Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Lex Írta:A reflex lyukak peremét (a cső falát) viszont letakarja a külső lap. Ezt hogy érted pontoan? .forog.
Mi a baj a 2 darab 45-ös csővel?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Úgy értem, hogy ha sima PVC csövet rakok bele, pl. 60-as belső, 65-ös külső átmérővel, akkor a belső lapba ugyebár 65-ös lyukat kell fúrni, hogy belemenjen a cső, a külsőbe, pedig csak 60-ast, így ha belenézünk, akkor nem látjuk a cső peremét, csak a lyukat (a belsejét).
A 2x45-össel az a baj, hogy a szélsebesség, igen csak határértéken van és nem szeretném, ha szélzajos lenne a szerkezet. Ráadásul a 45-ös cső szűkül. 2 cső esetén a BB 53-as keresztmetszetet ad. Ehhez viszont 211-es hosszt, amit nem tudok kivitelezni. 50-eshez is 185-ös hosszt ad, ami nincs.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nincs az a határon, hol van az a 36m/sec-től?  100W-on 30 a gép szerint, nade nem hinném, h. ekkora teljesítményen használod majd.  A mechaniaki korlátok miatt nem is lehet. A 45*192-es cső meg emlékeim szerint egyenes volt mindig.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Nekem az inkább 31 m/s, ami nem messze van a 36-tól. És mivel szubról van szó, pillanatnyi terhelésként simán elérheti a 100 W-ot. 130W-on pedig már a tiltott sávban van. Egy-egy beütés meg szélzajt generálhat.
A 45-ösnek a vége 43-as és ez külső átmérőnek tűnik. Tehát úgy 40-es lehet belül. 45x197-es cső Így meg bőven benne van a tiltott zónában. Egyébként minek kínlódjak vele, ha a PVC cső is jó. Ha jó? Jó?
PS.: lehetnének a nagyobb átmérőkhöz hosszabb csövek.
Itt örjöngök magamban, hogy pl. a Yamaha YST-030-as mélynyomó a maga 100/150W-jával 27 eFt-ba kerül és ebben benne van az erölködő, a doboz, a hsz. És egy sza(l/r)os szub erősítő 22 eFt. Ráadásul ez a kisebb.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
No jó, én nem vitatkozok.  Jó a pvc is. De lehet, h. a yamaha is, én nem tudhatom.  Akár jobb is lehet, még sosem hallottam.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Bocsánat, nem vitatkozni akarok, csak hangosan gondolkodok, Te pedig megmondod, hol a hiba a gondolatmenetemben.  A Yamahát nem mint szubot értem, hanem mint a benne lévő szuberősítőt. Mert csak nem lehet rosszabb a sal-osnál. Csak erősítőnek nem tudnám használni, mert 5 Ohmra van méretezve és a beépítés is macerásabb. Ráadásul nem volna szívem szétszedni azt a szép dobozt. kép
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Azért abban a Yamahában nem hinném, hogy valami nagy durr erősítő van... Szerintem az olyan 30-50W körüli kis zajkeltő lehet, határra méretezett táppal. Ráraknak egy öblös bass boostot 35-40 Hz-re, azt a paraszt örül, mekkorát szól. Az új SAL-os erősítők a spec alapján elég korrektnek tűnnek, ha tudják is azt, amit ráírtak akkor a jó vétel kategóriában vannak.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Hát ez az, hogy tudják-e? Mert írni mindenki tud. Produkálni meg nem.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Elég konzervatívan méretezett cuccok nagy táppal, ez meg még kínában is drága, nem hiszem, hogy ha már ekkora vasat beleraknak, akkor elrontják az egészet egy nagyon gagyi kapcsolással. Egy ilyen szuberősítő árában kb. 50% a táp, 30% a kaszni és 20% a kapcsolás költsége. Ha már azt a 80%-ot tisztességesen megcsinálták, csak nem gagyizzák el (annyira) a maradék 20-at...
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
De ha erre az állításodra neked kellene 22 eFt-ot rátenned, Te is hezitálnál, ismerve a sal adatainak hitelességét.
Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Sajnos igen.  De per pillanat nem tudok jobbat/megbízhatóbbat ebben az árkategóriában.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
No igen, kész röhej, hogy fillérestől sok ezresig árulják a szubhoz való légmozgatókat, szuberősítőt meg kutyákkal kell kerestetni. Az MNC oldalán is érdekes dolgok vannak. A kisebbik szuberősítőjükön nincs hűtőborda. Persze a ténylegesen leadott 4-5 W-hoz nem is kell. .haha.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Ha jól látom, akkor ez nem kifejezetten szub erősítő(szélessávúnak írják), így nincs rajta freki vágó sem. És 36 eFt. Én ellennék a sal sub 100-zal, ha jó lenne. Még egy kicsit várok. Már ha bírok, mert viszket a tenyerem egy kis szub barkácsolásra.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Lex és Többiek!
Íme egy jó szub, a PA-system oldalon leírva.
A HA31-mély nem tudom hogyan szerepelne benne, tessék kipróbálni.
Sok sikert!
Üdv! SMA
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Mindannyian!
Érdekel Titeket egy igazán dögös szubláda?
Nem kicsi, de igen nagyot szól, jó hangszóróval.
Üdv! SMA
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Hát hogyne! Különösen 20-80 Hz közt (20 Hz-en legyen a -3dB pont)
Üdv, Péter
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves topeti és Többiek!
Rendben, de NE engem szidjatok ha a család/szomszéd......
"Piramid-szub" a neve, mert az is van.
Jó hangszóróval, - tényleg JÓ hangszóróval, a -3dB 20Hz alá is kerülhet.
Helyigénye, méretei: 91cm magas, 46cm mély, 71cm széles.
Tölcséres, amolyan "Back-Loaded" stílusú és előre direktsugárzó.
38cm-es mély való bele, valamilyen keményebb felfüggesztésű, gumipelenkás hangszóró nem jó bele, kipukkad hamar és nem is szól jól azzal.
Falbontáshoz, gipszkarton repesztéshez is kiváló.
Kimondottan falhoz kell tolni, de nem sarokba.
Ja, kb. 100dB-t nyom, úgy 30Hz táján, 1W-al.
Üdv! SMA
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Brutaliti
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Merre felé található meg?
Üzenetek: 81
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Apr.
Értékelés:
0
Hi!
Ide is leírom a problémám.
Van egy 2*1000W-os dupla tekercses mélysugárzóm. Jelenleg egy reflex dobozba csücsül. A terimanlom mondták, hogy orsszul van hangolva az egész láda. 55Hz körül van, ezt számolták ki.
A problémám a ládával, hogy a 25Hz alatti hangokra kis teljesítményen is akkora kitérése van, hogy reccsen egyet a hangszoró. Ez lehet dobozolási probléma?
A hangszóró 40cm átmérőjű, és a rezonancia frekije 20Hz körül van.
Szeretnék építeni neki végre egy normális dobozt, rendesen behangolva.
Ahoz mit kell lemérnem? Gondolom Thiele-small paramétereket kell meghatároznom, de elképzelésem sincs róla hogy azt hogy kéne. Tudnátok ebben segíteni?
Annyi még megvan, hogy kell egy impedancia menetet mérnem a hangszóróról doboz nélkül. Ilyenkor lényegtelen hogy a hangszóró milyen helyzetben van?
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Szia Benya, majd estefelé válaszolok.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nos elég, ha leméred az impedanciamenetet, abból én szívesen kiszámolom a T-S paramétereket. A mérést visszaverődéseket okozó tárgyaktól lehetőleg távol, függőleges helyzetben kell végezni. A free air mérés után, hogy megtudd a hangszóró érzékenységét, és a mechanikai paramétereit egy ismert térfogatú zárt dobozban is fel kell venni az impedanciamenetet. Ebből a legofntosabb részletek már megtudhatók, és utána a dobozra is tudok, tudnak a többiek is ajánlást tenni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 81
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Apr.
