Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

RE: Hangszórók - MelakH - 2011. 07. 31.

Eddig az Spp90 süvöltött nagyon középtartományban, nem 200-as. az alacsony impedancia, elméletileg 4-8 ohm párhuzamolva 2,6 ohm, az erősítő meg minimum 2 ohm stabil/oldal.nyilván nem a legjobb, de a magas soros R-el nagyon nem voltak magasak.a HG2,5 meg egyáltalán nem fül felé áll, inkább fölfelé szól.Jó hát igen, nyilván lehet olcsóbban is vásárolni,de a visaton bolt 2 utcára van(nem mellesleg nem az ár/érték arányukról híresek szerintem), ha elmagyek máshova, akkor a 2000 elmegy benzinre...jóklesznek még máshova, ha szükség van rájuk.ez a 20as nyilván nem high end hangszóró(én amúgy számolgatással arra jutottam, hogy jelen szűrővel olyan 2000hz en lehet a -3dB-s pont, itt lesz egyforma a tekercs, és a szóró ellenállása, de a hangszóró is innen kezd el emelkedni, és 4000Hz en is naggyából egyformák) gondolkoztam a vidi mélyekben is, de kevésbé tűnt "strapabírónak" ezmeg kapja a párát, és ki-beszálláskor rugtak már bele egyesek..Big Grin rendes dobozban, szobában nyilván máshogy szólnak a dolgok, hiszen nem mindegy mi mennyire rezonál, vagy mennyire verődik vissza a hang. alapvetően nem vagy elpukkanva a monacor termékektől, de 30000e ért nem akartam venni a kocsiba egy pár 16 os hangszórót, meg egy söröskupaknyi csipogót, mondván hátha az majd mutat valamit.Ha adódik lehetőség, akkor bedobunk egy mérőmikit a kocsiba, legalább kiderül mennyire hullámvölgy átvitel ami nekem hangra szimpatikus Smile
tényleg!! A HG2,5 ben a 3db összefogó csavar az milyen fejű? a régebbiekben szigorúen slicces volt, de ebben a legutóbb vásároltban már imbuszok vannak.meg a membránja is olyan fényes volt, míg a "vidik" emlékeim szerint mattok voltak. nem lehet hogy valami SAL al szúrták ki a szemem? vagy azokon van SAL matrica?

RE: Hangszórók - zupp87 - 2011. 07. 31.

A SAL-nak is van egy, a HG-2,5-re kinézetre totálisan hasonlító magasa (DTF-20), aminek fényes pilléje van. Szerintem azt foghattad ki. De szerintem azon is kell lenni eredetileg matricának, hacsak a viszonteladó gondosan le nem kapargatta róla. Mondjuk az eredeti fehérvárin meg egy jókora ún. árcimke-matrica kell, hogy legyen.

http://bolthely.hu/kepek/infotechkft/00293.jpg

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 07. 31.

(2011. 07. 31., 17:41)MelakH Írta:  gondolkoztam a vidi mélyekben is, de kevésbé tűnt "strapabírónak" ezmeg kapja a párát,
A monacor habszéle is ugyanúgy semmivé lesz pár év múlva.

A szűrőt nem jól gondolod, a 470uH az adott hangszóróval kb. 4000Hz-nél hoz -3dB-es pontot, és kevesebb, mint 6dB/oktáv meredekséggel esik.

SPP-90 jó esetben nem üvölthet középen, mivel magashangszóró, de egy rossz váltóval előidézhető.

A 3,3uF × 470uH-től 2,6R névleges lezárással 7k körüli töréspont várható így fejben saccolva. De lehet, hogy még magasabb.

A dóm magasak zárófedeleit belső kulcsnyílású csavarok tarják, a membrán fényes is lehet, attól függ, milyenre sikerül keverni a bevonatot. De szerencsére semmiképp nem olyan, mint a matt fekete régi Videoton dómok.

