Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

RE: Hangszórók - WD40-PhoeNIX - 2011. 04. 28.

A fent említett hiba nálam is jelen van a HA31-nél.

Zörög ... nyomás hatására mintha meg szorulna a lengőtekercs.

De mintha a járatás ideje közben halkulna el a kellemetlen hang.

Valószínűleg valamilyen gyártási hiba lehet.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 04. 28.

Érdekes, még nem találkoztam ilyennel 25-ös vagy 31-es hangszórónál. De ha felhívod az üzemet, biztosan cserélik.

RE: Hangszórók - fishme - 2011. 04. 28.

Nekem szinte teljesen megszűnt a zörgés kicsit odacsavartam az erősítőt és egyszer csak abbahagyta most csak néha alacsony frekin jön elő.

RE: Hangszórók - WD40-PhoeNIX - 2011. 05. 18.

Valaki tud valamilyen információt, esetleg mért meg Tannoy magas sugárzót ?

Elég baráti árcédulát viselnek.

RE: Hangszórók - Zaturek - 2011. 05. 19.

Hello!

Van egy pár Videoton Saphir dp202-es hangfalam, amikből hiányoznak a nagyobbik hangszórók. Ha minden igaz, akkor HA20-484 es hangszórók valók bele. Helyesek az információim? Ha a lehetőségekhez képest a legszebben szóló hangfalat akarok belőlük faragni, akkor ez a legjobb választás? Mi lenne ha kisebb mélyközepet raknék bele? pl HA18-620?

Köszi a választ!

Zaturek

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 05. 19.

Kisebb hangszóró lenne benne, és csak b-reflexként működne.

RE: Hangszórók - Zaturek - 2011. 05. 19.

(2011. 05. 19., 21:09)shalafi66 Írta:  Kisebb hangszóró lenne benne, és csak b-reflexként működne.

Köszi a gyors választ!
Tehát ha jól értelmezem, akkor legjobb, ha maradok a 484-nél...(bocs, ha idiótákat kérdezek, de nem értek hozzá, most ismerkedek a témával)

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 05. 20.

Ha nem gond, hogy mélyben jobban esik majd a zárt doboz miatt, akkor maradhat a 484, de ahhoz kicsit más váltó kell majd, mint ami eredetileg volt a hangsugárzóban.

RE: Hangszórók - Zaturek - 2011. 05. 20.

(2011. 05. 20., 0:40)shalafi66 Írta:  Ha nem gond, hogy mélyben jobban esik majd a zárt doboz miatt, akkor maradhat a 484, de ahhoz kicsit más váltó kell majd, mint ami eredetileg volt a hangsugárzóban.

Az eredetiben HA10/10K magas van, A "välto" ket 10uF-os, 100 V-os kondi...
Az adatlapon 25-30 literes zärt doboz az ajänlott alkalmazäs a 484-hez. Ez a doboz 15 literes (240x400x230).
Nem ertem, hogy akkor gyärilag miert ekkora hangszorokkal adtäk. Ezeknek az ujabb hangszoroknak annyit vältozott a tulajdonsäguk, vagy annak idejen (1974) ugy gondoltäk, hogy ez jo lesz igy is..(egyebkent nagyon dicsertek ennek a tipusnak a mely hangjait) , vagy pedig nem helyesek az informäcioim..a hangszorokra nezve.
Nem ragaszkodom a gyäri ällapot visszaällitäsära.
Shalafi, Te milyen hangszorot/kat javasolnäl egy ilyen meretü zärt dobozhoz? Vagy csak b-reflexkent müködhet jol?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 05. 20.

Nettó 20 liter alatt nem nagyon érdemes 200mm-es hangszóróval hangsugárzót készíteni.

Az is benne van, hogy a régi VT hangszórók teljesen mások voltak, illetve a tervezés, ha volt, szintén más módszerek szerint zajlott, más követelményekkel. A ha20-484-nél mindenképp kell egy soros 1,3mH tekercs, hogy nagyjából egyenes legyen az átvitel, illetve a HD10 magas (vagy inkább középhangszóró) hangnyomását is csökkenteni kell kb. 2-3dB-vel, erre egy soros 2,2-3,3R ellenállás alkalmas. Mélyben nem sokat lehet várni, kb. 60Hz az alsó határ. Azért valamivel jobb, mint eredetileg.

