Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- PWM - 2008. 10. 18.

Oh kösz, de susogni nem susog Big Grin A 30hz csak elméletbe jön ki a valóságban 27-et mértem. (biztos a csillapító anyag)
Érdekeske ezek az adatlapok. Az én adatlapom is 2006 márc 25.kei és azon nem teljesen ezek az adatok. Ugyan ez a forma meg minden de pl névleges terhelhetőség 100w zenei 180w. lengőcséve magasság 19mm, membrán kitérés 5,5mm. Én ezt az adatlapot még a régi weblapról szedtem le. A két hangszóróm is 2006 október gyártmányú. De nem tudom megmondani melyik adatlap jó rá. Biztos vmi túrpisság van itt a rendszerben .torz. Gondolom a Shalafi tudná miért van ez a különbség, de tuti nem fog írni :? NA mára off, majd holnap folytatjuk

- zupp87 - 2008. 10. 19.

A hangjáról mesélsz nekem kicsit részletesen? Milyen mélyre megy, milyen ütős, satöbbi.
Egyébként az én HA 17-esem is kicsit gyengécske volt mélyben, mikor megvettem.. de pár10 óra szolid otthoni hallgatás, és az első buli után kezdtek megtáltosodni. Ütősebb hangjuk lett és mélyebbre mentek. A felfüggesztés is puhult.
Ja, és képet is tudsz mutatni a faladról? Smile Kíváncsi vagyok, milyen lett, és hogy néz ki a dohogó élőben, beépítve Tongue

- shalafi66 - 2008. 10. 19.

már évek óta elég hasonlóak a hangszórók, a 421, 422, 671, 672 hszeknél én írtam hibás értékeket az adatlapra, mert a Videoton-féle verziók tekercselési méreteivel dolgoztam, viszont a H2000 lengőcsévéi másfélék. A jelenlegi adatlap mutatja a valós értékeket.

Az általam ajánlott térfogatok a HA31-nél is a szokásos módon alakultak, próbáltam a szerintem legjobb kompromisszumot megkötni (átvitel, impválasz, terhelhetőség). Viszonylag könnyű dolgom volt, mert ismertem a lengőrendszert, a hsz képességeit, T-S paraméterek adottak voltak, a mélytartomány előre tervezéséhez sokkal több nem is kell, amikor az elhelyezésről nem tudunk semmit.

PWM Írta:A HA31 az új széria 2006-os mindkettő, a régi azthiszem zárt dobozba való volt. Amúgy ahány szimulációs program annyi eredmény vagy hogy van ez? Nézem amondjuk a jbl-t ott azt mutatja hogy ha 27hzről 35hzre állítanám a hangolást akkor az f3 47hz-ről 45hz-re ugrana. A winsd az alapból 42hzt ír f3nak.:S Kiakattanok mindjárt
Nem a program a lényeg, hanem az ahogyan használod. Másféle bemenőadatokat kapnak, másféle lesz a számítás eredménye.

egyébként hja, a keresztmetszet a lényeg.

PWM Írta:Na én is leírom az észrevételeimet. Azthiszem igazad van a 30wattal kapcsolatban. Videoton ea6383-mas hajtottam ami elvileg 30wattos szinusz és 50wattos zenei teljesítményt tud leadni. Na de itt jön a képbe amit elfelejtettem és fontos. Ezt a teljesítmény 8 Ωra tudja leadni ez a szerencsétlen ha 31-es meg 4 Ωos. Még ez sem lenne baj, csak én megbűvöltem a belsejét, hogy a 4 Ωon fellépet teljesítmény igényt le is tudja adni .torz. (tranyó csere, puffer csere, rövidzárvédelem átalakítás)
NA de ez még semmi. A baffle step miatt egy aktív eqvalézerrel kiemeltem 6db-elel a 31hz ,60hz, meg a 120hz tartományokat. És azthiszem ez már sok volt a kicsikének. .haha.
Amúgy a jövőben egy pwm végfokkal fogom hajtani, és a teszteléseim alapján mondhatom , hogy jobban megfogja a membránt a nagy damping factora maitt.
A kérdés csak az fűrészeljek a reflex csőből vagy hagyjam 27hz-en
Kérdés, hogy mi a célod vele, és hol hallgatod, milyen átvitel lenne jó neked. Ha eltérsz a 30Hz-től, az nemcsak a terhelhetőséget rontja, hanem az impulzusválaszt is. Bár azt az aktív szűrő is szépen elintézi... 30 fölé hangolni sem jó ötlet, mert sérül az átvitel, impválasz, és fb alatt elszabadul a membránkitérés.

