Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- szaccos - 2009. 06. 21.

MINDENKINEK!
Június 30-Július 23-ig csak telefonon faxon vagy levélben lehet rendelni!!!!!!!!

SZACCOS: Sonus előlap - Freddy - 2009. 07. 18.

Üdv Szaccos, említetted hogy van még sonus-hoz előlap 1000Ft/darab áron.
Felhívtam a h2000-et ez ügyben, de a hölgy nem tudott róla.

- bluefish - 2009. 08. 12.

Hello !
HA22-594-hez szeretnék ládaméretet kérni, mivel most ahhoz nincsenek adatok sajnos Sad ha nagoyn nem megy, akkor jó lesz a HA22-599 nek is a ládaméret, ahogy nézem Qts 0.557 az már zárt kategória. Köszi előre is !

Beköszöntő - igi - 2009. 08. 25.

Elsősorban, új tagként mindenkit üdvözlök!

Persze kérdezni is szeretnék Smile

A honlapon nincs paraméter a HA27-566 hszről.
Ebben szeretnék segítséget kérni!

További kérdésem, hogy 25 cm-es gumipermet lehet vásárolni?

Végül: shalafi66 korábban említetted, hogy a HA22-599 TL dobozba megfelelő. E TL doboz méretezésében segítséget kérhetek?

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv: igi

- szaccos - 2009. 08. 25.

Úgy tudom már minden rendben és előlapunk is van még.

- szaccos - 2009. 08. 25.

A HA27 ugyanaz mint a HA25-479, csak a kosár széle más.
Lehet 25-ös gumiszélt rendelni.

Köszi - Freddy - 2009. 08. 26.

szaccos Írta:Úgy tudom már minden rendben és előlapunk is van még.

Azóta már beszéltünk telefonon, és el is küldtem valakit az előlapokért, aki idehozta nekem Pestre őket.

Üdv: Feri

HA 27 - igi - 2009. 08. 27.

Köszönöm

- igi - 2009. 09. 02.

shalafi66 Írta:[Kép: 25r639iq4.th.jpg]

Majd holnap veszek rendes csavart is hozzá. Wink

Üdv!

Kérdésem: ennél a hangszórónál csak a fedlap cserélődött, vagy egyéb változtatás is történt?
Mert a fentebb lévő mérési eredmények igen szépek.
Ennyit javul 1 közép vagy magas hsz átvitele a műanyag cseréje után?

Köszi: igi

- Horomi - 2009. 09. 23.

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:
Van egy Videoton Bonus 902-és hangfalam, amiben a mély és közép hangszórók tönkrementek, ezért cserélni szeretném őket.
Milyen hangszórókat javasoltok?
Az a gondom, hogy sehol nem találok 16cm-es 16Ohmos mélynyomókat.
Mivel eddig a két 16Ohmos mély párhuzamosan volt a hangváltóra kötve, megoldás lehet két 4Ohmos mélynyomó sorban?

- GARFIELD13 - 2009. 09. 23.

Horomi Írta:Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:
Van egy Videoton Bonus 902-és hangfalam, amiben a mély és közép hangszórók tönkrementek, ezért cserélni szeretném őket.
Milyen hangszórókat javasoltok?
Az a gondom, hogy sehol nem találok 16cm-es 16Ωos mélynyomókat.
Mivel eddig a két 16Ωos mély párhuzamosan volt a hangváltóra kötve, megoldás lehet két 4Ωos mélynyomó sorban?

Szia!
Szerintem a legjobb megoldás az eredeti hangszórók javítása lenne. A tönkremenetel nem tudom mit takar, mert azt nem írtad, de valószínűleg a habszél elporladását. A honlapon nézdd meg a javítás linket, ott a megoldás SZVSZ.
Üdv.

hangszòròcsere - coyote - 2009. 09. 29.

Hello Mindenki

A következö a kérdésem:
van egy kétutas reflex dobozom amibem minöségi cserét szeretnék végrehajtani hongszòrò ill. hangvàltò szempontbòl.
A jelenlegi egy m.n.c. ceasar 160 mm-es+ sal dtf12+ sal hv211 hangvàltò
a doboz netto 24 l-es, kettö darab 28mm àtméröjü (a hosszàt tudom vàltoztatni) csö van a hàtuljàn
a lyukak adottak az elölapon, nem szeretném nagyon àtfaragni,
h2000 tipusokbòl mit ajànlatok cserére?

