2007. 06. 25., 11:29
Áhhá, értem.
Köszi!
Köszi!
|
Egyutas dobozok
|
|
2007. 06. 25., 11:29
Áhhá, értem.
Köszi!
2007. 06. 25., 12:06
fdsa, azért egy baffle kompenzáció nem ronthat rajta sokat. Vagy mondjuk a felső oktáv kiemelése, és lennének még ötleteim.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 06. 25., 12:45
Én a 10centis szélessávú tüskéinek eltüntetésére gondoltam 3db T-T (kettősté) taggal. De az már nagyon sok lenne, azt hiszem...
2007. 06. 25., 13:07
Az R652? Sztem nincs szükség az ilyen hibáknál kompenzálgatni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 06. 25., 14:30
Igen arra gondoltam.
Azért jutott eszembe, mert a TT-taggal pont ezekkel a tüskékkel ellentétes lyukat lehet csinálni, és úgy nagyon szépen ki lehetne egyenesíteni a görbéjét. De az elejétől fogva kételkedtem benne, hogy érdemes-e... Ezek szerint egybehangzóan nem érdemes. ![]() Azért majd ki fogom próbálni, csak hogy meghallgassam, hogy milyen. legfeljebb kikötöm.
2007. 10. 02., 19:50
Üdv!
Egy egyutas hangfalat szeretnék építeni. Nézegettem a hangszórók között és a 18n558 vagy a 10r652-t néztem ki, csak még dönteni nem tudok. A kisebbnek szebbek a magasai, a nagyobbnak szebbek (nagyobbak) a mélyei, ha jól gondolom. Vagy nem? Melyiket ajánlanátok? (Előnyök, hátrányok.) Várom a válaszaitokat.
2007. 10. 02., 20:14
Ez így van, a 100mm-es hez eleve TL, vagy tölcsér kell a kielégítő mélyátvitelhez és normális határok közt tartható membránkitéréshez.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 10. 02., 20:23
Ok akkor azt hiszem a 10 centis lesz. TL-be ezt valaki már megépítette, vagy valamilyen tapasztalat esetleg? Milyen alsó, felső határfrekvenciára számíthatok tl-ben? Szimpatikus ez az új 10 centis. Az alapváltozathoz képest 30% felárral készül?
2008. 11. 09., 19:13
Nagy kár, hogy időközben eltűnt az a hangszóró
Pedig akkor elég jónak tűnt. Mostanában nem lesz valami újdonság?
2009. 04. 16., 19:31
Sziasztok!
Most bontottam Rossz TV-ből egy H 1320/9M hangszórót. kérdésem lenne, hogy mennyire érdemes ezzel foglalkozni? Van még egy ugyanolyan TV-m, azt is szét fogom bontani, tehát lesz 2 db. A hangja első meghallgatásra nem is annyira rossz. Mivel ezek eredetileg is "free-air" kivitelben voltak beépítve, gondolom valami ilyesmi dobozt kéne alkotnom. Van esetleg ehhez valamilyen terv? Esetleg adatlap? Előre is köszönöm a segítséget! Üdv: FazksG
"Azért vagyunk a Világon, hogy valahol otthon legyünk benne."
2009. 04. 17., 6:33
Szia!
Régebben nekem is voltak ilyen hangszóróim, bontottam Elsőre én is egész tűrhetőnek találtam. Még másodikra is Persze nem lehet tőle hű de sokat várni, de ha kedvet érzel rá nyugodtan készíts neki dobozt. Én zártba tenném. (de amilyen hülye vagyok még TL-ben is kipróbálnám )Volt róla egy mérés, Shalafi közölte is, beillesztem ide: shalafi66 Írta:H1320-ról ennyit találtam, egy nem régi mérésem: Persze ez nem valószínű, hogy megegyezik a régi gyártmányokkal, de talán szolgál némi infóval.
2009. 04. 17., 9:44
Valami ilyesmik, de azt régen is írtam, hogy az átvitelük pocsék.
5k fölött esik már.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2009. 04. 17., 11:09
Itt van egy érdekes próbálkozás.
http://speakerbuilding.com/content/1106/
halgató
2009. 04. 30., 18:22
Hello mindenki Rendeltem innen mármint a Hangszóró 2000-től 2db HA31-422-típusú hangszórót. Azt szeretném tudni hogy jó lesz-e neki egy 80cm magas 50 cm széles 40cm mély 2,5 cm-es anyagvastakságú láda ??? Egy ládába egy hangszórót szeretnék. Ha valaki tudja hogy kell-e rá reflexnyílás és ha kell akkor mekkora legyen és mekkora reflexcsövet vegyek hozzá. Aki tud kérem segítsen !! Előre is köszönöm.
2009. 04. 30., 21:48
Nem számoltam most hitelen térfogatot, de úgy tudom 64-től 82l-ig terjed az a belső térfogat-tartomány, ahol szeret működni. Reflex-ládában, tehát kell cső, 30Hz környékére kell behangolni. Ami nem csupán annyi, hogy kiszámoltatom a csőhosszat egy programmal.. hosszas macera. Erről és a 422 bedobozolásáról PWM és ratnova tudnak neked jó sokat mesélni, és segíteni, hogyan is lesz az jó
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
2009. 05. 01., 20:17
Hát nekem egy kicsit nagyobb lett pontosan 160l-es az baj ??
