Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Háát igen, nem csodálom a kolléga negatív tapasztalatait, ennyi idő után nem is tudom, lehet-e még légrésindukcióról beszélni. Elképesztő gyenge lehet már a mágneskör. Azt nem mondta,hogy vasbú van a pócc
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
 Nem kell hozzá vas polc, azok a Ba-Fe mágnesek anélkül is képesek különös dolgokra. 23év alatt a régi 1,0T légrésindukcióból vajon mennyi maradhatott? Sztem 20-25%-kal biztos kevesebb.  Érdemes lenne kideríteni. Majd javítások közben ezután én is méregetek.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Pláne, ha egy vaslemezre fektette mágnessel lefelé, hogy nehogy mozogjon
Üdv, Péter
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Ha ez az én HC 20/10-eseimre vonatkozik , akkor nem így volt .
Eredeti dobozával ,mágnessel fölfelé ,fapolcon volt tárolva .
Nem olvastam vissza mert nagyon lassu a fórum . Nálatok is ?
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Haladok tovább.  Szub kilőve braun mérés hiány miatt.  Házimozit, majd ha nagy leszek, .forog. Kétutashoz megvárom az frd és zma állományokat a váltótervezéshez. Marad az egyutas, amihez nem kell váltó. A szélessávúakhoz nincs még mérés, ezért egy kicsi mélyközépből tervezem, ami elég magasra megy. Korábban vettem két SAL-os 10 cm-es hsz-t. Ebből készítettem hasraütésszerűen - mivel nem voltak adatai és nem értettem hozzá - egy dobozt a meglévő Genius SP-G10-es helyett. Nem vagyok elájulva tőle, ezért most egy normálisan megtervezett egyutas reflex dobozt készítenék. A kiszemelt áldozat a HA10-437-es (4 Ohmos!) Ez még 8 kHz-en működik, nekem meg annyi elég.
Na most jöjjenek a dobozok:
JBL: minimális csillapítással (teteje, hátfal):
3,14 l, fb=75,5 Hz, f3=79,8 Hz.
JBL normál csillapítással:
3 l, fb=75,4 Hz, f3=79,7 Hz
Cső: 28 mm-es nincs, viszont van 21 mm-es PVC  , ebből kettővel 93,9 mm kell.
Bass Box Pro minimális csillapítással:
3,174 l, fb=75,43 Hz, f3=81,04 Hz.
Bass Box Pro tipikus csillapítással:
3,056 l, fb=75,43 Hz, f3=88,02 Hz. Ez érdekes.
Cső: 2x21x94,88 mm
UniBox:
3,9 l, fb=79,65 Hz, f3=72,44 Hz.
Cső: 2x21x64,2 mm
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
HC12,5 jobb lehet sztem, ha még elfér.  Küldök egy adatlapot, ugyan érdekes a frekimenete (majd újrmérem most kb, egy hónapig járattam pont ezért), de szélessávúnak jobb, mint a 437.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
A szélessávúak között fennt van, csak HA 12,5-nek van írva. Ez elírás, vagy ez a HA adatlapja? A frekiben 800 Hz-nél igen ronda szakadék van (5-6 dB). Nekem elég, ha 8 kHz-ig elmegy. A többit már nem hallom. .zold.
Valóban érdekes a frekimenete, a 437-esnek viszont egész jó 8 kHz-ig. Ráadásul a 437-esnek kétszer akkora az Xmax-a és a basszus oldalon kb. azonosan esik a görbéjük. De majd meglátjuk az új mérés eredményét. 8)
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Mértem, de lényegében nem sokat változott az egy hónap alatt sem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Akkor marad a 437. A kettővel fentebbi hozzászólásom alapján mekkora dobozt és reflex csövet ajánlasz? A BasBox-osat jónak találod?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nemtom, én magas nélkül nem sokáig bírom hallgatni a 437-et, én maradnék a 643 vagy 644-nél. Mindjárt felmásolom az adalapjaikat. Esetleg volt egy tölcséres 437 is régebben, annál picitt jobb volt a magashangok átvitele.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Akkor kettőt csinálok. Egy 437-est és egy 644-est. Aztán majd meglátom. Illetve meghallom.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Ez ugyanaz, ami volt. És még mindig HA-val van jelölve.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.ordog. Ez eddig nem volt linkelve én úgy hittem.... de tévedtem.  Majd átírom nemsokára. Az összes adatlapon módosítok valamennyit a mai napon.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
A "szabó" levágta a dobozom darabjait. Végre barkácsolhatok. Ha jut idő a holnapi "pihenés" közepette, akkor összerakom és fotózok.
