Hangszóró2000 fórum
Hangszórók - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: H2000.hangszoro.net - Videoton hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Fórum: H2000 termékek (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Téma: Hangszórók (/showthread.php?tid=7)

- topeti - 2006. 02. 07.

shalafi66 Írta:Ezek a Monaudio házimozis hangdobozai.
Másként nem tudtam értelmezni a "milyen" kérdést. Smile
A "milyent" a magassugárzóra értettem. Ezt is ti gyártjátok,
vagy ez a magas idegen légiós? (nem látom jól, kicsi a kép...)

- shalafi66 - 2006. 02. 07.

A 634 mellé úgy látom, monacor dt101sk került magasnak.

- topeti - 2006. 02. 08.

Te ezeket a hangszórókat hallottad, csak láttad, vagy csupán fényképről(netről) ismered?

- shalafi66 - 2006. 02. 08.

Szomorú .sir. , de nem volt még időm hallgatózni. Jó volna pedig.

Mócsing, megkaptam a 620-at, ránézésre is elég kemény felfüggesztésű darabot választott a kolléganő Ágota. Az fs hidegen, ahogy a posta hozta 53Hz. Estig hadd melegedjen.

Hogy mi került ma a kezembe... Smile Egy 8Ohm duplacsévés 270-es mély. Big Grin

- Mócsing - 2006. 02. 08.

Azér hogy ekkora szórás legyen a gyártásban ?!
Más gyártóknál is így van ? Azért ez bosszantó .

Mindjárt megmérem újra, majd beszámolok. Nem gyakori az ilyen nagy különbség. Persze ez téged nem vigasztal. Sad Várhetó, hogy 46Hz környékén lesz az fs.

http://videoton.uw.hu/laci/620.gif
46,649Hz Talán bejáródás után megközelíti a 45 Hz-et.

- Mócsing - 2006. 02. 08.

Holnap újra mérem őket . Analógban, mert a Spectra a változatosság kedvéért megint nem működik .

Undecided
Hál istennek ilyen gondjaim nincsenek, kivéve mikor a netes gép egyáltalán nem akar indulni. .torz.
Sajnos nem hiszem, hogy mást hozna az újabb mérés Mócsing, de egy próbát megér.

- SMA - 2006. 02. 22.

Kedves shalafi66 és Többiek!

Végre, megjöttek a hangszórók. Smile
A három magas többé-kevésbé hasonló, az egyik tudja a 92dB-t a többi nem, 89-90dB-t nyomnak 1W-on. Többször ellenőriztem, így van.
A három mély már példásan "egyformák", de sajnos a régi görbére emélkeztet a frekvencia-átvitelük. Sad
A mélyekkel továbbá az a helyzet, hogy zizegnek, különösen 5W-teljesítménnyel hajtva a 100-1kHz-ig terjedő mérés közben, lejjeb még nem mertem ennyire hajtani ezeket. Sad
Üdv! SMA

- shalafi66 - 2006. 02. 22.

Igen SMA, ezek a hangszórók most így sikerültek, én innen nem tudom garantálni, hogy az üzemben a kollégák mikor milyen hangszórót képesek előállítani, az éppen rendelkezésre álló alkatrészek miatt, amikért szintén nem tudok felelősséget vállalni. Az utóbbi időben alkatrészhiány miatt a HG2,5 15 helyett csak 10mm magas mágnessel készült (ez -33%), nemsokára visszaáll a cég a megszokott mágneskörre, az alkatrészek már megvannak hozzá. Valószínű, hogy ebből adódik a magasak különbsége nálad. Az egy 92dB-es még a nagyobb mágnessel készült, a másik kettő már a kisebbel.
A mélyek "zizegése", rezonanciája nagyobb teljesítményen, a pille mögötti és a légrés mögött a mágneskörben lévő bezárt levegő miatt van, ezt te is tudhatnád.
Az általad kért 8 Ohmos hangszórók frekvenciamenete persze hasonlít a régire, de nincs akkora kiemelés benne a középtartományban, pont a magasabb lengőcséve miatt.

- topeti - 2006. 02. 23.

SMA Írta:Kedves shalafi66 és Többiek!

Végre, megjöttek a hangszórók. Smile
A három mély már példásan "egyformák", de sajnos a régi görbére emélkeztet a frekvencia-átvitelük. Sad
Kedves SMA!

Illusztáld amit írtál! Ez a legkevesebb amire várok Smile
Hajrá soros váltó(m) ! .haha.

- SMA - 2006. 02. 23.

A magas mágnes-eltérését értem, de küldhettek volna hármat, azonos mágnesűt. Én ezen már nem tudok segíteni, de ott, a gyárban ezt figyelembe vehették volna.
A mélyeknél a 4kHz-es rezonancia-csúcsot a porvédő okozza, a hibásan kivitelezett kivezető szál, pedig a zizegést. Én így még nem láttam a kivezetést megoldva.
Olcsó hangszórók, de 2006-ban azért Én többet vártam tőlük. Sad
Hétvégén jön a dobozolás, majd mérések tömkelege, megpróbálom papíron is szemléletessé tenni a kapott eredményeket. A dögnehéz mágnest is ki kell támasztani valahogyan a dobozban.
Üdv! SMA

- shalafi66 - 2006. 02. 23.

