Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- shalafi66 - 2010. 02. 15.

Javítás mindenképp. Vagyis habszélcsere.

- madmike - 2010. 02. 15.

shalafi66 Írta:Javítás mindenképp. Vagyis habszélcsere.

és azt hol lehet illetve hozzávetölegesen emnnyiért?

1500,- körül, hogy hol azt nem tudom pontosan, de keresni kell valakit, aki hangszórójavítással foglalkozik a környéken.

- madmike - 2010. 02. 15.

shalafi66 Írta:1500,- körül, hogy hol azt nem tudom pontosan, de keresni kell valakit, aki hangszórójavítással foglalkozik a környéken.

kiváncsi voltam te mennyit mondasz,mert én ma már felhivtam egy céget és 4500ft/db-t mondtak,az meg baromi sok :S

Én annyit, amennyiért én szoktam. Most lett 300,-al több, mert én sütöm a habszélt.

- téká - 2010. 02. 28.

Sziasztok!
megtudná nekem mondani valaki, hogy a Vidi enciklopédiájába való ha9/9k típusú hangszóróhoz van-e gumi szél, és ha van milyen árba lenne? Segítségeteket köszönöm!
Üdv!

- szaccos - 2010. 03. 01.

Van ilyen szél.Annyiba kerül mint a HA10-é.

- téká - 2010. 03. 01.

Szia szaccos!
Köszi szépen a válaszodat!
Üdv téká!

- csabesz - 2010. 04. 01.

Szia Shalafi!

HC 12,5 1544 643 és 644 hangszórók adatairól lenne szó. Ha az érzékenységet dB/1W/1m-ben adjátok meg, akkor nem kéne a 4-ohmos verziónak -3dB-el kisebb érzékenységűnek lenni?

Tudtommal a 4 ohmos vastagabb vezetékkel készül (ráadásul 3dB-el vastagabb, mert csak igy lesz a konduktivitás 6dB-el nagyobb )))) és ha más különbség nincs, akkor a 4 homosnál a Bxl érték 3 dB-el kisebb a 8 ohmoshoz képest. Legalábbis ha más nem változik (pl. légrés mérete, tekercs hossza, tekercs tömege???)

Csak azért kérdezem, mert módosított HC10-est szeretnék venni és 8-ohmos verzión gondolkodom, hátha az javítana az érzékenységén.
Ráadásul papírszéllel (impregnált papírszél?) szeretném (de legalább is nem habszéllel). Hátha az javít a 800Hz-es beszakadáson. Gondolom a papírszél az érzékenységnek is jót tesz (1-2 dB)

Van két darab HC10-esem fáziskúppal, tölcséres kónusz nélkül, impregnált membránnal, bitang szép hanggal…… A 800Hz-es beszakadást leszámítva 200 Hz-től 13kHz-ig tökéletes az átvitele.

Egyelőre ennyi elég.) Előre is köszönöm a válaszodat.

- shalafi66 - 2010. 04. 01.

Kb. egyforma az érzékenység egységnyi bemenőteljesítménynél, a 8 ohmosé valamivel alacsonyabb, a huzal és egyéb okok miatt.

A 652-es HC10 csak ebben a formában készíthető, ami a weblapon látszik. És magassugárzó tölcsér nélkül nem sok értelme van.

shalafi66 Írta:Kb. egyforma az érzékenység egységnyi bemenőteljesítménynél, a 8 Ωosé valamivel alacsonyabb, a huzal és egyéb okok miatt.

A 652-es HC10 csak ebben a formában készíthető, ami a weblapon látszik. És magassugárzó tölcsér nélkül nem sok értelme van.

Ez ugye nem április elsejei tréfa? .pia.

Egyébként az alábbi okoskodásomban van egy apró hiba (a keresztmetszet-ellenállás-tekercshossz viszonyában), de mindegy, egy 8 ohmosnál a Bxl érték mindig nagyobb mind egy 4-ohmosnál, vagy nem? (mármint ha a tekercselési magasság állandó, márpedig a HC-k adatlapján a tekercselés magassága ugyanaz)

Papírszélről mi a véleményed? Plusz 1-2 dB várható vagy több is? Rezonanciafrekvencia, Qts annyia nem érdekes.

üdv és köszönöm a választ
Csabesz

Teljesen komoly. Nem olvastam el végig, amit írtál, mert a végső következtetés hibás.

A B*l önmagában lényegtelen (mint ahogy majdnem minden T-S paraméter darabonként vizsgálva), nem utal pontosan a konkrét lengőcsévére, és a ref. érzékenység meghatározásához sincs köze. Abban a Qes, fs és Vas játszik szerepet.

