Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

RE: Hangszórók - Primary - 2013. 12. 20.

Már régóta töröm a fejem egy pár 25R672N vásárlásán, de még mindig bizonytalan vagyok.
Igazából majdnem minden szempontomnak megfelel. Egy dolog, ami miatt még nem vettem meg, az pedig a tartósság. Mennyire tartós? Ki bír 10+ évet is? Természetesen normál szobai használat mellett.
Túl sok irodalma nincsen.
Kb. mennyi idő alatt készül el (nem most ünnepek alatt)?

Sokan ajánlgatták helyette az autós JBL-ket, de azok valahogy nem az igaziak, de ott nem gondolkodnék a tartósság kérdésén. Azokat volt lehetőségem testközelből megnézni, masszív darabok.

RE: Hangszórók - nicki - 2014. 01. 17.

Kétutas Satellit polc hangdobozokat szeretnék készíteni 5.1-hez, de 100Hz-től 3-4 kHz-ig lehetőleg lineáris átvitelűt a mélyközépnél,a dóm meg olyan amilyen.
Pár dologban segítséget kérek, amit nagyon köszönök előre is.
A HA 10 1544-437 néztem ki lecserélendő a jelenlegi Visation FR10-4ohm-ot, mivel annak a mért Qt-je: 0,6 Igy a nettó 5.5 literes BR dobozban emeli a sáv alját, 250 Hz-en kb.+5dB-t tapasztaltam.
A HA10-478-at nettó 4.0 literes dobozba raknám 80Hz-es csővel.A Qt:0.435 a szimuláció szerint nem ad mély kiemelést. A 5.1- HT erősító 150Hz-en keresztez harmadrendű Butter szűrőkkel, így kb 6W-ig használható az 1mm-es linearis kitéréssel ami már 95dB hangnyomás/1m bőven elég 25m2 szobában.
1./ Ha a szabvány mérőtáblában 100-500 Hz-ig egyenes az átvitele,mint azt a doksijában látni lehet, akkor ha ezt a fenti hangolt BR dobozba helyezem, akkor az alsó frekin kb 3dB emelése lesz? mivel a 180 fokkal megfordult hátsó membrán nyomása is hozzáadódik az átvitelhez a reflex nyíláson át? Zártban viszont az fa magas lenne.

2./ A Ha 10-437- nél a 900Hz-en levő kb. 5dB rezonancia emelést mivel lehetne elsimítani? Lakk Impregnálás segítene? Ha igen , mivel és hogyan?

3./Hogyan kell összeilleszteni fázisban a mélyközepet és a dómot fázisban? Az impedancia görbéken a mély 500Hz-en nulla fokról 20kHz-en 45 fokig tolódik, míg a dómom 2kHz nulla foktól 20kHz 40 fokig. Sehol sem találkoznak nemhogy a váltási 3-4 kHz en. A Zobel tag a hangszóró fázisában gondolom semmit nem változatat, csak az eredő impedancia lesz egyenes és nulla fok a váltó számára.
Ha az előlapon kívülről szerelem be őket a mágnesek kosár felőli széle közt lesz kb.30 mm mélységi különbség.Érdekes ez? Egyáltalán az akusztikai síkot hogyan kell értelmezni-az apertúrák síkja egyezzen, vagy a porvédők csúcsa, vagy a lengőcséve teteje? Gondolom, hogyha nem stimmel a fázis a két pólusú hangforrásnál akkor rettentő csipkés lesz a fő irányból az átvitel az interferenciák miatt. Váltót mindenképpen elsőrendűt alkalmazok, nem az olcsóság miatt, hanem a korrekt fázisviszonyok miatt.Inkább legyen feljebb a keresztezés.

4./ Az ARTA progival próbálkozom, de nem tudom milyen beállításokat praktikus használni mikrofonos méréshez ( Monacor MCE 4000) impulzus üzemben? A Sweep,PN Noise vagy MLS és mennyi legyen a sequence lenght, de legfőképp arra nem jöttem rá, hogy hol és mit kell beállítani az ARTA-n, ha azt szeretném, hogy a szoba reflexióit kapuzza ki a mérés!! Mert most csak akkor tudok vele normális görbét mérni, ha 5cm, max. 10 cm-ről mérek a hangszórók középmagasságában külön-külön. Ez pedig kétutas doboznál nem mond semmit az eredő szintekről. Távolabbról mérve már 10-15 dB csúcsok vagy völgyek jelennek meg.Nem tudom hogy ez reflexió, vagy a két hangszóró interferenciája? Sajnos csak tavasszal tudnék kivonulni a kertbe mérni, süketszobára meg nem telik.
5/ A Monacor MCE 4000-ről cal.adatok vannak valakinek? Én empirikus módon úgy találtam, hogy 9-10 kHz-en van egy kb.+6dB emelése ami 5-6 Khz-től indul, de hogy 20 KHz-en mennyit vág nem sikerült csak megsaccolni..kb -4dB. Egy Monacor DT-99 közelről mérve volt a referencia a doksját elfogadva.A legendás Panasonc WM61A-t nem tudtam felhajtani.