Hát akkor nemtudom.a belső kulcsnyílás, az a 6szögletes imbusz(nekem legalábbis), ezen ilyen szokványos SAL matrinya nem volt, ez a retró árcímke talán igen. csak ránézésre, olyan SALos kinézete volt, elvileg videotont kértem,de sajna nem én voltam az üzletben. háát, ez a mostani "CARPOWER" feliratos milyen lesz az majd kiderül, itthon a régi "POWER" szériás 25-ös dolgozik immáron 10-11 éve, és semmi baja a szélnek(mondjuk azóta a gyártó szerint fejlesztettek a hangszórón, hogy "nagyméretű reflex ládában is működjön",ez a régi 25ös nekem minőségibb gyártásnak tűnik).még a pilléje sincs úgy kilágyulva, mint ezekenek az 1 éves 20 asoknak (mondjuk ezek jobban kivannak hajtva).minden esetre, ez a 70/200 watt kb úgy nézhet ki, hogy 70 wattig működik mint hangszóró, és a 200 watt talán a tekercs leolvadási teljesítménye lehet Smile felfoghatattlan számomra, hogy egy freeair-nek kikiáltott szóró hogy kaphat ilyen lágy felfüggesztést...:S

DCR 2520A ba milyen mélyet javasolsz?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 07. 31.

(2011. 07. 31., 22:08)MelakH Írta:  (mondjuk azóta a gyártó szerint fejlesztettek a hangszórón, hogy "nagyméretű reflex ládában is működjön"
Az a hangszóró megjelenése óta változatlan. Már az első katalógusban is ugyanez volt írva mellette.

Mivel egyetlen 250-es H2000 mélyhangszóró van, ami működik b-reflex dobozban, ezért azt, a 451-es rajzszámon. Persze ehhez változtatni kell a csillapításon, mert eredetileg alacsony jóságú b-reflex doboz volt, a 479-hez hasonló paraméterű hangszóróval.

hát, pedig nekem van régiszériás Big Grin nem CARPOWER van a membrán közepére írva, hanem csak hogy POWER, és alá hogy concept by monacor. azt hiszem a CARPOWER esen nincs is monacor, hiszen külön márkájuk. És a mágnes is más kissé.(ez persze csak ránézésre külömbség, hoigy belül mivan, azt nemtudom...
csillapítás változtatáson mit értesz? több kevesebb tömőanyag, vagy hangváltó változtatás?

RE: Hangszórók - zupp87 - 2011. 08. 01.

"Mivel egyetlen 250-es H2000 mélyhangszóró van, ami működik b-reflex dobozban, ezért azt, a 451-es rajzszámon..."

A 672 kifutott?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 08. 01.

A 672 átfutott hozzám, nem H2000 már, de még van, köszöni jól, vagy inkább jobban van.
http://revolte.hangszoro.net/25R672N.pdf

De a régi VT hangsugárzókhoz nem jó, kisebb a kosár.

RE: Hangszórók - MelakH - 2011. 09. 10.

Szimpatikus ez a hangszóró. Hol lehet ilyenhez hozzájutni? estleg külön kérésre nem megoldható régi vidi-s kosárba "húzni"?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 09. 12.

Nem megy egyelőre, a dobozon kell alakítani ahhoz, hogy beférjen.

RE: Hangszórók - MelakH - 2011. 09. 13.

ahogy néztem adatlap alapján, a becsavarozása necces, mert régi nagyobb annyival, hogy beszakadnának a csavarok.mondjuk "dió-val" vagy mivel még határeset.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 09. 13.

Haa VT-s dobozok kivágását nézzük, biztosan nem csavarozható fel egyik 250-es helyre sem.

RE: Hangszórók - dollerakos - 2011. 10. 10.

Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni. Került hozzám egy pár Orion HS 40-es doboz, amelyből a hangszórók hiányoznak. A bele való típusok: 2 db PD207S mély és 2 db Isophon KK10/8 magas. Szeretném megtudni, hogy milyen kiváltó típusok léteznek (ha léteznek) és mennyiért. A doboz belső méretei, kb.: 570 x 320 x 240 mm és anyaga 10-es rétegelt lemez. Arról már hallottam, hogy nem célszerű a 2 magas alkalmazása, úgyhogy helyettük egyet tennék be. Továbbá nem gond, hogyha a kiváltó típusok kisebbek vagy nagyobbak, mint az eredeti hangszórók, mert a legrosszabb esetben az egész hangszóró-előlapot ki tudom cserélni, és a váltó megvariálása sem annyira nagy gond. A segítségeket előre is köszönöm.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 10. 10.

