Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- stork13 - 2005. 12. 14.

Látom a könyvről nem a legjobbak a vélemények.
Próbálok másképpen közelíteni a dologhoz: Melyik doboz/dobozok volt(ak) a legjobb(ak)? Tudom eléggé szubjektív a dolog...
2550, Preludium?
Egyszerűbb egy bevált dobozt lemásolni, nem?

- doki - 2005. 12. 14.

stork13 Írta:Látom a könyvről nem a legjobbak a vélemények.
Próbálok másképpen közelíteni a dologhoz: Melyik doboz/dobozok volt(ak) a legjobb(ak)? Tudom eléggé szubjektív a dolog...
2550, Preludium?
Egyszerűbb egy bevált dobozt lemásolni, nem?
Prelu,toronymagasan.
Klingerről meg annyit,hogy bár néha elég elnagyolt,pongyola,de aki ezeket a dolgokat elsajátítja,az elmondhatja magáról,hogy bőven többet tud az "átlag hangfalbarkácsólóktól". Wink Smile

- doki - 2005. 12. 14.

Mócsing Írta:...Megtaláltam,a 634M frekvenciamenete sokkal szebb ...
Ennek ellenére óvatosságra intenélek vele kapcsolatban. :?

- shalafi66 - 2005. 12. 15.

A régi dobozokról ma nem igazán érdemes másolni. Akkoriban a DC2500 volt még említésre méltó, a prelu-nak született egy "utódja" DB2228 magyar hangszórókból.

A videotonnal kapcsolatban meg annyit, hogy én nem bánom, hogy nincs közünk a nagy Videoton Holdinghoz. Smile Ez így jobb szerintem.

- Mócsing - 2005. 12. 16.

Szervusztok .
Doki.
Papír membránosat szándékozom rendelni, a 634M frekvenciamenetét azért nézegettem,mert nincs más ,pedíg meresztem a szemem, nagyon.
Építettél már valamit H2000-es hsz.-val?

Admin.
Ha belegondolok ,tulajdonképpen meg tudlak érteni a V...nal kapcsolatban. Csak hát ezzel a névvel együtt nőttünk fel,rá áll az ember szája .
Üdv.

- doki - 2005. 12. 16.

Mócsing Írta:Szervusztok .
Doki.
Papír membránosat szándékozom rendelni, a 634M frekvenciamenetét azért nézegettem,mert nincs más ,pedíg meresztem a szemem, nagyon.
Építettél már valamit H2000-es hsz.-val?

Üdv.

Jól van,akkor vetted a lapot. Wink Smile
Még ugyan nem építettem ossze,csak járatgattam egy meglévő dobozban,de az áldozatom a ha15-ös mélyközép,meg a 1,9-es műanyagos magas,de a magas még módosulhat annak függvényében,hogy mit fognak produkálni így együtt.

- Mócsing - 2005. 12. 16.

Szia Doki .
Milyen dobozt tervezel nekik , és főleg milyen a hangjuk ?

Admin .
Délután elmentem alkatrészért a kedvenc boltomba ,végignéztem a hsz. választékot. A látvány egy kicsit lesulytó volt. Egyetlen H2000-es hangszón sem volt feírat,csak az eladó tud róla mondani valamit ,ha tud egyáltalán. Te megbízol egy olyan termékben amihez még a nevét sem adja a gyártó ,az alapvető adatokról nem is beszélve ? Bezzeg a SAL ,midegyik mintadarabon volt cimke,igaz hogy lafogtak mert 1/2- 2/3 részben már elengedett a ragasztó, de legalább MEGPRÓBÁLTÁK !
ÜDV.

- subvoice - 2005. 12. 16.

Te Mócsing, ne izéljél már, kit érdekel a nyamvadt matrica?

- shalafi66 - 2005. 12. 16.

Mindössze a típusszám, a gyártás pontos időpontja és egy 'Made in hungary' felirat van a vasmagon.

Az adatok lassan-lassan megleszenek. Sajnos nem tudok gyorsabban haladni.

A SAL-lal nem hinném, hogy fair összehasonlítani a H2000-ret. Náluk közel 2 000 000 000,- Ft éves árbevételekről van szó, a többit mondenki hozzágondolhatja.

- doki - 2005. 12. 16.