- zupp87 - 2009. 09. 29.

Hangszórók terén mélyközépnek HA 17-634, magasnak HG 2,5-639, és ha változtatható a reflexcső hossza, érdemes majd behangolni 43-44Hz környékére, amit impedanciamenet-méréssel tudsz ellenőrizni (váltó nélkül meghajtva természetesen a mélyközepet). Az én javaslatom kb. ennyi, de várd meg a többiek javaslatát is, a hangolási frekiben nem vagyok biztos. Nekem HA 17-582-esem van, 47Hz-re hangolva, de a 634 úgy tudom lejjebb hangolva dolgozik jól. Érdemes majd a váltót is átgondolni kicsit, ugyanis ezek az uni váltók nem igazán jók túl sok mindenre, épp azért, mert univerzálisak.

- coyote - 2009. 09. 29.

hello

impedanciamérést sajna nem tuduk csinálni,
a winisd-vel számolt csöhossz nem jó?

- shalafi66 - 2009. 09. 29.

zupp87 Írta:HA 17-634
Helyiségtől függően lehet mélyebbre hangolni, de csak a 4 és 8 ohmos verziót érdemes megvenni, mert azok a jobbak. Azoknak 36Hz-től indul az átvitelük 25 literes dobozban, és középen is sokkal egyenesebbek.

- coyote - 2009. 09. 29.

zupp87 Írta:Hangszórók terén mélyközépnek HA 17-634, magasnak HG 2,5-639

ha a javasolt két hsz.-t használom a keresztezési frekit mennyire válasszam?

- zupp87 - 2009. 09. 29.

coyote Írta:hello

impedanciamérést sajna nem tuduk csinálni,
a winisd-vel számolt csöhossz nem jó?

Ha van egy PC-s hanggenerátorod (megfelel a winisd hanggenerátora is), egy egyenletes átvitelű erősítőd, egy ismert értékű ellenállásod, valamint egy megbízható, AC feszültséget kis méréshatárral is mérni képes multimétered, akkor tudsz impedanciamenetet mérni. Persze, ahogy korábban Shalafi elmondta, ez a módszer T-S meghatározásához kissé pontatlan, hangolási frekvenciát lehet vele ellenőrizni. Kiiktatod a váltót, és a hangszóróval sorbakötöd az ellenállást. Elindulsz a frekvenciával mondjuk 20Hz-től (vagy lejjebbről), és 1Hz-enként növeled állandó amplitúdó mellett (pontosabb PC-s függvénygenerátor esetén azt hiszem tört értéket is be tudsz állítani). Közben a multiméterrel méred az ellenálláson eső feszültséget, és minden egyes mérési eredményt lejegyzel frekvencia-ellenállás feszültsége alakban. Ahol ez a feszültség maximális, ott van a rendszer impedancia-minimuma, tehát az ahhoz tartozó frekvencia a hangolási frekvencia. Remélem jól írtam le a dolgot Wink

- zupp87 - 2009. 09. 30.

coyote Írta:
zupp87 Írta:Hangszórók terén mélyközépnek HA 17-634, magasnak HG 2,5-639

ha a javasolt két hsz.-t használom a keresztezési frekit mennyire válasszam?

Egy jó váltó méretezése nem ennyire egyszerű. Más az elektromos-, és más az akusztikai keresztezési frekvencia. Az lehet, hogy egy univerzális váltó ohmos (vagy konstans impedanciájú) terheléssel ott keresztez, ahol neki elő van írva, viszont a hangszórók impedanciamenete, frekvenciamenete, valamint egymáshoz képesti elhelyezkedésük, és még sok egyéb ok miatt akusztikailag mégsem ott lesz a váltás, ahol kell.

(Megj.: okoskodni bezzeg azt tudok.. de a saját váltóm még mindig nincs kész.. Big Grin )

- coyote - 2009. 09. 30.

Köszi az eddigieket, most megemésztem öket
bár a hangváltós témához úgy érzem már kevés
az elöképzettségem.
Még egy kérdés: a 17 634-es a PE membránnal
jobban is szól mint a sima papir?(pl:18 620)

- zupp87 - 2009. 09. 30.

