Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- szaccos - 2010. 05. 27.

Egy nap, vagy egy hét a javítás, és az árban benne van a teljes lengőrendszer cseréje. Lehet kérni az impedanciaváltást is.

- bluefish - 2010. 05. 28.

Köszönöm a választ !

- totyaba - 2010. 06. 02.

Sziasztok! Szeretnék venni otthonra 2 top és egy sub hangfalat (teljesítmény kb. 50-50 és 100W). Ezeket egy olyan komplex erősítővel szeretném meghajtani, amibe lehet tenni CD, MP3 cdt, vagy akár DVD-t is. Erre az erősítőre lenne kötve a TV és néha a laptop is. Nem tudom hol, mit érdemes nézni. Eléggé tudatlan vagyok a témában, minden infonak, tippnek örülnék. Kb 100e lenne az egészre.
köszi, Totya

- zupp87 - 2010. 06. 02.

100 ezerért már egy igényesebb sztereó rendszert is szerezhetsz, építhetsz vagy építtethetsz. Kommersz (még ha "Brand" is tűnik is), DVD lejátszó-erősítő kombók nem szoktak túl híresek lenni.. legalábbis az alsóbb árkategóriákban nem. Feljebb meg inkább preferálják a szétszeparált egységeket Tongue Teljesítmény szempontjából szpbai használatra bőségesen elég egy 2x30-40W-os sztereó rendszer. 50 körül már kapható pofás kis NAD sztereó erősítő, kb. 2x40W-tal, sokak jó véleménnyel vannak róla. További 50-ből kihozható két helyes kis kétutas, mint nekem is vannak.. 17 centissel és DX-25 vagy XT-25 magassal (csak legyen embered, aki szépen össze tudja hozni a váltóját Tongue univ váltó kizárva...).. jó minőségű 17-es mélyközepek terén meg remélhetőleg szót kér valaki, akitől az enyémek is vannak Smile Konkrétan az enyémek jelenleg SUB nélkül is szépen tartják magukat a szinte a teljes frekvenciatartományban, és nagyobb kitérés esetén sincsenek betojva, hála a +/-7m lineáris kitérésnek. Teszik mindezt a maguk 17 centijével, 22 literes dobozban, 40Hz-re hangolva, a jó öreg 2x30W-os Videotonommal.. akár több embernek is a kolifolyosón, ha arról van szó Tongue

- Veszett Roka - 2010. 06. 03.

totyaba Írta:Sziasztok! Szeretnék venni otthonra 2 top és egy sub hangfalat (teljesítmény kb. 50-50 és 100W). Ezeket egy olyan komplex erősítővel szeretném meghajtani, amibe lehet tenni CD, MP3 cdt, vagy akár DVD-t is. Erre az erősítőre lenne kötve a TV és néha a laptop is.

Szia Totya, szerintem is jobban jársz, ha külön komponensekben gondolkodsz. De az biztos, hogy a kettő nem megy együtt. Azaz vagy rendes HiFit hallgatsz vagy házimozi-tv-DVDt. Más célra lettek ezek kifejlesztve és nincs jó kompromisszum.

Nem tudom minek neked a külön sub doboz, egy rendes erősítő rendes dobozokkal tudja ugyanazt a minőséget - feltéve ha nem dB verseny a cél. Felejtsd el a mai divatot (x.1 hangrendszerek) ha zenét akarsz hallgatni. Erősítő,CD játszó (akár Mp3CD is) plusz ládák bele fognak férni a 100 ezerbe. A TV alá pedig vegyél egy 15ezres Tesco gazdaságos rendszert, az is fog tudni majdnem annyit mint a sokezres ... márkás. Persze 2 éven belül tönkremegy, akkor veszel másikat...

Hanem ha rákapsz az ízére... akkor vagy kezdj el lottózni, vagy menj el politikusnak, mert nincs az a pénz amit ne tudna elnyelni. .pia.

- totyaba - 2010. 06. 03.

