Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- GARFIELD13 - 2009. 01. 25.

Moszkvai Írta:Sziasztok!
Tudna segíteni valaki, hogy hol tudok hozzá jutni
Saphir 1 DP 202E hangszóró készletéhez?/HA20/12K és HD10/8K/
Rossz is érdekelne, mert sajnos nincs meg egyáltalán.
1-1darab kellene belőle, mert a párjában megvannak a hangszorók.
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni

Szia!
Türelem és sok Net használat. Én Micromaxba kerestem HC13/13KU-t. Sokáig tartott,de lett. Itt is kerestem, lásd az ilyen volt a videoton részben. (Azóta "tele van vele a vatera", de amikor kerestem, akkor több mint fél év után egy elektronline beírás után sikerült e-mailen felvennem a kapcsolatot egy gyűjtögetővel aki talált lomtalanításnál egy magányos dobozt.)
Első körben vatera és teszvesz, esetleg a hobbielektronikan is meg lehet kérdezni, és keresgetni más oldalakon is. A vaterán most pl. üres dobozpár és komplett hangfalpár is van, de természetesen magányos hangszóró az nincs.
Még annyit, hogy nálam HA 20/12K mély és HD 10/11K magas van írva a Saphir 1 és Saphir 2-be is (Sztereo rádiók szervízkönyve I.)
Szóval sok türelem és sikerülni fog. A lényeg, hogy ne faragd át más hangszóróra.
Üdv.

- shalafi66 - 2009. 01. 26.

pedig jobban tenné. 8) igaz faragni nem kell.

- Crockoo - 2009. 02. 02.

szobai subnak 4Ohmon milyen H2000 használható?
Pl Braunnak létezik ilyen változata?

- szaccos - 2009. 02. 02.

Létezik Braun 4 ohmos.

- zupp87 - 2009. 02. 03.

És HA 17-582-ből létezik 4 ohm-os verzió?

- shalafi66 - 2009. 02. 03.

Ilyeneket nem gyakran szoktak kérni, de vagy van a raktárban egy-két régebbi darab, vagy megcsinálják egy-két héten belül, ha akarod. De minek neked 4-es, mikor a 8 ohmos a jobb? Big Grin Najó, végülis nálad sosem lehet tudni.

- Crockoo - 2009. 02. 03.

shalafi66 Írta:Najó, végülis nálad sosem lehet tudni.
Ezt nekem szántad?
Amúgy amiben gondolkodnék: vagy egy 25-ös normál reflex dobozban (vagy zártban, ha a hsz abbabaló), vagy 2*634 sorosan bandpassban (4-ed rendű).
ez utóbbi a szimuláció szerint kellemesen mélyről indul, igaz, hamar ki is fogy a szufla belőle....

- shalafi66 - 2009. 02. 03.

Nem neked szántam. Wink Hát ki írja az aláírásáabn, hogy a világ nem normális. Big Grin Egyébként sokszor tényleg nem. Big Grin

- zupp87 - 2009. 02. 03.

Mint írtam, a hangdobozépítés topikban, töröm a fejem egy olyasmi dolgon, amiben 2 db HA-17 lenne.. és mot már rájöttem hogy jó lenne ha megmaradna a 8 ohmos rendszer.. de ezen még csak a fejem töröm... mint sokmindenen.. és csak érdeklődtem, létezik e 4 ohm-os.

- SEAS - 2009. 02. 03.

Szerintem felejtsd el.

építés - cszsolti - 2009. 02. 04.

Üdv mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy komplett kb 100 watt zenei terhelhetőségű hangfalat mikből, azaz milyen mély, magas hangszórók és milyen hangváltóból lenne ideális megépíteni.

előre is köszi!

- cszsolti - 2009. 02. 04.

ja, és persze mekkora, hány literes dobozban-ez kimaradt bocsi

- zupp87 - 2009. 02. 04.

Tudnod kell ehhez az erősítőd névleges (RMS) teljesítményét.. a hangszóróké adott.. érdemes szerintem inkább RMS teljesítményre tervezni. Valamint ha még csak nem olyan rég foglalkozol ezzel, érdemesebb két utas hangfalban gondolkodnod. Ha kellően jó érzékenységűek a hangszóróid, szobában kb. 10-15W-on fogod őket nagyrészt használni, mert már úgy is elég hangosak lesznek.
Szobába szerintem megteszi mélyközépnek egy HA 16-542, vagy HA 17-582 (nekem ilyen van), vagy pedig a HA 18-620. Ez a három hangszóró tulajdonságaiban majdnem megegyezik, az átvitelük talán picit eltér, valamint a kosár mérete. Mindhárom 35W RMS és 55W zenet terhelhetőségű. Hozzá alkalmas max. kb. 20-21 literes doboz, kb. 48Hz-re hangolva. Ajánlom hozzá a min. 60mm-es reflexcsövet megfelelő hosszra kiszámolva, mivel nekem speciel 45-ös van, és ehhez a hangolási frekihez igencsak rövid cső kell ebben az átmérőben, és nagy kilengésnél suhog.
Magashangszóró terén pedig (ha a H2000-nél akarsz maradni), legalkalmasabb a HG 2,5-639 dóm.
Hangváltó terén nem tudok sokmindent nyilatkozni, mivel a saját hangváltómnak is még rengeteg hibája van Tongue E téren én sem vagyok még nagyon a topon. Annyi biztos: ha szép hangú rendszert akarsz, az univerzális váltókat felejtsd el - saját bőrömön tapasztaltam.
Nagyjából ennyi az én véleményem: inkább maradj a kétutas dobozoknál. De hozzászólásom nem szentírás.. érdemes megvárni a "nagyok" véleményét is.

