Üzenetek: 376
Témák: 8
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
2
GARFIELD13 Írta:Freddy Írta:Hmm..
Ha viszont megnézed a minimax hangszórókészletét, az már egy újabb generációnak tűnik a coronához képes, és minimax ha minden igaz már 73-ban kijött. Nem tudom hova tenni...
Szia!
Ha esetleg megvannak valakinek gépen a radiotechnika évkönyvek, abban pl sok információt lehetne találni a régi hangfalakról. Sajna nekem csak 1 van meg (1975) abban a micromax-tól a supermax-ig szerepelnek a hangfalak és a micromaxaim hátoldalán is 75-tel kezdődik a gyári szám.
Hétvégén otthon tudok majd fotózni mégegy adagot.
Üdv.
Kis Netes keresgetés kidobta a megoldást, amit gyorsan lekaptam a könyvespolcról. Ez pedig az 1980-as Magnósok évkönyve. A 358-oldalon van benne a Corona, "így én nem vinném vissza a 60-as évekbe".
Szóval feltehetem a koronát. .haha.
Üdv.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta::o én nem vagyok biztos benne, hogy ennyire lényegesek ezek a dolgok.
Pedig szerintem mindenféleképpen lényegesek, ha évszámokkal alátámasztott galériát szeretnénk létrehozni. Nagyon sok embert érdekel a régi vidik története, hogy mikortól meddig, miért stb...
Freddy
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
GARFIELD13 Írta:GARFIELD13 Írta:Freddy Írta:Hmm..
Ha viszont megnézed a minimax hangszórókészletét, az már egy újabb generációnak tűnik a coronához képes, és minimax ha minden igaz már 73-ban kijött. Nem tudom hova tenni...
Szia!
Ha esetleg megvannak valakinek gépen a radiotechnika évkönyvek, abban pl sok információt lehetne találni a régi hangfalakról. Sajna nekem csak 1 van meg (1975) abban a micromax-tól a supermax-ig szerepelnek a hangfalak és a micromaxaim hátoldalán is 75-tel kezdődik a gyári szám.
Hétvégén otthon tudok majd fotózni mégegy adagot.
Üdv.
Kis Netes keresgetés kidobta a megoldást, amit gyorsan lekaptam a könyvespolcról. Ez pedig az 1980-as Magnósok évkönyve. A 358-oldalon van benne a Corona, "így én nem vinném vissza a 60-as évekbe".
Szóval feltehetem a koronát. .haha.
Üdv.
Ez igen. Ezt végképp nem gondoltam volna, hogy a fehér szövetes corona fiatalabb a sokkal modernebbnek tűnő minimax II -nél...
Freddy
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
A diadem is fitalabb lenne 70-nél? Annak a hangszórókészlete már tényleg teljesen ismeretlen számomra...
Freddy
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
GARFIELD13 Írta:Freddy Írta:Hmm..
Ha viszont megnézed a minimax hangszórókészletét, az már egy újabb generációnak tűnik a coronához képes, és minimax ha minden igaz már 73-ban kijött. Nem tudom hova tenni...
Szia!
Ha esetleg megvannak valakinek gépen a radiotechnika évkönyvek, abban pl sok információt lehetne találni a régi hangfalakról. Sajna nekem csak 1 van meg (1975) abban a micromax-tól a supermax-ig szerepelnek a hangfalak és a micromaxaim hátoldalán is 75-tel kezdődik a gyári szám.
Hétvégén otthon tudok majd fotózni mégegy adagot.
Üdv.
A magnósok évkönyveiben lévő videotonokkal kapcsolatos részeket nem tudnád bescannelni a project-hez?
Freddy
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Freddy Írta:shalafi66 Írta::o én nem vagyok biztos benne, hogy ennyire lényegesek ezek a dolgok.
Pedig szerintem mindenféleképpen lényegesek, ha évszámokkal alátámasztott galériát szeretnénk létrehozni. Nagyon sok embert érdekel a régi vidik története, hogy mikortól meddig, miért stb... Hja, csak pont a lényeg marad ki.  Az évszám egy dolog, meg lehet nézegetni a képeket, de a hangsugárzók valós képességeiről semmi infó nincs.
