Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Amint lehet.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Az új adatlapok mostantól elérhetők a honlapon. HA18-cal bezárólag.
SMA-nak ajánlom a HA17-634 árnyékolt változatát.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin Írta:Az új adatlapok mostantól elérhetők a honlapon. HA18-cal bezárólag.
SMA-nak ajánlom a HA17-634 árnyékolt változatát. 
Csak nálam nem jön be?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Melyik nem jó? Amit itt a fórumban linkeltem, azok közben törölve lettek. Itt viszont kipróbáltam, mind működik: http://videoton.uw.hu/lsp/bass.htm
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin Írta:Melyik nem jó? Amit itt a fórumban linkeltem, azok közben törölve lettek. Itt viszont kipróbáltam, mind működik: http://videoton.uw.hu/lsp/bass.htm
Mostmár jó 8)
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Admin és Többiek!
Köszönöm az új, árnyékolt-mágnesűről készült adatokat, ez már tetszik.
Még a magassugárzókkal nem vagyok teljesen kibékülve, hogy melyik, mire képes.
Várom a frekvencia- átviteli görbéket, hátha abból okosodok.
Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nincs mit.
Sajnos ilyenek a lehetőségeim. Nem tudom gyorsabban. Van a HG2,5-ről mérésem, de az még nem 100%, hogy úgy igaz. Emailben elküldöm azért.
(ez itt off, de ráaadásul meg is fáztam rendesen...)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Admin és Többiek!
Jobbulást!
Gondolom, azért nincs frekimenet a17cm-es árnyékolt mágnesűről, mert valószínűleg ugyanolyan, mint előtte volt?
Esetleg van változás?
Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Köszönöm, még csak rosszabb.
Frekimenet is lesz nemsokára. A Brüel mikrofon tápjával van egy kis gondom, de most nem tudok hozáfogni megcsinálni. :| Amint időm engedi minden hangszóróról lesz CSD, fázis és torzítás diagram.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Admin és Többiek!
Köszönjük, várjuk.
Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
SEAS Írta:HA 31 -et nagyon várom  Azóta van már új adatlap a HA31-ről is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin Írta:SEAS Írta:HA 31 -et nagyon várom  Azóta van már új adatlap a HA31-ről is. 
Épp most néztem
Nekem speciel tetszik. Talán a vas kivételével. De csak talán.
16 Hz fs pedig igazán poén 8)
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Háátöööö, nem biztos, hogy ez így a legjobb...
Küldtem hét közben egy e-mailt is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin Írta:Háátöööö, nem biztos, hogy ez így a legjobb...
Küldtem hét közben egy e-mailt is. 
Biztos, hogy nem a legjobb, de az is biztos, hogy nem a legrosszabb.
Gondolom nem a 16 Hz-re gondoltál.
..
Köszönöm a mailt, megkaptam, csak hétközben nem nagyon figyeltem. Ment válasz.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
De arra is gondoltam, lehetne több, mondjuk 23-25Hz. Akkor egy rendes bass-reflexben is használható mélyhangszóró lenne... De valóban így sem rossz éppen. Szubnak 4-ed rendű bandpassban egészen jó.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 16
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin,az új frekimenet-méréseket 1mről készíted majd?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Én maradnék a régi fél méternél személy szerint.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin Írta:Én maradnék a régi fél méternél személy szerint. Akkor ezt most hogy kell majd értelmezni? 6 dB bele lesz kalkulálva, vagy mi kalkulázzuk bele?
Más: HA 31-nél szerintem pont az a jó, hogy kimondottan zárt dobozba való, a legtöbb hangszóróról ez sajnos nem mondható el, most nem Vidin belül. Ezt azért mondom így, mert én mondjuk úgy, "zárt mániás" vagyok
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Minden adat át lesz számolva 1m-re. Az átalakítások után is maradt néhány zárt dobozba való hangszóró.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Szerintem a kezdő építők miatt (én is  ) jó volna kiírni a hsz-k mellé, hogy mibe, milyen formában, milyen térfogatba javaslod beépíteni (zárt, reflex, BP, sub, center, ...) Hogy ne kelljen minddel végig kínlódni a tervező progikban. Ja, esetleg azt is, hogy milyen magassal, és váltóval célszerű párosítani.