A 16-18-as hangszórókkal ekkora térfogatban talán jobb lenne a helyzet mélyben, viszont azok zárt dobozban nem használhatók jól, és a 20-as talán kicsit jobb is középen.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 05. 24.

(2011. 05. 18., 21:33)WD40-PhoeNIX Írta:  Valaki tud valamilyen információt, esetleg mért meg Tannoy magas sugárzót ?

Elég baráti árcédulát viselnek.

Ennyi van egyelőre.
[attachment=30]

RE: Hangszórók - WD40-PhoeNIX - 2011. 05. 24.

Köszönöm ....

3000 től használnám .... ahogy emelkedik az ellenállása úgy romlik az érzékenysége ?

M4-el párosítanám.

Nincs mit, igazán. Sztem egyenes lehet magasban, esetleg kiemel kicsit, az egyformaság sajnos nem túl jellemző ezekre sem, de nem rosszabb ebből a szempontból, mint egy kínai Vifa (pl. DX25).

3k fölött elmegy, ha 1500 körüli rezonanciájút fogsz ki.

RE: Hangszórók - WD40-PhoeNIX - 2011. 05. 24.

Ezt örömmel hallom... talán szerencsém lesz.

Sajnos felül kell írnom az 582-es és pont az említett DX25 -ös kombinációt aminek váltóját végül is te hoztad össze itt elméleti síkon.
Talán még emlékszel rá.
És olvastam régebbről, hogy véleményezted a tannoy h.sz.-eket és nagyjából egy szintre soroltad az 582-esekkel.
Ezért jött képbe a magas sugárzója is.

Az ok egyszerű, átrendeztem a szobát, és a háttereknek más szerepe is lesz (Számítógép sztereó) ami az asztalon fog csücsülni tehát megköveteli a külső igényességet. Voltak ötleteim de szerintem a hangzás rovására ment volna az 582-essel. (Dupla előlap+Selyem)
És ha változik az 5-ből 2 tag akkor már legyen mind egy ugyanolyan.

Ne haragudjatok hogy ennyit csámcsogok a semmin, csak gondoltam kifejtem. Smile

582 középen jobb, a tannoyok meg szebbek talán.
Bár a személyes véleményem szerint az íves műanyagkosár sem sokkal esztétikusabb, mint a körperemes acéllemez. Smile

RE: Hangszórók - Zaturek - 2011. 05. 27.

Sziasztok!

Elnezest kerek mindenkitöl, hogy nem H2000 hsz-röl erdeklödök, de erdekelne, hogy neketek mi a velemenyetek a Monacor SPH-135KEP haszgszororol.

http://www.roe-hifi.de/de/Lautsprecherbau/Tief-Mitteltoener/Monacor-SPH-135KEP.html

Az ära es az adatai alapjän (ha hihetöek egyältalän) tenyleg olyan jo lehet, mint ahogy irjäk, vagy csak ämitäs az egesz es nem er annyit, mint amennyibe kerül..?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 05. 27.

Smile 18 000,-et? Annyit biztos nem.

RE: Hangszórók - Zaturek - 2011. 05. 29.

(2011. 05. 27., 12:45)shalafi66 Írta:  Smile 18 000,-et? Annyit biztos nem.

Szóval azért kérdeztem, mert kaptam egy Etalon (Carefully handmade in Hungary) Hihg-end cuccot. Sajnos az erősítő is és az egyik hangfal is rossz volt. Az erősítőt megjavítottam, de a hangdobozokhoz nem értek. Mindenképpen szeretnék hozzá egy szépen szóló dobozt. A mélyközép szállt el. Sajnos nem találom a neten, hogy milyen típusú, annyit sikerült, hogy Focal. 13 cm-es, fáziskiegyenlítő kúpos stb.. Hasonló Focal (kinézetre...)hangszórók eszméletlen drágák, ezért arra gondoltam, hogy Monacor sph 135 kep -tipusú hangszoróval helyettesíteném (jó áron be tudnám szerezni)

http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=2728

Véleményed szerint passzolna ez a hangszóró ebbe a dobozba?
A doboz kb 15 literes, falvastagság 3,5 cm. Sűrűn kitömve csillapító anyaggal. A reflex cső 28 cm hosszú, 4cm átmérőjű.
A hangváltó egy 560 nF-os kondi. A magas sugárzó érzékenysége ~90dB lehet.

