Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A preludium gazdájának meg mondd meg, ha jót akar, küldje a másik dobozt is, ha van füle nagy változást fog észrevenni, miután visszakapta. Mutathatok méréseket is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Mi is történt vele?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
 Semmi végülis, már rendbenvan a dolog, az egyik fóliakondit szétolvasztotta a váltóban a közvetlen mellette lévő ellenállás, és ezért igen érdekes dolgokat művelt: pl. 5Khz-en szép nagy beszakadás. Kicserélve a kondit nagyjából jó, persze én nehezen bírom a nagy kiemelést 11Khz-en, ezt már elsőre fülre megmondtam, ott is volt... Tehát jó még a fülem, mondjuk ez a magas hibája, sokat nem lehet tenni vele... A mélykiemelése talán elviselhetőbb, de az impedanciamenet csapnivaló így ahogy van azzal, lehet, h. kéne vmi kezdeni. 
A kívülről látható hiba az volt, h. habszél elszakadt pár helyen, ezért került hozzám...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Ja, azt hittem tuning történt.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Még történhet, ha a tulaj belegyezik.  De félő az is, hogy a másik dobozban is ugyanígy olvadásnak indult az a kondi...
Mondjuk kicsit nem értem a dolgot, még nem modelleztem a váltót, de 5kHz-en most is egy kb. 10dB-es beszakadást mérek. Hogy ez mitől van, jó lenne kideríteni...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
5 kilón? .forog. Hát az meg honnan jöhet? A mélyközép itt már elvileg nem pofázhat annyira bele, hogy ekkora hibát csináljon... A dóm meg csak nem ennyire rossz.
Én többször elterveztem a tuningot, aztán a vége az lett, hogy a 20-as cdcone - monacor dt-99 sokkal jobban szólt, mint a Prelu, így szegényem konyhai hangdobozzá fokozódott le, arra meg gyári állapotban is tökéletes.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Megvan! A gyanú onnan eredt, h. ha a gyáritól eltérően ha a méllyel azonos fázisban kötöm be a magasat, csökken a beszakadás, akkor csak kb. -3dB. Megnézve a kapcsolást ez egy 12/18-as váltó, így ezen nem is kell csodálkozni. Még nem tudom, mit teszek vele, ez a gazdájától függ, majd azért a javítások között írok róla pár sort és a méréseket is közlöm. 
Nehéz ügy, mert eredeti állapotban a frekimenet rossz, ha fordítok a magason, akkor meg elrontom a fázist az x-frekin.
Nade a konyhába tenni szegényt... .sir.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 883
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
2
shalafi66 Írta:A preludium gazdájának meg mondd meg, ha jót akar, küldje a másik dobozt is, ha van füle nagy változást fog észrevenni, miután visszakapta. Mutathatok méréseket is.  Ez jó! Hiába dumáltam neki, hogy ezt párban érdemes javítani. Holnap betörök (töröggg) hozzá.  Izé! Ma.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hja és még valami, a preludiumhoz (kéne nyitni egy saját topikot neki talán). Tegnap késő volt, biztos ezért tévedtem, de az eredeti állapotban rossz a fázis, ha fordítok a magason akkor elvileg jó (jobb).
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Hát nyíljál neki, ne bosszantsuk méltságos urunkat az offtotyikkal. Úgyis lenne pár technikai kérdésem.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
NNa saját topikban, ez mindjárt más érzés.  Közben próbálkozok azért, a megdöglött kondit tegnap bipol elkora cseréltem, ma kerestem a helyére fóliakondit. Megint megváltozott a hangja, hogy a fene vinné el... Így akár még jó is lehet.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Akkor kérdeznék/kérnék.  Az egyik az eredeti váltó kapcsolása lenne, ha már úgyis ott hever előtted, megkérhetnélek rá, hogy berajzold/leírd? A másik, hogy nálam az egyik dobozba a mélyközép az évek során teljesen begyógyult, hogyan lehetne kiszedni? A dómmal megbírkóztam, de onnan nem érem el a mélyközép müszike mágnesét, hogy hátulról megtaszajtsam. Illetve ha már úgyis mérsz, tudnál majd egy impedancia/frekimenetet mérni csak a dómról (a mélyközépről elvileg van adatlapom - ha érdekel, átküldöm).
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Háát érdekel, de úgyis változott az idő múlik, és ez észrevehető.  Majd legalább látszik a különbség a régi és a jelenlegi állapot közt.
Majd mérek, amint tudok. 
Itt a rajz: http://hangszoro.net/help/jav/prelu/preluhv.gif
Hja a mélyközép, azt télleg nehéz kivenni, nekem is csak sérülések árán sikerült (már a karom sérült a műelet közben), a ragasztó fogja amivel a polifoamot ragasztották a kosárhoz, csak idővel az előlap mdf lemezéhez is hozzáragadt.  Egyébként a dóm helyén nyúltam be, de így is keserves volt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Itt a rajz: http://hangszoro.net/help/jav/prelu/preluhv.gif
Aham .!. nekem b32-es volt.Akkor ez ezért szólt jobban.A b32-ben kacifántosabb váltó volt,és mégis xarabbul szólt.
Egyébként manapság mennyi a reális ára egy prelunek?
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Egy kis nézegetnivaló:
Az eredeti frekimenet: http://hangszoro.net/help/jav/prelu/prelu1.gif
Helyes fázisú magassal:http://hangszoro.net/help/jav/prelu/prelu2.gif
Egy notch szűrő forog a fejemban, de tekerni kéne hozzá egy 65uH induktivitást.  Ahhoz pedig nincs nagy kedvem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Fúj de ronda. Sajnos hallatszik is.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Hmm, annyira nem is ronda.  +Vedd észre, h. 25dB-t fog át amérés.  Mondjuk eredeti állpotban sajnos elég zavaros volt a közepe... Ha volna mód rá, mutatnék én rondábbat is a Veszprémi gyárból kikerült dobozok közül. 
Köszi az frd zma fájlokat, meg az adatlapot is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Hogy a hóhérba lehet ekkora emelése 100 Hz-en? Ennyit gyengült a mágnes az évek alatt?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Egy kis ínyencség a végére, ilyen az impedanciamanet: http://hangszoro.net/help/jav/prelu/prelu1imp.gif
Az a 100Hz-es emelés lehet, h. nem akkora, sőt szinte biztos. Ez most mérési hiba, ha normálisan van elhelyezve a doboz, akkor nem emel annyit. Remélem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.oh. Nincs mit, nagyon szívesen.  Mondjuk ez az állapot egy igen igen lágy habszél mellett érvényes (hiába az idő vasfoga.  ), tehát a javítás után valószínűleg az eredeti értékeket közelíti majd. Elsősorban Fs-re és a Q paraméterekre gondolok. 
Kár, h. a magas ilyen kétpúpú...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Közben haladtam a preluval, majd holnap leírom, honnan és hova jutottam.  Az állomások közt van egy nyugis hely, idegosztálynak hívják.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
No tehát az úúgy volt....
hogy próbáltam lefaragni a nagy 12kHz-es púpot, erre elméletileg jó a harmadrendű váltó, csökkentettem a 4,7u-t 2,2-re, így viszont a közeptartomány kezdett elveszni, tehát kisebb induktivitást tettem a mély elé, 560uH-t. Ez lett a vége: átvitel3 és hv.3 nem volt olyan rossz hallagtni, de mégsem az igazi, háát vissza az egész..
Negyedik nekifutásra megszabadultam a harmadrendű szűrőtől, és 4,7u x 390uH párosítással próbálkoztam, ez már egy jó irány... átvitel5 A soros ellenállást l-paddá egészítettem, és mértem, majd mivel a magsassal már túl sokat nem tudok tenni, a mély felé próbáltam továbbindulni, a vége a következő kapcsolás lett: hv.6 átvitelben pedig ezt jelenti: átvitel6
Itt állok most,  ha valakinek használható ötletei vannak, szívesen veszem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Itt állok most, ha valakinek használható ötletei vannak, szívesen veszem.  Ha ilyen kiemeléssel bír ez a magas,akkor miért választottad az utóbbi szűrőnél az alacsony idtuktivitásra törekvést.Gondolom a 68nF,illetve az l pad is ezt célozza.(vagy nem .oh. )
Vagy visszaalakítod az lpadot és azzal egy megfelelő méretű kondival párhuzamosan kapcsolva a 12kHz feletti szekciót kiemeled,majd az egyésznek a szintezését belövöd.Ha ez nem ok,akkor folyt köv...
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
NNo igen, csak félek, h. többet veszítek vele, mint nyerek. De majd kipróbálom. Már jelenleg is hallgathatónak számít ugyan még pihentetnem kell a fülemet utána  a magas miatt...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:NNo igen, csak félek, h. többet veszítek vele, mint nyerek. De majd kipróbálom... Lehed,de ilyen hüjjeségebe szoktam kapaszkodni általában kínomban,amit aztán a legvégén úgy is fenekestől forgatok fel.
Üdv Doki!
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Pusztán szimuláció alapján, ha lenne hozzá alkatrészem és kedvem így indulnék el:
- Mélyközép előtt zobel 10 ohm+15 uF, tekercs 2,2 mH
- Magas előtt soros, egymással párhuzamos RLC kör 4,7 uF / 0,05 mH / 6,8 ohm, kondi 4 uF
Ezzel elvileg 85 dB +-3 dB lenne az átvitel 20 kilóig. A 2,2 mH mondjuk elég soknak tűnik, de ki tudja.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Gondolom a B32-nél is ilyen okokból bonyolították a váltót, sajnos rosszabb eredményt elérve ezzel. Most a habszél-csere következik, ha az kész, akkor folytatom a váltóval.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Srácok
Csak egy gyors kérdés: A doboz okozhatja a 12kHz-es kiemelést?
(Pusztán azért jutott eszembe ez a kérdés, mert Shalafi kipróbálta egy HG2,5-tel is és akkor is ott volt
az a 12 kHz-es púp. Szóval ezért gyanakodok, hogy ezt a púpot már a doboz okozza.)
Üdv, Péter
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
topeti Írta:Srácok
Csak egy gyors kérdés: A doboz okozhatja a 12kHz-es kiemelést?
(Pusztán azért jutott eszembe ez a kérdés, mert Shalafi kipróbálta egy HG2,5-tel is és akkor is ott volt
az a 12 kHz-es púp. Szóval ezért gyanakodok, hogy ezt a púpot már a doboz okozza.)
Nem tartom valószínűnek. Ilyen magas frekin már a doboz nem igazán számít. Az adatlapokon szereplő görbék IEC baffle-ben lettek mérve?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A mélközép be volt építve a magas nem. De ha a HG-vel is kiemelt, akkor ott valami más lehetett...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Az elképzelhető, hogy egy hangváltó alkatrész a bűnös?
Üdv, Péter
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Tájékoztató jelleggel,a b32 ről eztet mérte anno a hifimagazin:
Na mögtaláltam a b31 et is:
Üdv Doki!
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
B31-ben és B32-ben ugyanaz a magas volt?
Üdv, Péter
|