Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- shalafi66 - 2010. 09. 23.

Már biztosan ebben a változatban gyártják legalább egy éve. De ha akarod valószínűleg összekenik.

- gery21 - 2010. 10. 03.

Sziasztok. Érdeklődnék: HB15-539 hangszóróból 4 Ωos kivitel is van?

- shalafi66 - 2010. 10. 04.

Minden hangszóróból lehet 4 és 8 ohmos impedanciájút is készíteni.

- gery21 - 2010. 10. 04.

És hogy? Mert én egy Orion HS 501 ládába tennék és az "megfelelő" lenne bele de nekem két 4 ohmosat kéne sorba kötnöm.Köszí

- shalafi66 - 2010. 10. 04.

Úgy, hogy ugyanazt a hangszórót adott esetben 4 vagy 8 ohmos lengőcsévével rakják össze.

- gery21 - 2010. 10. 06.

Köszönöm akkor majd valamelyik nap .boszi. a h2000 be és megbeszélem velük. Kössz .udv.

- shalafi66 - 2010. 10. 06.

A weblapon látható hangszórókból általában van készen 4 és 8 ohmos is.

- Coolet - 2010. 10. 08.

Sziasztok! Egy kis segítségre van szükségem. Kb 15 éve építettem egy mélyládát, amelynek a VIDEOTON hangszórójának a paramétereire lenne szükségem. Sajnos a papírjai már eltűntek, de most szükségem lenne a m
típusára és a műszaki adataira. A reflexnyíláson át benyúlva és benézve ezt a két adatot tudtam megszerezni:
- a mágnes gyűrűjének átmérője 13 cm
- egy papírdarabkán a következő számsor van a mágnesre ragasztva 00 515079 80
- a hangszóró külső átmérőjét nem sikerült lemérnem, ha ez segít négyzetes alakú, nem kör.

Ha meg tudjátok adni a típusát és a paramétereit, nagyot segítenétek rajtam!

Előre is köszönöm!

- charon - 2010. 10. 09.

Üdv!

Alkalmasak ezek a hangszórók folyamatos terhelésre? Értem ez alatt, hogy top ládák kellenének. Három lehetőségre gondoltam eddig:
-olcsó kínai (reloop és társai, de ha nem muszáj nem erőltetném)
-használt minőségi
-építés (ez közel is áll hozzám)
Régóta ki szeretném próbálni ezeket a hangszórókat. Ha azt mondjátok bírja hetente 1-2x a 8 óra folyamatos terhelést nagy hangerőn, kipróbálom. Csalódni viszont nem szeretnék, csak az igazat Smile Sok jót hallottam már, de olyat még nem, hogy valaki hangosításra használta volna ezeket.

- shalafi66 - 2010. 10. 09.

Biztonsággal csak a megfelelő túlméretezéssel. Pl. a 200mm-es nagycsapos mélyközéphangszórók csak 100Hz fölött használva, elég nagy biztonsággal terhelhetők a a névleges érték többszörösével is, főleg, ha nem torz a bemenőjel.
De nem kifejezetten PA stílusú hangszórók, ha valami hangos kell, akkor viszonylag olcsón az Eminence hszek között találsz megfelelőt.

- gery21 - 2010. 10. 17.

Sziasztok érdeklődni szeretnék hogy HA10/1004 4ohom hangsugárzót lehet e még kapni valahol. Köszönöm

ALTUS F4 - Bandi27 - 2010. 11. 02.

Sziasztok! Akadt 1 kis gondom.Az ALTUS F4 ládáimban a mélyközép és a közép hangszórók megadták magukat.Igaz 19 évig bírták.Eredetileg 2db HA20/1134 4 Ohm,illetve 1 db HB13/1028 8 Ohm voltak beépítve.Nagyon meg voltam elégedve velük.Sajna már nem találom őket sehol kínálatban.Lehet-e ,és ha igen milyenekkel helyettesíteni őket?
Köszi a válaszokat.

Sziasztok

- shalafi66 - 2010. 11. 02.

Ha a membránszélre gondolsz, az cserélhető a régi hangszórókon.

- Bandi27 - 2010. 11. 02.

Köszi a gyors választ.Igen azok mentek el, sajnos.Az a baj,hogy Szlovákiában lakom és itt nincs rá gyógyszer.Sátoraljaújhely-hez közel ha lehet,kellene esetleg egy cím ahol vagy megjavítanák,vagy beszerezhetőek a hangszórók.
Előre is köszi

- szabeeboy - 2010. 12. 01.

Halihó mindenkinek!

Van egy régi TESLA hangfalam, amiben hangszóró és hangváltó cserére kerül sor. Mély-közép-nek a HA15-618-at választottam. Tudnátok ajánlani ehhez egy magas dómot, illetve hozzájuk egy hangváltót?

Előre is köszi!

