Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Arról lekéstél, már készen vannak, a "megjavított" állapotban a SAL habszél miatt 55-60Hz körüli volt az fs (régebben mértem már ilyet, onnan tudom), ahogy én szoktam csinálni, úgy 28Hz körüli lesz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 191
Témák: 8
Csatlakozott: 2007. Jul.
Értékelés:
0
Vááá  Nagyon boldog vagyok.Köszönöm széken.Már alig várom,hogy meghallgathassam.Egyébként a régi habszéllel borzasztó hangja volt.Túl merevvé tette a membránt,basszusa az semmi nem volt,féltem,hogy ez megjavítva is hasonlóképpen fog szólni.Még1*köszönöm!Kb.mikor láthatom a cuccost?
Üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nm. priviben írtam a továbbiakat.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 191
Témák: 8
Csatlakozott: 2007. Jul.
Értékelés:
0
Húúú,shala .udv. .kiraly. .taps. ezer hála.Nagyon jók lettek.Gyönyörű munka,és ráadásul nagyon szépen szólnak.Dobom ki az eddigi hangfalaimat .hehe. Még1*nagyon köszönöm.
üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
 Igazán szívesen.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 219
Témák: 1
Csatlakozott: 2007. Jan.
Értékelés:
0
Fész Írta:Húúú,shala .udv. .kiraly. .taps. ezer hála.Nagyon jók lettek.Gyönyörű munka,és ráadásul nagyon szépen szólnak.Dobom ki az eddigi hangfalaimat .hehe. Még1*nagyon köszönöm.
üdv.! ...na ! én is ezt éltem át amikor megkaptam a kis 15 centishez a hangadó egységet...pedig
sajátlag ragasztottam a 20 HZ 98db-s kezeimmel...a remegéséből ránézésre...
...mutogatni,meg lopni viszont még alkalmasak...gondoltam is,hogy be kéne lépni vmelyik pártba...
akkor mindent kétszer vennék....
eccer észre,eccer meg el....
fellendülne a gazdaság !
pia nyer
Üzenetek: 883
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
2
Változott valamit a Preludium javításának technológiája mióta a kollégámét javítottad? Vagy olyan lett ez is? (Azóta is jó neki, bár én még nem is hallottam.) Asszem ott még maradt egy kis magaskiemelés 10-12kHz körül. Ha jól emlékszem.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Lefaragtam a kiemelést egy notch-szűrővel. A javítás módszertana nem változott, csak bővült, kétféle habszéllel lehet a mélyközepet javítani, az egyikkel az eredeti paramétereket közelíti, a másikkal T-S szinten jobban illeszkedik a kicsi zárt dobozhoz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Megmértem a nemrég újraperemezett m21wg0908-aimat.Érdekes dologra akadtam.Létezik,hogy kétféle lengővel gyártották ezeket?Az egyiknek 5,7 ohm,a másiknak 6,3 ohm az ellenállata.Hogy lehet ez?Illetve érdekes még,hogy ennek ellenére igen egyformák a többi mért értékek...
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Tudod egyikre véletlen több menet került. Az 5,7 volna a megszokott.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Hát lehet.Viszont az induktivitásuk is hasonló.Na mind1,bizti agyamra ment mostanában ez a méregetősdi. .forog. Egyébként viszonylag egyformára sikeredett a ragacsosdi,szerencsére.Az egyik Vas-e 83,3l,a másiké 85lityi lett... ez ugy 2%,vifáék se csinyájják jobban  .haha.
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Menj gyártani hozzájuk. .nyelv.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Phú Doki, érdekes felfedezést tettem ma. Igazad volt anno B32-vel kapcs. Egy... ööö nem is tudom hogy foglamazzak, hát finoman: eléggé elhibázott hangsugárzó, főleg a B31-hez képest, annak a hibái még mindig kevésbé zavaróak. A váltó teljesen úgy néz ki, mintha a D25-ös dóm hibáinak kiküszöbölésére készítették volna: van benne egy párhuzamos Notch szűrő, a subvoice-féléhez hasonló, hogy levágja a D25 12k-s kiemelését, és megtámogassa a a 15-től 20k-ig terjedő tartományt, csakhogy történt valami, amire gondolom nem számítottak. A régi magashsz (D25) valszeg végleg elfogyott, és a hozzá méretezett váltót megtartva, kicserélték egy teljesen másféle dómra, a D26-ra. Majd ha érdekel, teszek fel méréseket is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
.sokk.
Üdv Doki!
Üzenetek: 52
Témák: 2
Csatlakozott: 2007. Mar.
Értékelés:
0
Hát... Én azt hittem, ma már itthon hallgatom, de már mindegy.
Az ebben lévő D26 jobb magas, mint a régebbi D25?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Igen, nem is fog kelleni hozzá a váltóban lévő notch szűrő.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 52
Témák: 2
Csatlakozott: 2007. Mar.
Értékelés:
0
A D25 ugye műanyag, a D26 pedig textil?
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Majd ha érdekel, teszek fel méréseket is.
Én is megnézném azokat ám.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.haha. Jó, én már úgyis kezdem megunni, hogy egyedül nézem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 52
Témák: 2
Csatlakozott: 2007. Mar.