Mócsing Írta:Szia Doki .
Milyen dobozt tervezel nekik , és főleg milyen a hangjuk ?
ÜDV.
Tervezni?Még semmilyet,csak elméleteim vannak eddig,konkrét terv még nuku.
Hangja,izé hát a nem igazán neki ácsolt dobozban való fülügyrevételből túl sok következtetést nem tudok levonni,de ami már most biztos,hogy az előbb említett salokkal azé nem venném egykalapalá. Wink

- Mócsing - 2005. 12. 18.

Admin.
Ezeken semmi sem volt csak egy pici zöld árcédula .

- shalafi66 - 2005. 12. 18.

Az érdekes. http://videoton.uw.hu/bass/pic/6343.JPG így kell kinézniük. Smile

- Mócsing - 2005. 12. 18.

Szervusztok .
No, legközelebb megnézem pontosan hány hangszórón van olyan kis zöld bigyó . Bevallom, én azt ércédulának néztem .
Subvoice.
Nem izélek én !
Adminéknak elsősorban az átlagos vevő fejével kellene gondolkodni .
Én láttam a múltkor eggyet ,talán egy kicsit még átlag alatti is volt . BORZALOM ! És a végén "természetesen" SAL-okat vett,nem a jobb minőségü H2.-t . Ez pedig nem 2000000 hsz. kérdése hanem a rossz marketingé.
Másodsorban az eladó fejével kellene gondolkodni.Képzeld el ha az illető még ráadásul nő . Az is komoly teljesítmény tőle ha megismeri a hangszórót. Most pedig képzeld el az átlagos vevő ,eladónő kombinációt !
Ők ketten mit fognak kiokoskodni Adminék nem éppen bőbeszédü árazócetlijéből ? Csoda hogy a végén a SAL-nál köt ki ?
OFF- a mágnesek hogy váltak be ?
Admin.
Nem rossz szándékkal macerállak , én H2000 szurkoló vagyok .

- shalafi66 - 2005. 12. 18.

Elhiszem. Tudom is mindezt. Három évig elektronikai alkatrészüzletet vezettem, eladó voltam. Ott mondjuk olyan kolléganőm volt, aki értette a szakmát, de ő beleszületett az édesapja révén. Smile

Vissza a témához. Smile Elvileg a régi katalógust minden elérhető adatlappal megkapják a kiskerek. Csak sajnos azok az adatok régen alavultak már. Gondolom, amint minden sorozatban gyártott termék teljes dokumentációja elkészült, ezeket a régi katalógusokat kicseréljük majd.

Sajnos egyelőre nem javult a helyzet. A cégnél napi gondokat kell megoldani, a marketingre nem jut már erő, idő. Pedig ennek tudom gyorsan változni KELL.

Hja a mágnesek. Smile Nem rosszabbak, mint régen. Típustól függ, van ahol csak 20, 30%-kal lettek erősebbek, van mágneskör, ami ugyanakkora légrésindukciót peodukál, mint régen, de van olyan is, ami 60%-kal erősebb lett.

- Mócsing - 2005. 12. 19.

Szervusz Doki .
Nincs kedved TL-t építeni ? Pétertől kapott infok szrint abba is jók lennének.
Érdekes lenne valahogy meghatározni,a H2.-k helyét a minőségi ranglistán.

- topeti - 2005. 12. 22.

Sziasztok!

Először is Boldog Karácsonyt MINDENKINEK !!!

Szia Admin!

Érdeklődnék, hogy fogtok-e készíteni 620-asból nagycsaposat.
Tehát impregnált papír membrán + nagycsapos kivitel.
A 634M-ben lévő lengőcséve átmérője 37mm, magassága 18,3mm.
Ezt szeretném visozntlátni pl. a 620-asban Smile papírmembránnal kombinálva.
A 620-asban a jelenlegi adatlap szerint a lengőcséve mérete 25mm/13mm.
Létre fog jönni valaha ez a hangszóró, vagy ne is reménykedjek?
Tudod, a remény (vagy a lepény) hal meg utoljára .haha. Big Grin

Üdv, Péter

- shalafi66 - 2005. 12. 23.

Nem lenne értelme Péter. Smile A HA18 így jó, ahogy van. A nagyobb csévére nagyobb teljesítményre ekkora hangszórónál szerintem nincs szükség. A viszonlagy magas érzékenység veszne el a nagyobb tömegű lengőcsévével.

- topeti - 2005. 12. 23.

Szia Admin!

