2006. 03. 05., 22:22
Én csak annak a magyarázatát szeretném, hogy miért rázhatná meg az áram a használót, ha meghibásodik a nulla???
|
OFF-tanoda
|
|
2006. 03. 05., 22:22
Én csak annak a magyarázatát szeretném, hogy miért rázhatná meg az áram a használót, ha meghibásodik a nulla???
2006. 03. 05., 22:36
Talán kérdezd meg a vízvezetékszerelőt, aki tavaly kicserélte a vízóra aknában az elzárószelepet és a vízben állva gumicsizmában bizsergette az áram, mert rossz volt a nullavezető kontaktusa (az áramszolgáltató megállapítása, nem az enyém) és a földelés is. Szerencsé(m)re ezt nem nekem kellett megtapasztalnom, bennünket csak a vizcsap bizsergetett. Tehát akarhatsz meggyőzni az ellenkezőjéről, de azt mondom: ki lehet próbálni. Nem kívánom hogy megtapasztald Te vagy a családod - én viszont tudom. Én próbáltalak meggyőzni de nem sikerült. Ha akarod elhiszed, ha nem hát nem muszáj de ettől így van. Ezért nem látom értelmét tovább kötni az ebet a karóhoz. Meg hát van szakirodalom, miért én győzzek meg bárkit?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 03. 06., 2:36
shalafi66 Írta:.oh. Bocs, h. belepofázódok, de sztem is beszéjjétek meg, ha egy mód van rá.Javaslom a "read-only" módot
Üdv, Péter
2006. 03. 06., 9:12
Nálam ez másképp műkszik. RO módban mindig hüjje gondolataim támadnak, amiket később szépen leírok.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 06., 9:22
Ez tetszett.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 03. 06., 10:30
Nem fordult meg a fejedben, hogy Te nem tudsz valamit?
Az áramszolgáltató álltal megállapított rossz nullavezető kontaktus egyben a védőföld hibás kontaktusát is jelenti, mivel a lakásodig nincs védőföld, hanem a lakásod elosztódobozában van a nullára kötve a védőföld (NEFH), így ha eddig az elágazásig sérül a nullavezető, akkor a védőföld se működik. De ez a lakáson kívüli dolog és nem a készüléken belül van!! Ráadásul, hiába van a fém borításra kötve a védőföld, ha kint szakadt a nulla, akkor a védőföld se megy és simán ráz a cucc. PS.: 2 könyvszekrény tele van szakirodalommal.
2006. 03. 06., 12:27
shalafi66 Írta:Nálam ez másképp műkszik. RO módban mindig hüjje gondolataim támadnak, amiket később szépen leírok.Ez árt a szépségnek,káros az egészségre,és még a fogakat se tiszticcsa.Ez a tapasztalat.
Üdv Doki!
2006. 03. 06., 12:34
Az orromat tiszticcsa?
2006. 03. 06., 12:57
.torz. .zold. Látom rosszak és gonoszak vagytok, én viszont nagyon szép és okos, a gondolataim ellenére is.
.ordog.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 06., 13:36
Ehhez viszont nem passzol az az ördögi a szmájli...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 03. 06., 13:43
Légy oly kedves, válaszolj a kérdésemre! Köszönöm.
2006. 03. 06., 17:49
h_jozsi Írta:Ehhez viszont nem passzol az az ördögi a szmájli...Dehogynem, mert ugye az [ördög]től még én is lehetek szebb egy fokkal.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 06., 18:47
Hali!
Ha már épp a földelés a téma: 50Hz-es búgása van az erősítőnek. Gondolom azért mert nincs földelve. Ha földelt konnektorba dugom akkor is búg, viszont ha a fémrészéhez érek, akkor gyakorlatilag megszűnik. Ez normális? Valahogy nem érzem magam biztonságban .sokk. , és zavaró is. Küldjem vissza gariba, vagy meg tudja egy szaki is csinálni?
2006. 03. 06., 19:02
Gyári erősítő? Milyen villásdugó van rajta? Mert valszeg védőföld nélküli, mert az erősítők kettős szigetelésűek, így a fémház nincs földelve, de nem is szabad. Valóban meg kellene nézetni szakemberrel (szervizben!). Főleg ha még garis.
2006. 03. 06., 19:20
Véletlenül nem Wharfedale PC10+ szubról van szó? Annál volt ilyen. A hazai márkaszervíz szerint csak ott fordul elő, ahol kábeltv megy be a lakásba, az szedi össze az utcai hálózatról. Sok helyen pl. az erősáramú oszlopokra szerelik a tv kábelt, baromi közel egymáshoz, de máshol is futtathatják egymás mellett. Biztos így olcsóbb a hálózatépítés. Szóval, azt tanácsolták hogy földeletlen aljzatból kell használni vagy ki kell kötni benne a védőföldelést - szaktanácsadás a javából. Így valóban nem brummogott, de másra nem tanácsos használni az ominózus aljzatot. Ki kell próbálni egy földeletlen hosszabbítóval például, ha máshol nem lehet kikötni pl. fröccsöntött dugó miatt.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 03. 06., 20:07
Nem ez Kampo márkájú a Conradból rendeltem. Csínáltam néhány kísérletet. Ha rákötöm a konnektor földjére a fémházat, akkor zúg, de ha én nyúlok hozzá akkor nem. Valami kapacitív dolog lehet. Megpróbálok beiktatni a föld és erősítő közé egy kondit.Ja amúgy védőföld nélküli a dugó.
2006. 03. 06., 20:34
Megoldódott a probléma. A kondit a fémház, és az egyik nem használt csatlakozóhoz kötöttem és megszűnt a búgás.
2006. 03. 06., 21:31
Gratulálok! Csak azt nem tudom, milyen is az az egyik nem használt csatlakozó, mire szolgál?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 03. 07., 8:06
Ez logikus. Mindjárt gondoltam, hogy nem a vizszelep csatlakozása lehet...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 03. 07., 9:06
Alacsonyszintű kimenet, amivel több erősítőt is össze lehet kötni.
2006. 03. 07., 10:37
Akkor itt valami erősítőn belüli tervezési vagy szerelési trehányság lehet. Ahogy megoldottad, ilyen kondi szokik lenni ezen a módon, de az erősítő dobozán belül.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 03. 07., 21:09
Jó a mélysugárzós oldal.
2006. 03. 07., 22:11
Igen, egész tűrhető lett. Sajnos nem tökéletes.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 08., 8:33
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 08., 8:59
Miért off? Mindjárt megyünk körbenyalni a lányokat/asszonyokat meg a pezsgőspoharat...
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 03. 08., 20:38
Nekem az tetszik legjobban , mikor NŐNAP alkalmából a férfiak varázsolják el magukat .
Egyébként minden férfinak ,szüksége van egy nőre . Egyszerüen nem lehet mindent a kormányra kenni .
2006. 03. 08., 20:51
.ordog. i
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 08., 21:17
Rendben értettem a célzást, az E/3-at kevésbé.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 08., 21:17
Mócsing a macskád előkerült már?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 08., 21:50
Lehet, hogy azért jó az egyik dobozának a csillapítása, mert benne maradt a macska. Csak az a kaparó zaja ne lenne. .haha.
2006. 03. 08., 23:56
Elmúlik, ha kirágja egy mouse... de milyen macska az, amelyik otthagyja a mócsingot? Whiskas? .zold. ~~~~~~~~~~~~
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 03. 09., 7:21
shalafi66 Írta:Rendben értettem a célzást, az E/3-at kevésbé.OFF E/3. Így hívják a Miskolci Egyetem hármas számú kollégiumát.
Üdv, Péter
|
|
|