- shalafi66 - 2009. 02. 04.

A három közül legjobb az 582, de a terhelhetőség egy mélyközéppel kevés lesz, duplázni kellene, viszont akkor a doboz már nettó 45 liter. A refelxcsövet számolás után egy méréssel mindenképp ellenőrizni kell, mert ha túl mélyre hangolod a dobozt, az átvitelt, terhelhetőséget, és az impulzusválaszt is elrontod.

Másik lehetőség kétutasban gondolkodva a HA17-634 ennek legjobb a mélyátvitele (de csak a 4 vagy 8 ohmos verzió jó), vagy a HA22-599.

- zupp87 - 2009. 02. 04.

Egyébként én is pont ezen a duplázáson gondolkodtam, amikor azt kérdeztem, van-e az 582-ből 4 ohmos.. viszont a SEAS azt írta erre: felejtsem el..

- shalafi66 - 2009. 02. 04.

ööö, de inkább párhuzamosításban kell gondolkodni. Biztonságosabb.

nagyhangfal - cszsolti - 2009. 02. 05.

köszönöm a reakciókat, igazából a tervem annyi lenne, hogy van egy Videoton dc2050e hangfalpárom (eredeti) és nagyon tetszik a kis kompakt hangja de sajnos a teljesítménye elveszik mivel elég nagy a szobám úgyhogy valami ilyesmi hangú, nagyobb teljesítményű kis bébire gondoltam.

annyit még tudni kell hogy én meg tudom venni az alkatrészeket, tudok dobozt csinálni, össze tudom szerelni, kábelezni de a többihez sajnos mint például ilyen mérésekhez nem nagyon értek, tudom, így nehéz és kínos hozzákezdeni de mindenképpen szeretnék valami saját, ütős kis szettet.

talán pontosítottam kicsit, és hátha így más termékeket kapok

köszönettel:

nagyhangfal - cszsolti - 2009. 02. 05.

És ha jól értem akkor párhuzamosan 2db 8ohm-os hangszórót kell bekötni?

és a hangváltóban még tudnátok segíteni? az nagy kérdés, megcsinálni nem tudom, viszont csináltatni igen, hogy hol vágjon, és igen, a 2 utas megoldás szeretném mindenképpen a h2000-től

köszönöm!

nagyhagfal - cszsolti - 2009. 02. 05.

Jah, és az erősítő egy Onkyo ősrégi, csatornánként 80w-os behemót

- - killerricsi - 2009. 03. 02.

A H2000 fog gyártani üvegszálas hangszórót?

- szaccos - 2009. 03. 03.

Nem.

- cyrko - 2009. 03. 09.

Lenne egy problémám:
Van egy felújított Videoton hangfalpárom(DCR 2520 A). Az egyik hangfal mélysugárzója kissé torz, zörgésszerű hangot ad ki a háttérben. Alig hallható, szinte csak én vettem észre. Ki kellet cserélni a habszélet mindkettőben (a kérdésesből öcsém kiszerelte) gondolom ez okozhatta, hogy apámmal rosszul ragasztottuk meg. A torzítás egyből megszűnik, ha egy meghatározot részét megnyomom a peremnek. Ezen kívül a pilléje sincs túl jó állapotban (hónapokig hevert a szekrény tetején), a porvédő sapka be van nyomva. Mit tehetnék? Peremet ragasszam újra?

Amúgy reflexdobozos, gondolkoztam, hogy nem a T/S paraméterei változtak meg a pillének/rossz ragasztásnak köszönhetően.

melyik 25-ös mélysugárzót 60l zárt dobozba - electron - 2009. 04. 07.