Értékelés:
0
Reflex nyílásos ládába van. Akkor lefedem a reflexnyílást, és úgy mérem meg az imp menetet.
Nemsokára meg is csinálom, és beteszem egy exel táblába.
10Hz-től 1kHz-ig mérem
Üzenetek: 81
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Apr.
Értékelés:
0
Még egy gyors kérdés:
Elég csak az egyik tekercs imp menetét felvenni, és elhisszük, hogy a másik is ugyan ilyen, vagy mind a 2-vel szórakozzak el?
Illetve az nagyon nagy gond, ha a hangszórót csak kiemelem a dobozból, és ráteszem a doboz tetejére, és úgy mérem az imp menetet? Mert elég makacsul ragaszkodik még a csatlakozoóihoz, és nincs kedvem kivagdosni még.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nos igen, nem biztos, h. jó, ha csak simán a doboz tetejére teszed, de ha nincs, jobb, most ellenkezzek? .??. . Olyan-forma eredményre kell jutnod, mint például a hangszóróink adatlapján látszik.  Ha sérül az impedancia csúcs (példul beszakadás, vagy két csúcspont van), akkor ott vmi nem stimmel. A mérést duplacsévésnél általában háromszor szokás elvégezni, egy tekercsről, párhuzamosan, és sorosan. Neked csak az kell ezek közül, ahogyan a későbbiekben használni fogod.
Igen, jó a lezárt reflex, lényeg, h. zárt legyen, csillapítóanyag nélkül, és majd áruld el, mekkora a térfogat is.  Levonva nagyjából belőle, amit a hangszóró meg a reflexcső elvesz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 133
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Benya Írta:55Hz körül van, ezt számolták ki.
A problémám a ládával, hogy a 25Hz alatti hangokra kis teljesítményen is akkora kitérése van, hogy reccsen egyet a hangszoró. Ez lehet dobozolási probléma?
Ha 55 Hz-re van hangolva, akkor 25 Hz alatt már átfúj a csövön, gyakorlatilag mintha nyitott légtérben lenne, sokkal kisebb a légrugó ellenállása. Nem csoda, hogy nehezen viseli.
Üzenetek: 81
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Apr.
Értékelés:
0
Most kezdtem bele a mérésbe.
Először zárt doboznál kezdem.
Akkor viszont mind 2 módon le kell mérnem, mert még kérdéses hogy hogy fogom használni. Szóval dobozban is majd valami aranyutat kell találni.
Jelenleg az a problémám, hogy a jelgenerátoromból csúcstól csúcsig 25V jön ki. A hangszóróval sorban egy 280ohmos ellenállást használok. Így hellyel közzel áramgenerátoros a meghajtásom. Viszont a szkóp jele ilyen kis jelszinten elég zajos. Kicsit pontatlan lesz a mérés, de igyekszem.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Megkaptam az adatokat, számoltam, háát nem egy tökéletesség, de valamire jó lesz, főleg pár száz Watton. 250-300-nál többet sehogysem fog elviselni mechanikailag, úgy nézem.
Tehát a paraméterek párhuzamosan kapcsolva (2 Ohm):
Kód: Name: izé
Type: Standard one-way driver
Company: egyéb
No. of Drivers = 1
Dual voice coils = parallel
Fs = 23, Hz
Qms = 6,947
Vas = 69,927 liters
Cms = 0,0715 mm/N
Mms = 669,966 g
Rms = 13,937 kg/s
Sd = 830, sq.cm
Qes = 1,158
Re = 1,8 ohms
Le = 2,306 mH
Z = 2, ohms
BL = 12,269 Tm
Qts = 0,992
no = 0,0709 %
1-W SPL = 80,65 dB
2.83-V SPL = 87,13 dB
És 4 Ohm-on:
Kód: Name: izé
Type: Standard one-way driver
Company: egyéb
No. of Drivers = 1
Dual voice coils = separate
Fs = 23, Hz
Qms = 6,947
Vas = 69,927 liters
Cms = 0,0715 mm/N
Mms = 669,966 g
Rms = 13,937 kg/s
Sd = 830, sq.cm
Qes = 2,078
Re = 3,5 ohms
Le = 2,501 mH
Z = 4, ohms
BL = 12,769 Tm
Qts = 1,599
no = 0,0395 %
1-W SPL = 78,11 dB
2.83-V SPL = 81,7 dB
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 81
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Apr.
