Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Köszi Shalafi! Kezd alakulni a dolog!!
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
A HA25/1128 (1544-479) kiscsapos vagy nagycsapos mélyhangszóró?
Valaki leírhatná, hogy ez mit jelent!
Köszönöm!
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
A kiscsaposnak 25mm-es, a nagycsaposnak 38mm-es csévéje van.. azt hiszem. De nézd meg a két adatlapot, és kiderül, jót mondtam e vagy sem
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Hali
Rendeltem cuccot még hétfőn, de nem kaptam semmi visszajelzést felőle. Ez mit jelent?
/A rendelést saját gmailos címemről írtam./
Üzenetek: 132
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Szabadságon voltam, ma elküldtük.
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Termékek megérkeztek, most van beszerelés alatt!!
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Kérdés?? Valaki ha tudja mondja meg, miért van a közép hsz. fordított polaritással bekötve. Mi történik ha azonosan kötöm a többivel?
Üzenetek: 804
Témák: 2
Csatlakozott: 2006. Sep.
Értékelés:
0
darthdenes Írta:Kérdés?? Valaki ha tudja mondja meg, miért van a közép hsz. fordított polaritással bekötve. Mi történik ha azonosan kötöm a többivel? A hangváltó fázistolás-különbsége a mély- és a középsugárzó kapcsai között inkább 180 fokhoz van közel. A polaritásfordítással a váltás körüli frekvenciatartományban a membránok által lesugárzott hangnyomás azonos fázisba kerül.
Ha megfordítod a polaritást, akkor a váltási tartományban kioltás keletkezik.
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Összeraktam a rendszert a küldött cuccokból, kicseréltem a habszivacs szélt is! Átkábeleztem, módosítottam egy minimálisat a bélésen is. A fórum elején írt közép és magas problémám teljesen eltünt!!!!!
Zseniálisan jók az új hangszórók! Viszont a mély az nem akar előkerülni!
Mit lehetne tenni?
Valamint már említettem, hogy a közép fordított polaritással van bekötve, ebben az esetben a plusz ellenálást a középsugárzó pozitív vagy negatív végéhez kell forrasztanom?
Választ előre is köszönöm!
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Azért ennyire ne kapkodjuk el a választ!
Üzenetek: 1 153
Témák: 6
Csatlakozott: 2008. Mar.
Értékelés:
1
darthdenes Írta:Összeraktam a rendszert a küldött cuccokból, kicseréltem a habszivacs szélt is! Átkábeleztem, módosítottam egy minimálisat a bélésen is. A fórum elején írt közép és magas problémám teljesen eltünt!!!!!
Zseniálisan jók az új hangszórók! Viszont a mély az nem akar előkerülni!
Mit lehetne tenni?
Valamint már említettem, hogy a közép fordított polaritással van bekötve, ebben az esetben a plusz ellenálást a középsugárzó pozitív vagy negatív végéhez kell forrasztanom?
Választ előre is köszönöm!
Soros ellenállás.. ebben az esetben szerintem lényegtelen.. De én mindenképpen a váltó felől jövő "pozitív" vezeték útjába tenném, vagyis fordított polaritás esetén a negatív kapocsra.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Köszönöm a reagálást!
Valami tipp a mélyproblémára?
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Shalafi, te mit változtattál a dc 2550- en?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Én mindent.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Leginkább a váltó érdekelne, mert a hangszóró készlet hasonló mint a dc2580, kivéve a magast. Hátha lenne benne használható dolog számomra.
Szerinted?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Azóta változtak a hangszórók is, és az általam használtak eleve másfélék voltak, más módszerrel készültek, mint a gyár sorozatdarabjai. Szóval igazából nem tudok hasonló részletet ajánlani a váltóból.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Hali!
Shalafi a dc2550 topikban ezt írtad:
A mély helyett a HA25-479 vagy 479M jó mai állás szerint, attól függően, h. több vagy kevesebb mélyhang a cél.
Tehát hangszóró cserével sikerülne mégis megoldani a mélyhiányt.
Mit jelent az "M" betű 479 mellett. Mivel lenne dögösebb a mélye a sima vagy a "M" jelzettel?