Lehet, hogy elveszik 1-2 dB hangnyomás, de mélyebbre 4-5 Hz -el.
Vagy ki tudja... csak én kérdeztem még meg ezt? Én tennék vele egy próbát.
Hajt a kíváncsiság Tongue Majd megemlítem a cégvezetőnek, mit szól hozzá.
Ha elhajt, akkor nem próbálkozok, hehe.

ui.
Köszönjük a karácsonyi levelet Smile

- shalafi66 - 2005. 12. 23.

Elveszik egy-két dB, nő a Qts, bizonytalanabb középtartomány... Semmi pozitívum. Smile
A cégvezető? Smile Hát megkérdezheted, de a membrán gyártás elég macerás dolog, nem hinném, hogy egy próba miatt belefognak több száz darab legyártásába...

- SEAS - 2006. 01. 07.

Az új VT TV-kben H2000 hangszóró van, vagy egyéb?

- shalafi66 - 2006. 01. 07.

Nem tudok róla, hogy gyártanánk hangszórót a VT-nek. Smile

- h_jozsi - 2006. 01. 07.

Szüzanyám, akkor honnan veszik? Semmi atyai támogatás a gyereknek?

- shalafi66 - 2006. 01. 07.

Ahogy én tudom, úgy kezdődött, hogy augusztusban felszámolást kezdtek a VT-Circuits Nyomtatott Áramkörgyártó Kft. ellen (185 alkalmazottnak "kellett" munkát találni), majd szeptembertől francia piacra, a Sagem vállalat számára gyártanak projektoros tévéket.
Megkérdezem majd a cégvezetőt, de én nem hiszem, hogy pont H2000 hangszórókkal készülne ez a TV. .oh. .torz.
Az új 3D képet megjelenítő TV pedig biztos, hogy még jó ideig csak kutatási szinten fog létezni. Smile Gondolom én. Smile

- SEAS - 2006. 01. 07.

Én úgy tudom, hogy a 3D-s már túl van a kutatási szinten, de nem biztos, hogy jól tudom Smile
Egyébként mekkora lenne egy DLP-s VTTV integrált HA25 braun-nal Big Grin

- h_jozsi - 2006. 01. 07.

Valszeg Kűmíves Kelement kellene hívni a telepítéshez...

- szaccos - 2006. 01. 09.

SEAS Írta:Az új VT TV-kben H2000 hangszóró van, vagy egyéb
Az új VT TV-ben csak a címke a Videoton. Bérmunkában szerelik össze a SAGEM- nek francia alkatrészekből, 8 cm-es francia hangszóróval.

- SEAS - 2006. 01. 11.

szaccos Írta:
SEAS Írta:Az új VT TV-kben H2000 hangszóró van, vagy egyéb
Az új VT TV-ben csak a címke a Videoton. Bérmunkában szerelik össze a SAGEM- nek francia alkatrészekből, 8 cm-es francia hangszóróval.

Ez a CRT, az LCD vagy a DLP TV-kre vonatkozik? .?.

- shalafi66 - 2006. 01. 11.

A DLP-re. Smile

- Mócsing - 2006. 01. 18.

Shalafi .
Mikorra várhatók a hangszórók ?

- shalafi66 - 2006. 01. 18.

Holnap postára adják. Smile

- Mócsing - 2006. 01. 18.

Nagyszerű !
A végösszeget megtudod mondani ?

- wolkens - 2006. 01. 19.

shalafi66 Írta:Wolkens megújult lapját is belinkeltem az ajánlóba, bár elég sok a sal téma az oldalon. .torz. .forog. 8)

Lebuktam... .oh.
Lesz H2000-es téma is, ígérem.
De ha már itt tartunk, elárulom, mi a bajom .nyil. mehet a hangszórók rovatba .nyil. nem nagyon sikerült olyan dómot találnom Nálatok, ami kétutasban elég mélyről (3 kHz vagy lejjebb) használható. Ráadásul én ugye megrögzött 6 dB/oktávos vagyok. 8)

- topeti - 2006. 01. 19.

Mócsing Írta:Nagyszerű !
A végösszeget megtudod mondani ?
Te jó isten, csak nem azóta is számolja? :? .sokk.

- shalafi66 - 2006. 01. 19.

Nem tudom, majdnem sikerült megfelezni az Fs-t a hg2,5-nél (850-900Hz), ettől lejjebb már nem megy sajnos.

- shalafi66 - 2006. 01. 19.

.gonosz. Írtam mélt neki, azóta, ha minden jól ment a postával utazik a cucc.