Üdv mindenkinek! Egy régi DC2580 hangfal felújításán dolgozom. A doboz 60 literesre nőtt, a közép maradt a gyári, a magassugárzó egy pár régi Wharfedale lett, viszont mélysugárzót most vadászok bele, és azután jön a hangváltó finomítása. Mindenképpen H2000 25-ös mélyet szeretnék bele, de nem tudom melyiket válaszam, ehhez kérnék segítséget!
Ahogy a fórumon olvastam, a BRAUN igazából reflex dobozba való, én viszont zárt dobozt szeretnék. HA25-479, vagy HA25-450?, vagy másik?
Ezekről adatlapot nem találni a H2000 honlapon. A cél az lenne, hogy minél jobb érzékenységet érjünk el, a lehető legegyenletesebb frekimenetet 1,5 kHz-ig, minél alacsonyabb alsó határfrekit. A leginkább annak örülnék, ha lenne a HA31-nek a mágnesével, lengőcsévéjével, és a nagy porvédőjével de a 25-ös membránjával egy pár 8 Ohmos hangszóró. Külön kell rendelni, vagy valamelyik típus pont ilyen? Ha jól látom a honlapon, a 25-ösök porvédője kisebb. Milyen jelentősége van a porvédő méretnek?

Várom a tanácsokat, köszönettel! ('Smile')

- cc_rider - 2009. 04. 10.

Sziasztok!

Olyan segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy szobába építek mélyládát, melyet egy TDA7492 IC fog hajtani.A dobozom már megvan, pontosabban csak a lapjai, még darabokban.Nettó térfogata 45l, ebbe szeretnék valami 25cm-es HSz-ót.A Braun-nal szemezgetek, lenne esetleg valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?Vagy mit ajánlanátok nekem.Zártban gondolkoztam elöszőr, de mindenki reflexről akar meggyőzni...... nomeg a Braun is reflexbe való ugytudom.

Előre is köszi!

- Freddy - 2009. 04. 26.

Sziasztok!

Lenne újra egy pár kérdésem... (sonus)

Ugyebár a régi 1034-es hangszóró helyett most az 503 -as ajánlott mivel ez jól működik zárt dobozban. Viszont, azokban az 1995-1996 körüli hangfalakban, amik már gyárilag 450-essel voltak szállítva, ott az a 450-es még eltért a mostani 450-estől, és még alkalmas volt zárt dobozhoz, vagy az már eleve nem belevaló hangszóróval lett szerelve akkoriban a C101?

Továbbá a magassugárzó a 96 körüli C101-esemben már gyárilag is 639 volt. Ugyancsak az a kérdésem, hogy a mostani 639 -től eltért a 96 körüli 639-től, tehát érdemes kicserélni, vagy pont ugyanolyan?

Még az is érdekelne, hogy azokban a régebbi C101-esekben, amit még nem 639-el szereltek, hanem ha minden igaz 1378 -assal, abba a hangváltó módosítása nélkül mehet bele a 639-es?

- szaccos - 2009. 05. 08.

Mindenkinek!!!!

Csökkentek, maradtak és növekedtek (max. 8 %) is a hangszóró árak. Remélem hamarosan megjelennek a honlapon is.
Rendelés előtt érdemes pontosítani.

- bikabeka - 2009. 05. 13.

szaccos Írta:Mindenkinek!!!!

Csökkentek, maradtak és növekedtek (max. 8 %) is a hangszóró árak. Remélem hamarosan megjelennek a honlapon is.
Rendelés előtt érdemes pontosítani.

És az alkalmazott anyagok is változnak. Új adatlap is lesz?
A változásokról lehetne majd valami infó is....

- shalafi66 - 2009. 05. 15.

Hát az árak frissítve, és egy új mérés is van, az 582-es hangszóróból kaptam eddig csak.

http://h2000.hangszoro.net/speaker/adat/582.pdf

- GARFIELD13 - 2009. 05. 15.

shalafi66 Írta:Hát az árak frissítve, és egy új mérés is van, az 582-es hangszóróból kaptam eddig csak.

http://h2000.hangszoro.net/speaker/adat/582.pdf

Szia!
Ez a magas eléggé akciósnak néz ki 8)

100,- Ft HD6,5-493

Üdv.

Természetesen 1000,- ahogy a másik 6,5-es.

shalafi66 Írta:Természetesen 1000,- ahogy a másik 6,5-es.

Tényleg 1000 Ft.
Valamit nagyon félreolvashattam .torz.

Nem, csak közben kijavítottam.

shalafi66 Írta:Nem, csak közben kijavítottam.

Szerintem tettem valamit a sor végére, nem? .forog.

- killerricsi - 2009. 06. 21.

Szia shalafi66!

A segítségedet szeretném kérni.
Ezekhez a hangszórókhoz szeretnék adatlapot kérni:
HA25-479
HA25-503
HA25-451
HA25-450

Köszi!

Üdv: Ricsi

- shalafi66 - 2009. 06. 21.

Nem tudok adni, mert nem tudom, jelenleg épp milyenek.