RE: Hangszórók - Mócsing - 2014. 01. 17.

12060860 ,én innen rendeltem / Pana márkaszervíz /
A raktárt kell kérni .

RE: Hangszórók - fremen2 - 2014. 04. 03.

Üdv! A kérdésem a következő lenne: DB 2001 E 8ohmos hangfal gyári hangszóróit milyen típusú újra lehet kicserélni?

RE: Hangszórók - mataczadrian - 2014. 04. 14.

Üdv.!Egy pár Videoton Bonus 902-hez kéne két közép.Típusok közül én a HB10-546-t néztem.Ezeknek létezik pozitív membránszéles verziójuk?

RE: Hangszórók - szaccos - 2014. 04. 16.

Nincs és nem készült pozitív szélű változat.

RE: Hangszórók - Ruby - 2014. 04. 16.

Üdv Mindenkinek.
Van pár darab dc2050e-s hangfalam.Ezzel kapcsolatban érdeklődnék.A mélyek habszéle a szokásos módon megadta magát,illetve szükségem lenne 1-2 magasra ill. középre..Keresve a neten az eredeti típusú/számozású hsz-kat nem találtam.Valaki tudja esetleg,hogy az eredetieknek mi a jelenkori megfelelője?
Köszönöm.

RE: Hangszórók - szaccos - 2014. 04. 22.

Mély HA20-484,közép HB10-586, magas: eredeti HD6.5/8, helyettesítő Philips Pss6.5/8.

RE: Hangszórók - Ruby - 2014. 04. 24.

Köszönöm a segítséget.
Ja,még valami......
Alakított már át valaki dc2050e-t aktív sub-bá?Ha igen hogyan?Elég a hangváltó és a hsz közé betenni egy erősítőt?Dobozon (belül) kell valamit alakítani?Persze a magas/közép nélkül.
Köszönöm.

RE: Hangszórók - DMG - 2014. 04. 25.

a meglevő hangváltót eldobod.
lekötsz mindent kivéve a mélyeket.
veszel hozzája egy erősítőt, meg az erősítő elé kell egy szűrő.

megoldható, de az eredmény nem valami fantasztikus Big Grin
majdhogynem eladod a dc2050e hangfalakt, és okosan veszel helyette 25r valahányas új hangszórót innen, s építesz egy rendes szub dobozt.

javítás - roboguard - 2014. 04. 25.

sziasztok

Érdeklődnék hangszóró javítás ügyben, lenne 2 db 17r 582 típusból.
A kisfiam benyomkodta a fényes porvédőket milyen anyaggal tudnám leszedni őket, és az ujjakat ha egyáltalán van visszaragasztani?

RE: Hangszórók - Mócsing - 2014. 04. 26.

Régen próbálkoztam hangszórójavítással /nem sok sikerrel/. Ha jól emlékszem
nitro hígítóval kenegettem a ragasztást . Viszont az meg lehet hogy magát a porvédőt is oldani fogja . Az én hangszóróm papír porvédős volt. Ragasztásra meg Palmatex-et használtam .
Most Patex néven árulják .

RE: Hangszórók - roboguard - 2014. 04. 26.

köszi ,megpróbálom akkor a nitrohigítóval leszedni.
Viszont megnéztem a ragasztó leírását és szerepel benne :"erősen nyomja össze a felületeket"
http://www.pattex.hu/hu/termekek/kontaktragasztok/palmatex.html
szerintem ez kivitelezhetetlen ebben az esetben, bár akár még úgy is jó lehet ha kihagyom ezt a lépést Big Grin

RE: Hangszórók - Mócsing - 2014. 04. 26.

Bőven elég lesz a tartása akkor is ha nem nyomod erősen össze .
A helyedben én papírra cserélném ,az a fényes elég randa .

RE: Hangszórók - gkita - 2014. 05. 06.

Kedves Shalafi!