Üzenetek: 14
Témák: 0
Csatlakozott: 2009. Oct.
Értékelés:
0
Hali!
Azt szeretném kérdezni hogy 2050 hagfal hangváltóján segít e ha minőségi kondikra (remix vagy ero) kicserélném az eredetieket (elko bipolár W German )? Kérlek ne azt írd hogy nem jó az egész konstrukcó,hanem hogy segít e valamit ez a módósítás rajta?Köszi
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Igen mindenképp!
De megérne egy kört ha átgondolnád (gondoltatnád) a váltót. Esetleg mérnél. Nem olyan bonyolult a mérés és nem is drága dolog.
üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 14
Témák: 0
Csatlakozott: 2009. Oct.
Értékelés:
0
Hali!
Lehet hogy igazad van , de nem akarok úgy járni,mint az egyszeri hangfalépítővel. Nem akarom megnevezni milyen márkájjjjjjjú hangszórókészlettel szerelt ,(elégedj meg annyival hogy dán ) hangfalal hasonlíthattam össze az én preludium b 31 -eseimet. Hát a béka feneke alatt voltak (most aztán csodálkozz), és ezt még a gazdája is elismerte .Pedig egy erősítőről hajtottuk meg ( a +b oldal).Tehát feldobtam a labdát ,lehet jelenkezni tuning célból!!!! De azt előre leszögezem hogy nem küldöm sehova a hangfalaimat (mérés szempont, sok ilyen hangfal létezik), pedig vannak és lesznek géniuszok! Nem igazából hiszem hogy a gyárit ,lehet még fokozni (perszee az élettartam , valamint a minőség rovására).Más dolognak hiszem az alkatrészek cseréjét (pl kondi).Várom nem lenéző és lejárató válaszotokat.Bocs de rájöttem hogy nem ide kellet volna írnom!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
patkopeti Írta:Nem igazából hiszem hogy a gyárit ,lehet még fokozni Pedig a B31 váltója kifejezetten nem jó abban a gyári állapotában, és sokszor előfordult, hogy a magashangszórót fordított fázisban kötötték be, ott a gyárban. Szóval ezt IS csak fokozni lehet. Nem beszélve az M21 mélyközéphangszóróról, aminek a felfüggesztése Gyári állapotában elég rossznak minősíthető (ahogy sok más olcsó Vifának is), tehát ezen is csak javítani lehet.
A DC 2050 ész nélkül összedobált váltóját kicserélve pedig hatalmas lehetőségek nyílnak meg, sokkal többet számít egy helyesen méretezett szűrő, mint a ma kapható legjobbnak gondolt ellenállás, kondenzátor vagy tekercs. Idézet:(perszee az élettartam , valamint a minőség rovására)
az élettartam hogy jön ide?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Nekem is egyre inkább ez a véleményem, hogy szarból nem lehet várat építeni. Lehet reszelni, így úgy de nem fogod megváltani a világot velük. Hobbizni jó, másra meg???
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hát én SAL-ból is tudtam elfogadható háromutas hangsugárzót készteni. Nem csak hobbira volt jó.
Amúgy nem egészen értem. Most mit jelent itt a hobbi? Értelmszerűen annyit, hogy nem megélhetésből készíti valaki, de ez még színvonalat nem jelöl, ettől még lehet nagyságrendekkel jobb egy gyári hangsugárzónál, és erre tudom, hogy minden esély megvan, mert ismerem nagyjából, mi kerül ki a gyárakból.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Emberek!
Attól hogy öreg vagy nem szép még kiváló is lehet. És azért mert a gyártó "úgy találta ki" még nem biztos hogy jó valami.....!
A prelu egy jó alap amiről ellehet indulni.
Tessék követni shalla tanácsait akinek van egy kis kedve és kézügyessége és nagyot fog nézni (pardon hallgatni).
üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 113
Témák: 6
Csatlakozott: 2009. Jan.
Értékelés:
0
Írtam már a nosztalgia hullámról ami rám tört, az utolsó VT toronnyal kapcsolatban. De eddig elégedettség helyett, csak csalódottság van.
