Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Itt nem a gyártó neve a lényeg sztem. Jójó értem, de mégis. Hú milyen ellenállások is vannak? Van ugye a MOX metál oxid vagy mifene,
aztán az a sima fehér kocka (yageo) kerámia, porcelán huzalellenállat, meg még ki tudja hány féle...
Melyiket keressük? Gondolom a kicsi induktivitásút. Ezeknek mi a tipusa?
ui.
Amit frissen rendeltél ellenállásokat kipróbáltad már hangváltóban, hogy milyenek, felveszik a versenyt a Remix-szel?
ui2.
Miért hiúsítottam meg a 620-assal való váltótervezésed? Úgy bánt!  .oh. .forog. Folytasd a mócsing-féle váltó építést légyszi !
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Először mérni kell majd azokat az ellenállásokat, aztán hallgatni, még egyikre sem volt időm igazán. Sajnos ránézésre is cak árban képesek felveni a versenyt. Tudomásom szerint indukciószegény ellenállásokat nagy tételben nem hoznak be itthonra, ami mégis beszerezhető, ahhoz is igen magas árakon lehet hozzájutni (éppen a kis mennyiség miatt).
A PEAGY gyárt ilyen ellenállásokat, de ezt is legtöbbször közvetlenül a gyártótól kell megvenni.
Mócsing-féle projectet én abbahagytam, neki kell folytatni, van hangszórója doboza, méricskéje, stb. Legfeljebb ha megkér, akkor kezdek újra neki.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Mócsing meg fog kérni !
Pillanatnyilag azért nem teszi , mert elősször a 620-as és a doboz összehangolásán fáradozik . Amikor ez sikerült elküldi az SPL és impedancia diagramokat , azok alapján kér segítséget .
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves topeti és Többiek!
Jó bármelyik kerámia-ellenállás, legalább 10W-os legyen.
Nekem van Royal, Vitrohm, Yageo, Remix, meg valamilyen jelöletlen is, hangra a Vitrohm a legjobb, de ritka manapság. A Remix is jó, olcsóbb (volt) talán, mint a többi.
Ha mindenképpen indukció-mentes kell, akkor a Conradnál lehet rendelni az "Isabellenhütte" gyártmányokból, 10W-os terhelhetőségben, egy BU508-as tranzisztorra emlékeztető kinézete van, hűteni kell és drága, a drágám.
Esetleg a Caddock 10-20W-os rendelhető az RS-Components-től méregdrágán.
Ha nincs 10W-os, akkor két 5W-os dupla ellenállású, párhuzamban is megfelelő, sőt!
A hangsugárzó terhelhetősége maximum 100W-lehet, e-fölött már inkább 25W-os ellenállások bírják a kiképzést.
Tessék kiszámítani a lehetséges terhelést!
Üdv! SMA
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Lemértem az egyik 2.2 Ohmos ellenállást , alighanem Royal volt .Az induktivitásmérőm szerint 6 uH az induktivitása .
Következő lépésként veszek 10 db 22 Ohm 2 W-os ellenállást , párhuzamosan kötöm őket , osztán mérek .
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ahogy én emlékszem az olcsóbb Royal cementellenállatok sem olyan jók. A Vitrohm meg egyenlő a Yageoval. Gyártási szempontból.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
SMA Írta:Kedves topeti és Többiek!
Jó bármelyik kerámia-ellenállás, legalább 10W-os legyen.
Nekem van Royal, Vitrohm, Yageo, Remix, meg valamilyen jelöletlen is, hangra a Vitrohm a legjobb, de ritka manapság. A Remix is jó, olcsóbb (volt) talán, mint a többi. Szia SMA, kösz a választ.
Mi a véleményed a Visaton MOX ellenállásairól?
OFF
Szép zöldek a Visatonos MOX ellenállatok, hallod Shalafi?
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Szép zöldek és jó drágák...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Ez a Royal kerámia , meg van olyan is amin csak " J " van a végén .
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Mócsing és Többiek!
A végén az a "J" betű valószínűleg a pontosságot jelöli, ez jelen esetben 5%.
Nem tartom valószínűnek, hogy High-End ellenállásokkal és kondikkal sokkal jobban szólnak ezek a hangszórók.
A lényeg, hogy azonosakat használjunk bármelyik pozícióban, kondit és ellenállásokat is. Persze, a tekercsek is azonos huzallal készüljenek, azonos csévén.
Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
SMA, nem tartom valószínűnek, hogy egy ellenállás vagy kondenzátor ne módosítaná ezen szörnyű konstrukciójú hangszórók hangját....
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves shalafi66 és Többiek!
Remélem, csak birkának néztek, nem pedig fekete báránynak.