Mondjuk azokon a hibákon kívül amik ránézésre is látszanak, meg a szinte kötelezően elszúrt hangváltókat messziről ismerjük. De aztán ezen a ponton meg is áll a dolog. A rájuk írt adatok meg sokszor értelmezhetetlenek.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Freddy Írta:shalafi66 Írta::o én nem vagyok biztos benne, hogy ennyire lényegesek ezek a dolgok.
Pedig szerintem mindenféleképpen lényegesek, ha évszámokkal alátámasztott galériát szeretnénk létrehozni. Nagyon sok embert érdekel a régi vidik története, hogy mikortól meddig, miért stb... Hja, csak pont a lényeg marad ki. Az évszám egy dolog, meg lehet nézegetni a képeket, de a hangsugárzók valós képességeiről semmi infó nincs.
Mondjuk azokon a hibákon kívül amik ránézésre is látszanak, meg a szinte kötelezően elszúrt hangváltókat messziről ismerjük. De aztán ezen a ponton meg is áll a dolog. A rájuk írt adatok meg sokszor értelmezhetetlenek.
Na ez egy jó ötlet. Akkor minden hangsugárzóhoz írni kellene pár sort, hogy a "lényeg" is átjöjjön. Kedves Shalafi, megkérhetnélek arra, hogy amikor lenne egy kis időd, és kedved hozzá, akkor írnál pár sort a lentebb felsorolt hangfalakhoz, amikből kiderülne az, ami fontos?
Freddy
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hát ez akkor volna lehetséges, ha visszamennék az időben, és mérnénk egyet-kettőt. Csak abban nem vagyok biztos, hogy megérné-e a sok melót.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Hát ez akkor volna lehetséges, ha visszamennék az időben, és mérnénk egyet-kettőt. Csak abban nem vagyok biztos, hogy megérné-e a sok melót.
Nem pontos mérésekre gondoltam itt, hanem megjegyzésekre, ismert hibák, hiányosságok, pozitívumok, ajánlott fejlesztések, mit érdemes vele csinálni stb
Nyilván pontos mérést már nem fogunk kapni, mert ha találunk is ilyen hangfalakat, akkor azoknak a paraméterei már eléggé távol vannak a gyáriakhoz képest, ahogy akkoriban megjelentek...
Freddy
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
Más kérdés:
A feleségem rárakott egy növényt a hangfalam tetejére, ami az éjszaka kifolyt, és a hangfal annyira felpuffadt, hogy szétnyílt a sarkán egy picit...
Ha teljesen kiszárad a fa, elképzelhető, hogy visszapuffad annyira, hogy összezárul a rés, vagy az már így marad?
Tapasztalatok?
Freddy
Üzenetek: 71
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Freddy Írta:Más kérdés:
A feleségem rárakott egy növényt a hangfalam tetejére, ami az éjszaka kifolyt, és a hangfal annyira felpuffadt, hogy szétnyílt a sarkán egy picit...
Ha teljesen kiszárad a fa, elképzelhető, hogy visszapuffad annyira, hogy összezárul a rés, vagy az már így marad?
Tapasztalatok?
A pozdorja és az egyéb préselt faanyagok már csak ilyenek. Nem fog "visszapuffadni", maradandó lesz az emlékezetes viráglocsolás.
De hogy fordulhat elő, hogy a hangfalad tetején virág van?? .sokk.
A Feleségem max. 0,5m-re közelítheti meg a hangdobozokat virágokkal és locsolóberendezésekkel.
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
nálunk is a hangfal szent alapszabály él. hányszor kaptam a fejemre emiatt kiskoromban  . Éppen mászni tudtam és esetlenségemben felborítottam apám standart1-esit. hajaj...... .forog.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Remélem nem dőlt rád.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Nem de teletömtem a reflex lyukat zoknival...
Jah meg a napon száradó éppen kitisztított motorblokk minden járatát és lyukát teletömtem homokkal.... A videokazettákat is kihuzigáltam...