Egyébként nem értem, min csodálkozol, a 6dB emelés 2-szeres feszültségnövekedés, ami négyszerakkora teljesítményt jelent. És igen, a 6383 sem épp erre való, mert akármit csinálsz a végtranyókkal, a táp nem tud majd többet.

zupp87 Írta:Na most nem tudom, min szörnyülködik a shalafi.. a 200 óra bejáratáson vagy azon, hogy faragcsálj azt próbálkozz Tongue
sokmindenen
zupp87 Írta:Egyébként megnéztem a logotech oldalán a reflexcsöved.. sajna nem vagyok pontosan tisztában azzal, mit is jelent egyenként a D1,D2,D3, csak sejtem
hát elég furcsán van méretezve...

- zupp87 - 2008. 10. 19.

"Shalafi azt mondta nekem anno, hogy 30 Hz alá nem érdemes hangolni. Inkább e fölé."
Erre akkor rosszul emlékeztem. Bocsi, hogy téves infókkal rád hivatkoztam.. .oh. akkor a fölé se nagyon jó..

helyzetfüggő.. nem vagyok tökéletes én sem, nekem így tetszik, de lehetnek olyan követelmények, amik felülbírálják azt amit írtam.

- zupp87 - 2008. 10. 19.

Shala, te ugye már használtad a BassBox Pro-t. (megint program, ejnyebejnye.. de sajna sem tapasztalatokkal, sem mérőberendezésekkel nem rendelkezem, ennek ellenére kíváncsi vagyok.. szóval ezért szeretek szimulálgatni .. és elvileg egy ilyen program arra készült, hogy meg lehessen becsülni a várható eredményt és próbálkozni anélkül, hogy megépítenénk egy csomó próbadobozt..). Az általa kiszámolt grafikonok mennyire tekinthetők hitelesnek? Gondolok én itt mindegyikre.. egyelőre csak úgymond normál módban, a fontosabb paraméterekkel modelleztem, de gondolom érdemesebb expert módban csinálni.
De tetszik a progi.. sokmindent figyelembe vesz, kiértékelésnél köztük azt is, hogy mennyit is tud a hangszóró a megadott adatok alapján mondjuk kitérésben, teljesítményben, csillapítóanyag mennyiségét, elrendezését.. szóval kicsit jobban segít a tervezésben mint mondjuk a winisd beta .. szerintem.. Tongue

- PWM - 2008. 10. 19.

-Hát Először is Shalafi nagyon köszönöm, hogy írtál, utoljára a mikulásnak örültem ennyire Tongue
-Ha jól olvastam amit írtál akkor a 30hz-es hangolás egy kompromisszum, terhelhetőség impulzusválasz szempontjából. AZt nem tudom viszont, hogy érdemes lenne babrálni a reflexcsővel, hogy 27hzről 30hzre állítsam a hangolási frekit. Vagyis okoz ez akkor változást, hogy megérje játszadozni vele. Nem egyenes reflexcsőnél gondolom te sem tudod, hogy kell bánni a keresztmetzettel.
-Az ea6383ban teljesen igazad van, hogy nem erre való. Amúgy úgy tom a szekunder oldal teljesítményben kb 100wattra van méretezve mivel 2*50wattos erősítőről van szó. Én monoban használtam vagyis nem jelenthetet a tápnak gondot az 50watt túllépése.

- zupp87 - 2008. 10. 19.

Most a csillapítóanyag mennyiségével kísérletezek, és észrevettem, hogy minél több a csillapítóanyag, annál lejjebb megy az f3 (persze csak kis mértékben), de kisebb lesz a terhelhetőség. Ez amiatt lehet, hogy a csillapítóanyag megváltoztatja a doboz jósági tényezőjét, és mintha effektive nagyobb térfogata lenne tőle (vagy ez csak zárt dobozra igaz? mert anno ezzel kapcsolatban ezt te említetted).
Szóval megvan a következő kompromisszum tárgya: terhelhetőség kontra rezonanciák (ugyanis 200Hz-ig fog felmenni a doboz).