652-ből nincs, nem lesz, és nem is volt papírszélű változat, egy kis méretű 500Ft-os hangszóró készül papír membránszéllel 100mm-es méretben, 530-as rajzszámon, általános célokra, TV, rádió, teremhangosítás megfelel, de valódi szélessávúnak alkalmatlan (továbbiak adatlap szerint).

Legjobb érzékenységre a 437 rajzszámú mélyközéptől lehet számítani, ennél viszont nincs meg a felső oktáv, de amit jelenleg használsz impregnálva, tölcsér nélkül, arra kb. ugyanez jellemző.

Belátom tévedtem... .kopp. Rájöttem hol számoltam el...

Szóval van két hangszóró egy 4 ohmos meg egy 8 ohmos mindegyik 88 dB/W/m-es érzékenységgel. Igen ám, de ekkor a 4-ohmos hangszórón az áram a 8 ohmos képest 1,4 szeres. Ha áramgenerátorosan táplálom mindkettőt, akkor a 8 ohmos 3 dB-el érzékenyebb lesz, ha feszültséggenerátorosan akkor meg a 4 ohmos lesz 3dB-el több az állandó teljesítményhez képest.

asszem.....Smile

szóval én kevertem össze az állandó teljesítményű táplálást az áramgenerátoros táplálással....

a francba......

egyébként nekem a módosított hc10-nél a felső oktávval semmi bajomSmile

A membrán eléggé behatárolja a mozgásteret, 7-8k környékén vége szokott lenni.

Az áramgen-feszgen meghajtás más dolog, de az sem egészen így van, az adott impedanciaértéktől függ, hogy mit tapasztalsz.

Köszönöm a válaszokat.
Az egyszerűség kedvéért a példában hangszórókat szimpla ellenállásnak tekintettem.

Közben megfogalmazódott még egy-két kérdés.Smile

1. Azt írtad, hogy a HC10-530-as papírszélű. Ha ezt impregnálva kérném, akkor szerinted mekkora lenne.... hú nem is tudom mit kérdezzek.... átlagérzékenysége? Tudom ezt nehéz megmondani, mert változik a frekvenciamenet, lineárisabb lesz, kisebb csúcsokkal és völgyekkel. Meg nehezebb lesz a membrán...

2. Mindenesetre a HB 12,5-nél a 3,1 grammos mozgó tömeg igen csekély ráadásul impregnált, meg 12 centis. Csak nekem az már nagy... (meg zárt...)
Egyébként ez, ha jól látom papírszélű? Vagy impregnált papírszél?

3. És miért csak 6 VA névleges teljesítményű a kis HC10-530-as?

kösziSmile
üdv
Csabesz

csabesz Írta:Köszönöm a válaszokat.
Az egyszerűség kedvéért a példában hangszórókat szimpla ellenállásnak tekintettem.
Igen, ezért tettem hozzá azt a két sort. Smile

Az 530 impregnálásával nem sokat változik az érzékenység, nagyjából ugyanennyi marad. Az átvitelt biztosan megsimogatja itt-ott, de még kevésbé lesz szélessávú, és a torzítás is nő.
Azért 6W, mert a cséve és a lengőrendszer erre képes.
Most vettem észre, hogy mennyi hülyeség volt az adatlapján. Nem írtam át egy-két sort. Közben kijavítom.

A 12,5 egy középhangszóró, teljes papír membránnal (azt hiszem oda is van írva). Általában bevonat nélkül készül, amikor az adatlap méréseit csináltam, akkor összekenve kértem, mert talán úgy jobb volt a felhasználási célokra.

shalafi66 Írta:Azért 6W, mert a cséve és a lengőrendszer erre képes.
Ezt értemSmile Ezek szerint más a lengőrendszere mint a HC10-478-nak? A cséve anyaga más?

shalafi66 Írta:A 12,5 egy középhangszóró, teljes papír membránnal (azt hiszem oda is van írva). Általában bevonat nélkül készül, amikor az adatlap méréseit csináltam, akkor összekenve kértem, mert talán úgy jobb volt a felhasználási célokra.

Sajnos nincs odaírva, vagy inkább úgy írnám, hogy nincs kiemelve. Bár a nagy képen alapvetően látszik.Smile

Köszi a válaszokat. Még gondolkodom további kérdésekenSmile

üdv
Csabesz

Azért nics odaírva, mivel nincs külön membránszél, egybe van merítve az egész membrán.

478 az mélyközép 130mm-ben. Smile A másik 10-es szélessávú 652. És tényleg más a lengőcséve, a csévetest is, de még a kosár-mágneskör is.