Hát igen. Már akkor is nagyon értettem a technikához :d
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
8) Jó kezdet.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
Ghee Írta:Freddy Írta:Más kérdés:
A feleségem rárakott egy növényt a hangfalam tetejére, ami az éjszaka kifolyt, és a hangfal annyira felpuffadt, hogy szétnyílt a sarkán egy picit...
Ha teljesen kiszárad a fa, elképzelhető, hogy visszapuffad annyira, hogy összezárul a rés, vagy az már így marad?
Tapasztalatok?
A pozdorja és az egyéb préselt faanyagok már csak ilyenek. Nem fog "visszapuffadni", maradandó lesz az emlékezetes viráglocsolás.
De hogy fordulhat elő, hogy a hangfalad tetején virág van?? .sokk.
A Feleségem max. 0,5m-re közelítheti meg a hangdobozokat virágokkal és locsolóberendezésekkel. 
Sajnos annyi cuccom van otthon, hogy nem volt elkerülhető hogy megközelítse 0.5 méteren belül. Íme egy kép a nappaliról. Ami itt nem látszik, hogy a hátsó falon is van két sonus, azaz összesen 4 sonus van + Kis hangfalnak SL301QB. A hallban Minimax II teszik a szolgálatukat, a hálószobában ugyancsak Onkyo integra rendszerrel SL201QB-k szólnak.
http://www.freeweb.hu/djfreddy/hifi.JPG
Freddy
Üzenetek: 71
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Azért én az Integrára próbaképpen rátennék egy "tipusidegen", komolyabb hangfalpárost, lehet meglepettségedben gyorsan eladnál egy két Vidi hangfalat... na jó a Sonusokat falat bontani biztos megtartanád.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Én is azt mondom, hogy inkább két normális hangsugárzót. ;-D
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
Háát.. Ez nagyon relatív dolog. Ez annak a kérdése hogy ki mit szeret. Most a C100 -as front lényegében a magas és a közép tartományban hasonló hangzást ad mint a B31/B32 Preludium, az meg azért elég jónak számít a "típusidegen" hangfalak között is.
A retronom-on nagyon sokan fikázzák, ez szar, de hogy a spendor BC1 az jó, így megy úgy, stb.
Egyébként én sem ezekkel kezdtem. Amikor elkezdtem hifizni, nagyon sok komolynak számító "típusidegen" hangfal megfordult nálam, de mindegyikben hiányoltam valamit, amit a vidikben megtaláltam.
Én hangtechnikát tanultam, tehát megjártam egy jó pár stúdiót, hallottam mindenféle hangfalat, de nekem ezek tetszenek. Ezekkel a hangfalakkal vagyok elégedett, és nem mással. .udv.
Freddy
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.sokk. Ok, szeretni lehet... De hogy ennyire.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:.sokk. Ok, szeretni lehet... De hogy ennyire. 
Még puszit is kapnak tőlem
Freddy
Üzenetek: 71
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Freddy Írta:shalafi66 Írta:.sokk. Ok, szeretni lehet... De hogy ennyire. 
Még puszit is kapnak tőlem 
Tiszteletben tartva fanatikus rajongásod - félre ne érts, tudom Neked ez.
A C100 akkor most mivel is van hajtva abból a "pokoli toronyból"? ...és milyen hangforrással van etetve? :?
A C100-ast lefotózhatnád, főleg a közép és a magassugárzóját, mert érdekelne, mitől vált meg a Vidi '93-ban...
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Igen, hát könnyebb volt olcsó vifa hangszórókat venni, mint megoldani a gyártását egy saját jó minőségű hsznek.
A '93-as Videoton már nem az a Vidi, amelyik a 70-es években szinte a 0-ról indulva egyszer csak többszázezres darabszámokat produkált....
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
A típusszámokat sajnos nem tudom leolvasni a képekről..
