2006. 08. 15., 18:35
Csinálj közeltéri mérést.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
---
Isten őrei lassan mormolnak.
|
Visaton
|
|
2006. 08. 15., 19:10
Mit jelent a közeltéri mérés pontosan? Pl milyen távolságból, mit? TL nyílást v. hsz? Kösz!
Üdv: Pogo
2006. 08. 15., 19:29
Közeltéri mérés: a mélyhangszórók mérésére alkalmas. A mikforont kb. fél cm-re helyezd a membrán közepétől (van a távolságra ajánlott formula, de a fél cm 99%-ban jó), és mérj. Innen általában már nem mls-sel hanem sinus sweeppel szoktak mérni. A hangszóró mélyátvitelét vizsgálja, és a membránátmérőtől függő felső határfrekvenciáig kvázi süketszobai pontosságot ad.
Üdv: spexcel!
2006. 08. 15., 20:30
Jónak tűnik, bár egy kicsit sok a 10db-es átfogás. Milyen messze volt a mikrofon?
Üdv: spexcel!
2006. 08. 15., 20:33
Pogo Írta:Mértem 20-1k hz ig sinusszal: linkNem rossz. Enyhén emelkedő görbe a mély felé, ezt a baffle step úgyis elviszi. Ha berajzolod az átlagot, belül van a +/-3 dB-en. Hátradőlhetsz ![]() Ja, 3-400 Hz felett ne vedd figyelembe, amit most mértél.
Üdv., Pagrus
--- Isten őrei lassan mormolnak.
2006. 08. 15., 21:39
Kissé nehezen tudnám mérni a pontos távolságot. Asszem bátran merem állítani h 5mm körül volt.(bizonytalan vagyok vagy talán mégsem?) .forog. Lehet kicsit közelebb volt a mic. Holnap megprób egészen pontosan 5mm re tenni.
"Hátradőlhetsz..." <-- ennek örülök. ![]() De a távolabbi mérésekben a 160 Hz likat és a 200 as huplit a szoba okozná? (kb 4x2,5 m es szobában mértem.) Zenével hallgatva nemrossz, de nemlett azért mélynyomó.
Üdv: Pogo
2006. 08. 16., 8:07
Pogo Írta:.........de nemlett azért mélynyomó.Miből gondoltad, hogy az lesz? A hangfalad görbéje tisztességesen mutatja, hogy nem lesz az: http://www.visaton.de/bilder/forum/ct142-2.jpg
Üdv., Pagrus
--- Isten őrei lassan mormolnak.
2006. 08. 16., 8:44
Igaz.
A tegnapiról kiderült h elrontottam, ugyanis bekapcsolva mardt 6 dB mélykompenzálás. Ezért mértem mégegyet. link Kék/piros görbe : kompenzálás/nélküle.
Üdv: Pogo
2006. 08. 16., 19:16
Hmm. Tuti, hogy kell baffle step kompenzáció. Nem is kevés. Még ilyen közelről is emelkedő a karakterisztika, így farfield méréssel meg is lesz az a 6db esés a mélyek felé. A mélyátvitel viszont jó lesz, ha sikeresen oldod meg a kompenzációs házi feladatot...
Üdv: spexcel!
2006. 12. 10., 20:34
Az biztos hogy lehetne vele már valamti kezdeni
De kéne belőle még vagy 10db és akkor már ott lenne a toppon. De most még a házi subra koncentrálok. Úgy tűnik, hogy visaton w300s lesz a választott hangszóróm. Azt milyen dobozba tennétek be, hogy minél mélyebbre tudjak vele lemenni. Vagy pedig valami zárt doboz, aminél elektronikusan kompenzálom a frekimenetet. BBpro szerint 34l-es zárt dobozba kéne tenni, de ott nagyon veszteséges lenne a kompenzálás..
2006. 12. 10., 23:03
"Fletcher-Munson görbék"
Na igen, ezt nem kalkuláltam bele. Azért kéne valami segítség, hogy mekkora dobozba tegyem a hangszórót. Lehet akkor nem kell elektromos korekció neki. Beszúrom a TS paramétereket: Rated power 150 W Maximum power 200 W Nominal impedance Z 8 Ohm Frequency response fu–4200 Hz Mean sound pressure level 92 dB (1 W/1 m) Maximum cone displacement 28 mm Resonance frequency fs 23 Hz Magnetic induction 1,1 T Magnetic flux 1400 µWb Height of front pole-plate 8 mm Voice coil diameter 50 mm Height of winding 18,5 mm Cutout diameter 280 mm Net weight 4,5 kg D.C. resistance Rdc 6,7 Ohm Mechanical Q factor Qms 1,65 Electrical Q factor Qes 0,42 Total Q factor Qts 0,33 Equivalent volume Vas 340 l Effective piston area Sd 507 cm² Dynamically moved mass Mms 57 g Force factor Bxl 11 T m Inductance of the voice coil L 1,8 mH Hozzá tartozó görbék: http://www.visaton.com/bilder/frequenz/g...s_8_fs.gif Mit lehet ebből kihozni max?
2006. 12. 12., 10:13
Kedves Benyaa és Többiek!
Hmm. Ha jó mélyet szeretnél, a jelzett Visatonokból 4db.-ot kellene egy direkt-radiátorként kiképzett dobozban használni. Magyarul a 4db. hangszóró egymás mellett-felett van elhelyezve, minél közelebb. Szép nagy doboz kell nekik. Az ilyen módon megnövelt sugárzó-felület jobb mélyátvitelt biztosít, a nagyobb terhelhetőség mellett, mint egy darab hangszóró tölcsérben, vagy a rossz hatásfokú labirint-sugárzóban elhelyezve. Üdv! SMA
2006. 12. 12., 20:40
shalafi66 Írta:Egyébként sztem rossz irányba indultatok ezzel Benya-szub-téren. Add meg a helyes utat plz Az összes itt található hangszóróból lehet építkezni. Most nem részletezném ,hogy miért ezekkel. http://www.hangszorobolt.hu/ Ebből szerintem a visaton w300s a legjobb.
2007. 01. 25., 10:22
A minap láttam hszboltban feliratot "Visaton hsz-ek érkeztek"->na mondom megnézem magamnak az ábrázatukat hátha lesz velük még dolgom...
egyik magasra ki van írva átvitel 5.000Hz-30.000Hz - ezen kicsit elfiloztam az ember kb 20.000-22.000-ig hall. Vagy tévednék? Ha viszont nem akkor mi a fenének van kivastagítva az adatlapon h 30.000Hz ? Egyszer néztem olyat is vmi 47.000Hz - denevéreket kergetni lehet jó vagy szúnyogok ellen... Most én vok a hüle vagy nem én? .hm.
2007. 01. 25., 10:24
az egyikre nálam is 5-25k van írva.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 01. 25., 20:02
Dres Írta:az ember kb 20.000-22.000-ig hall. Sajnos nem. Egy 25 kHz-es szinuszt pl. nem feltétlenül hallasz meg, de a felharmonikus hiányát hallani lehet. De jó hallású ember hall bőven 20 kHz felett is, akár szinuszos hangokat is (főleg a fiatal fül). |
|
|