- csabesz - 2010. 04. 03.

Szóval a HC-10-530 a lapos kivitelű?

Viszont felmerült még egy kérdés: HC-10-652 neodímium mágnessel. Mennyivel lenne drágább és mennyit dobna az érzékenységén? (ha ugyanakkora mint a normál mágnes)

Úgy tudom, hogy a neodímium mágnes nem csak erősebb , hanem a szórása is kisebb. Vagy azért kisebb a szórása mert ugyanakkora erősséghez kisebb mágnes is elég?

köszi
Csabesz

- shalafi66 - 2010. 04. 03.

Smile Nem használnak neo-vas-bór mágnest, ezen fölösleges gondolkodni. A szórás inkább gyártótól függ, de nem szokott eltérés lenni a mágnesek között. Hajszálra egyformák, ha egyformán mágnesezik fel.
Nagyobb indukcióra meg általában nincs szükség, de ha neked fontos a mágnes mérete, akkor lehet némi optikai tuningot bevetni és a HX125 vasmagjával, meg egy nagyobb mágnessel összerakni a hangszórót.

Ez aztán a gyors válasz Smile

Nem használnak neodímium mágnest? És ha viszek? Smile (Csak szereznem kell valahonnan .forog. )

A HX125 az melyik hangszóró? .forog.

Beag hx125? beírtam googleba Smile

Ha viszel sem valószínű, hogy fogják használni, ragasztási és mágneskör szerelési okok miatt.

Az a HX125 igen. Annak a vasmagjához lehet használni egy 72*15-ös mágnest. De általában ezek a szenvedések semmi jóra nem vezetnek, ahogy én tapasztaltam. Smile

Mazohista vagyok Smile Egy bizonyos szintig Smile

Oké, akkor úgy fogalmazok: van valami ötleted, hogy hogyan lehetne a mostani hc10-652-ből min. plusz 3dB-t kicsikarni?

1. kettős tekercselés? (underhang jellegűre, elfér a légrésben a két vezeték?)
2. dupla hosszú (két dararab) mágnes mint az eredetin?
3. dupla külső keresztmetszetű mágnes ugyanakkora belső átmérővel mint az eredetin persze a pólus meg vasmag változik
(mágneses szórás???)

Néztem a HX125-ben volt rézkupak is. Az se rosszSmile

üdv
Csabesz

(Remélem nem bosszantalak a kérdéseimmel... )

3-at? sehogy. max 1-et.

Kár...

Ma már nem fárasztalak több kérdéssel Smile

üdv
Csabesz

Csak egész nyugodtan. Ráérek.

- csabesz - 2010. 04. 23.

Nos, kihevertem a mágneses telítődés gyötrelmeit Smile

Viszont.....

Nézegetem az adatlapokat és egyvalamit nem értek. A legtöbb szakkönyvben azt írják, hogy a hangszórók hangnyomása a felső rezonanciapont után 12dB/oktávval esik. Nos az adatlapokat nézve nekem inkább 24dB-esnek tűnik a frekimenet esése. Valóságban még nem láttam olyat, hogy 12dB-lel esett volna a hangszóró frekvenciája.

Erről mi a véleményed Shalafi?

- shalafi66 - 2010. 04. 23.

Nem tudom, nem sok véleményem van, mindig az adott rezonáns rendszertől függ sztem. Smile
A 12dB/oktávval talán az induktív összetevők hatására gondolt, de ha így is volt, ez sem jött be egészen. Smile

- csabesz - 2010. 04. 23.

Szerintem a membrán sávszűrő rezonáns hatására gondolt. Na ja az induktív az egy kicsit más.Smile Na megyek, játszok még egy kicsit a Speaker Workshoppal Smile

- shalafi66 - 2010. 04. 24.

A membránnál nincs ilyen előre megmondható határ.

- csabesz - 2010. 04. 25.

Hmmm....... értem. Köszi a választ.

- shalafi66 - 2010. 04. 25.

Ez az a terület, ahol kb. bármi lehetséges.

HA31-422 javítás - bluefish - 2010. 05. 26.

üdv. ! Van egy leégett HA31-422esem, amit szeretnék javíttatni. Ha elküldöm postán a H2000 címére, akkor körülbelül mikorra várhatom, hogy a hangszóró elkészül ? És még egy kérdés, hogy esetleg 8 ohmos helyett egy 4 ohmos tekercset kérek bele az lehetséges ? Teljes tekercs, pille, membrán , perem csere szükségeltetik nagy valószínűséggel. Ez a 3600 ft-os áron belül van ? köszönöm !