Köszönöm a válaszokat. Ami fontos nekem, hogy a zene szépen szóljon és élvezhető legyen akkor is, ha épp 50en ordibálnak a lakásban (kisebb házibuli). A TV alá nem veszek inkább semmit, mert az századlagos szempont. Mélyláda nem szükséges, ha topok elviszik a teljes tartományt. Pár ajánlot linket, márkát, típust tudnátok adni, hogy először neten megnézhessem és utána élőben is meghallgatnám. Ami lényeg: erősítőre min 4 hangfalat tudjak rádugni (másik szobába is viszek át kettőt), rá lehessen dugni a számítógépet. Helyhiány miatt jó lenne, ha egybe lenne a CD lejátszóval, ami MP3-at mindenképp kezelje. Nagyon rossz ötlet, ha a top hangfalak 2,4M magasan lesznek egy 3,1M magas térben? Ha 50e HUFból jön ki, azért persze nem haragszom Smile

- zupp87 - 2010. 06. 03.

Ezek a DVD-s erősítő-kombók általában 5xpárW teljesítménnyel rendelkeznek, plusz ha épp a sub nem aktív, akkor talán azt 15-20W-tal zavargatja. Ha mégis kombó kell.. éépííteni.. Big Grin Szétbontani egy olcsó divx lejátszót, szerezni szép dobozt, meg nagy toroidot, és öszeépíteni benne a dvd-t mondjuk egy B5-tel.. Smile Nekem ilyenekre nagyon kattan az agyam Tongue
Elhelyezésről annyit, hogy nekem is a koliban szekrény tetején, kb. 2m magasan voltak a hangszóróim.
Apropo hangfalak: 40-50 körül már a Magnatnak is vannak ígéretesnek tűnő kétutas-párjai, pl. a Monitor Supreme 200. De azt hiszem ezek falra nem igazán mennek, mert ha jól tudom, hátul van rajtuk a reflexnyílás.

- zupp87 - 2010. 06. 03.

http://kepfeltoltes.hu/view/100119/DSC00036_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Anno nekem a koliban így is voltak elhelyezve. Smile

- csabesz - 2010. 06. 06.

Ha kevés a hangerő esetleg lehet duplázni a mélyközepet. A mélyátvitel szobában pedig nem csak a hangfaltól, hanem a szoba méretétől és a hangfal elrendezésétől is függ. A szobarezonanciák általában sokat segítenek 40 Hz alatt.

Egyébként szvsz nem szerencsés a hangfalat a plafonra tenni, legalább is a magasnak nem jó, ha túl közel van egy visszaverő felülethez. (mert ugye a fránya magassugárzóknak soha semmi sem jó Smile ) Szivacs vagy valami hangelnyelő esetleg segíthet.

- wii - 2010. 06. 12.

Sziasztok!
Minap sikerült beszereznem egy Fisher STE-225 3 utas front pár hangszórót, neten nem sok mindent találtam róla.
Szeretném felújítani, mindent végignéztem rajta, elsőre szembetűnik a membránok elmállottak, elszakadtak, szétszedés után és neten való nyomozás után rájöttem hogy vidi hangszórók vannak benne, egy hangfalon ezek találhatók:

1db HG 2,5/1318 8Ohm
2db HB 10/0924 4Ohm
2db HA 20/0904 4Ohm

Ez mind kétszer (remélhetőleg a magas sugárzók épek!) a kérdés már csak annyi, hogy felújítás legyen vagy komplett hangszóró csere? Ha csere akkor ezeket a hangszóró tipusokat belehet-e szerezni vagy már nem ? Megoldásokat előre is köszi!

- szaccos - 2010. 06. 14.

Ha az eredetiség fontos akkor felújítás, ha nem akkor új hangszórók is lehetnek , mert mindkettőt gyártjuk.

- Acrobat - 2010. 08. 13.

Üdvözlök mindenkit Smile Valaki tud e nekem segiteni abba hogy ennek a tipusu hangszórónak HA 31 1544-422 it van az oldalon minden adat, de gondolom sokan mértétek márSmile reflexbe, mekkora méretü doboz kell, és mekkora reflex cső méret, átmérő? bocsi cska én nem nagyon értek hozzáSmile Előre is köszönöm!

- shalafi66 - 2010. 08. 14.

64-83 literig használható kb, 30Hz-re hangolva.

- Acrobat - 2010. 08. 15.

Értem, és a reflex cső mérete?, átmérője?

- shalafi66 - 2010. 08. 15.

Legalább 80mm-es átmérőjű cső kell, kb. 15 centi hosszú, egy 70 literes dobozt feltételezve.

- Acrobat - 2010. 08. 16.

Köszönöm szépen! Hónap vége fele össze is hozuom ha minden oké.

- Acrobat - 2010. 08. 16.