(Megj: mintha a kis 2.1-esemnek lelke lenne.. minél jobban tervezgetem az új szubládát, annál erősebben és mélyebben próbál szólni a kis tízcentis abban a csöpp bandpass dobozban Big Grin Big Grin)

- PWM - 2008. 10. 19.

Minek egy subba csillapító anyag? Legalább ii amit edig láttam abban nem volt. Végülis állóhullám nem alakul ki, szerintem dobozrezonanciákat sem kell csökenteni.

- zupp87 - 2008. 10. 19.

Számos gyáro doboz elemzésekor olvastam: "nuku belső csillapítás.. hogy miket művelhet ez 150-200Hz körül.." Nekem kb. addig kellene. Lehet hogy nem fogok felmenni vele 200-ig, csak mondjuk 150-ig.. Mindenesetre veszek majd többlet csillapító anyagot a biztonság kedvéért (mert a szatellitekbe kell) Tongue

- PWM - 2008. 10. 19.

"Ja, és képet is tudsz mutatni a faladról?"
Igen majd teszek fel képeket is egy kcsiit később. Majd ha kész lesz

- PWM - 2008. 10. 20.

hugi00 Írta:
PWM Írta:"... mert 900hz-en meg 5k vágok ..."

Milyen hsz-kat hasznalsz, hogy ez a vagasi frekid ?

Van egy Realistic Dóm közepem, meg van egy monacor dt-99-es dóm magasom. Ehhez lesznek ezek a vágási frekik.,

- PWM - 2008. 10. 20.

SEAS Írta:A rekord az az volt, amikor egyszerre 59 felhasználó volt jelen egy időben a fórumon. Mostanában jó, ha három.
Kár, hogy már csak hárman vagyunk .gonosz.

Idézet: Merevíteni meg így-is úgy is kell.

A merevítésről annyit, hogy merevítettem az oldallapokat az jó lett, mondom a tettején meg az alján a fedlap nem olyan nagy azt középen nem merevítem. Az eredmény az lett, hogy döngeti a tetejét mint állat. Szóval ahol tudsz merevíts!

- PWM - 2008. 10. 20.

Na fejlemény. Lefürészeltem a csövekből. Most a hosszuk 10,5 cm. A cél 32hz lett volna, de mérés alapján most 30hz a hangolás. Hát hangzásra nagyon király. Még frekimenetet nem mértem ahhoz járatom egy kicsit. Meg még csak az egyik doboz van összerakva, de szétveri a szobám 8) Bár nem ez lesz a cél Big Grin Szóval nem mind1 hogy 27hz vagy 30hz Tongue

- zupp87 - 2008. 10. 26.

PWM nagyo elhallgatott.. biztos szerel ezerrel Tongue

Egyébként ma este voltam megint bulibanzenélni a sörözőben, és nagy meglepetésemre hozott a főnök egy subládát.. a fiáé volt, valami alu konkáv membrános 30 centis SAL autós düccögő volt benne, kőkemény felfüggesztéssel. Ahhoz képest, hogy kapásból gondoltam, hogy ennek nem lehet vmi nagy érzékenysége, egész jol bedöngte a teret.. mondjuk a "kemély" 80 wattommal nem tudtam túl nagy (max +/-1mm) membránkitérésre kényszeríteni, de így is remegett a farmerlajbi rajtam. Akkor mit tudhat a HA 31 ugyanezen a teljesítményen? Big Grin
(Egy baja volt még a hangszórónak: szerintem a főnök fia egyszer kicsit megsütötte, mert már kis kitérésen is súrolt a cséve.. de egynek jo volt.. és a lényeg, hogy haver óvintelmétől eltérően bírta a TDA7294 +/-40V-ról a 4 ohmot, csak okosan kellett használni, és nem ész nélkül full hangerőn, de egyszer sem oldott le, pedig kb. 3/4eden ment kis mélykiemeléssel).

- SEAS - 2008. 10. 26.

Ha súrol, akkor annak nem sok jövőt jósolok.

- zupp87 - 2008. 10. 26.

Nem az enyém Big Grin Szerintem főnök fia lecserélte, mert széthajtotta, azt az apja lenyúlta tőle a sörözőbe Tongue Tudja is ő mi jó mi nem Big Grin

- hugi00 - 2008. 10. 29.

zupp87 Írta:Nem az enyém Big Grin Szerintem főnök fia lecserélte, mert széthajtotta, azt az apja lenyúlta tőle a sörözőbe Tongue Tudja is ő mi jó mi nem Big Grin

Az en apam nyulna le egyszer a subbomat:
Bele is rokkana. Smile))

http://xsech.uw.hu/hugi0/DSCF8742_204003.jpg

- zupp87 - 2008. 10. 30.