A kivezetőszál nem zizeg szinte soha. Még akkor sem, ha nem tökéletes helyzetben van. Mi a problémád vele? Inkább arról van szó, amit az előzőekben írtam.
2006-ban ez még mindig nem a lehető legrosszabb megoldás, ha hangszórót akarsz választani.
Ahogy látom, neked inkább a Sony hangszórók közül kellett volna valamelyik, ott ilyen problémáid nem lennének. Jelenleg elég sok van raktáron, olcsóbbak is, mint a H2000 termékek, nem zizegnek, nem rezonálnak, gumiszélük van, stb.
Ui: azt ne mondd, h. 4kHz-en tíz dB-t emel ki a hsz, mint régen, azt nehezen (vagy egyáltalán nem) hiszem el. (Csak ()-ben: nekem is van két ilyen hangszóróm.)
Mágnesméret: a kolléganő sem lát az árnyékoló búra alá, egyébként nem tudom a pontos raktárkészletet, lehet, h. csak ezek voltak készen, azért kaptad így. Ha visszaküldöd, kicserélik.

- SMA - 2006. 02. 23.

A magas csillapításával megoldom ezt a különbséget.
A mélynél ez a 4kHz-es csúcs kb.3-4dB-vel magasabb az átlagszintnél, nem fog különösebb problémát okozni, mert ott már vágva lesz, csak azért írtam le a tapasztalatomat, mert úgy gondoltam, mást is érdekelhet.
A dobozolt, kész verzió mérése még hátravan, majd akkor többet fogok tudni.
Lehet, hogy többet vártam, vagy túlértékelek néhány dolgot, de nem bántó szándékkal írtam le észrevételeimet.
A Sony inkább gyártson video-cuccokat, ahhoz ért.
Üdv! SMA

.oh. Tudom SMA, h. a szándék nem bántó. A sonyt csak azért hoztam fel, mert tényleg sok van a cégnél belőle, és látom, milyenek azok a hangszórók. De pl. a Tannoy is többségében műanyag kosaras hangszórókat használ, mint a sony, és mindezt teszik 2006-ban. Smile

- h_jozsi - 2006. 02. 23.

Bocsi hogy közbekérdezek, de műanyag kosaras hsz-t csak olcsó (meg egyszerű) szerkentyűben láttam eddig. Gondolom azért műa, hogy olcsó legyen az is. Egyébként miben változtatja a paramétereket - túl azon, hogy mechanikailag nem egy súlycsoport a merevségük?

A műanyag kosárnak a negatív tulajdonságain kívül van néhány pozitívuma. Az olcsósága mellett például nem gyengíti a mágneskört, mint az acél kosarak, így kisebb mágnes is elég az adott hangszóróhoz.

- h_jozsi - 2006. 02. 23.

Már csak a negatívumokra volnék kíváncsi...

A kosártól elég érdekes rezonanciákat kap a hangszóró mélyebb frekvenciákon. Én ezt vettem észre.

- doki - 2006. 02. 26.

Shalafi!
Van még raktáron abból a kisebb mágnesű hg25-ből,mert nekem inkább kapóra jönne a kisebb érzékenység?

- Lex - 2006. 02. 26.

SMA-nak van. Big Grin Szerezz neki nagyobbat és bizta elcseréli.

- shalafi66 - 2006. 02. 26.

Van még igen, kb két dB-lel kisebb az érzékenysége.

- doki - 2006. 02. 26.

shalafi66 Írta:Van még igen, kb két dB-lel kisebb az érzékenysége.
Izé,akkor a rendelést hozzád küldjem,hogy biztosan 2db kismágnesű hg2,5ös 8ohmos,kerekelőlapú legyen?A hg 2,5/1678-639-ről van szó(kis mágnessel),ha jól tudom.

- doki - 2006. 02. 26.

Lex Írta:SMA-nak van. Big Grin Szerezz neki nagyobbat és bizta elcseréli.
Az a gyanúm,hogy neki is jobban passzol,majd a kicsi. Wink

A legbiztosabb, és egyszerűbb, ha tőlem rendeled. Smile

- doki - 2006. 02. 26.

shalafi66 Írta:A legbiztosabb, és egyszerűbb, ha tőlem rendeled. Smile
Oké,akkor ezt a beírásomat vedd rendelésnek! Smile

- SMA - 2006. 02. 26.

Kedves Mindannyian!

Nem cserélek. '.sir.'
Üdv! SMA

- topeti - 2006. 02. 26.

Miért? A kisebb érzékenységűnek szebb a hangja, vagy mert így nem kell vesződnöd
az eltérő érzékenységek egyszintre hozásával?

- HorsePower - 2006. 02. 26.

Shalafi? A braunnak kompenzáló mágneskörrel mennyi az ára?

Nem tudom, majd ha mérem, kiderül, melyik mágnest kell használni hozzá.

- topeti - 2006. 02. 26.

Amúgy kb 500 Ft-ról van szó Smile

- SMA - 2006. 02. 28.

Kedves topeti és Többiek!

Most szívok, szeretek szenvedni. Sad
Mi lenne a garancia arra, hogy tényleg a másikból kapok, ha cseréltetnék?
Többe kerül a szállítás oda-vissza, mint a más osztás kiszámolása, mérése.
Az osztóval megoldom a különbséget, remélem.
A továbbiakban hogyan bízhatom abban, hogy újabb rendelés esetén azok azonosak lesznek?
Egyáltalán, miért vannak eltérőek, ez nincs az adatlapjukon feltüntetve.
Szebb és jobb hangszórót Mindenkinek!
Üdv! SMA