Még ezzek kapcsolatba lenne 1 kérdésem, hogy 30 hz re hangolva, nem tul mély az? nem sok zene megy le addig az az igazság, vagy tévedek? mondjuk olyan 40-45 hz re hangolva ugy már nemkorrekteb lenne? vagy ez a 30 nem pontos? ha 70 literes láda stb.. minent pontosan hozok ki?bocsi hogy akadékoskodom, de igy is tanul az ember
Smile

Braun - sk - 2010. 08. 17.

Sziasztok!

Lenne pár egyszerű kérdésem:

1. A Braun membrános (HA25-672) hangszóró hogyan áll jelenleg? Úgy értem hogy van még belőle, vagy gyártják-e még, és legalább megfelel az adatlapon leírtaknak? Ugye nem történt jelentős módosítás a konstrukción(elfogyott alkatrész vagy valami...)?

2. HC12 szélessávú alkatrészek vannak? Külön kellene a belső membránból(a magassugárzóra gondolok), valamint az inverz habszélből.

3. Akai magassugárzó. Arra a "fémkonzerv" formára gondolok. Van? Kb mekkora frekitől megy?

Üdv.:
SK.

- shalafi66 - 2010. 08. 17.

Most egy ideig szünetel, a membrán visszatér majd, de a kosár-membránszéllel-pille-lengőcséve más lesz majd.

HC12 az a kosár miatt jó ideje, olyan 10 éve nincs, hc12,5 van folyamatosan, de az alkatrészei mindkettőnek elérhetők.

Az akai ortodiamikus magas is megvan még, 6000-18000-ig szól kb.

- sk - 2010. 08. 17.

Rendben, köszi.

Tehát akkor "régi" Braun van még Fehérváron? Egyelőre 2 darab kellene.

Üdv.:
SK.

- shalafi66 - 2010. 08. 17.

Lehet, hogy van még kettő. Nem tudom. Megkérdezhetem telefonon.

- sk - 2010. 08. 17.

shalafi66 Írta:Lehet, hogy van még kettő. Nem tudom. Megkérdezhetem telefonon.

Mindegy, holnap(azaz maSmile küldök rendelést emailben, ha küldenek, akkor tudom hogy van.

- Acrobat - 2010. 08. 19.

Lenne még egy oylan kérdésem még, hoigy ugye HA 31 1544-422 hangszórónak 65-70 literes láda kell, nos, én 2x 100 wattos végfokal szeretném hajtani, és egyik barátom, ért a hangtechnikához, és ő mondta hogy lehet jobban járnék ha nem külön külön raknám őket ládába, hanem hogy egyládába egy légtérbe raknám a két hangszórót külön külön csatlakozóval, hogy mennyivel jobb lesz a hangja meg stb.. Nos nekem ez mély hangforrásnak kellenének, , tényleg igaz hogy célszerübb egyládába tenni a ketőőt? vagy külön külön 70 literes ládába?

- shalafi66 - 2010. 08. 19.

Teljesen mindegy, lényeg, hogy ha egy dobozba is kerül, belül legyen kettéválasztva a doboz, és persze jól merevítve.

- Pardi Tibor - 2010. 08. 29.

Kedves shalafi66 és többiek!
Négy év után újra itt vagyok a fórumon. Szeretnék újra foglalkozni a témával, rászántam magam egy HA 25 672 hangszóró vásárlására, de szomorúan olvasom shalafi66 hozzászólását, hogy pont most fejeződött be a gyártása.
Lekéstem erről is ?
Kedves shalafi66 szeretnélek megkérni utánanéznél nekem nem maradt még egy utolsó darab hangszóró. Nagyon hálás lennék érte.

Előre is köszönöm Pardi Tibor

- shalafi66 - 2010. 08. 29.

Meg kell kérdezni az üzemben, h. van-e még nekik. De nem kell aggódni, ha minden igaz, lesz helyette egy szebb-jobb.

- Pardi Tibor - 2010. 08. 29.

Azt tanácsolod várjam meg az újat? Szivesen megvárom.
Lehetne tudni egy kis előzetest miben lesz más, szebb ,jobb az új hangszóró?
Jól sejtem az is egy subwoofer lesz?
Mekkora átmérője lesz?

