Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

RE: Hangszórók - DMG - 2012. 10. 18.

inkább úgy fogalmaznék hogy sok sok apró kicsi kéz ügyesen gyártja a sok sok hulladékot amit huncut kicsi réseken keresztül valaki megvizsgál úgy, hogy bődületes eredményeket produkáljon. Majd csomagolják s tőlük távol "úriemberek" -az emberiség rákfenéje- mindenféle márkanevek matricáját ragasztatják ezekre a hulladékokra, besöpörve sok pénzt azoktól , akik jóhiszeműen vásárolnak.

RE: Hangszórók - Endeavour - 2012. 10. 18.

(2012. 10. 17., 22:02)shalafi66 Írta:  Nekem még nem sikerült egyet sem eltörni.

Hogy mitől halkabb nalad, azt nem tudom, nem láttam a hangszórót, valószínűleg nincs jo pozícióban a lengőcséve.

Nos igen, annak idején az első párat azért akartam lecserélni, mert betekertem az előlap tartó csavarokat. Mikor szereltem ki őket akkor láttam, hogy az egyiken csak a szentlélek tarthatta helyén a mágnest.

Az újakon gyárilag teljesen be vannak tekerve, most ahogy szedtem szét az egyiken szintén el voltak törve. Nem tudom mi lehet, mindíg csak az egyik... (?).

Kicsit kavartam:
A korábbi párnál az egyikről leszedtem a jó fedlapot, kicseréltem a töröttet, a másikba amelyik rosszul szólt, kicseréltem a pillét (hátha szakadt vagy ilyesmi Smile ) egy régivel, a csavarokat teljesen betekertem, lazán, nehogy eltörjem, de gyárilag is lazán voltak. Így már nem szólt rosszul, szebben jönnek belőle a hangok és nem recseg,nem torzít.
Azt hittem megoldódik a problémám, talán ezért éreztem halkabbnak a jobb oldalt, de nem, valami más probléma lehet.

(Amit észre vettem, hogy annak a pillének amelyikkel visszafogottabban szólt, recsegett,mintha rövidebb lenne a lengőcsévéje.)

(Gyári hangfalakkal is kipróbáltam, ugyan ez volt a helyzet, kábeleket is felcseréltem, próbáltam pc-ről, DVD lejátszóról, más-más összekötőkábelekkel is, de mindig erőteljesebb volt a bal oldal Sad )

RE: Hangszórók - DMG - 2012. 10. 18.

mármint próbáltad a balos hangfalat jobbosnak használni?
erősítő bal kimenete jobbos hangfalra kötve, úgyértem.

megeshet hogy nem egyformán hangos a kettő,
még az sem teljesen lehetetlen -bár inkább a mélyhangokra jellemző) hogy az elhelyezés változtat hangerőben sokat.

RE: Hangszórók - Crockoo - 2013. 01. 07.

Shalafinak címezve, de hátha más is tudja: a 484 200-as füles kosaras hangszórónak létezik ugye 22-es körperemes változata is? Arra a 484-re gondolok ami zártba jó.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 07.

Miért, másféle is van? :-) Kb. 60-70Hz az alsó határ zárt dobozban.
http://h2000.hangszoro.net/index.php/h2000/melykozep-hangszorok/ha22-598-detail

RE: Hangszórók - Crockoo - 2013. 01. 07.

(2013. 01. 07., 21:47)shalafi66 Írta:  Miért, másféle is van? :-)
Én azt nem tudhatom, laikus vagyok. Smile
Egyébként 3 körperemes (azaz "szép") 20-asotok van, ebből kettő ha jól sejtem nagycsapos (594 és 599, utóbbival próbálkoztam, de nem tetszett neki a doboz...) és és az egyetlen kiscsapos - az 598.
Anno a DB2228-at szerettem volna utánépíteni. Csak ott toltam el, hogy nem 599-el meg eredeti váltóval kellett volna nekilátni. Gondolom a '90-es békeévek eleji 200-asok és 2.5-ös dómok kicsit másabbak voltak, mint a maiak.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 07.

Én úgy látom, hogy nagyon hasonló eredményt hoz mindegyik fehérvári 200mm-es hangszóró zárt dobozban, a 484 egy hajszállal jobb mélyátvitelben, de gyengébbek a jósági tényezők, alacsonyabb a terhelhetőség, és túl hangos középtartományban. Az eredeti 599-es, amit a VT használt, kicsit gyengébb mágnessel készült mint a maiak, ezért volt jobb az alsó határfrekvencia.
A váltó nem tudom milyen, ránézésre egy-két alkatrész értéke nem stimmel csak. :-)
Nekem is van DB2228-am, még idén biztosan talpraállítom, és kigyomlálom a hibáit.

RE: Hangszórók - Crockoo - 2013. 01. 08.

