Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Öööö, iggen, de a mágneskörre vigyázni kell. 
Én láttam egy jó megoldást valahol, de már nem emlékszem hol volt. .forog.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Tényleg Shalafi, jó hogy mondod...
Figyelem srácok, ha a hangszórót a mágneskörével fogjátok be a satuba,
vigyázzatok, ne szorítsátok meg erősen a mágneskört, mert szétpattan!
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.forog. A keramikus mágnesek ilyenek.  De nemcsak erre céloztam, arra is, h. a satu ne legyen mágnesezhető.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Hmmm... Hát pedig olyan satut nem dobálnak az áruházakban az ember után!
Kinek van rézből, vagy alumíniumból készült satuja?! 
Sokkal egyszerűbb kivágni a hangszórónak egy lukat valami rossz
bútorlapon és rácsavarozni.
(Ha már offnak érzed a témát, törölj ki 2 hozzászólásomat.)
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Tudod, mit, menjen a mérésbe.  Majd ha lesz időm, megkeresem azt a honlapot. Egy házilag is jól használható módszer volt ott bemutatva.
És tényleg vigyázni kell a mágneskörre is ilyen szempontból. Percekig talán nem jelentős a dolog, de akkor is meghamisíthatja a mérést.
Viszont, ha hetekig egy acéllemezből készült polcon, mágneskörrel lefelé pihen a hangszóró, erre kereskedőknél sajnos sokszor van példa, a mágneskör mérhetően gyengébb lesz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
HEURÉKA! MEGTALÁLTAM!
Üdv, Péter
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
topeti Írta:HEURÉKA! MEGTALÁLTAM!
Lehet, hogy rosszul látom, de a monitoron mintha ezt a fórumot látnám. :? .forog.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nem hinném, h. ez a fórum.  A kép elkészültekor ez a fórum még gondolat szintjén sem létezett sztem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
A kép jobb felső sarkában mintha Vifa vagy vtb vagy efféle felirat lenne.
Ez a kép már néhány éve fent van a weblapon 
Apropó, nekem olybá tűnik, hogy éppen egy Vifa PL18WO hangszórót mér
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
 Mindenki mást szeretne látni benne. Kicsit nagyítva: .zold.
![[Kép: meas_par.JPG]](http://videoton.uw.hu/laci/meas_par.JPG)
A logót jól láttad Péter.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
topeti Írta:Apropó, nekem olybá tűnik, hogy éppen egy Vifa PL18WO hangszórót mér  Én inkább a WH sorozat valamelyikére tippelek.
Üdv Doki!
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Érdekel, persze.  Viszont majd lehet, h. átteszem másik topikba.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Megkaptam a Teslák adatait, már csak azt nem tudjuk, mik voltak eredetileg.
doki Írta:ARN5604
Cms=0,960 Vas=24,57 Mms=12,21 fs=46,49 Rms=1,580 Qms=2,26 Sd=135 Qes=0,65 Rdc=4,1 Qts=0,51 Bl=4,74
SPL 2.83V@1m 90,62dB Max. teljesítmény 15W SPL 1W@1m 84,70dB Max. SPL @1m 96,46 dB
ARN567
Cms=2,19 Vas=56,06 Mms=9,43 fs=32,39 Rms=0,620 Qms=3,10 Sd=135 Qes=0,55 Rdc=4,2 Qts=0,47 Bl=3,83
SPL 2.83V@1m 90,80dB Max. teljesítmény 15W SPL 1W@1m 84,99dB Max. SPL @1m 96,75dB
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Találtam egy oldalt: [link]
Eszerint:
ARN5604 Re=3,9 Cms=1,5 Mms=13 Rms=0,76 Vas=37 Qms=4 Qes=0,5 Qts=0,44 B*L=4,34 Sd=140 B=1,0T SPL 88dB Fs=35
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Találtam egy oldalt: [link]
Eszerint:
ARN5604 Re=3,9 Cms=1,5 Mms=13 Rms=0,76 Vas=37 Qms=4 Qes=0,5 Qts=0,44 B*L=4,34 Sd=140 B=1,0T SPL 88dB Fs=35 .sokk.