Értékelés:
0
300W nál nem visel el többet mechanikailag? Ezt miből lehet kikövetkeztetni?
Most hajtok 1 tekercset 800W zeneivel. Szinuszosba max 580W ot kaphat.
Aki csinálta azt mesélte 1kW ot tekercsenként elbír.
Köszi a számolást!
Lemértem gyorsan az induktivitását:
1,5 és 1,4mH körül van. Amit induktivitásnak számoltál az ez lenne? Mert ott 2,5 van
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nem tudom, mekkora a max mechanikai kitérése. Minden attól függ. Legjobb egy zárt doboz volna neki, minden szempontból.
Ha egy 2 Ohmos cséve impedanciája 1kilónál 15 Ohm körül jár, az jó nagy induktivitást jelent.  Fázismenet nélkül meg nem mondom, mennyi pontosan.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 81
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Apr.
Értékelés:
0
Max kitérést nem tudok neked mondani, max saccolni. kb 3-4cm lehet a max kitérése. Legalábbis amit én kézzel csináltam neki.
Zárt dobozból mekkorát ajánlasz?
Egyébként kocsiba lesz majd szánva, de még egy jó ideig a szobámba hallgatom.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Összesen 4cm? Mer akkor az +-2. Így tényleg összejön a 2000Watt, ha 20Hz alatti hang nem jut a hszre. Majd modellezek, aztán abból látod, nagyjából mit érdemes zárt és mit reflex doboznak. 
De az előbb az induktivitással kapcs volt némi fenntartásod, lemodelleztem a várható impedanciamenetet is. Hasonló eredményre jutottam, mint kézzel számolva.  Fs=23,141 Qms=6,846 Qes=1,152 Qts=0,986 1kHz-en az induktivitás 2,125mH Bár ez akkora érték, h. már a rezonancia pontba is beleszól, látszik a szimulált fázismeneten, lefelé haladva pedig nő egészen 135,9Hz-ig, ott a legmagasabb 3,6941mH  . Nno erről ennyit, nem akarlak untatni ezzel, mert nem lényeges egy ilyen mélyhsznél. Pár képet mutatok, a piros vonal a te mérésed, a kék a modellezett.
http://hangszoro.net/laci/benya/benya1.gif
http://hangszoro.net/laci/benya/benya2.gif
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Vagyis lehet, h. máshonnan kéne kezdeni... Mekkora űrtartalmú doboznak van hely? Zártnak egyébként a jelenlegi is megfelel, valamennyi csillapítóanyaggal. Végülis reflexnek is jó így, csak behangolni lesz nehéz. A 25-26Hz-es hangolási frekit kéne elérni.
A várható átvitel, és a membránkitérés (zöld vonal a zárt, fehér a bass-reflex):
http://hangszoro.net/laci/benya/benya3.gif
http://hangszoro.net/laci/benya/benya4.gif
Én szinte biztos vagyok benne, h. jó (jobb) hangja csak zárt dobozban lesz...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 81
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Apr.
Értékelés:
0
Akokr zárt doboz lesz.
Mekkora űrtartalmú doboz kéne? Végülis bármekkora lehetne, ha a szobámba lenne használva végig. De mivel át lesz majd téve kocsiba, és kérdéses hogy milyen kocsib, így nem tudok sokat mondani..
Csillapító anyagot gondolom kísérletezni kéne, hogy mennyi kell bele.
Egyébként még nem foglalkoztam hangfalakkal, így azt sem tudom mi a csillapító anyag anyaga 
A másik, meg a mobilitás, vagyis hogy lehessen majd mozgatni a hangfalat. Pl homok ezen esetben nem lenne előnyös bele
|