(2013. 01. 07., 23:18)shalafi66 Írta:  É
Nekem is van DB2228-am, még idén biztosan talpraállítom, és kigyomlálom a hibáit.
Tehát ezek szerint nem tartod hallgathatatlannak. Smile
Egyébként az 598-as kiscsapos mekkora zárt dobozban lenne ideális? Hasonló méretűben mint az eredeti DB2228? Jó, tudom, nem említhető egy lapon a régi és az új hangszóró.
Egyébként remélem még emlékszel a 18R620-ra és a 18N634-re meg a 672P-re, amiket nekem készítettél. Smile Végül mind megmaradt, a 620 és a 634 egy Pio A209-esen, együtt van hallgatva. Mára szépen bejáratódtak, és jól együttest alkotnak. Örök hálám azokért a hangszórókért és a segítségért! .taps.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 08.

Nincs mit hálálkodni, nagyon szívesen. Mára már azok a hangszórók is átalakultak egészen. :-)

A dobozajánlás ott van az adatlapon: http://h2000.hangszoro.net/adat/484.pdf

(2013. 01. 08., 19:36)Crockoo Írta:  Tehát ezek szerint nem tartod hallgathatatlannak. Smile
Nem tudom, biztosan nem fogom eredeti állapotában hallgatni. Legfeljebb egy mérés erejéig. Változni fognak a hangszórók és a váltó is, anélkül nem lenne értelme.

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 10.

Sziasztok!

HA25-451-es hangszóró milyen lenne egy 38literes zárt ládában? a 479-et néztem hogy inkább az való zárt ládába,de sokkal kisebb a tekercs átmérő és a terhelhetőség is.Nagyon rosszul szólni a 451es benne vagy hallgatható lenne azért?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 10.

Valamivel jobb az alsó határ 479-es rajzszámú hangszóróval kis méretű zárt dobozban, de nagyobb a kiemelés is mélytartományban. Az utolsó mérések alapján a 451 sem marad el sokkal, kb. 5Hz a különbség.

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 11.

(2013. 01. 10., 11:57)shalafi66 Írta:  Valamivel jobb az alsó határ 479-es rajzszámú hangszóróval kis méretű zárt dobozban, de nagyobb a kiemelés is mélytartományban. Az utolsó mérések alapján a 451 sem marad el sokkal, kb. 5Hz a különbség.

Akkor maradok a 451-nél,aztán majd kiderül milyen remélhetőleg annyira nemrossz azért ebben a dobozban.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 11.

Mivel mostanában nehezebb a membránja kicsit, ezért biztosan jobb lesz, mint az adatlap szerint lenne várható.

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 13.

(2013. 01. 11., 14:15)shalafi66 Írta:  Mivel mostanában nehezebb a membránja kicsit, ezért biztosan jobb lesz, mint az adatlap szerint lenne várható.

Akkor maradok ennél,amire nekem kell arra csak jólesz,hb12 és hg 2,5-tel.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 13.

:-) Biztosan szólni fog.

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 14.

(2013. 01. 13., 21:30)shalafi66 Írta:  :-) Biztosan szólni fog.

Az biztos.Most nézem az mennyire baj hogy a mély és magas 8ohm a közép viszont 4?Eredetileg ez hangfal 4ohmos volt,ha a mély 8ohm lesz az mit befolyásol? mennyivel tolódik el a vágási freki?Eddig minden 4ohm volt(magas/közép párhuzamban,közép,két mély párhuzamban) váltót nem akarok módosítani ha nem szükséges.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 14.

Nagy baj. Inkább legyen 4R a mély.

RE: Hangszórók - DMG - 2013. 01. 15.

eltolódik a váltás, és felborul az érzékenység illesztés.

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 15.

Akkor lehet hogy 4ohm lesz a mély,az hogy a magas 8 talán már nem sokat befolyásol,végülis a videoton erősítő amihez lesz bírja már bőven a 4ohmot is.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 15.

Végülis... :-) A lezáróimpedancia változásával nem is az a fő gond, hogy "eltolódik" a váltás.
A 8R magashoz viszont mindenképp át kell tervezni a szűrőt.

Mit kell megváltoztatni? Esetleg ellenállással 4ohm-osra?

RE: Hangszórók - DMG - 2013. 01. 15.

az ötlet működ(het)ne, ha teljesen ohmikus lenne a magas.
részben.

a magasnak is frekvenciafüggő az impedanciája. ezért igen változó eredményeket mutatna ez a megoldás. váltó újratervezést ajánlanám inkább.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 15.

Magastartományban tetszőlegesen változtatható az impedancia soros/párhuzamos ellenállásokkal, emiatt nem kell aggódni. Valószínűleg megfelelő lesz, ha kap párhuzamosan egy 4,7 ohmot. Elvileg az érzékenység is elégséges a 25-ös mélyhez, de ezt pontosan csak a konkrét hangszórók mérése után lehetne megmondani.

Akkora kap egy párhuzamos ellenállást,10W elég lesz?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 16.

Bőven. Smile

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 16.

Akkor jó,a közép gyárilag vagy nem gyárilag nemtudom fordított polaritással volt bekötve,én azonosan kötöttem be.Van ennek bármi szerepe?kössem át?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 16.