Na először is a membránalapanyaggal kapcsolatos előítéletek tisztázása: Shalafi már sokszor leírta, hogy nem az alapanyag a lényeg, PP-ből is lehet jót csinálni, papírból is lehet rosszat. Egyébként Shala nemsokkal korábbi ajánlásaiban is kiemelt helyet kapott a 634. A jelenleg 17-es papítmembránokról (HA 16-542, HA 17-582, HA 18-620) nincs túl jó véleménnyel. Azon kívül a te 24-25 literes térfogatod az 582-nek vagy a 620-nak már talán picit sok lenne, valamint a mélyátvitele jobb a 634-nek, azontúl, hogy az elektromos terhelhetősége is magasabb. Nekem 582-m van, viszont még a régebbi széria. Annakidején az 582 volt az, amit erősen ajánlott Shala a 16-17-18-as szériából.

Megjegyzés: a hangváltós témához nekem is kevés az előképzettségem.. Shala szerint még minimum egy két év kell ahhoz, hogy rendes váltót tudjak tervezni.. Big Grin

- shalafi66 - 2009. 10. 01.

addig meg csinálni kell rendetleneket. Wink aztán majd jó lesz, ha megtanulod amit kell.

- csabesz - 2009. 10. 22.

Hali!

Nem igazán tudom, hogy hova írjam a kérdéseimet, de talán ez a topic megfelelő lesz. Szóval remélem nem leszek túl off..........) Neten nemigen találtam róla használható infót .

1. hogyan befolyásolja a porvédő a frekiátvitelt? minél kisebb annál közelebb van a csatlakozási pont a tekercshez, annál inkább kiemeli (gondolom) a magas frekvenciákat.
2. szellőztetett mágnessel készült hsz-knál a lyuknak mekkora (pozitív/negatív) hatása van a frekimenetre? mi a jobb, ha a porvédő mögött egy átmenő furat van vagy a pólusvas? Érdemes csillapítani az üreget (pólusvas esetében)?

köszi az infókat

- zupp87 - 2009. 11. 02.

Nem kifejezetten H2000 hangszóróról van szó.. hanem videoton hangszóróról.. de abban a részben nem találtam neki helyet.
Szóval, mint azt szerintem minden fórumos tudja már, van nekem egy Videoton RM5642S rádiósmagnóm. Külsőre jónak tűnnek a hangszórók, azonban az egyiknek picit repedezett a ferritgyűrűje.. a másiknak meg már eléggé.. az egyiknek még úgy ahogy megvannak a magasai, ellenben a másikból kihaltak a magas hangok, mélyben pedig mintha kiemelne (ennek a mágnese jobban repedezett). Lehetséges, hogy ez okozza azt, mintha nem lenne már elég merev a felfüggesztés? Mert kisebb hangerőn is berreg. Még nem mértem impmenetet, de szerintem nem lenne egy helyen a két Fs. És a T-S paraméterek se túlságosan egyeznének. Fogható e ez a dolog a mágneskör öregedésére?
Egyébként ha majd nemsokára rámszakad az Ótépé, akkor veszek bele két új 8 ohmos HC 12,5-öt Smile Ebbe a magnóba több mint megteszi Smile

- zoli12 - 2009. 11. 08.

Üdvözletem! Szeretnék információt kérni a HA27-566 hangszóróról, mivel nincs katalógus adat a H2000 oldalán és máshol sem taláok róla semmit.

Köszi!

- shalafi66 - 2009. 12. 17.

Új mérések, adatlapok a weblapon a következő hangszórókról:

HA15-618
HA16-542
HA17-582
HA18-620
HA18-595
HA22-599

Illetve frissültek az árak, a +5%-os ÁFA emelkedés hatása még most realizálódott.

- Lesliev - 2010. 01. 26.

Üdv !
Valahol a forórumon már olvastam, hogy a HA27 -es hangszóró gyakorlatilag megfelel a HA25-479 -nek. Szeretném megtudni, hogy ez az állítás ma is igaz ? Konkrétan kb 70 l-es zárt dobozt szeretnék építeni, abba jó lenne a HA27-566 ?
Köszönöm.

- shalafi66 - 2010. 01. 26.

45 liter a maximum mindkettőnél. A HA27 alapváltozata egyenlő a 479-tel.

- Lesliev - 2010. 01. 27.