Szeretnék többet megtudni az elektrodinamikus hangszórók működéséről, főleg arről hogy egy T/S paraméter milyen elktromos vagy mechanikus tulajdonságra utal. bonyolítja a helyzetet hogy a mechanikus tulajdonság hat az elektromosra és fordítva.
Van aki csak ránéz egy hangszóró (hsz) paramétereire és már mondja is hogy ez nem jó ide , de jó olyan fajta dobozba. Miből olvassák ki ezt? Például nem értem hogy a rezonancia frekvenciára (mint elektromos paraméter, egy tekercs induktivitása a fő meghatározó) hogyan hat a doboz mérete, hogyan tudja eltolni? Esetleg több púpot tenni bele?
Ugyanígy nem látom át a Vas szerepét. Membrán rugalmassága egyenértékű egy Vas térfogatú zárt dobozéval.
Ha így gondolkodom akkor kis Vas, lágy felföggesztésű membrán, a kis zárt doboz levegője kell megfogja a membránt, ezért csak zárt dobozba szabad beépíteni?
Nagy Vas, kemény felfüggesztés, lehet b-reflexben is használni.
A HA31 422 Vas 608literrel nagyon kemény felfüggesztése lehet, alkalmas b-reflex dobozban, Fs=16Hz, Qts=0.26, nagyon erős mágnessel egy kíváló sub lenne b-reflex dobozban. Nem így van?
Pardi Tibor

- shalafi66 - 2010. 08. 29.

Smile először szerintem nézz körül itt: http://subvoice.hu/?temakor=hangdobozepites

Mivel nem tudok adni a régiből, szerintem muszáj lesz várni az újra. De valószínűleg megéri.

- Rizsszem - 2010. 08. 31.

Sziasztok!

Pár hete vettem egy Fisher CA272 erősítőt 8ohm, 2x100W-os teljesítménnyel (480W az erősítő áramfelvétele).
Egy 15 éve épített egyetemi éveket megélt 50W-os hagfalra kötöttem. Természetesen ez már nem volt bíri, kevés is a hangja bulizni.
Szeretnék az erősítőhöz megfelelő hangfalakat építeni.
15 éve videoton hangfalakkal tranzisztoros erősítővel csináltunk bulikat. A mai discók hangminősége ezt meg sem közelíti (ez subjektív).
Mély hangszórónak 2db HA 31 1544-421 hangszórót sorba kötve reflex dobozba építve néztem ki, mivel egyenletesnek találtam a frekvencia átvitelét és elég érzékeny is. De az UniBox408programmal számolva a membrán kitérés értéke 50W-nál még a mechanikai kitérésnél is nagyobb értékre jött ki.
A kérdésem az, hogy maximális hangerőt (az erősítő kivezérlője szerint ez 150W) a hangszórók folyamatosan elviselik-e. Bulikra használnám.
800Hz környékén vágnám le a magashangokat.
Középsugárzónak HB 12,5 1544-326 típusút építenék be (nyeresége közel megegyező a méllyel) 0,8-4,5 kHz-ig használva. Ennek a terhelhetőségét kevésnek találom. Terhelés szempontjából a HB 15 1544-539 lehtne szerintem még jó, de ennek már jobban hullámzik a frekigörbéje. Melyik lenne az ideélis.
A magas hangszóróból a HG2,5 1544-639 típust építenék be.
Egyszerű számításon alapuló 2 fokú hangváltóval készíteném.
Lehet, hogy butaságokat írtam néhol, de egy hét alatt ennyi ragdt rám a netről.
A segítséget előre is köszönöm.

- shalafi66 - 2010. 09. 01.

2 db HA 31-nél - dobozfüggően ugyan -, de 200-250W tartozik a mech. kitéréshez.
Viszont a háromút a váltó miatt nem valószínű, hogy megvalósítható otthoni körülmények között csak számolgatásra alapozva.

- shalafi66 - 2010. 09. 16.

Új mélyközéphangszóró adatlapok, HA31-422 és HA25-451.

- shalafi66 - 2010. 09. 19.

Szintén újabb: HA20-484

- shalafi66 - 2010. 09. 20.

Javítva HA22-599

- shalafi66 - 2010. 09. 21.

Új mérések, bár szinte megegyeznek a régivel HA17-634

- csabesz - 2010. 09. 23.

Nem rossz egyik sem! Smile A HA25/HA31 kapható impregnált papírral is? Nem mintha nem lenne rossz az átvitelük, csak úgy tudom, hogy az impregnált papír kevésbé időjárásfüggő, kevésbé változnak a paraméterei a páratartalom függvényében. Bár lehet, hogy nem igaz Smile