Vagy sokkal jobban járnék, ha készítenék egy dobozt H2000-es hangszórókból az ajánlások alapján? Smile

Köszi a segítséget, és bocsi a regényért...Smile

Zat

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 05. 29.

Végülis itt még drágább 2000,-el.
A 15 literes doboz jó az ilyen 85-88cm^2 körüli hasznos felületű hangszórók többségéhez, ha breflex. De a cső így ránézésre eléggé el lehet hangolva, és az 560nF is furcsa, mert ~15k fölött enged teret a magashangszórónak.

Persze új hangszóróval újra kell tervezni az egészet, szóval mindegy, hogy új hangsugárzóban, vagy hangszórócserében gondolkodsz, kb. egyforma munkát jelent.

Ami esetleg szóba jöhet még, az az eredeti hangszóró megjavítása.

RE: Hangszórók - Zaturek - 2011. 05. 29.

A linket csak azért tettem be, hogy miről is van szó, nem innen venném a hangszórót Smile

Hm..értem..én is furcsállom ezeket az értékeket, de a megmaradt jó doboz elég szépen szól, bár a mély hangokat kevesellem.. A hangszórót halálát valószínűleg az erősítő tönkremenetele okozta...egyenáram a kimeneten.. a tekercs szénné éghetett.
Te foglalkozol nem H2000 hsz-k javításával is?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 05. 29.

Hja értem. Nem tudtam. Én a monacort eleve kerülöm évek óta már.

Mélyben azért lehet kevés, mert túl alacsonyra hangol az Etalon meditatív módon megálmodott reflexcsöve. Smile Ezért az átvitel hangolási frekvencia fölött zárt dobozhoz közelít.

Mindent meg lehet javítani, de többségében nem fehérvári hangszórók kerülnek hozzám.

RE: Hangszórók - closedown - 2011. 06. 27.

Volna egy pár kérdésem, lehet, hogy kissé nevetségesek lesznek, annyira nem értek, hozzá, nézzétek el nekem.

Hangdoboz típusa: SL 301 QB
Érintett hangszóró: Mélyközép

1. A mélyközép hangszóró recseg. Szétszereléskor vettem észre, hogy a membrán és a fémkeret között lévő szivacstól (ez lenne a negatív habszél?) a membrán egyszerűen elvált. A szivacs még óvatos érintésre is erőteljesen mállik. Ez normális jelenség? Gondolom nem. A másik hangfalban nincs ilyen. A hangláda egyébként 16 éves már.

2. Kiszedtem a hangszórót és a következő címkét találtam rajta: 1544 584. Végigböngészve az itteni listát, csak 1544-582-t találtam vagy 1544-634/8-at. Melyikkel helyettesíthető az enyém? Egyébként a hangdobozra jellemzők között az van ráírva, hogy 55 W névleges és 80 W zenei terhelhetőség.

3. Van itt a listában még egy hangszóró, ami 170 mm átmérőjű, ehhez viszont nem találok adatlapot. Ez miért van?

4. Igaz az, hogy ha egy hangszórót kicserélek, akkor párban kell cserélni őket (jobb ill. bal). Bár majdnem mindegy, hiszen ha elérett a szivacs, akkor előbb-utóbb a jobboldalit is cserélnem kell majd szerintem.

Köszönöm a válaszokat, lehet, hogy lesz még kérdésem.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 06. 27.

582 - 584 gyakorlatilag ugyanazok. Újra cserélni, vagy javítani is párban érdemes.

RE: Hangszórók - closedown - 2011. 06. 27.

(2011. 06. 27., 11:27)shalafi66 Írta:  582 - 584 gyakorlatilag ugyanazok. Újra cserélni, vagy javítani is párban érdemes.