Mekkora esélye van annak, hogy a Bas Box által megadott reflex cső méret (hossz) jó hangot produkál? Illetve hangoláskor mennyivel szokott módosulni a hossz? Néhány mm, vagy esetleg centik?
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Meg a 2000 Hz - is el van irva . / ? /
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Igen, elírás, és azóta sem töltöttem fel a javított változatot.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Az egyik doboz elkészült a hétvégén. A másikból az előlap van hátra.
Néhány újításom. Lehet fújjolni.
1. Mivel a kísérleti stádiumban szeretném a hsz-t alkalmanként kivenni, ezért sorkapoccsal kötöttem a hangfalcsatihoz.
2. A reflex csövet leszabtam pontos méretre, de nem tudom eldönteni, hogy jó-e. A cső variálása miatt szükséges lehet az előlap levétele, ezért nem ragasztottam rá, hanem az oldalamon is említett 2 mm-es habalátétből vágtam keretet a doboz szélére és erre csavaroztam rá 4 csavarral az előlapot. Így szigetelve van.
Egyébként elég jól szól. A Vidivel meghajtva rendesen fújja a levegőt a mélyeknél.
A hangolás miatt kellene segítség. Mivel Shalafi írta, hogy nincs ideje dobozt fabrikálni, lehet, hogy elküldöm neki (ha szeretné), hogy behangolja.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Lex Írta:Mivel Shalafi írta, hogy nincs ideje dobozt fabrikálni, lehet, hogy elküldöm neki (ha szeretné), hogy behangolja.  Én tudom minden vágya ez  Meg hogy a méricskét befejezze. Valamint a különféle zárófedelekkel lemérje a HG2,5-ös magas
SPL görbéjét, hogy melyikkel a legjobb. De inkább csendbe maradok mert nagyon kikapok tőle  Lehet így is. Jujjj!! .forog. .oh.
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hangolászhatok, ha tényleg szükség van rá.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Még sose hangoltam reflex dobozt, így nem tudom, milyen zenével, hanggal kellene hangolnom és hogyan. Meg ugye elvileg kétfelé lehetne hangolni: cső hossz növelés - ez nem megy - és csökkentés.
Két cső van a dobozban és azt nem tudom, hogy lehet-e csak az egyik csővel hangolni, vagy egyszerre kell mindkettővel?
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Felraktam további képeket a dobozomról. Le is fóliáztam a hátsó részét. Link A lap végén és a 2. lapon.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
SMA 1mm-es filcel ki szokta bélelni a csövet , szerinte úgy jobb a hangja.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Mócsing és Többiek!
Valóban, annyival jobb, hogy a filcel bélelt csőböl nem hallatszik a szélzaj és bizonyos torzításokat is kiszűr.
Nem Én találtam ki, csak alkalmazom, mert tényleg jó a hatása.
Üdv! SMA
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
De ez nem csökkenti a cső keresztmetszetét? Úgy értem, nem hangolja el?
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Van egy javaslatom a cső hosszának változtatására hangolási célbul.