- Bandi27 - 2010. 12. 02.

Szia ,ha a Tesla-k jok voltak ,ne valtoztass.Nekem sikerült,de csak váltani más hangszórókra,a hatás nem maradt el. Ilyen szarul még hagfalak nem szóltak.Az eredetiek még beszerezhetőek,esetleg itt----http://www.hangszorobolt.hu/?level0=23&level1=21

- shalafi66 - 2010. 12. 02.

Eredeti Tesla hangszóró évtizedek óta nem létezik, a mai TVM-ek, amit a hangszóróbolt árul, teljesen másfélék, és azért valljuk be nem ezek az érzéketlen, és rezonáns középtartományú hangszórók jelentik az elektroakusztika csúcsát. Smile Maximum azért, mert irreálisan drágák. Szóval annyira nem nehéz helyettük jobbat találni.

- shalafi66 - 2010. 12. 02.

szabeeboy Írta:Halihó mindenkinek!

Van egy régi TESLA hangfalam, amiben hangszóró és hangváltó cserére kerül sor. Mély-közép-nek a HA15-618-at választottam. Tudnátok ajánlani ehhez egy magas dómot, illetve hozzájuk egy hangváltót?

Előre is köszi!
A HA13-15 nem a legjobb mélyközepek, így a magashangszórónak elég alacsonyan válthatónak kell lenni.

- szabeeboy - 2010. 12. 03.

Az a baj, hogy nem akarok egy ládaépítésbe kezdeni, így adott a 9,3 literes láda, ebből adódóan viszont nem nagyon jöhet más mélyközép szóba, ahogy a "Vas" értékeket nézegettem. Még a HA15-618 is valamivel nagyobb ládába való. Amúgy mennyivel lehet eltérni ettől az értéktől? Mert pl a dobozon a mélyközép nyílásának átmérője 150mm. Abba frankón belemenne a HA17-634/8, csak hát neki kétszer akkora doboz kéne. Sad A kisebbel meg megint ott tartok hogy akkor módosítani kell a ládán, mert beesik a lyukon. Bocsi amúgy ha hülyeséget írok vagy kérdezek, még csak most ismerkedek a témával.

- shalafi66 - 2010. 12. 03.

A Vas, vagyis térfogategyenérték nem meghatározó abból a szempontból, hogy mekkora doboz kell a hangszórónak, a 15 centis is elmegy 8-12 literig, a 634 zártként volna használható ekkora térfogatban, de így az alsó határ 65Hz környékére esne. Mellesleg 634-es most nem lesz egy darabig kapható.
A TVM hangszórók ilyen kötött dobozméretnél azért lehetnek jók, mert mind elég alacsony érzékenységű, és emiatt zárt dobozban is egész elfogadható mélytartományt hoznak.

- szabeeboy - 2010. 12. 04.

Köszi a segítséget! Asszem hanyagolom inkább ezeket a régi dobozokat és mégiscsak építésre adom a fejem, persze bővebb tájékozódás után és külső segítséggel.

- bikabeka - 2010. 12. 09.

Shala mit lehet tudni a mostani gyártású 150mm-es mélyközép hangszórókról. Centerbe kellene valami. Vélemény? Köszi.

- Crockoo - 2011. 01. 09.

Üdv!

Sok-sok kihagyás után...
Aminek persze megvolt az oka, de egy projektre még készülnék.
Szeretnék egy szép, kellemes hangú subot építeni. Nem a hangerő a lényeg, bár ahogy füleltem, nekem a 20-asok kicsik, a 30-asok nagyok, így 25-ös mebránnal szerelt változatban gondolkodom. Ahogy elnézem, Braun most nincs, valami majd lesz, valamikor. 25-ben maradnak a füles kosarasok (451 pl), vagy 27-es körperemes, ha nem tévedek...
Ami szempont: ne legyen túlméretes, nincs hovatenni egy 60-70 literes szekrényt, így, bár átvitelben lehet kompromisszum, de zártban gondolkodnék. Anno Shalafi említett is egy-két esetet, hogy a Braunt kivéve zártba lennének jók a h2000 25ösei.
Egy kis, cca 50W-os suberősítő gondoskodna a mechanikai mozgatásról. Nem titok, egy mezei SAL dobozka erősítője lényegülne át.
Tehát, volna-e valami megtámogatható elképzelés?

- shalafi66 - 2011. 01. 09.

Minden információ elérhető a 250-270mm-es hangszórókról.

- Crockoo - 2011. 01. 16.

shalafi66 Írta:Minden információ elérhető a 250-270mm-es hangszórókról.
oké, akkor úgy kérdezem: herr Braun kivételével alles 250-270 mm diameter lautsprecher gyártásban van és elérhető?

- shalafi66 - 2011. 01. 16.

Persze.

- hobbi-zene - 2011. 02. 03.