Értékelés:
0
Hello, hogy állnak a preludiumok?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Gyakorlatilag végleges megoldás stádiumában vannak már. Nem változtatok rajtuk többet. A mélyközép javításán túl a váltóból kikerült a notch, be egy L-pad, és impregnáltam a dóm membránját. Majd dokumentálom aztán megbeszéljük, hogyan jut vissza. Privátban.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 52
Témák: 2
Csatlakozott: 2007. Mar.
Értékelés:
0
Mi a helyzet a mágneskörök szórásával? Említettem, hogy az egyik közvetlen a TV mellé kerül. Nem szeretbém, ha megfestené a képet...
Írtad, hogy vannak mérések. Fel tudnád tenni, hogy lássuk a különbséget a régi és javított között? Személyes vélemély? Milyenek lettek?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hű, azt elfelejtettem. Majd szerzek komp. mágnest és árny. búrát.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Phú Doki, érdekes felfedezést tettem ma. Igazad volt anno B32-vel kapcs. Egy... ööö nem is tudom hogy foglamazzak, hát finoman: eléggé elhibázott hangsugárzó, főleg a B31-hez képest, annak a hibái még mindig kevésbé zavaróak. A váltó teljesen úgy néz ki, mintha a D25-ös dóm hibáinak kiküszöbölésére készítették volna: van benne egy párhuzamos Notch szűrő, a subvoice-féléhez hasonló, hogy levágja a D25 12k-s kiemelését, és megtámogassa a a 15-től 20k-ig terjedő tartományt, csakhogy történt valami, amire gondolom nem számítottak. A régi magashsz (D25) valszeg végleg elfogyott, és a hozzá méretezett váltót megtartva, kicserélték egy teljesen másféle dómra, a D26-ra. Majd ha érdekel, teszek fel méréseket is. Nah,itt a cucc.Ebben a d25-ösz van,de semmilyen notch szűrő nincs benne,és b32.Akkor ez most milyen is? .sokk.
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
harmadrendű szűrő a magas előtt?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Nem,itt ha jól látom másodrendű alul,felül.Nem szedtem ki a váltót,csak így szemrevételezéssel,van egy vasas tekercs a mélynél,meg tán egy 4,7uF,+6,8uF-10ohm zobel.A magasnál egy 3,3uF ot látok,meg valami tekercset+ egy 22ohmot.Ennyi a váltó.
Üdv Doki!
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Viszont nagyon szépen együttfut a két példány.  Bár én a magas szekciót megfognám még vagy 2-3dB-el.Annyira nem rossz a hang,ezzel már el lehet kezdeni a "zenehallgatást".  Ja és nincs 12kHz-s rezonancia...
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Vmit nem jól látsz. Megnézhetnéd újra.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
nemtom, a nyák-lap hátát akarom látni. Vagy inkább a kapcsolást.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:nemtom, a nyák-lap hátát akarom látni. Vagy inkább a kapcsolást. aszt nem szedem szét,mert a tulaj háklis.Bár az alkatrészértékekből adódhat az a váltó is,amit előszőr linkeltél annó,de a 3,3ohmos hiányzik. .sokk.
Üdv Doki!
Üzenetek: 52
Témák: 2
Csatlakozott: 2007. Mar.
Értékelés:
0
Shala vannak esetleg mérések az elkészült prelu hangfalpárról?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Aham, vannak, még nem jutottam odáig, hogy feltegyem. De azt kisakkoztam, hogy a doki-féle B32-nek mi a váltója. Ugyanaz, ami a tiédben is volt a D26-os magashoz.
A mélynél 1,2mH x (6,8u + 10R)
a magasnál: 3,3u + (4,7u || 22R || 50uH)
tehát van benne Notch-szűrő, sőt majdnem ugyanaz a kapcsolása, mint a subvoice és én-féle B31 átgondolt váltónak. Gyakrolatilag szinte csak a Notch-szűrő csillapításának mértékében különböznek Ezért is szól normálisan.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 52
Témák: 2
Csatlakozott: 2007. Mar.
Értékelés:
0
Említetted, hogy új váltóötleted van... Jutottál már valamire?
Mérések? Felkerülnek valamikor?
Üzenetek: 883
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
2
Nos hallgattam ama dobozt. Laci ismeri a rövid véleményem. Íme a hosszabb. Hallgatni lehet, bár erős hiányosságok vannak főleg mélytartományban. A magas NAGYON irányított, de ezen csak a hangszóró cseréje segít. És most ami dönt egy doboz vásárlásánál, az apró részletek. A közép . . . nos itt is vannak gondok. Ha azt mondom, hogy fura, akkor hazudok. Inkább van valami hiányérzetem. Mintha több réteg függöny mögül énekelne néha Klárika. Viszont a tere ennek ellenére szép. Úgy általában nincs vele más bajom. Nem sokat színez, és keveset hazudik. És mégis. Képtelen lennék egy fedél alatt élni vele. Bocs ha nagyon negatívnak tűnik a konklúzió, csak ha már doboz, akkor ez nem az esetem.
|