Főleg hangfal téren. Bár most ott tartok, hogyha lecseréltem már a magasat és közepet, azok meglepően jók lettek, hátha a mély cseréjével az is javulna. Hobbi, mert kellemes időtöltés volt átcserélni a deck szíjkészletét, a rádió balancát belőni, most következik az erősítő kondenzátor készletének cseréje. Hátha majd ezután mosolyt csal az arcomra a cucc. Hobbi, mert érdekel, hogy felújítva mit tudhat egy ilyen cucc, mondjuk egy mostani kb hasonló kategóriával összevetve.
Eddig nem túl jól áll, de még nincs kész!!! Mint már írtam, nem ez lesz, (van) fő rendszernek használva. a fő rendszeremmel egészen meg vagyok elégedve! Ahhoz képest muzsikál szerényen.
Üzenetek: 703
Témák: 12
Csatlakozott: 2006. Jun.
Értékelés:
0
Lesz z mg jobb is. Csak idő és türelem. Amúgy kategóriájában azért lesz az első mert nincs más versenyző a kategóriájában.Mára kihalt ez kategória sajnos.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Üzenetek: 14
Témák: 0
Csatlakozott: 2009. Oct.
Értékelés:
0
Shalafi!
Hogy hogy jön ide az élettartam, hát én azokra a"kismotortuningokra "gondolok amiket elkövettünk gyerek fejjel. Lehet hogy azt a versenyt megnyertem,de a motor kér -három nap és meghalt.
A másik ilyen mondásom hogy szerinted lehet teljes gázon menni pestől szegedig trabival?Lehet de csak egyszer.Tudom hogy a hangfalépítés nem egészen ilyen ,ezért kérdezősködök itt.A preludiumjaim m21 hangszóróit te már modosítottad (ebből biztosan ráismersz),sajna b 32- tőt pedig még soha nem hallotam szólni,nem tudok viszonyítani.Tuningoltat pedig pláne.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Akkor ezért nem értettem a párhuzamot. Mert nincs is. Akkor a könnyebb érthetőség kedvéért ez nem tuning.  Legalábbis ártani sosem ártunk vele, fizikai károsodást pedig végképp nem okozunk.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 14
Témák: 0
Csatlakozott: 2009. Oct.
Értékelés:
0
Sziasztok!
Ma kaptam vissza a javításból a mélyeket ,és a kisördög bennem nem nyughatott, és ezért a egyik dc2050 hangváltóján kicseréltem a eredeti kondikat amik elko bipolár west germ. volt (ero márkájura) de eredeti kapacitásuakra.Így már tudtam hasonlítani . Az ero-snak a magas és közép hangok kitisztultak ,élesek tisztán csengnek,tehát jobb,ha nem is sokkal ,de jobb. Most már a másikat is kibeleztem . Azt is tegyük hozzá hogy láttam már remix kondis 2050 váltot is,nem csak ilyet ami az enyémben volt. Na én erre lettem volna kíváncsi jobb lesz e más alkatrésszel(gondolom a remixest felesleges kicserélni)? Bárkinek ajánlom tegye meg ezt a filléres "tuningot "megéri.Tudom hogy egy komplett hangváltó többet jelentene,de garázsba ez is jó,nekem ott lesz.Ezenkívül állítjátok hogy ez nem egy jó hangfal ,akkor én kérdezném hogy a dc 3090 milyen? Szerintem pocsék, anno valamikor volt a jóisten mentsen meg tőle(magas mindig elszált és kevés, a huzalpoti meg szétég ) mégis az ujraépítéssen gondolkoztok .Ezt én biztos nem éleszteném fel,semmi pénzért, nyugodjon békében.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Jobbnak hallod, talán javult az imp.válasz, de lehet, hogy közben más, pl. az átvitel romlott.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2
Témák: 0
Csatlakozott: 2009. Oct.
Értékelés:
0
Tisztelt Fórum! Egy régi hangváltó rajzát kergeti egy ismerősőm: VIDEOTON DC2050E. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném!
Üzenetek: 132
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Szerintem nekem van, csak meg kell keresnem.
Üzenetek: 2
Témák: 0
Csatlakozott: 2009. Oct.
Értékelés:
0
Előre is köszönöm a segítséged!
|