Azt írtad Lex hogy sima PVC csőből készült. Egy másik darabot meg kell melegíteni pl. gázláng felett vagy hőlégfúvóval, én inkább ezt használom erre. Kb 60-70 fokon már elég lágy. Kis ügyeskedéssel, esetleg alkalmas kúpos eszközzel elötte megtágítva ráhúzni egy ugyanolyan darabra. A kihűlés közben (kb. fél-egy perced van rá) végig alaposan kell mozgatni oldalirányban, hogy jóval bővebb legyen, mert ha csak kissé mozog melegen, kihűlve nem szeded szét csak fűrésszel. Lehet sőt biztos elsőre nem találod el a megfelelő tágítást de többször meglehet ugyanazzal a darabbal csinálni, melegen visszaveszi az eredeti alakját. Aztán hangolászhatsz a kétrészes csővel kedvedre, majd ha kész leszabod a kívánt méretet egy darabból és passz.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Régebben vízvezeték-szerelési célzattal bénáztam én így, de nem egyszerű. Több gond is van. Egyrészt ez vastag falú (2 mm) így nem olyan könnyű tágítani. Másrészt a toldat belső átmérője 25-ös kell legyen, ami az eredeti 21 mm-hez képest jelentős növekedés, 42%-kal!!! nagyobb a keresztmetszete. Azért köszönöm a tippet. A DVDCenteren megbeszélt módon megoldom úgy, hogy levágok egy 70-est (ala Leva) és egy 80-ast. Ezek az eredeti 75 Hz-es hangolást 84 és 80 Hz-re változtatják, és majd dugdosom. Egyébként, ha jól tudom, a cső ki-be tologatása is hangol, tehát lehet így is kísérletezni.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Elvileg Lévának lesz igaza, a 84Hz-el, most, h. jobban megnéztem. De nekem valami azt súgja, h. ehhez 75-ös csöv kell.  Ha nem 80-as...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Ha vettél csövet, legalább egy 2méteres darabot kellett vegyél, úgyhogy szerintem van miből gyakorolni.
Másrész némi gyakorlattal menni fog, nem kell hozzá egy egész szál cső.
Harmadrészt azért kell meglágyítani, hogy könnyen tágítható legyen, és valóban könnyen tágul melegen. Meg fogsz lepődni hogy mennyire tágítható!
Negyedrészt nem kell a teljes cső hosszat kitágítani, csak azon a határon belül, amiben játszani akarsz vele. A másik vége eredeti marad!
Még annyit, hogy én is csináltam reflexcsövet csak nem lefolyőcsőből hanem a pirosas-barnás villanyszerelési müanyagcsőből, belső átmérő 33, falvastagság 2. Simán fél centi szélesen kiperemeztem melegen, úgyhogy szép ívben fordul ki a cső szája, esztétikus és nem csúszik beljebb a kelleténél. Teljesen gyári kinézetű.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Nekem a 84 Hz-hez 70-es csövet ad a BB. Szerinted, miért jobb a 84 Hz?
Azt leteszteltem, hogy 63 Hz környékén a legnagyobb a szélseb. mind 50, mind 80 Hz-en kevésbé fúj. Ez egyezik a BB adataival. A teszt CD-men 50,63 és 80 Hz van. Mindjárt csinálok egy bassz. CD-t, amin a CD lejátszó mutatja a frekvencia értékét.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Lex Írta:Egyébként, ha jól tudom, a cső ki-be tologatása is hangol, tehát lehet így is kísérletezni.
Szerintem nem mindegy, hogy mennyi lóg ki a dobozból, miközben a hossza nem változik kisérletezés közben. Nem azt fogod kapni mint amit vársz, amikor véglegesnek találod, mert más hosszra kell leszabnod.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nno igen, ilyenkor kell mérni.  A 84Hz-es Fb-vel jobb eredményt hoz. A valóságban a reflexcső jósága is sokat számít.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Pont azért lehet hangolni vele, mert mást ad, ha kihúzom. De a BB is tud kihúzott csővel számolni, így kijön, hogy mekkor is az Fb és erre hangolom a betolt csövet, ami más méretű lesz, mint az ugyanolyan Fb-s kihúzott.
Shalafi! Mije jobb 84Hz-en? Átvitel, impedancia, fázisfordítás, csoport késés, membrán kitérés, ...?
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Nno igen, ilyenkor kell mérni. A 84Hz-es Fb-vel jobb eredményt hoz. A valóságban a reflexcső jósága is sokat számít. Miért is.0,435-ös totál kúnál nem kéne így lenni.Ugye?
Ezt a gonoszságot csak azért írom,hogy tudd a helyén kezelni a tvm méllyel kapcsolatos előítéleteidet.
Üdv Doki!
|