köszi a felvilágosítást. Már csak egy kérdésem ,kérésem lenne.

A doboz 51 liter , fb 25.33. A mostani reflexcső 60mm átmérőjű ,a külső fele tölcsér alakú , ezt hozzáméretezve 21.28 cm hossz jön ki . Ez nem lesz suhogós? Vagy inkább több reflexcsővel próbálkozzam?

mármint mihez kell a 25Hz-es hangolás? A braun membrános mélyhszhez 30-32Hz kell, a 451-hez ~40. A 60-as reflexcső meg határeset. Még elmegy.

Ui: esetleg kétutasban is tudsz gondolkodni, ha új előlapot kap a doboz, és 2db 160mm-es hangszórót.

- Ptesza - 2008. 09. 14.

shalafi66 Írta:mármint mihez kell a 25Hz-es hangolás?.

Ezt nem én adtam meg a bassbox ezt számolta a dobozomhoz. Ha elküldeném neked a bassbox project fájlomat megnéznéd?

Szétszedni már nem igazán akarom , mert eléggé massiv. Smile

Ja a braunt válsztottam.

ok, de a bassbox sem, meg egyik progi sem tudja kiszámolni, mi az ideális hangolás egy dobozhoz és hangszóróhoz. Szerintem.

- Ptesza - 2008. 09. 14.

Én ugy csináltam, hogy kipontoztam ,azt hogy override vb. és megadtam a dobozom méreteit. Rögtön vágta is az űrtartalmát , kiválasztottam a vented-box ,és melette a suggest gombnál a HighFidelity -t pontoztam be. Lejebb a suggest fb re kattintás után ,már meg is adta az fb-t.

jajj, hogy magyarázzam.... a program kiszámol valamit, a beépített képletek alapján, de mivel nincs olyan képlet ami meghatározhatná egy adott hangszóróhoz az ideális doboztérfogatot és hangolási frekit, ezért ilyet a program sem tud. Ezek a beépített kiszámolgatós "suggestek" ajánlások (ugye a nevében is benne van), egy idő után csak zavaróak, mert a prog. nem tud helyetted gondolkodni, kompromisszumot kötni, arra jó, amire tervezték (és semmi többre), hogy helyetted számoljon, és ne kelljen egy dobozméretezéshez 10db A/4-es lapot elhasználnod.

- Ptesza - 2008. 09. 14.

Ok értem.

fb=30

Köszi a segítséget

fázismenet - Ptesza - 2008. 09. 15.

4 kérdésem lenne :

1. Milyen egy jó fázismenet 2 utas rendszernél?
2. Ugyanez az impedancia menetre is érdekelne.
3. Mitöl kiscsapos , vagy nagycsapos egy hangszóró. (erre rákerestem ,de nem sok sikerrel Sad )
4. HA20-594 körperemes a megfelelője a HA20-521/6 füles hsz-nek? De ez lenne a legfontosabb kérdésem.
Köszi

- zupp87 - 2008. 09. 15.

Én úgy tudom, hogy a kiscsapos és a nagycsapos hangszóró között az a különbség, hogy míg a kiscsapos lengőcsévéje 25mm átmérőjű, a nagycsaposé 37.. azt hiszem így van.. a mm-ek lehet nem stimmelnek, de a hangsúly a lengőcséve átmérőjén van.
A többi kérdésedre nem tudnék szerintem pontos választ adni.

- Ptesza - 2008. 09. 15.

Köszi. Hát a csapról speciel nem ez jut eszebe ,hanem az ami az asztalosnak.

.oh.

- zupp87 - 2008. 09. 15.

A csap itt szerintem azt a csapot akarja jelenteni, ami a mágneskör közepe.

- Ptesza - 2008. 09. 16.

HA20-594 körperemes a megfelelője a HA20-521/6 füles hsz-nek?

A többi nem olyan fontos , azokra már elkeztem olvasgatni , a whiteful-et, talán minden kérdésemre ott a válasz.

- Ptesza - 2008. 09. 16.

Ptesza Írta:Hangszórót keresek , egy 51 literes reflex ládába . Eredetileg 20 cm -es noir2 volt benne ,de már az első hallgatásból éreztem ,hogy valami baj van vele. Az egyik még szól , a másik kb 60dB ! -el halkabban . A gyári dobozon 200/100 W volt. Egy kicsi 25 W -os ,erősítővel lett legyilkolva kb fél hangerőn.

Hát ezt nem fogjátok elhinni! Nincs semmi baja a hsz-nek, mindössze annyi történt ,hogy elszabadult egy csepp csillapítóanyag , ami ez esetben vatta volt , és a hsz ezt egyszerűen beszippantotta a mágneskör alján levő ,kb 1cm átmérőjű lyukon. egy csipesszel kivettem , olyan mint ujkorában.

.forog.

- szaccos - 2008. 09. 16.

A HA22/4-594 megfelelője a HA20/4-521-es hangszóró ami szintén négy Ohmos.