Egyediben lehet gyártani hozzá bármilyen hangszórót, ami zártként működik alaphelyzetben, az a HA20-484.
Magasnak legalább egy vifa DX25 kellene/lenne érdemes.

RE: Hangszórók - dollerakos - 2011. 10. 10.

Köszi!

Tehát, ha jól értem, lehet egyedileg is gyártatni, pl. Nálatok (H2000)? Ahogy nézem az árát a HS20-484-nek (3900,-); ha egyedileg szeretnék gyártatni (amely, gondolom, abban az esetben lenne célszerű, ha jobban megközelítené a PD207S-et), akkor annak más lenne az ára és kb. mennyivel? - Egyáltalán érdemes a PD-t jobban megközelíteni? - Ezt csak azért kérdezem, mert gondolom, a PD207S-nél modernebb HA20-484 már jobb hangszóró lehet, azaz könnyebben kezelhető ("hangváltóilag"), mint a PD? (Lehet, hogy kissé zavarosnak hat, amit írtam, de érted?..... :--))))

Üdv.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 10. 10.

Egyedileg akkor célszerű hangszórót készíteni, ha magasabb igények vannak, amit a standard változat nem tud kielégíteni, ez kb. 5500-6000,-Ft-os darabonkénti árat jelentene. Többnyire én szoktam foglalkozni ilyen kérésekkel.
A 484 nem kifejezetten könnyen váltható, a középtartománybeli kiemelés teszi nehezebbé, persze nagyobb soros induktivitással, ~1,5mH megoldható a dolog. Teljesen más mint a kétféle gyakori PD verzió, kevesebb mélyben, de érzékenyebb, inkább a Preludium mélyközepét közelíti, olyan 60Hz az alsó határ, és ~90dB a hangnyomás 1W-on.
Ha a PD-hez hasonló kell, akkor általában lehet szerezni eredeti, de hibás hangszórókat és ezek javíthatóak.

RE: Hangszórók - amonis01 - 2011. 12. 04.

Szép napot!

Felépítettem egy Denon tornyot, amihez vettem egy pár - nem is tudtam, hogy ilyen ritka -
Videoton Dc 3888 Concerto hangfalat, ami szerintem igen szépen szól.A kíváncsiságtól hajtva kiemeltem a hangszórókat, s a következőt találtam:
2Db. ARN-188-03/16, 1Db. SAL SK 10 15W 8Ohm, 1Db. M'N'C 33502 150W 8Ohm
Ha jól tudom a két mélyközép eredeti, de hogy a középpel és a dómmal mi a helyzet,
nem tudom.Erről a hangfalról képtelen vagyok bármilyen infot találni a neten.Van ma élő ember, aki tud segíteni?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 12. 05.

Ezek viszonylag újak a Videotonok között, TVM hangsugárzókkal szerelték, mivel azoknak mostanra megszűnt kb. a gyártása ezért nagyjából reménytelen eredetit szerezni bele, ARN-188 még van fehérváron 16 ohmos, de a 100-as közép, és a dóm magas már kihalt állatfaj.

RE: Hangszórók - amonis01 - 2011. 12. 05.

Köszönöm a gyors választ,a kérdésem az, hogy a keresztváltóhoz a leírt közép és dóm egyébként megfelelő?
Ugyanis szeretnék tartalék hangszórót vásárolni mindegyikből, amíg még kapható.
A váltót lefényképeztem, ha kell csatolom a következő levelemben.

Az eredetihez tudok viszonyítani, a SAL közép borzalmas rezonanciája miatt nem a legjobb választás, inkább valamelyik H2000, talán a HB11-596 impregnált változtata így első ránézésre.
A magas jobb kérdés, ott akár meg is felelhet a mnc dóm, ha nincs az összerakással probléma.

T. Shalafi!
Köszönöm a tanácsot, rendelek tőletek két közepet, meg két ARN 188-at,
aztán csak kiszolgálnak egy pár évig.Ahogy nézem a mélyközép pereme
elég strapabíró fajta.A hangfalban még tökéletesek az eredetiek(?)is,pedig ahogy számolom min. 15 évesek kell,hogy legyenek,ha a Vidi 1996-ban lehúzta a rolót ugyebár.