Előre is köszönöm.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Erre szolgál majd a hangdobozok része a lapnak, ha valaha sikerül elkészítenem... .forog.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin Írta:Én maradnék a régi fél méternél személy szerint.
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ennek van valami jelentősége, vagy csak a megszokás?
Üzenetek: 16
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Javítsatok ki ha tévedek,de én olyat hallottam,hogy közeli méréskor kicsit más az eredény,mint 1m-ről(átszámítás után is) mert több a mély.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A megszokás is, de szerintünk pontosabb a mérés eredménye így.
B4li, ha arra gondolsz, hogy fél méterről mérve a frekvenciameneten többnek látszik a mélytartomány, mint amit te később dobozba építve hallasz, ez valóban így van (egy méterről is így lenne), de nem várható, hogy pl. a HA31 egy zárt dobozban ugyanazt nyújtsa, mint egy 1,35*1,65-ös falban....azt hiszem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Véleményem szerint a közel(ebb)téri mérésnek a külső hatások minél nagyobb kiküszöbölése miatt van szükség,mivel ideális süketszoba nincs.
Üdv Doki!
Üzenetek: 16
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Arra gondoltam igen.
Valami bandpasst szeretnék összerakni majd,abba nézelődgetek meg várom az új adatokat
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
A HB-15 adatlapja mennyire számít frissnek? Remélem nem nagyon, mert 5 kHz környékén ha nem lenne az a beszakadás, akkor nagyon tetszene
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Valahol van egy új adatlapom a HB13-15-ről... Megkeresem.
http://videoton.uw.hu/new/hb13-539.JPG
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin Írta:Valahol van egy új adatlapom a HB13-15-ről... Megkeresem.
http://videoton.uw.hu/new/hb13-539.JPG
Most esett le, hogy a 13 meg a 15 csak a keretben különbözik 
Amúgy egy fokkal jobban tetszik így, szerinted 5000 Hz-ig érdemes engedni?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nehezen menne az 5000Hz ennek a hangszórónak. Ott már elég magas az impedancia is, a zárt kosárban lévő csillapítóanyag miatt pedig már bizonytalankodik. Sajnos ez az ára a 100W-os csévének.... Ha jobb megoldást nem tudsz, akkor szerintem használhatod 5k-ig is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin Írta:Nehezen menne az 5000Hz ennek a hangszórónak. Ott már elég magas az impedancia is, a zárt kosárban lévő csillapítóanyag miatt pedig már bizonytalankodik. Sajnos ez az ára a 100W-os csévének.... Ha jobb megoldást nem tudsz, akkor szerintem használhatod 5k-ig is.
Na jaó, puding próbája az evés, lehet, hogy szerzek egyet kísérletezni. 
Szerinted Kecskeméten a Joó-ban lesz?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Én sajnos nem tudom pontosan, ki, mit, milyen gyakran rendel.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Admin Írta:Én sajnos nem tudom pontosan, ki, mit, milyen gyakran rendel. 
Tehát meg fogom nézni
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Ráérős ídőmben méregettem egy kicsit.Kicsit hiányosak a mérési adatok,mert most épp nincs elfekvő zárt dobozom.
A két áldozat a következő:mindkettő a ha15 1544 618-as.
Az egyik:08 05 04 01 címkéjű.(ez volt a javított)
qm=1,72
qe=0,52
qt=0,4
Re=7ohm!!!
Le=0,83mH
fs=48Hz;
A másik:08 04 10 26
qm=1,76
qe=0,51
qt=0,4
Re=6,35ohm!!!
Le=0,72mH
fs=44Hz.
Az Re különbözősége érdekelne elsősorban.
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A Qms nem vagyok benne biztos, hogy igaz. A hangszóró pedig úgy vettem észre, most másik csévével készül, mint egy évvel ezelőtt, ez lehet a különbség oka. Néha kompromisszumot kell kötni a gyártásnál, nem mindig lehet bizonyos lengőcsévéket legyártani. Így azzal készül, amelyikhez van huzal.
Érdekel még, hogyan lett "javított" hangszóród Doki?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
|