Meg jobban szeretnék zárt ládát az esetleg ront a teljesítményen ?? Köszönöm a segítséget.
2009. 05. 01., 22:21
Ekkora ládában szerintem teljesen elveszíti terhelhetőségét. Zárt ládába a doboz paraméteri szerint nem való, ezért tényleg nem lenne jó ötlet abba rakni. A ha meg zárt láda akkor még kisebb doboz kell (általában)
2009. 09. 24., 20:57
hali mindenkinek ... segítség kéne .. :? kezdő vagyok az építésbe és segítség kéne ... egy mélyládát vagy ahoz hasonlot akarok építeni ... most veszek egy mélysugárzót /250 mm 8 ohm 150/100 / és azt szeretném vmi ládába berakni ...vmi nagyon tuti ládát akarok építeni .. ami szépen hangosan szól ...elképzelések vannak ... csak megakarom osztani hogy bisztosan jót rakjak össze ...
2009. 09. 25., 11:49
Esetleg részletesebb paramétereket közölnél?
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
2009. 09. 25., 13:00
http://www.hestore.hu/termek_10020196.html van pdf dok rajta
2009. 09. 25., 13:03
Van, de minek.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2009. 09. 25., 13:58
abba van Qts stb ...WinISD vel próbáltam alkotni vmit ...de az Xmax-ot nem tudtam a pdf-ből meik az :?
2009. 09. 25., 14:57
Teljesen mindegy mit írtak oda, annak a negyede sem igaz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2009. 09. 25., 15:32
ht ja az tom :? na de mind1 ..nekem az kéne h mekkora ládát alkosak hozzá
meg h hova tedjem a reflex csövet stb
2009. 09. 25., 21:02
Shala, bármennyire is SAL ez a hangszóró, én amondó vagyok, hogy ha már megvette, használja. Én is pirosszéles MNC-vel kezdtem 16 évesen.. szerintem a legtöbb kezdő ilyen.. venni akar egy akármilyen hangszórót, mindegy milyet, csak nagyobb legyen mint a cdsrádiósmagnó hangszórói..
Én is ilyen voltam.. De ha tényleg elkezd ezekután nézelődni, érdeklődni a téma iránt, biztosan fog fejlődni. Úgy olvastam néhány hozzászólásodban (ha jól emlékszem), hogy az SBX 25-ös zártban még használható.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
2009. 09. 25., 21:03
boris Írta:ht ja az tom :? na de mind1 ..nekem az kéne h mekkora ládát alkosak hozzá De ha még nem vetted meg.. és reflexládát akarsz.. nézz szét itt a H2000 oldalán az elérhetőségek között, és rendelj egy HA25-672-eset. Én ezt tenném. Bátran használható reflex dobozban, és további előnyei is vannak.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
2009. 09. 25., 22:30
zupp87 Írta:Shala, bármennyire is SAL ez a hangszóró, én amondó vagyok, hogy ha már megvette, használja.hja, végülis nem szakadt a cséve. De így nem tudok segíteni a méretezésben. H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2009. 10. 28., 19:56
Sziasztok!
Egy HC17-580-al épített egy utas center sugárzóban gondolkodom, csak 100Hz és 10KHz körüli kiemelése és egyenetlensége zavar egy kicsit. Nincs rá mód, hogy a frekvenciamenet valamennyire kisimuljon? Üdvözlettel: Marci
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
2009. 10. 28., 22:26
Van de nagyon bonyolult és nem érné meg. Amúgy centernek több mint jó!
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
2009. 10. 30., 12:38
Kerestem volna mindenhol, de sehol sem találtam, hogy pl egy DS/DD/DTS rendszerben melyik sugárzó milyen frekvencia tartományt kell, hogy lesugározzon, de nem találtam semmit.
Azt tudom, hogy a szabvány teljes sávúakat ír elő, de ha jól tudom és a centerek tényleg csak a beszéd hangokat szólaltatják meg, akkor tényleg tök jó ez a hangszóró oda.
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
2010. 01. 23., 17:46
Sziasztok !
Megörököltem 2 db Ha 22/8-as hsz-ót.Szerintem szélessávú. Érdekelne mit lehet ezekkel kezdeni ? Jók -e br -be vagy valami másba
2010. 01. 23., 17:59
Miféle hangszórók azok?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2010. 01. 23., 18:10
Szia !
22cm az átmérője. Utólag megtudtam ,hogy az a papír izé az a magaskiemelő. Nem tom de videoton termék én még nem láttam ilyen videotont . Ha lesz képem majd felrakom.
2010. 01. 23., 18:28
Még videoton is? Na az furcsa.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2010. 01. 23., 18:40
képről felismernéd?
bocsi vagy vidi vagy h2000 nem tom pontosan. |
|
|