Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Szerepel a terveim közt, hogy kiderítsem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 194
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Feb.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Szerepel a terveim közt, hogy kiderítsem. Ez tetszett!
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves shalafi66 és Többiek!
Engem is érdekelne olcsóbb és nem rosszabb magasnyomó, de nem sokat fogunk találni, az az érzésem.
Talán a Conrad-féle, a katalógusukban a 293.-oldalon a 30 08 34-07-es számú, bár ennek az átvitelét letöltöttem, az elég csúnya, ha ilyen tényleg.
Igaz, olcsóbb a másik márkánál.

Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hát az én válaszomra még várni kell egy kicsit.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 30
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Apr.
Értékelés:
0
Üzenetek: 10
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
Teccik ez a dupla mágneses, szép az átviteli görbe, szimpik a TS adatok, .  100-150l reflexben jónak tűnik
Magas célra egy szentségtörő ötlet .oh.: (3. (4.) útba, 5-10KHz fölött)
SAL KHS 105A piezó 105dB érzékenységgel (az egyetlen némileg hallgatható piezójuk) -csak az árjegyzékükben láttam:599Ft, egy mérést talán megérne-
Üdv. Gábor
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
64 literes b-reflex doboz az ajánlott, 40Hz fölé hangolva vmivel. A piezókkal az a gond hogy nem túl szép az iránykarakterük és a felső oktáv átvitele sem valami biztató. Az a KHS inkább csak 92-93dB körüli hangnyomást tud 2,83V-on. Sztem.
A Reflex Kft. magashangszóróit fogom mérni majd, ha minden jól megy. Biztos lesz közte megfelelő a kétutas megoldáshoz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 10
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jan.
Értékelés:
0
Boccs Eltévesztettem a típust: KHS107, és 104dB. Ez nem olyan mint a többi piezójuk, kissebb, és van beleépítve egy 4,7ohm/5W huzalellenállás is parallel.
Szerintem igaz is lehet az az érzékenység: egy régi 3 utas vidi hangfalban cseréltem erre a magasat, és nem győztem leosztani a jelét. (A KHS105-ös tényleg érzéketlen, nem megy magasra, és repedtfazék hangja van. :? ) (Nem néztem bele, lehet azért érzékenyebb, mert nincs benne a többi típusban levő, lapkára ragasztott tölcsér-membrán, csak direktben hajtja a tölcsélrt? .forog. )
///szerk: shalafi66
Üdv. Gábor
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hát nem tőlem fogjátok megtudni, az biztos.  (Csak zárójelben, árakat inkább ne, ha kérhetem.)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 57
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Apr.
Értékelés:
0
Hi Shalafi! "PA-stílusban tudnék 180mm-es közepet gyártani, papírszéllel, viszonylag magas érzékenységgel széles átviteli sávval. és a 12,5-estől kb. kétszer magasabb terhelhetőséggel." Mi lenne, ha tennél közzé egy adatlapot, frekvencia átviteli grafikonnal, és persze az árral. Sajnos megfelelő középkategóriás közepet nem gyárt senki. A Beymának vannak jó középhangszórói, de drágák, és nem is 300-400 W-os mélynyomókhoz szeretném használni őket. Meglátásom szerint ez egy üres piaci szegmens. Szerintem olyan hangszórókat lenne még érdemes gyártanotok, amilyeneket senki nem csinál.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Adatlap nincs, csak a fejemben ötlet szinten. HA valaki kéri megcsinálom.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 22
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Van otthon KHS-107-em, szerintem nem sok mindenre jó, kimondottan bántó, sziszegős hangja va. Erősen visszafogva, 3 utas rendszerbe talán használható lenne, csak nem tudom mennyire bírná, mivel jobban meghajtva erősen melegszik... .forog.
Szedtem már szét, valóban nincs benne membrán, csak egy lapka.
Nekem a piezók közül a KHS-311M és a 342M vált be, ezek egy párhuzamos ellenállással és egy soros kondival tűrhetően szólnak.
<k-sonix>
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Én a piezókat elfelejteném.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Soros kondi mindenképp szükséges . Útálja a mélyhangokat .
Üzenetek: 30
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Apr.
Értékelés:
0
Helló shalafi!
Hogy halad a tesztelgetés?
Üzenetek: 30
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Apr.
Értékelés:
0
Sziasztok!
Lassan itt lenne az ideje hogy neki álljak építgetni. A probléma csak az hogy egy hangosítással foglalkozó fórumon azt mondták hogy vajnyi kevés lesz a HA31-es hangszoró még egy kisebb muvházba is.Most nem tudom mit csináljak.úgy terveztem hogy akkor egy Karlsonba építem be de most nem tudom i tévo legyek.Tudom tényleg nem PA célokra készult de kezdetnek nem lenne elég?
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves kras és Többiek!
Éppen elég lesz a Karlson dobozban, ha eredeti méretében építed meg.
Persze az elektromos terhelhetőség nem túl nagy, de bőven elég lehet egy Művházban. Maga a doboz is besegít, kb. +3-4dB-t emel a hangnyomáson.
Inkább a hangszóró mechanikai igénybevétele miatt "aggódom", hogy meddig fogja bírnia a PA-használatot.
Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Kár aggódni érte, a +-8mm-es mech. kitérés nem hiszem, h. ki lesz használva. Az elektromos terhelhetőség is csak a szabvány szerint látszik kevésnek, van aki ettől jóval kisebb lengőcsévére is 350W-ot mer ráírni...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 30
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Apr.
Értékelés:
0
OK! Megnyugodtam, marad a HA31
Üzenetek: 4
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Jul.
Értékelés:
0
Hello! Én is szeretnék összedobni 2hangfalat hangosításra a HA31-es hangszórókkal. Valaki belinkelné nekem hogy végülis konkrétan melyik karlson hangfalat érdemes megépíteni? Köszi.
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
Üzenetek: 5
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Jul.
Értékelés:
0
Sziasztok! Nekem lenne egy problémám...
A helyzet az, hogy szeretnék építeni egy pár 2 utas hangfalat(a fórumot olvasgatva a 3 út számomra kivitelezhetetlen...). Mélynek a HA 31-est ( a textil szélűt) gondoltam, viszont magasnak nem tom mit tegyek bele... A ládát trapéz alakúra szeretném csinálni, és a későbbiekben 2 szubot építenék alá.
Ehhez a konstrukcióhoz szeretnék a tervezésben segítséget kérni (gondolok itt a láda térfogatára, szubcső db számra ill. hosszra stb..).
Ja és a felhasználás: kisebb bulikba, házibulikba vinném, de semmi ész nélküli hajtás...
Üzenetek: 5
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Jul.
Értékelés:
0
És még valami: nekem az eddigi "mótyóim" (mert azok nem voltak komoly hangfalok) somis cuccokból álltak... Pont ez a gáz, mert ami volt annak a hangja tetszett.... És remélem többet várhatok a H2000 termékeitől... még ha kicsit is, már megérte.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Icerock és Többiek!
Az "Origninal..." jelzésűt építsd meg, de abba 38cm-es mélynyomó kellene.
Betehető a H2000 HA31-vászonperemes modellje is, de ahhoz kell a lyukat kivágni.
Ha visszaolvasol itt néhány oldalt, pont az a problémánk nekünk is, hogy ehhez a variációhoz nincs megfelelő magassugárzó, vagy legalábbis nem olcsó ami volna.
Ha már jó tölcséres magasat vennénk, akkor már a mélyet is célszerű lenne a Karlson-dobozba valót betenni.
Ennek költségvonzata 300W terhelhetőségre mérten, kb. 80-100EFt./db.
Igaz, ez tényleg "profi" lenne.
Üdv! SMA
Üzenetek: 5
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Jul.
Értékelés:
0
Köszi a felvilágosítást!
Amúgy mondjuk egy ring sugárzót ha mellé tennék nem lenn jó?
Pl: reflex, vagy somi?
Ha nem, akkor csak okosítsatok, ebből tanulok....
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.oh. Jajj, szégyellem magam, még mindig nem voltam a Reflexnél a magasakért..
Azért SMA a 422-es textiles hangszóró nem olyan rossz ám, még sima b-reflex dobozban sem.. Mechanikailag akár még tudna is 300W-ot, de elektromosan én nem írhatom rá. Mondjuk nem tudom a Karlson-féle dobozban miként viselkedik, de elméletileg annak is jól kéne csillapítani a membrán mozgását.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 5
Témák: 0
Csatlakozott: 2007. Jul.
Értékelés:
0
Hali megint!
Megmondanátok nekem, hogy a szubcső hosszát, illetve a doboz térfogatot hogy kell kiszámolni????
Tudom, hogy arra fogtok gondolni, hogy jajj "megint egy lúzer", akivel nem érdemes foglalkozni... Igazatok is lesz.... A Klinger könyvet pedig ma kezdtem olvasni  !
Viszont !!!! - ez a téma mindennél jobban érdekel, szeretnék ezzel foglalkozni később... -
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Szóval ennek mélyre is kell menni? A 2,5-es dóm nem igazán 250-es mélyközéphez való sajnos.. Vagy ha a szükség úgy hozza, elmegy, de eléggé irányított lesz. Meg lehet,hogy épp a bulikat nem fogja átvészelni. .haha.
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.nyelv. Tudnék ám olyat is gyártani, ami átvészeli gond nélkül, mer van vagy 95-96dB a zérzékenysége, azztán, ha aszt lecsillapítja vki 88-ra, akkor már sokat kibír a cséve.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
A Klinger könyv a 116. oldalon kezd el foglalkozni vele.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
De az előtte lévőket sem kell átlapozni csakúgy.  Egyébként meg úgy kell megválaztani a dobozt+hangolást, hogy az általad leginkább elfogadható kompromisszumot megkötve teljesítse az elvárásaid.
a textilszélű 310-es mélyhez pl. 64 literes b-reflex dobozt szoktam ajánlani, kicsivel 40Hz fölé hangolva.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Icerock és Többiek!
Előbb olvass és kérdezz, majd azután, ha úgy érzed meg tudod csinálni, hogy jó is legyen, akkor kezd el összeszedni a cuccot.
Addig várj ( míg eső lesz... )
shalafi66!
Nem rossz az a hangszóró, de "ismerve" néhány ifjú buli-cuccát, nem fogja bírni, mert előbb-utóbb megküldik egy 2x400-600W-os végfokkal, hogy "szóljon" de az sem lesz elég nekik, a hangszórónak ekkor meg már mindegy, mert leég, kiszakad, stb.
Tényleg, kiváncsi lennék a Karlson-féle dobozban, hogyan működne és melyik magassal lenne érdemes párosítani?!
Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Igen, de a helyzet az, h. a 400-as végfoktól nem csak a 422-es mélyhsz mondana búcsút ennek a szép világnak.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves shalafi66 és Többiek!
Igaz.
Annakidején csináltunk Mi is néhány Karlson-ládát és "csak" 50W-os végfokról lettek hajtva. ( Csöves-végfok )
Bőven elég volt egy 2000-köbméteres csillapított teremben, így is kiabálni kellett egymásnak, egymás-mellett.
A hangszóró egy HX302-15-ös BEAG volt, a HT-101 magasakkal, azokból 4-4db. volt külön lapon szerelve.
Hmm, régi szép idők...
Üdv! SMA
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves shalafi66 és Többiek!
Ez érdekelne szinte mindenkit.
Engem pláne, ha a mély mondjuk 92-93dB és a magas pedig 95-96dB érzékenységű lenne.
Nem a hangerő a lényeg, hanem az, hogy így nagyobb dinamikai tartományt fogna át a hangsugárzó.
Üdv! SMA
|