Mindennek van szerepe, de konkrétumok nélkül nem lehet megmondani, hogy melyik verzió lesz jó. Smile Legalább váltórajz, hangszóróról fotók, gyártási dátum kell (ha van rajta új címke).

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 17.

Lefényképeztem őket,váltó rajzom nincs már bevan építve nemakartam kiszedni de biztos ismerni fogod.

https://lh5.googleusercontent.com/-rLqJJ0RJAic/UPf-YxMCGbI/AAAAAAAABWY/tOjwVC-g9dQ/s912/IMAG0855.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-DFsfezoqqms/UPf-bDJxs7I/AAAAAAAABWY/Zj7nl0q4eH4/s912/IMAG0858.jpg

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 19.

A kék kerül a magasra, és a sárga a középre, ugye? Sajnos nem tudom beazonosítani ez alapján. A kapcsolása nagyjából tiszta, de az értékek nem tudom, mekkorák. Milyen VT hangsugárzó ez eredetileg? Hátha dolgoztam már vele.

A közép HB12,5 tudom, de hogy konkrétan milyen azt nem tudom megállapítani, ennek is elég sokféle variációja volt a gyártás kezdete óta. Annyi biztos, hogy általában magas érzékenységű, 92-93dB@1W.

A privátra válaszolva, a hangszórók külsérelmi nyomok nélkül is szólhatnak rosszul. Smile Ez gyakorlatilag mindegyikre igaz, a HG jelzésű dómokra is.

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 19.

Igen úgyvan bekötve,akkor hagyjam így a közepet azonos polaritással? amugy ezért került vissza bele a poti is mert eléggé érzékeny a többihez képest.ha segít esetleg ez már az a fajta hb aminek fényes a porvédője,a hangváltó pedig egy dc4018-ból való hátha így jobban beugrik,a fekete remix 3,3uF a kis kékek 10uF.A magas pedig hát igazából nemrossz olyan furcsa hangja van kicsit...bár mondták többen is hogy ez a fajta dóm nem a legjobb azért,engem inkább a közép zavar hogy nagyobb hangerőn torzan szól de ezt még kikell derítenem.Egyébként ez lett belőle,hamarosan megkapja a mélyeket is.
Ui:nemsoká leírom a váltó kapcsolását,hátha úgy tudsz valamit mondani rá.

https://lh4.googleusercontent.com/-ztrhUlCdCL8/UPW5Id5dx_I/AAAAAAAABVk/zxoqhQeTCUs/s912/IMAG0845.jpg

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 20.

DC4018, akkor végülis nincs nagy baj, úgy látom, a hangváltó eleve 8R terhelésre van méretezve, csak soros ellenállásokkal csökkenteni kell a magas és közép hangnyomását.
A tekercsekre írt számok érdekesek még, azokat kellene leolvasni, ha még meg tudod oldani beépítve.

Az is lehet, hogy a középhangszóróval eleve nem stimmelt valami, már a gyártáskor, és ez a torzítások forrása.

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 20.

Megnéztem a számokat,a képen ráírtam a tekercsekre.A középhez nemkell ellenállás ottvan a poti hozzá,a magasra rakjak párhuzamba? vagy csak sorba?vagy mindkettő?4 vagy 8ohm legyen akkor a mélyközép hozzá? a közepek 4 a magasak 8ohmosak.

https://lh5.googleusercontent.com/-COV2uaPJpz8/UPwZhyNpYKI/AAAAAAAABXA/a4x1w8lJU7w/s912/IMAG0858.jpg

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 21.

A 110-et és a 112-őt nem cserélted fel véletlenül a képen? Mert csak úgy van értelme. :-)

A mély lehet 4R, a közép maradhat a mostani, de legalább 3,3ohm soros ellenállásra szükség van, ha a potenciométer pótolja azt, az sem baj. És a magas szintén lehet 8R, de valamekkora soros ellenállással ott is csillapítani kell a hangnyomást.

RE: Hangszórók - Flatlander - 2013. 01. 21.

Akkor végülis jó ez a váltó? a magasra nem is kell párhuzamosan csak sorosan? és kb mekkora? hallásra nemtűnik fel hogy nagyon elütne a közép ami érzékeny nagyon de azt betudom állítani.Most jelenleg úgy hallgatom tesztelési céllal hogy egy sony hifi és a hangváltóra vannak kötve a hangfalai,így egész szép hangja van a középnek és magasnak,kicsit talán tényleg kéne csillapítani a magason.lehet tényleg a kis vidi erősítőm lesz a ludas...

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2013. 01. 21.

Ha a két tekercs, amit írtam, tényleg fordítva helyezkedik el, akkor igen, pont jó lesz.

Ez elvileg 8 ohmos váltónak készült, nem kell a magasból 4-eset csinálni. A DC 4018-ban annakidején úgy volt, hogy a 2*4R mélyek és közepek sorosan voltak kapcsolva, a magasból viszont csak egy volt, 8R névleges impedanciával.