Apropo HG 2,5.. a Spexcel írta az oldalán, hogy javítani lehet kicsit a hangszórón, ha a pille alá befaragunk eg kis dóm alakú habszivacsot. De ehhez ugye szét kell szedni.. kérdés: hogyan tudom utána központosítani?

És ha már hangszóróknál tartunk: HB-15-ről mik a vélemények? Mégiscsak két db. 3 utas lesz, mély külön, közép-magas külön végfokkal, és 6-700Hz körül terveztem váltani.. és a HB 13 vagy 15 már innen is tud.. 6k felett meg jó lesz a HG 2,5

- shalafi66 - 2008. 10. 30.

ha jól van beragasztva a membrán a műa. tartóba, akkor mindegy, mert eleve központos, ahogy összerakod. ha nem, akkor kezdődnek a problémák, vagyis a hangolás, a három csavar tekergetésével, de a "reklamáció" témában már ez is ki lett tárgyalva.

ui: nem a szivacson bukik el a hsz, ha elbukik.. az már csak egy apró finomítás lenne.

- DRoland - 2008. 11. 10.

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni a következőhöz:
Adott egy 40l-es nettó térfogatú békebeli (orion?) doboz (illetve kettő).
A külső méretek: 30x30x60 cm. (tudom, hogy dobozrezonancia, de egyelőre ez van, ezt kell szeretni)
Szóval ebből szeretnék első körben 2, de akár 3 utas rendszert faragni H2000-es hangszórók felhasználásával.
A 25cm-es már neccesen férne el benne, inkább mondjuk egy HA22-599?
Várom javaslatotokat,

Köszönettel:
Roland

- DRoland - 2008. 11. 25.

Ha már a másik topikban felmerült a 40l és az 599-es mélyközép, ezek szerint az még akár működhet is a lentebb vázolt dobozban mondjuk 3kHz-nél váltva kétutasként? A reflexnyílás mekkora legyen ebben az esetben?

- andrew - 2008. 11. 27.

...................................

- andrew - 2008. 11. 29.

..........................................

- zupp87 - 2008. 11. 29.

Ilyen ez a fórum.. van, hogy a nagyok napokig "szabin" vannak Tongue

- SEAS - 2008. 11. 29.

Mi a baj a 8 Ohm-mal?

. - andrew - 2008. 11. 30.

......................................

- Endeavour - 2009. 01. 03.

Helo!
Volt régebben egy szélessávú aminek az átvitele olyan ~60Hz től indult felfelé, melyik ez a típus?

- Endeavour - 2009. 01. 04.

Meg találtam!

18N558

A H2000-től be lehet még szerezni ezt a típust?

- vava - 2009. 01. 05.

nem

- weta - 2009. 01. 10.

Sziasztok, régen jártam erre. Most egy kis gyors segítségre lenne szükségem.

Van nálam egy Yamaha PSR-220 szinti megnézésre, mert zörög a bal oldali hangszórónál. Gondoltam, nem áll semmiből, hogy szét szedem és meghúzom a kilazult csavarokat. De nem ez volt a gond. Valószínűleg párásodás miatt mindkét hangszóró papírszéle felbolyhosodott. Talán ezért, magasabb hangerőn erősen zörgő hangot ad.
Nézegettem én a netet alkatrész miatt, de sikertelenül.

Gondoltam arra is, hogy beépítenék egy HC10-652 -t, persze némi átalakítással. Mit gondoltok erről, ill. tudnátok-e segíteni eredeti beszerzésében.
A tiszteletes, akinek a gyülekezetének a tulajdona a szintetizátor, annyit kért, hogy lehetőleg 5000 Ft-ból oldjuk meg. Többre nem futja.

Előre is köszönöm.

WeTa

- Moszkvai - 2009. 01. 25.

Sziasztok!
Tudna segíteni valaki, hogy hol tudok hozzá jutni
Saphir 1 DP 202E hangszóró készletéhez?/HA20/12K és HD10/8K/
Rossz is érdekelne, mert sajnos nincs meg egyáltalán.
1-1darab kellene belőle, mert a párjában megvannak a hangszorók.
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni