2006. 02. 25., 16:11
Hát igen, nem szabad elsietni a dolgokat. Na de ennyire. Bocs hogy még én is zaklatlak. .oh.
|
Mérés
|
|
2006. 02. 25., 16:11
Hát igen, nem szabad elsietni a dolgokat. Na de ennyire. Bocs hogy még én is zaklatlak. .oh.
2006. 03. 20., 1:38
Shalafi!
Szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség arra, hogy egy SAL-os szélessávú hsz-t (YD103) elküldjek mérésre? Nincs szegénynek adatlapja, viszont van belőle két darabom és beépíteném, de nem tudom, mekkora doboz kellene neki. Nem egy nagy szám, de kidobni sem akarom.
2006. 03. 20., 7:49
Én szívesen mérek, csak nem tudom, ér-e anyit a dolog.
Vmi kis 1,5 literes zárt doboz biztos megteszi neki, többet nem hinném, h. lehet várni tőle. De ha szeretnéd....én mérek.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 20., 8:43
Mennyi lenne ennek a költsége?
2006. 03. 20., 9:06
A postaköltség, más nem. Ha nincs két kiló (márpedig nincs), akkor levélként kell feladni, 250-300 Ft-körül megúszható.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 24., 20:22
HorsePowernek egy adatlap a HB12,5-ről: http://hangszoro.net/mid/hb125-326.jpg
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 24., 20:36
Kösz! Engem is érdekel valamilyen szinten (3 út).
2006. 03. 24., 21:04
Nagyon szívesen, ideje volt már megcsinálni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 24., 22:23
Szintén nagyon szépen köszönöm Shalafi! Egyébként a braun hogy áll?
2006. 03. 24., 22:33
Ja, ha időm úgy engedi lehet hogy inkább elmegyek a hsz-ért, ha lehet? Ez függ attól hogy mikorra lesznek meg a mérések ill. hogy mennyi időm lesz. Egerbe kellene menni?
2006. 03. 30., 9:10
Hja eljöhetsz a hangszórókért, Mezőkövesd a cél, talán közeleb is van.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 30., 9:10
Frissítve az adatlapok mindegyike. Kész a két braun is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 30., 9:12
Mezőköved jóval közelebb van Miskolchoz, mint fehérvár
![]() Én már csak tudom... Hajrá horsepower!
Üdv, Péter
2006. 03. 30., 15:37
Nagyon szépen köszönöm a méréseket Shalafi! Valószínüleg el tudok menni a hsz-ért, ez attól is függ, hogy mikor érsz rá. Ha neked a szombat jó (vagy esetleg holnap kora délután ) akkor még lehet a héten megyek.(nem igérem biztosra)
Ja h_jozsival beszéltetek? Azt mondta hogy kellene neki valami alkatrész azt is hoznám. Az AET-be megegyeztetek, hogy kié lesz?
2006. 03. 30., 15:56
Még nincs itt a párja a braunnak. Addig ne gyere sztem. Az AET? Nekem mindegy, szívesen látom, de sokáig nem tudok majd foglalkozni vele.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 03. 30., 16:10
Rendben! Akkor ha ott a másik hsz megbeszéljük! Mikorra várható kb?
2006. 03. 30., 16:45
Jövőhét.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 04. 06., 7:40
Elnézést, hagy kotyogjak bele. Szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet rózsazajt előállítani? A képletére gondolok, mert a GoldWave-vel szeretnék ilyet, de csak fehér és "barna" (brown) zaj van benne, de képlettel bármit meg lehet adni.
2006. 04. 06., 9:42
Ha már a zajoknál tartunk, valaki(k) írhatnának néhány mondatot a mérésekhez használatos különböző színű zajokról: jellemzőik, melyik mire használatos, mérési módszerek stb. Ha nem itt akkor egy másik topikban. Mondjuk a mérésben.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
2006. 04. 06., 10:35
A másik topikban szó volt a "színes" zajokról.
Fehérzaj függvénye a GoldWave-ből: rand(2)-1 (tehát -1 és 1 közötti véletlenszerű érték. Barna (brown) zaj: limit(wave1(n-1)+rand(0.5)-0.25). Ennek a wave1 összetevőjét nem értem. A rózsazaj-ra nincs adatom.
2006. 04. 06., 10:49
Kedves Lex és Többiek!
Nem egyszerű ez a zajelőállítás. A PC-alapú készülékek, úgynevezett "digitális-zajt" állítanak elő, ami nem mindig jó. "Szoftveres" zaj előállítást nem ismerem, de eleve gyanús nekem. Lehet mérésre használni, de az előállítása miatt lehetnek benne nemkívánatos jelkomponensek. A gyakorlatban eddig a legjobban bevált megoldás egy tranzisztor C-B átmenete bekötve zajgenerátornak, ami fehérzajt állít elő. Ezután lehet szűrőzni, ha rózsaszín, vagy más "színű" zaj kell. ![]() Ez a zaj "szép", jól használható mindenféle mérésekhez. Üdv! SMA
2006. 04. 06., 10:54
Nekem megfelel egy CD minőségű zajminta is. Ezt pedig a GoldWave-vel is elő tudom állítani (44,1 kHz, 16 bit, wav).
Csak a rózsazaj definíciója kellene. Keresgélek a neten. Egyenlőre ezt találtam: Link Fülzúgás kezelése rózsazajjal. ... 6 másodperces rózsazaj wav 44,1 kHz, 16 bit, mono rózsazaj generátor forrással.
2006. 04. 22., 9:21
Shalafi .
Láttam néhány doboz SPL mérésedet . Hogyan mérsz ? Nekem olyan szokott lenni mint a sündisznó .Nagyobb távolságról mérve csak 1/3 -1/6 oktávos átlagolással értékelhető. .hm.
2006. 04. 22., 9:40
A komplett doboznál MLS mérőjelet használok, természetesen sündisznós, de átlagolni kell, h. jobban lásd az átvitel trendjeit.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 04. 22., 9:42
No az meg milyen ?
2006. 04. 22., 9:44
Hja és még valami, gated mérésekkel kiszűrhetők a szoba rezonanciái.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 04. 22., 9:50
Nálam az átlag
lástól szögletes lessz .
2006. 04. 22., 9:51
Ez az mls jel egyfajta véletlen fehérzaj (impulzusválasz méréséhez találták ki), de kevésbé érzékeny a külső zavarokra. Egyébként fehérzajt kéne használni, de ha csak az átvitelre van szükség, ez is jó, és pontosabb kicsit.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 04. 22., 10:09
Egy földi halandó számára , akinek csak Méricskéje van ,hogyan kivitelezhető ?
2006. 04. 22., 10:30
Annak marad a fehérzaj és az átlagolás.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 06. 15., 9:44
Shala!
Megkérdezhetem, hogy a hsz-k bejáratását milyen jellel végzed? Esetleg zenével? Beépítetlenül? Mekkora teljesítménnyel?
Lex
2006. 06. 15., 9:47
Megkérdezheted, válaszolok is.
Normál zenehallgatásképp, "szobahangerőn" közelítően optimális méretű zárt dobozban.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2006. 07. 21., 19:24
Shala: Mikor méred le a HG 2,5-öt, a HG 1,9-et, illetve a HB 12,5 újabb változatát?
2006. 07. 22., 15:46
Mérések vannak, adatlapok még nincsenek. Majd igyekszem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető. |
|
|