Üzenetek: 234
Témák: 1
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Egyelőre még nem volt időm foglalkozni vele, csak az előlap pihen levágva. Még ki kell fúrni a lyukakat, de nekem nincs állványos fúróm, majd a 7végén jutok hozzá. Természetesen a próba után beszámolok. Van egy egyszerű méricském is (nem annyira fejlett, mint Gilszkié, de azért nekem elmegy  ), amit próbálok a napokban nagyjából bekalibrálni, úgyhogy még sacc/kb. mérések is lesznek.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nos Wágner úr és én egy új vasmagot próbálunk a hg2,5-hez készíteni. Remélem, jó lesz. A filc sajnos csökkenti a membrán mögötti zárt üreg térfogatát, ez nem mindig jó.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 883
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
2
shalafi66 Írta:Nos Wágner úr és én egy új vasmagot próbálunk a hg2,5-hez készíteni. Remélem, jó lesz. A filc sajnos csökkenti a membrán mögötti zárt üreg térfogatát, ez nem mindig jó. A vasmag kész. Szombaton szerelheted!
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Ügyes vagy Vágner  Képet tudsz róla feltenni?
Üdv, Péter
Üzenetek: 883
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
2
Nem tudok, mert nincs digitgépem és ezt már írtam, teeeeeeeeeeeee!
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
És képet?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Majd nekem lesz képem hozzá, ha már ennyire népszerű lett ez a a téma.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Doki viszont nagyon halgat a kifúrt pólusvassal kapcsolatban , és ez helytelen .
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A HG1,9-nél nem tudom, h. van-e értelme fúrkálni a vasmagot (amúgyis elég nehéz művelet lehet összrakott mágneeskörnél), és én nem csökkenteném még ezzel is a légrésindukciót,  de majd beszámol Doki.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
doki nem fúrt 1,9-et,ezért nem tudhassa millen úgy. :o
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nem?  Másikat se'? A kettőfeleset esetleg?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Mindenki!
Mi a helyzet a HG2,5 előlap-cseréjével?
Kipróbáltátok?
Ráférne a HG2,5-re egy kis tuning, felújítás, mert már van vagy 25-éves az a konstrukció, ha nem több. Ezért szól úgy, ahogyan szól.
Csináltam egy trükköt, próbaképpen a dóm-hátoldalára tapasztottam filcet és megtáltosodott. Új mérést végeztem rajta és a 20kHz-es jelszint "feljebb" jött, ami nem rossz dolog. Csökkent a 2-5kHz-es tartomány nyomása, agresszivitása, javult az átvitel egyenletessége. 20kHz-en -6dB, a 6-10kHz-hez képest.
Egyébként az adatlapon szereplő átviteli görbe túl szép, a valóságban sokkal nyugtalanabb az átvitele mindegyik hangszórónak, nagyobbak a kiemelések és mélyebbek a beszakadások, persze log-skálán nézve, ahogy régen a HFM-ben volt.
Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Azért a konstrukciónak csak az alapjai ennyi idősek, több kisebb-nagyobb változtatás volt időközben, amit lehetett, már javítva lett, a legzavaróbb hibáit már nem is hallod ennek a 25 éves "kriptaszökevény" hangszórónak.  .
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Befilcezted hátul a vasat , és attól megtáltosodott ? Jól értettem ?
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
No, én Wagner úrnál láttam egy kis vasfabrikot. Majd Shala leméri és kiderül, jó-e a farigcsálás.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Háát, mikor kiterveltem, úgy gondoltam, h. jó lesz, remélem azt kapom, amit vártam.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Exvidejotonmagasakat nem fúrkáltam még idáig.(de még megeshet  ) Shala,Ti csak nem fúrkáltatok,hány ujjatok veszett?
Előlap köszöni jól van,de bővebb infót csak akkor tudnék hablatyóni,ha már kész lenne a h2000 szupper ládíkóm,addig kuss a részemről.Viszont az előlaptuningról azért van beszámolandóm,mert volt vala egy monacor dt90,ami átatakult dt90-é(d=doki,t=tuning .haha. ),és ez,mint olyan viszonylag jól muzsikál(igaz az érzékenysége elment valamelyest,de ez inkább jól jött,mint sem).Majdan csinálok fotókat,má ha érdekel valakit.
Üdv Doki!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Olyan faragta a vasmagot, aki ért hozzá.  Sztem megvannak még az ujjai.  Ha hozzámkerül, akkor összreagasztok egy mágneskört vele.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Mócsing és Többiek!
A membrán mögötti pólusmagra ragasztottam 1,5cm átmérőjű filc korongot.
Ez már segített elviselni a magas hangját.
A másik trükk, hogy a membránra hátulról filcet tapasztottam rá, ideiglenesen és ez is javított még a magason. Romlott valamit a hatásfoka, de feljebb simább az átvitele és ez javulás.
A legjobb az lenne, ha eleve jól készítenék el a gyárban, akkor nem kéne ujjgyakorlatokat végezni a hangszórón.
Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
No most, a gyárban így készítik el jól jelenleg. Hogy nincs rajta filc, az nem gyártási hiba. Ez a filcezés nekem különben sem szimpatikus valamiért.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
És a membránra tapasztott filctől nem romlott az átvitele ?
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Mócsing és Többiek!
Érdekes, hogy mérve jobb lett és fülre is kevésbé éles, agresszív a hangja.
A filc elnyel a 2-5kHz-es tartományban, de itt amúgy is erős a dóm, viszont a 10kHz feletti tartomány nem csökken és ez már nyereségnek fogható fel.
Változott a hangzás, semlegesebb, nyugodtabb lett, persze lehet, hogy ez másoknak nem tetszik. Érdemes azért kipróbálni.
Üdv! SMA
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nekem inkább azért nem teszik, mert előreláthatólag közben romlanak a T-S paraméterek.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Majd folytatom, de nincs most kedvem már a ragasztót bekeverni a mágneskörhöz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Már szárad a mágneskör...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Egy kicsit megaplikáltam a magasamat. ( 2. sor) Sajnos nem nagyon látszik, de a tölcsér kifelé ívesedik. Ki van tágítva. A pólusvasra tettem egy kicsi filckorongot.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
SMA Írta:A membrán mögötti pólusmagra ragasztottam 1,5cm átmérőjű filc korongot.
Ez már segített elviselni a magas hangját.
A másik trükk, hogy a membránra hátulról filcet tapasztottam rá, ideiglenesen és ez is javított még a magason. SMA!
A te magasad mágnesesen árnyékolt?
Üdv, Péter
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves topeti és Többiek!
Igen, mindegyik hangszóróm kompenzált, árnyékolt kivitelű.
A membrán mögötti filc, a magasban, nem tett jót a hangnak, bár egyenletesebb lett az átvitele, de romlott a hangja. Innen kivettem a filcet, a mágnesen hagytam.
Mivel a hangszóróim árnyékoltak nem igaz rájuk az adatlap, vagy csak részben.
A mért frekvencia-átvitel biztosan nem stimmel az adatlapéval, még mindig van mit hangolnom, mert kiemel a mély, kb. 1-4kHz között, ( mint a régi adatlapon!) holott a váltó itt már jócskán vág.
Nekem nem sikerült ezekből többet kihoznom, bevallom. 
Üdv! SMA
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
impregnáltasd be a porvédő mindkét oldalát  ettől csökken az 1-4 kHz közti csúcs.
Csak aztán nehogy kikapjak Shalafitól, hogy ilyet mondtam...
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
De ki fogsz kapni Peti, mert a PP más eset. Azt nem lehet a papírmebmránnál használt anyaggal kezelni.  Egyébként van bevonata eredetileg is, ettől jobbat nem tudnak gyártani.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Jajj igazad van mert a PP-t nem lehet úgy ragasztani mint a papírt.... látod ezt el is felejtettem. .oh.
Tehát a PP-s porvédője is kívül-belül impregnált? De kár hogy ezzel nem lehet trükközni már...
Üdv, Péter
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Magyarázzátok már el nekem, tudatlannak, hogy most akkor mi miből van, mert az adatlapon ez egy impregnált selyem dóm membrános magas. Hol a selyem, a PP és miből van az impregnálás? .oh.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
SMA belekeverte a dologba a 634-es PP membrános hasz.  Ott a PP.
A dóm az háát nem a klasszikus selyem, inkább textilnek kéne nevezni, angolul tudom a meghatározást: fabric.  És impregnált persze. Nna megvan minden.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
|