A HA27 alapváltozata egyenlő a 479-tel.[/quote]

A honlapon szereplő HA27-566 az alapváltozat? Mivel egyéb nem szerepel a honlapon , nem is gondoltam, hogy van egyéb HA27 is. Konkrétan vettem a Marion KFT-nél (hivatalos forgalmazó) egy pár HA27-est, nem is merült fel kérdés a "változattal" kapcsolatban, remélem jót rendeltem a tervezett zárt dobozhoz ... (az egyik kapásból hibás volt, súrlódott a lengőtekercs, igaz szó nélkül kicserélték, de az eredeti tökegyforma Rdc és L értékű hangszórópárból ezután két eléggé eltérő értékű lett (gyártási szórás?))

- shalafi66 - 2010. 01. 27.

Mivel kétféle HA25 létezik, ezért a HA27 is kétféle lehet. Csak a kosár a különbség a kettő között.

Azt nem tudom, hogy mikor mi történik a gyártás során, de a DC ellenállásban 0,5 ohmnál nagyobb eltérés nem szokott lenni. Általában 6,1 és 6,6 között van valahol ezeknél a 37mm-es csévével szerelt hangszóróknál.

- Lesliev - 2010. 01. 28.

A kosár azonos a két hangszórómnál, ezek szerint azonosak a típusok is. A DC ellenállásuk 6,3 és 7,1 Ohm. A tekercsek induktivitása is kb ilyen mértékben különbözik ...
Köszönöm a választ, a lényeg, hogy jó lesz zárt dobozba, ezzel szeretnék most kisérletezni ...

- zupp87 - 2010. 01. 28.

Lesliev Írta:A kosár azonos a két hangszórómnál, ezek szerint azonosak a típusok is. A DC ellenállásuk 6,3 és 7,1 Ω. A tekercsek induktivitása is kb ilyen mértékben különbözik ...
Köszönöm a választ, a lényeg, hogy jó lesz zárt dobozba, ezzel szeretnék most kisérletezni ...

Kísérletezés előtt javaslom, hogy tanulmányozt a köbgyök kettő vagy az aranymetszés szabályt az oldalméretek megválasztásához.. már ha nem SUB lesz a doboz.. Térfogat megállapításához pedig ki kell kérni shalafi tanácsait, mettől meddig használható a hangszóró, vagy ha más nincs, a Qb jósági tényezőt ajánlatos gyökkettő/kettő értékre méretezni kiindulásképpen. Ezekután még a belső csillapítóanyag mennyiségével és elhelyezésével tudod variálni a doboz jóságát.

Apropo: shala szerintem úgy értette, hogy a 25 és a 27 között különbség csak a kosár.. attól, hogy két egyforma kosarú 27-esed van, nem biztos, hogy egyformák. De pl. egy 25-ös és egy 27-es lehet egyforma paraméterű.

- shalafi66 - 2010. 01. 28.

zupp87 Írta:aranymetszés szabályt
Azt nem kell. Bár esetleg fotózásnál elhelyezéskor jól jöhet.

És úgy értettem, hogy a 250 és 270mm-es hangszórókat azonos lágyrészekkel szerelik, tehát a 479 ilyen szempontból megegyezik a sima 566-al, és a 451 megegyezik a HA27 nagycsapos verziójával.

A DC ellenállás azonos sorozat lengőcsévén belül meg szokott egyezni, kb. ugyanannyit szoktak letekerni róla, de ha más időpontban készült akkor ez sem biztos, hogy egyforma.

- patkopeti - 2010. 02. 08.

Üdv Saccos! Érdeklődnék hogy orion lb1021 hangszórót fel tudtok e újítani? Szélcsere textilre (eredetivel megegyező kinézet ) + pillecsere. Köszi

- szaccos - 2010. 02. 09.

Sajnos nem.

info - madmike - 2010. 02. 15.

sziasztok!
a minap megvettem életem elsö hifi érősítőjét, egy Denon DRA-295-öt. Barátnöm apja felajánlott hozzá egy pár TS 70-es hangfalat. Annyi a bibi vele, hogy a mélyközepek ( HA 20/1018 ) peremét megette az idö. Nem szánék rá sok pénzt. Milyen hangszórókat javasoltok bele?
Hangsúlyozom nem üvöltetni szeretném a rendszert ( egy társasházban lakom ) csupán egy nem különösebben vájtfülü számára élvezhető hangzást szeretnék elérni.