HG 2,5-el kapcsolatban szeretnék kérdezni. Elkészült életem első két hangfala HA 18-620-ból ill. HG2,5-ből az általad javasolt váltóval, bass reflex dobozban. kb 22-23 literes, kicsit alul hangolva, kb 35 Hz-re, de ez majd feljebb fog kerülni.

A kérdésem az lenne, hogy az egyik HG2,5-nek borzasztóan rossz hangja van. Végig tekertem egy windows-os hanggenerátor progival a teljes hangfrekis sávot, és több frekin rettentően zizeg. A másik HG2,5 nem. Az előlapján van 3 imbusz csavar, azt tekergetve eltűnik az adott frekin a csúnya rezonancia, de máshol megjelenik. (kb. a 800-2500 Hz-es sávban). Lehetne ezzel valamit csinálni, vagy kifogtam egy rossz példányt? Vadi újak, most raktam össze a hangfalat.

A másik kérdésem, hogy a honlapon szereplő Monacor DT-99 dómokat a H2000-től, vagy Tőled kell megrendelni? (Egy kicsit csalódtam a HG2,5-ben)

Egyébként nagyon szép, kiegyensúlyozott hangja van a hangfalnak, még így is jók a mélyei, hogy 35 Hz-re sikerült az adott reflexcsővel behangolnom a dobozt. Reflex csövet kell cseréljek, hogy felmenjen 45-50 Hz-re.

Köszönöm!

Üdv: Kita Gábor

RE: Hangszórók - DMG - 2014. 05. 06.

vagy levágsz a csövekből.
nem kell egyből cserélni őket.

RE: Hangszórók - gkita - 2014. 05. 06.

Már eljutottam az mdf 19 mm-es falvastagságáig Smile Egy sal-os 45mm belső átmérőjű csövet használtam, kb 10 cm hosszról indultam, akkor volt huszonegynehány Hz, vagdostam belőle, így jutottam 19 mm hosszon 35 Hz-ig. Méricskével és SpectraLab-al mérek.

Megpróbálkozom nagyobb átmérővel. Itt helyben (Szarvas) csak sal-os cuccok vannak egy hangszerboltban. Láttam ott egy kb 70 mm átmérőjű, hangolható csövet, megpróbálom azzal. Szerinted? Fülre is mintha nagyobb átmérőt kívánna, nagyobb teljesítménnyel hajtva (20-30 W) hanggenerátorral, eléggé röfögős, brummogós volt a hangja 20-50 Hz között. Füleltem, és a reflex nyíláson keletkezett ez a hang.

Első hangfalaim, még most tanulom a szakmát Smile Szívesen fogadok, és meg is köszönök minden ötletet.

RE: Hangszórók - Ariel - 2014. 05. 06.

Unibox szerint, 45mm-es csővel, 30W-al hajtva, 40Hz alatt, már átlépi a kritikus 26m/s sebességet a levegő a csőben. Ajánlása szerint minimum 5,6cm átmérőjű kellene. (23l, Ha 18-620 35Hz) Szóval nagyon jól hallottad a dolgokat.

RE: Hangszórók - gkita - 2014. 05. 07.

Köszi az észrevételeket, cserélem a csövet. A zizegő HG2,5-el kapcsolatban nincs valami ötletetek, lehet vele kezdeni valamit, vagy kuka?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2014. 05. 08.

(2014. 04. 26., 21:32)Mócsing Írta:  Bőven elég lesz a tartása akkor is ha nem nyomod erősen össze .
A helyedben én papírra cserélném ,az a fényes elég randa .

17R582? Az eleve papír..... mondjuk arra a nitrót is lehet locsolni bőven, nem nagyon hat. A HA17-582 az más, ott műanyag a porvédő.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2014. 05. 08.

gkita én nem sokat fórumozok, a HG2,5-el kapcsolatban keresd Szatmári Sándor cégvezetőt, itt a fórumon szaccos néven érheted el. A webáruházas dolgok rendelhetők a rendszeren keresztül, vagy e-mailen. Smile A legtöbb hangszóró Székesfehérváron készül, kivéve az új hangszórók menüpontot, azok a rendelések hozzám kerülnek.

RE: Hangszórók - Mócsing - 2014. 05. 08.

Elnézést !
A nitrohoz hozzá kellett volna tennem hogy a HS280 bolgár hangszóróját próbáltam életre kelteni . Annál működött .

RE: Hangszórók - mataczadrian - 2014. 05. 16.