Bizonyára minden alkatrész befolyásolja a hangzást, de mérlegelni kell, hogy akkor melyiket, mennyiért?
A végén többe kerül a leves-zöldség, mint a hús, Én a húst szeretem inkább.
Üdv! SMA
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Márpedig nekem az a tapasztalatom, hogy árkategóriától függetlenül mindenféle hangszórónál jól hallhatóak a passzív alkatrészek sajáthangjai. És nem kell egzotikus, méregdrága alkatrészekre gondolni...
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Én is valami hasonlóra gondoltam. Viszont találni jó áron jó alkatrészeket.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ugye nem kell mind felsorolnom?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Elég csak a könnyebben beszerezhetőket. .oh.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nemtom így, Tesla, Sie, Thomson, Remix-PEAGY MKT, MKP kondik, G-luxon bipol elkók, huzalellenállásoknál a Remix (R615) megint, találtam most egy elviselhető Yageo típust (KNP sorozat) és részemről nagyjából ennyi, a többi már magasabb árkategória, nem biztos, h. mindig jogosan (pl. monacor ellenállatok).
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Fiúk .
Mivel tervezitek a váltót . Csak a WhiteFül oldalán levőt ismerem , az meg túlságosan egyszerűnek tűnik .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
FRD Consortium Itt sok jó cucc van ingyen. Közülük pl. a PCD váltótervező.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Köszönöm Lex , megnézem .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Kotorásztam a régi alkatrészeim között és találtam néhány kondenzátort, ami nem elko. Úgy hogy játszunk ki-kicsodát.
Kép 1 Ez lenne a Mócsing által említett olaj-papír kondi?
Kép 2 ... fóliakondi (puha)
Kép 3 ERO ... fóliakondi
Kép 4 ... fóliakondi
Kép 5 ... fóliakondi (kemény)
Na, lehet találgatni!
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Lex és Többiek!
A 2. és 5. az a stiroflex, vagy fólia kondi.
Az 1. MKT, 3. MKP, 4. MKS, vagy monolit kondi.
Ez utóbbiak jók hangváltóhoz. 
Üdv! SMA
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Úgy érted, hogy a 4-es MKS jó csak?
Az MKP miért nem jó?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Az utolsó háromra gondolt SMA.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Az LPad /hogyan kell helyesen írni ? / soros 3.3 Ohmjához mekkora párhuzamos illik ?
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
8 ohmos hsz esetén 10 ohm.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
És kb. 4,8dB-t csökkent elméletileg.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Lpad tervezésekor azért ügyeljetek arra, hogy az eredő impedancia ne csökkenjen le 
Egyébként Lpad-dal az eredő impedanciát is lehet emelni 1-2 ohmmal.
Üdv, Péter
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Mit szóltok ahhoz, ha a váltó hangoláshoz csokit (sorkapocs) használok? Hangfalkábellel (vagy SMA értekezése alapján 2,5-ös tömör rézkábellel) bekötöm és az alkatrészeket a megfelelő részbe csak ki-be kell csavarozgatni. Így gyorsabb, nem kell forrasztgatni, nincs a NYÁK miatt veszteség és a forrasztás sem zavar be a rosszabb átmeneti ellenállásával (ón).
Üzenetek: 141
Témák: 3
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Ja más kérdésem is lenne:
Tudom hogy ilyet nem illik kérdezni de muszály
ÍEljutottam addig hogy "talán" meg tudom határozni bizonyos hangszóróknál a kívánatos keresztezési freqit.Szeretnék tekercset készíteni ilyen célra.Az lenne a kérdésem hogy tudom kiszámolni hogy milyen átmérőlyű drótból hány menet kell mekkora átmérőjű tekercsre az áhított méret eléréséhez.Kösz
Vagy inkább rendeljek innen?
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Van egy kis DOS-os program, ami ezt kiszámolja, remélem helyesen.
legmatek.exe
Nekem is lenne egy kérdésem: van egy autoboxból (a HG1,9-es változatból) kitermelt tekercsem, ezen mekkora keresztmetszetű drót lehet? Ebből szeretnék más induktivitást tekerni, de tolómérő hiányában (nem gondoltam volna, hogy dobozépítéshez erre valaha is szükségem lehet) nem tudom pontosan lemérni. .oh. 0,8-asra saccolom, de jó lenne pontosan tudni.
Más: van egy ötletem tekercs készítésére csévetest nélkül, de amíg nem próbáltam ki élesben, nem írok róla. Ha minden jól megy, ma este vagy holnap délelőtt már okosabb leszek.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Háát subvoice, van az induktivitáson egy háromjegyű szám, ha ezt megadod, én megírom, milyen tekercsről van szó.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Az a baj, hogy semmi sincs ráírva. .sir.
|