Mennyi időbe telik kb. amíg kicserélik rajta a habszélt? Gondolom elküldöm postán és a javítási valamint a visszaposta költségeit a megérkezéskor kell fizetnem. Javaslod a cserét, vagy teljesen újnak kezelhető, ha a kicserélik a habszélt?
És mi az oka, hogy az egyik 55 VA/80 W a másik pedig 35 VA/50 W?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 06. 27.

kicsit jobb mélyben az eredetit megjavítva. Az új hangszóróval valamivel érzékenyebb.

A hangszóró nem változott sokat alkatrészek szintjén, de ezek a terhelhetőség adatok közelebb állnak a valósághoz, tud kezelni 80W-ot, is, de torzítások miatt inkább 50-nél húztam meg a felső határt.

RE: Hangszórók - radocroli - 2011. 06. 28.

Sziasztok! h2000 220 cm 8Ohm 80 watt mélyközép. ehhez keresek megfelelő magashangú pártSmile Ja és hangváltót Smile a doboz már kész, 32 l kb...vagy többSmile Vélemények?

RE: Hangszórók - Veszett Roka - 2011. 06. 30.

(2011. 06. 28., 16:50)radocroli Írta:  Sziasztok! h2000 220 cm 8Ohm 80 watt mélyközép. ehhez keresek megfelelő magashangú pártSmile Ja és hangváltót Smile a doboz már kész, 32 l kb...vagy többSmile Vélemények?

Kicsit fordítva ülöd meg a lovat, előbb kellett volna beszerezni a hangszórókat, aztán csinálni nekik egy dobozt, majd mindezekhez a hangváltót. A doboz térfogata mondjuk kevéssé számít a magashsz kiválasztásában. Nézz körül a kétutas topicban, ott több magashszről folyik a diskurzus, ott több infot találhatsz. Ha mindenképpen H2000 magast akarsz, akkor talán a HD8-597 menne hozzá - de nehéz lesz jól elváltani. Shalafit kérdezd erről, valószínűleg már írja is a jó választ.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 06. 30.

Hát, elsőnek meg kéne tudni, hogy zárt-e a doboz, vagy b-reflex.

RE: Hangszórók - radocroli - 2011. 06. 30.

Ezt a dobozt 20cm hangszóróhoz építettem, 3 utas, plussz közép,magas, somogyi terv alapján de közbe meggondoltam magam és inkább tenék bele h2000 hangszórókat de a dobozt nem akarom eldobni. 2 utasra csinálnám mindenképp..

RE: Hangszórók - WD40-PhoeNIX - 2011. 06. 30.

Nem csodálom, hogy lemondtál a SAL-ról.

Mik a dobozod paraméterei ?

Shalafi egy HA 31 ha teljesítménye végét járja, hogyan torzítja el magát.

Érdekes módon 2-3 mm -es kitérés után nagyon éles kopogás hallatszik .... nem hinném, hogy elérné az Xmax-ot de mégis mintha leütne a lengőtekercs.

1m magas , 250 széles meg 200 mély

Akkor van ilyen, ha a pille nem tartja megfelelő magasságban a membránt, és az - irányú kitérésnél hozzáér a fedőlaphoz.

Smile dobozzal kapcs. mindig a belső méretek érdekesek, meg nekem most az is, h. reflex-e és hova van hangolva.

RE: Hangszórók - WD40-PhoeNIX - 2011. 06. 30.

Lehet vele valamit kezdeni .... ?

3 hónapos a hangszóró.

Pillét szoktam cserélni, esetleg lehet nagyobb lengőcsévét, a lin. tartomány növelése érdekében.

Igazából nem időtartamfüggő. Smile

A dobozról. Nem reflex még de az lesz mert a hangszórónál az van feltüntetve hogy bass reflex be ajánlott( feljebb említett h2000 220 cm mélyközép) . Nics hangolva se még ebből adódóan. Belső mérete pedig minden oldalról 1,6 cm vel kevesebb, mivel ilyen vastagok a bútorból kivágott lapokSmile