Tisztelt shalafi66!
LB 1031 -es Orionba szerelt hangszórók "generálozását" vállalják?

- shalafi66 - 2011. 02. 04.

Én szoktam javítani, valószínűleg az üzemben is megcsinálják, ha a membrán és a szél nem sérült.

- hobbi-zene - 2011. 02. 04.

Ez jó hír! Köszönöm a gyors reagálást. Még nem tudom pontosan mennyire "betegek" ha egyáltalán azok mert hétvégén kerülnek hozzám.

Kinagyítva a jobb oldali gyanús.
Tudom a 288-as a legtöbb vélemény szerint nem egy "best in class" de tanulni jó lehet. A magas és a közép inkább gondolom sérülhet mint öregedhet.

- shalafi66 - 2011. 02. 04.

Amennyire a képen látszik, a jobbnál a membránszél eléggé rossz állapotban van, kissé deformált, ettől függetlenül persze lehet, hogy a cséve nem ér hozzá semmihez mozgás közben.

Maga a 288 csak egy fokkal hallgathatatlanabb, mint a 282, vagyis ahhoz képest mélytartományban, 100Hz környékén egy minimum 15dB-es kiemelésre kell számítani, és valami hasonlóra a felső oktávban is 12000Hz körül, a dóm miatt. A többi hiba már csak a váltások tervezetlenségéből ered.

Ui: A linkelt hangsugárzónál a magashangszóró már javított, nem az eredeti membránnal, hanem a HG2,5 pilléjével van szerelve, és sajnos a méretkülönbségek miatt azt nem lehet központosan illeszteni a HD25-ös orion magas mágnesköréhez.

- hobbi-zene - 2011. 02. 04.

Ez nem hangzik jól. Átvétel előtt ki fogom próbálni. Én ezt tuti nem vettem volna észre. köszönöm az infot!!!

- hobbi-zene - 2011. 02. 06.

shalafi66 Írta:Ui: A linkelt hangsugárzónál a magashangszóró már javított, nem az eredeti membránnal, hanem a HG2,5 pilléjével van szerelve, és sajnos a méretkülönbségek miatt azt nem lehet központosan illeszteni a HD25-ös orion magas mágnesköréhez.
Köszönöm az észrevételt a képen! A 288-as kimarad, régi helyett új építés lesz, a 3-utas topikban írtam róla.
Köszönöm mégegyszer!

- WD40-PhoeNIX - 2011. 03. 31.

5.1 nek Sub egységét építeném meg, néhány információra, tippre lenne szükségem, mivel még nagyon nem ismerem a h2000 hangszóróit.

A meglévő erősítőm egy 30 cm-es h.sz.-t (89db) szépen kihajt olyan 90% ig. (és 140 Hz-ig adja ki a kakaót)
Ami tehát teljesen jó is lenne nekem, de sajnos hely szűkében vagyok, ezért arra gondoltam 2 db 25 cm-essel (egymás felett) kellene megpróbálkoznom.

HA25-479 megfelelne, szerintem gond nélkül elvinné az erősítő, az FS-e az adatlap szerint elég jó és érzékenyebb az alsó tartományokban mint a 451, ami házimozinál nem utolsó szempont talán.

Viszont a HA25-451 egész jó érzékenységben az adatlap szerint, (92db) és mivel párhuzamosan lennének használva a h.sz.-ek ezzel a kombinációval egy elég erős, pofátlanul érzékeny egységem állna össze.

Tehát ha valaki érvelve letudna beszélni valamelyik lehetőségről, h.sz.-ről, azt megköszönném.

- zupp87 - 2011. 03. 31.

Lebeszélni nem beszéllek le semmiről, az általad említett hangszórókat nem ismerem.. de a HA 25-672-ről hallottam, hogy remek szubhangszóró. 40-45 liter körül reflexben, 30Hz környékére hangolva. Egyébként az átlagérzékenység egy dolog.. és a magas érzékenység köztudottan a mélytartomány rovására megy. Lehet, hogy jó dobozban a jobb tujaldonságai miatt a 672 mélyben érzékenyebb lesz, mint az általad említettek. Ja, és a 8 ohmos példányok jobban szoktak szerepelni, mint a 4 ohmosak.

- shalafi66 - 2011. 04. 01.

672 ha minden igaz már nincs a régi változatban (legutóbb még 4db 4 ohmos volt az üzemben), csak egy újratervezett hangszóró 25R672 néven.

Az adatlapok mérései mélytartományban általában nem számítanak, ~300Hz alatt a T-S paraméterek határozzák meg a mélyátvitelt. A 451 rajzszámú hangszóró sokkal érzékenyebb, cserébe 45-50Hz körüli az alsó határ, a 479 csak zárt dobozban működik, 40-45Hz-es alsó határfrekvenciával, de a doboz miatt kevésbé meredeken esik.