Igen, a gumi membránszél a mélyközépnél csak sokára jut el a keményedés-töredezés állapotába, időben egészen sokáig bírják. Legfeljebb a kicsi terhelhetőség miatt mehet tönkre, ha véletlenül torz jelet kapna az erősítőtől.
A veszprémi gyár (famunkák, dobozok szerelése) ment még tovább, ha jól rémlik, 2003-ig (bérmunkában dolgoztak), akkor aztán a bent lévő dolgok nagy része a H2000-hez került.

Köszönök mindent!

RE: Hangszórók - mlajos - 2012. 02. 01.

Üdvözlet!
Építeni szeretnék 20-as hangszóróval zárt dobozt, a magas HG2,5 lenne.
Szerintetek melyik hangszóró lenne a megfelelő nekem?
Illetve kérdezném mi a különbség a HA20-484 és a HA20-484P között?
Lehetne ezekről valami adatlapot kérni ide a fórumra?
Segítségeteket előre is köszönöm.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 02. 01.

A HG2,5 helyett talán jobb lenne egy másik magas, akár a Tannoyok közül is. A P jelű 484-nél a porvédő más, adatlapot csak a standard változatról tudok mutatni.

Most néztem a boltban másképp vannak jelölve a hangszórók: HA20-1134 illetve HA20-1544.
Melyik felel meg a 484-nek? Hallható hatása van, ha a porvédő papír vagy PE?

A 1134 régi jelölés, egyenlő a HA20-502-vel, még a Videoton használta, de ma már nem érvényes. Csak 484 vagy 502 kapható, egyedi kérésre papír porvédővel. Hallható a változás természetesen, más lesz a középtartomány átvitele is.

A HA20-1544 valami tévedés lesz, a 1544-484, 1544-502, 1544-422 egyben a rajzszámok, minden hangszórónál ezzel a négy számmal kezdődik az azonosító.

Még lenne kérdésem: Csak a HA20-484 való zárt dobozhoz vagy a HA20-502 is?

A két hangszóró nagyon hasonló, csak az impedanciájuk különbözik, az 502 4 ohmos.

RE: Hangszórók - Turbinás - 2012. 02. 06.

Vettem két darab HA 25-451-et,frissiben csináltam róluk mérést,kis segítséggel....forog. Grat a csapatnak,jó hangszórók! Rendelek is még kettőt!:-D

[attachment=113]

RE: Hangszórók - soup - 2012. 03. 24.

Shalafi-tól kérdezném, hogy a HG2,5/1624-hez lehet-e kapni pillét, illetve ez a hangszóró váltható-e 3 kHz környékén?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 03. 25.

Minden újabb HG2.5-hez ugyanaz a pille használható, annyi a különbség, hogy a régi mágneskörrel picit érzékenyebb, mint a mostaniak, de ez a váltást nem érinti.

RE: Hangszórók - soup - 2012. 03. 25.

Köszönöm a választ, a mágnes miatt gondoltam, hogy van eltérés. A közeljövőben lehet, hogy rendelek két pillét és mellé két mélyközepet, mert a jelenlegi állapotukban csak ajtótámasztéknak jók. .forog.

RE: Hangszórók - ferrry11 - 2012. 08. 11.

Üdv! Nemrég kaptam egy EA7386S Videoton erősítőt és hozzá két teljesen üres DC2050E dobozt. A fórumot átolvasva találtam hogy van a H2000-nél megfelelő hangszóró bele: HD6,5PPS; HB10-586; HA20-484. És hozzá egy trio 8/70 hangváltó. Ez az összeállítás mennyire jó? Miben kell esetleg változtatni van alakítani hogy jobb legyen? Előre is köszi a választ!

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 08. 11.

Szia. Sok lehetőség a változtatásra nincs szerintem, a közép és magas érzékenységét csökkenteni kell soros ellenállásokkal. De a HA20 kétutasként is használható, talán jobb eredménnyel, és valamivel egyszerűbben.
Esetleg lehetne a háromutashoz is pontosabb váltót készíteni, de az elég sok munkával járna.