Üzenetek: 64
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Háát igen, nem csodálom a kolléga negatív tapasztalatait, ennyi idő után nem is tudom, lehet-e még légrésindukcióról beszélni. Elképesztő gyenge lehet már a mágneskör.
Egy hangszóró állóhelyben is tönkremehet? vagy csak ha nem használom?Ez mennyi idő alatt következik be?
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
A mágnes folyamatosan gyengül. Mindegy, mit csinálsz vele.
Lex
Üzenetek: 64
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Lex Írta:A mágnes folyamatosan gyengül. Mindegy, mit csinálsz vele.
De azt fel lehet mágnesezni újra? vagy nem?
Nekünk van egy DC2040-es ládánk, szerintem nem gyenge, persze 16évesen nem tudhatom milyen volt 
Szerintem nem rossz...
Mindegy, a mai SAL meg ezeknél szerintem most is jobb, ez legalább leadja azt az 50-et, vagy ha kamuznak is, kevesebbet
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ez így nem jó hozzáállás.  Sztem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Úgy tudom a mágnes -3 dB -je 111 évnél van . Beépítve valószínü némiképp módosul .
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ezt a -3dB intervallumot honnan sikerült kisakkozni? .zold.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Ilyen időintervallumokban mérik a radioaktív sugárzás felezési idejét is... csak nem decibelben. .zold.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.foghijas. Ez is egyfajta felezési idő  Főleg ha széttörik a kerámiamágnes addigra.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Ó , a fene , hiszen én is felezési időre gondoltam .
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Elfelezési?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hogy ne legyek off, egyutas projectbe kezdtem.... Majd beszámolok.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Lehhetetlen, a projekt asz Moccsing kiválcsága. .zold.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
A "PROJECT", mint fogalom. Nem a téma.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Nos, kipakolom amit begyűjtöttem, de először az érdekelne, hogy a Méricskével mért dolgokat a mért cucc topikjába rakjam, vagy nyissak egy Méricske topikot? Ha utóbbi, akkor Shala, légy szíves átpakolni! Köszönöm.
Szóval mértem impedancia meneteket az egyutason.
A következő sikeredett: Kép1
Mint látható a reflex cső a mérés szerint 74 Hz-re van hangolva. Tervezve 75,3 Hz-re, tehát elég pontosan sikerült belőni. Az impedancia menet szerint:
1. púp: terv: 48,7 Hz / 12,35 Ohm, mért: 52,6 Hz / 11,15 Ohm
1-2 völgy: terv: 75 Hz / 3,73 Ohm, mért: 74 Hz / 3,69 Ohm
2. púp: terv: 131,6 Hz / 13,94 Ohm, mért: 130,67 Hz / 16,83 Ohm
Szerintem ezek elég jól illeszkednek, kivéve a 2. púp nagyságát. Ez 3 Ohmmal nagyobb a tervnél. Még nem vagyok annyira otthon az impedancia menetek elemzésében, ezért kérném a segítségeteket, hogy mondjátok el, mit olvastok ki az adatokból.
A másik doboz impedancia görbéje: Kép2
1. púp: mért: 51,88 Hz / 10,44 Ohm
1-2 völgy: mért: 73,64 Hz / 3,29 Ohm
2. púp: mért: 132,02 Hz / 14,97 Ohm
És a kettő együtt: Kép3
Elég jelentős az eltérés a két doboz között. Ez hallatszik a hangjában is. Nem egyforma a két hangszóró.
Lex
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A második imp. csúcs valszeg azért nagyobb, mert erősebb a hsz. mágnesköre, mint amivel számoltál. Vagy kisebb a csillapítás mértéke. De inkább az első variáció a valószínű. A két hsz különbségéről ugyanezt gondolom, bár ott inkább a lengőcsévénél lesz a különbözőség oka.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Köszönöm a választ. Még mit olvasol ki a görbékből? A két csúcs frekvencia értéke mit ad meg?
Lex
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Kiszedtem a két dobozból a hsz-t. és megmértem így is:
1. freeair
2. freeair
1. és 2. freeair
Mindkettőnél 98Hz az fs 88Hz helyett. .sir.
Lex
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Azért ekkora eltérés sztem még igazán belefér.  Másrészt a mérési módszertől is függ valamennyire az fs, és a T-S paraméterek.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Neked biztos belefér ez a 11%-os eltérés.
És mi van a kétutasommal? Ott 20%-kal magasabb az fs az egyiknél. A másiknál jó, bár akkor mikor mértem, még teszteltem a Méricskét. Majd megmérem mégegyszer, csak most nem vagyok otthon.
Lex
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Hát nem tudom... Én mindig hertzre pontosan annyit mértem eddig, mint shala a mélyközepeknél. Azok négy HA20 voltak eddig, különböző szériákból. .forog.
Még a dómoknál sem volt ekkora eltérés. Biztos, hogy a hiba nem az Ön készülékében van?
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A kis méretű hangszóróknál sokkal nehezebb tartani a paramétereket. Egyébkéntis +-5%-ra szoktam a szórást mondani az meg nagyjából megvan. Én legfeljebb sajnálhatom a dolgot, de igazán nem tudok mit tenni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
A +11% és a +20% nem esik bele a +-5%-ba.
Hogy az én készülékemben van-e a hiba, azt csak úgy tudom kideríteni, ha szerzek egy Shala által bemért hsz-t. HorsePowernek nem küldtél véletlenül ilyet?
Ha valóban rosszul mérne a Méricske, illetve a Spectra+hangkártya, akkor az egyutas dobozokat is rosszul mérné, pedig az hozza a papírformát. Ja és az 50Hz-es brumm is pontosan 50Hz-nél van.
Jó lenne egy referencia hsz-val összehasonlítani.