Sziasztok!
Altus F4-be melyik 200mmes mélyközép való?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2014. 05. 16.

Az eredeti HA20-502 volt.

RE: Hangszórók - GARFIELD13 - 2014. 05. 16.

(2014. 05. 16., 20:26)shalafi66 Írta:  Az eredeti HA20-502 volt.

Én tudok egy pár 502-es hangszóróval szolgálni.
http://forum.hangszoro.net/showthread.php?tid=346
Nekem nincs szükségem 4 Ohmos hangszóróra.
Üdv.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2014. 05. 17.

Viszont 4 db kellene. Smile És ezeket a 20-asokat javítani, a színükből ítélve.

RE: Hangszórók - gkita - 2014. 05. 17.

Köszi Shala, a HG2.5 "zizegős" probléma pille cserével megoldódott. Kicsit alakítottam még a hangváltón, reflex csövet cseréltem, és nagyon tetszik a 18-620, HG2.5 páros hangja. Kedvet kaptam ehhez a hangfal-építő szakmához... A második hangfal-párosomat már a Te hangszóróidból fogom építeni Smile Titkon még mindig remélem, hogy egyszer csak találok az új hangszórók között valami jó fajta PA mélyközepet is... Smile

Köszi mégegyszer, üdv: Kita Gábor

RE: Hangszórók - GARFIELD13 - 2014. 05. 17.

(2014. 05. 17., 9:33)shalafi66 Írta:  Viszont 4 db kellene. Smile És ezeket a 20-asokat javítani, a színükből ítélve.

Szavadon foglak..cool.
Javítsunk.
Ha a nyakamon marad ez a két 502-es, akkor hozzáfogom az üres Gipsy dobozokat és viszem hozzád a B3010-esekkel együtt, hogy legyen egy más fajta 4 Ohmos dobozpárom is majd az összehasonlításhoz. .hehe.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2014. 05. 18.

Akkor már lehet, hogy örök életű membránszélt kaphat...

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2014. 05. 19.

(2014. 05. 17., 22:13)gkita Írta:  Köszi Shala, a HG2.5 "zizegős" probléma pille cserével megoldódott. Kicsit alakítottam még a hangváltón, reflex csövet cseréltem, és nagyon tetszik a 18-620, HG2.5 páros hangja. Kedvet kaptam ehhez a hangfal-építő szakmához... A második hangfal-párosomat már a Te hangszóróidból fogom építeni Smile Titkon még mindig remélem, hogy egyszer csak találok az új hangszórók között valami jó fajta PA mélyközepet is... Smile

Köszi mégegyszer, üdv: Kita Gábor

Gábor, nincs mit, örülök, ha így gondolod. Sokféle hangszóróra volna lehetőség, az alkatrészek adottak, de nehezen férne bele az időmbe még egy PA mélyközép is.

RE: Hangszórók - UnitraVideoton - 2014. 05. 19.

A Videoton HC10-652 szélessávú hangszóró magashangszóróként használva hányszor erősebb mint a Videoton HG2,5-463 magashangszóró?
A Videoton HA10-436 középhangszóróként használva hányszor erősebb mint a HB12,5-326?
Köszi szépen!

RE: Hangszórók - DMG - 2014. 05. 19.

elébb áruld el mit értessz "erősség" alatt.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2014. 05. 20.

Szerintem terhelhetőségre gondolt. A HG2,5 kb. 2W, a 652 és 326 kb. 8W, a 436 olyan 10W körüli teljes sávban.
Viszont a 2,5-es dóm 91dB körüli érzékenységű, a 326-os közép nagyjából 93dB 1W-on, ezzel szemben a 652 csak 86dB@1W, a 436 pedig 85dB@1W. Nem biztos, hogy megéri a nagyobb terhelhetőséget alacsonyabb érzékenységre cserélni. Egyszerűbb a soros ellenállás helyette.

RE: Hangszórók - GARFIELD13 - 2014. 05. 28.

(2014. 05. 18., 16:16)shalafi66 Írta:  Akkor már lehet, hogy örök életű membránszélt kaphat...

Csak jelzem, hogy hamarosan lesz két 4 ohmos DC 2002-ból való javítandó dóm magas, így ha együtt a hangszórókészlet viszem a Gipsy dobozokkal együtt (ha fér még hozzád cucc). .hehe.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2014. 05. 28.

A magasak nem sokáig maradnak, az gyorsan megy. Smile Kaptam egy-két javítandó vifa dómot is, ennyiből már csak össze lehet hozni neked is valamit.