Föntről lefelé:
Pioneer tangencionális lemezjátszó
Panasonic NV-F75HQ Hifi video
Panasonic NV-F75HQ Hifi video
JVC Dat magnó
Onkyo Integra EQ 16-32Khz
Onkyo Integra 3fejes Deck
Onkyo Integra CD lejátszó
Onkyo erősítő
mellette
JVC audio/video selector
alatta:
Panasonic DVD audio lejátszó
Sony Cd lejátszó (keverőasztalhoz)
Kenwood Minidisc
alatta:
Pioneer Laserdisc lejátszó
mellette balról:
valailyen DVD író
mellette jobbról:
Tascam keverőasztal beépített 4 sávos DBX-es kazettás rögzítővel
alatta Magnat 40cm -es aktív subwoofer
balról mellette:
AKAI oda vissza játszó szalagos magnó és annak a tetején
Silvercrest digitális műhldvevő és annak a tetején
Panasonic digitális földi vevő
A tv alatti center hangfal egy Radiotehnika S-30, és rajta egy
Boss Pro Stereo effect processor van.
A kazettás állvány tetején 2db
Blaupunkt RTV-810 Hifi VCR
Hálószobában:
Akai AP-100C lemezjátszó
Thomson VCR/DVD
Onkyo integra cd lejátszó
Onkyo integra erősítő
Onkyo integra tuner
Onkyo integra 3 fejes kazettás deck
+ A hátsó sonusok, a hálószobai 201 -esek, és az eredeti minimax
Freddy
Üzenetek: 71
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
.sokk. Hát köszönöm e részletes ismertetést a szép gyűjteményről... nem semmi.
Szépek a Vifa hangszórók.
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
Ehhez képest az enyém smafu
http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?t=77
Még akkor is, ha beleszámoljuk az Universum VT2355-öst, a Marantz Decket, a Telefunken lemezjátszót, valamint a Tesla B42 orsós magnómat  Az én gyűjteményemnek inkább kicsit retro beütése van
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
Ezt leszámítva újpesten van még egy komplett pioneer torony art audio hangfalakkal, továbbá a munkahelyen hempereg 4db S-30, 2db S-90, és még egy C101 aminek tart a felújítása.
Freddy
Üzenetek: 36
Témák: 1
Csatlakozott: 2007. Feb.
Értékelés:
0
Ghee Írta:Freddy:
Mailban elküldtem '93-'94-es termékskálát (a minimális, megadott specifikációikkal), amin ezek a tipusok vannak (ha valakit esetleg érdekel még):
B31 Preludium
Minimax
Altus F4
B902
B11
STEM-95
AS803V
BT190
SL200
SL300
SL450
AL90
AL110
AL130
B20
BT210
93-ban B31-es Preludium már nem volt.
Valaki tud valamit a Videoton Princess-ről? A B32 álló változata. A barátomnak van 1 pár, de semmi info nincs róla.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
NGA Írta:Ghee Írta:Freddy:
Mailban elküldtem '93-'94-es termékskálát (a minimális, megadott specifikációikkal), amin ezek a tipusok vannak (ha valakit esetleg érdekel még):
B31 Preludium
Minimax
Altus F4
B902
B11
STEM-95
AS803V
BT190
SL200
SL300
SL450
AL90
AL110
AL130
B20
BT210
93-ban B31-es Preludium már nem volt.
Valaki tud valamit a Videoton Princess-ről? A B32 álló változata. A barátomnak van 1 pár, de semmi info nincs róla.
Fényképeket tudnál róla készíteni? (közelről magas, mély, távolról eleje rács nélkül, eleje ráccsal, hátulja, adatcimke)
Üdv: Feri
Freddy
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ha prelu, akkor egyértelmű. M21 mélyközép és D26 magashsz. Mert a D25 (a B32-é) akkorra elfogyott.
De fura hogy állódobozos verziót csinált valaki belőle, mert a hangszóró nagyobb térfogatban nem igazán működőképes.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Az az EQ elég csálén áll.
Üzenetek: 132
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Ismerem a tervezőjét, gyártóját, forgalmazóját. Mi érdekel?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
SEAS Írta:Az az EQ elég csálén áll. Lehet, hogy a váltót kompenzálja vele. .zold.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 110
Témák: 12
Csatlakozott: 2009. Apr.
Értékelés:
0
szaccos Írta:Ismerem a tervezőjét, gyártóját, forgalmazóját. Mi érdekel?
Képek, adatok, ami csak lehetséges....
Freddy
|