Lex
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A +-5 az tíz tehát a 11 majdnem bennevan. Ez egyébként adott sorozaton belül vállalható. Külöböző időpontokban készült példányoknál lehet nagyobb a különbség. A hangszórót emberek gyártják, így előfordul, h. nem minden terv szerint alakul. Ha ezzel nehezen megy az együttélés, akkor sem tudok semmit tenni. De ennek kezd kevés köze lenni az egyutasokhoz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Akkor egy utolsó matek óra: a 11% a normától pozitív irányban tér el, így csak a +-11%-os tűrésbe fér bele. A +-5% azt jelenti, hogy a normától +5%-os ill. -5%-os eltérést enged meg, tehát 95-105% közé eshetnek a gyártmányok. A 111%-os érték nem fér bele. De nem akarok offolni.
A lényeg: megmérem a másik HA16-ost is és ha az 45 Hz-en van, tehát 9Hz-cel eltér, akkor az 54Hz-es fs-űt visszaküldöm cserére vagy javításra, mert így nem lehet azonos dobozt készíteni, ráadásul nem ismerem a többi paraméterét, ami ugye más és nem jó dobozt terveztem hozzá.
Lex
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.hehe. Marhajó. Már bocsánat. A hangszóró hibás? Akkor küldd vissza nyugodtan. A magasabb freknevcájú rezonancia pont nem hiba. Egyébként kicserélik neked, küldenek másikat, de nem fognak méregetni a kollégák. Javítani meg főleg nem. (Bár visszaküldeni sem ennyi idő után kellene...)
Egyébként ki mondta, h. az a középérték, ami az adatlapon szerepel. Általában válogatok és a jobban sikerült darabokat mérem le. Azt is említettem az előbb, h. a +-5% csak azonos sorozaton belül vállalható. Más időpontban készült hsznél ez több is lehet. Persze nem kötelezően. Nagyon jól felfogott érdekből próbálnak az üzemben hasonlót gyártani.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Na jó, de akkor hogy méretezzek dobozt, ha ekkora eltérés lehet?
Félre ne értsd, nem balhézni akarok, hanem megoldást a problémára.
Lex
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Sztem ekkora "eltérés" nem okoz gondot azonos dobozba építéskor.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Ugyan már emberek... .forog. Ez itt egy baráti közösség akar lenni. És nemcsak az akusztika barátai vagyunk ugye, hanem egymásnak is. 
Az én véleményem az, hogy az adatlapot nem kell halálosan komolyan venni. Nem csak ennél a gyártmánynál, a drágábbaknál sem. Az egy irányadó valami. Meg kell mérni, és abból tervezni. Ezért van a méricske is.
Lex, ha nem megy a T/S mérés, küldd el az impedanciagörbe .zma file-ját, és megoldjuk.
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Elvileg tud számolni Lex a másik topikban mintha láttam volna, igaz, h. én kicsit mást számoltam de nem kritikus az eltérés. A két hsz átvitele modellezve ilyen azonos dobozban. (Már az adatlapon közölté és a Lexnek jutott 542-é). A hatalmas különbség miatt nem látszik egyik görbe a másiktól.
http://hangszoro.net/laci/forum/lexx.gif
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Ha jól tudom, a doboz számításhoz kell a Vas érték is, amihez külön mérni kellene egy zárt dobozban az fb-t. Ezt hogy számoltad ki? Mert én is próbáltam a Bass Box-ot megetetni, de kipirosozta az értékekek nagy részét, hogy nincs szinkronban a többivel.
És ennél a hsz-nél is jó a 49 Hz-re hangolás 20 literes dobozban?
Lex
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Jó ötlet pl. megadni neki az mms-t, ami szinte biztos, hogy jó az adatlapon. Abból számít VAS-t. Egyébként a modell nem érzékeny a vas-ra, elég nagyságrendileg eltalálni legtöbbször. Abban is hagyatkozhatsz nyugodtan az adatlapra. Vagy: mérj zárt dobozt.
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Az Mms-t használtam ahogy spexcel írta. Abból már számolható Vas. Hangolásnak jó a 49Hz sztem. Van egy kis különbség a várt értékhez képest, de az kibírható.
Végülis ahogy látod majd, minden paraméter egymástól függ, ha fs nő, Vas csökken jósági tényezők nőnek, ezért az érzékenység és az átvitel trendje változatlan marad szinte.
Name: 542-Lex
Type: Standard one-way driver
Company: egyéb
No. of Drivers = 1
Fs = 53,73 Hz
Qms = 2,64
Vas = 18,79 liters
Cms = 0,759 mm/N
Mms = 11,55 g
Rms = 1,477 kg/s
Sd = 132, sq.cm
Qes = 0,465
Re = 6,1 ohms
Z = 8, ohms
BL = 7,154 Tm
Pe = 55, watts
Qts = 0,395
no = 0,605 %
1-W SPL = 89,96 dB
2.83-V SPL = 91,14 dB
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 59
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Feb.
Értékelés:
0
Hallooo????
nincs itt senki?
Na mindegy.
Haveromnak van egy hangdobozocskája számítógép mellé. Tudjátok olyan műanyag sz*r 4 vagy 5 centis hangszórócskával. Azt szeretném tudni, hogy kb mekkora dobozba kellene azt a valamit belerakni? És ha belerakjuk, akkor van-e rá esély, hogy egy pindurival jobban szól majd, mint most? .hehe. .ehes.
Normálison azért nem gondolkozunk, mert nincs rá keret.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
1-2 literes zárt doboz jó lesz. Több munkát valószínűleg nem ér meg az a hangszóró.
Egyébként egy HC10-es szélessávú nem olyan drága, 2000,- Ft  és egészen használható kis hsz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
|