Hát jó nagy szórás lehetett,mert kézzel nyomkodva sem hinném,hogy másfél mm/N volna az engedékenysége.(elég keménynek érződik).Viszont a motor adatai(a tekrencellenállat kivételével)hasonlóak.Ebből arra következtetek,hogy annyira nem vészes a mágnes gyengülése.  Vagy ez már soknak számít?
A másik,mindíg is furcsák voltak számomra a valmez féle paraméterek,pédául nálam rendre magasabbak a lengők ellenállásai,ebből elsőre arra lehetne következtetni,hogy nálam a bibi,de mivel másnál(nálam hitelesnek tartott személy)is hasonlóak,mint nekem ezért megnyugodtam. .forog.
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A Te méréseidnél inkább a Qms ami elég alacsony, nekem ez tűnt fel. Valahol valaki hibázhatott. 
Ha az erdeti mérésnél 35Hz fs-nél a Qms=4 (ez gyanús is kicsit), akkor nálad a 47Hz fs mellé ettől nagyobb Qms járna.
A linkelt oldalról származó adatok viszont nem egészen összetartozóak sajnos, most hogy kicsit jobban megnéztem.
A mágnes: Nem tudhatjuk, mikor mérték a cseh oldalon szereplő adatokat.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Szeretném megkérdezni, hogy a HA25-670 braun-nak mennyi az Xmax-a?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
kb. Xmax: +-5,5mm Xmech: +-6mm
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Köszönöm, mert a JBL enélkül nem akar csövet méretezni. A WinISD enélkül is csinálja. De hogy?
Üzenetek: 283
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
Szintén HA-25 670 braun-nal kapcsolatban érdeklődnék. A mostani TS paraméterek valósak vagy ez még régi adat. Mélysugárzó tekintetébe ebbe gondolkodok. A 479 lett volna a másik de sokkal nagyobb láda kellene neki mint a 670-nek .forog. . Egyébként frekvenciamenet mikor várható a 670-ről?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Frekimenet akkor lesz, ha tudok szerezni egy hangszórót mintának a méréshez. Ezek az adatok közelítőleg megfelelnek a valóságnak, legfeljebb kicsit még pontatlanok.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 283
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
Szóval akkor lehet vele számolni.  Egyébként mi a tapasztalat ezzel a hsz-val kapcsolatban hangzását tekintve?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.forog. Tapasztalat... Viszonylag univerzálisan használható hsz. subnak egész jó, három utas rendszerbe nehéz illeszteni, az alacsony felső határfrekvencia, és a viszonylag alacsony érzékenység miatt.
Jobb választ erre nem tudok adni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 283
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:.forog. Tapasztalat... Viszonylag univerzálisan használható hsz. subnak egész jó, három utas rendszerbe nehéz illeszteni, az alacsony felső határfrekvencia, és a viszonylag alacsony érzékenység miatt.
Jobb választ erre nem tudok adni. 
Köszi, már ez is nagyon sok segítség volt  . Ebből már ki lehet indulni. Egyébként mennyi a felső határfrekvenciája?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
2000Hz
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 283
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
Hát ha viszonylag egyenletes frekvencia átvitele van és nincsenek nagy beszakadások akkor nem lehet olyan rossz. .forog. .
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ezt én is, naggyon szeretném már kideríteni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 283
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
Shalafi, ha jól láttam a sub topicban mintha írtál volna valami olyasmit hogy megjavult a géped és most már tudsz méréseket dokumentálni. .forog. Ezek szerint 25-ös mélyközepekről is lesz hamarosan mérés?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ha lesz 250-es hangszóróm, mérek majd. Talán csütörtök-péntek. Még nem tudom.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 283
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
.zold.  .haha. Hát mit mondjak. Komolyan mondom ez a nap legjobb híre. Tisztára feldobott. .haha. 8)
Üzenetek: 283
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Ha lesz 250-es hangszóróm, mérek majd. Talán csütörtök-péntek. Még nem tudom.
Helló Shalafi!
Mi a helyzet a mérésekkel kapcsolatba? Tudom, tudom türelmetlen vagyok csak már nagyon érdekelne. .zold.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
El is felejtettem válaszolni. Bocs. Nem kaptam most sem HA25-öt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 283
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
Sajnálom, de azért köszi. .sir. Egyébként mikor várható 25-ös hsz?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Úgy fogalmaznék, hogy én régebben várok már rá, mint te.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
|