Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Megvettem a Maxwell MX 25-304-et. Shalafi! Köszönöm az ajánlatot, de így nem kellett bajlódnod velem, én meg meggyőztem magam. Majd tesztelgetem. Mér hőmérsékletet (az alap hőmérővel 400 Celsius fokig), frekvenciát 10 MHz-ig és van benne háttérvilágítás. Egész jó kis herkentyű.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Csináltam kompenzációs filét a WM 61A kapszulához , akinek kell elküldöm .
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Érdekel, ha kapculád is van hozzá...
A beszerezhetőség a Videopart Kft nemjuteszembe milyenutca hányszám?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Igen, ha kell szerdára pontos címet tudok mondani.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Erről van szó?
Kalotaszeg u. 28
Tel: 1-206-0860
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
111-es mellék , raktáros . Ő az illetékes .
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Smit kell neki mondani? Hogy lenne szíves küldeni/tegye félre/dugja el amíg nem járok arra/rendelje meg/egy ismerősöm is itt vett, hogy néz ki módi?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Sajnos meg kell rendelni , ez kb 2 hét .
Ha futár szolgálattal kéred a szállítást , az + 1500 ft . / több mint a kapszula / Esetleg találsz valakit aki arra jár , megspórolhatod a szállítást.
Hivatkozhatsz rám ha akarsz , de nincs jelentősége .
Üzenetek: 558
Témák: 2
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Kedves Mindannyian!
Most jelent meg a Rádiótechnikában ( 2006/04 ) a "Virtuális műszerek számítógéppel" cikk sorozat.
Érdemes tanulmányozni, vannak benne web-címek is, ahol elérhető egy-két ingyenes program is.
Reméljük, találunk nekünk is megfelelőt.
Üdv! SMA
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Lehet, hogy tudok NYÁK-ot készíteni a Méricskéhez egyszerűen és nagyszerűen. Lehet kapni valami kék fólia nevű cuccost, amire lézernyomtatóval, vagy fénymásolóval rá kell nyomtatni a NYÁK-ot, majd azt hő és nyomás segítségével át kerül a NYÁKra a nyomtatott rész, ahol maratás után kialakul a rajzolat. Ha ez ilyen egyszerű, akkor még a végén nekiállok gyártani.
Van olyan spray, amit a sima papírra ráfújva áttetszővé válik és az UV átmegy rajta, így levilágítással is lehet NYÁK-ot készíteni.
Lex
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Lex.
Transzfer fólia az amire gondolsz . Piszok drága .
Tudod mire nyomtattam ? Egyszerü, fényes újságpapírra .
Valahogy lehet állitani a festék mennyiségét , az a jó ha sok a festék .
Ha elégedetlen vagy az eredménnyel , kromofággal le lehet mosni a panelt és újra vasalni .
Ennél olcsóbb módszert nem ismerek .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Van itt néhány ötlet. A kék fólia 560 Ft-ba kerül és kék fóliának hívják. 3. oldal
Lex
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Jó a münyomó papír is, de ahhoz sem jutottam hozzá , így maradt az újság , ami ingyen van .
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Szines ulyságot? Aszt megmár minek nyomtatod amikor gyárilag vanrajta festék? Meheta vasaló alá és marás. .ok.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Igyexszem olyat használni , amin csak szöveg van és fekete-fehér . .zzz.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Ezek szerint a nyomdafesték nem kerül át véletlenül a nyákra csak a nyomtató tentája .?.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
A nyomdafesték bírja a meleget , nem lehet átvinni .
A lézernyomtatóban hőre lágyuló műanyag port használnak , csak azt lehet vasalni , a téntasugaras sem jó . Addíg szoktam vasajni amíg a fehér papír enyhén megbarnul , és a mintázat elég jól kivehető rajta keresztül .
Színes papírnál ez nehezebben követhető , ennyi az egész.
Ja , és tükrözni kell nyomtatás előtt .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Nekem 2 db miki kellene, ha 1 eFt az ára.
Lex
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
OK.
Mócsing, hogy használod a kapculát? Csupaszon vagy van valami háza is? Meg hogy kap tápot, hogy erősíted? Egyáltalán kell a Méricske vagy miért nem elég közvetlenül a PCre dugni?
Én sima bóvli PC mikrofonnal mérek ugyan, persze az olyan is. Hullámvasút.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Józsi .
Mindenképp mikrofon erősítő kell hozzá . Méghozzá kimondottan elektretthez való.
Szerintem , építsd meg a Méricskét . Megéri . Benne van minden ami sszükséges .
Csinálok képet a Méricskémről , és a mikrofonról .
Elküldöm Péternek tegye fel valahova .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Józsi!
Az elektretnek tápfesz is kell, mert nem dinamikus miki, ami feszt ad le.
De itt 470 pénzért kapsz egy miki erősítőt.
Lex
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Méréshez azért ennél komolyabb kellene .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Ha csak mikrofont akarsz erősíteni, akkor minek? Ha komolyabbat akarsz, ott a Méricske.
Lex
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Frekvencia átvitel :50Hz-15kHz ig , -3dB
Ez bőven elég hogy alkalmatlanná legyen nyilvánítva .
Inkább a Méricske mikrofon erősítőjét építsd meg . Jumperek helyett potméter , akkor már csak néhány alkatrész az egész .
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
A megadott átvitelt a hozzáadott mikivel produkálja. De ha a WM61A-t rakom bele, akkor már ok. A Méricskét meg akarom építeni, de most nincs rá időm, ezért gondoltam erre a kitre, ami gyorsan összerakható.
Lex
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Lex Írta:A megadott átvitelt a hozzáadott mikivel produkálja. Erről nem szól a fáma. Külön illene jellemezni az erősítőt és a mikit. Lényeg hogy gyenge mint a tavaszi gerlef... izé... puki.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 1 465
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Lex Írta:Józsi!
Az elektretnek tápfesz is kell, mert nem dinamikus miki, ami feszt ad le.
De itt 470 pénzért kapsz egy miki erősítőt. Ezt eddig is tudtam pár száz éve, de a lényeg nem ez volt a kérdésemben. (Csak zárójelben: az elektret nem ad le HF feszt?) Kap tápot a (elektret) miki a Méricskébül? A PC-re közvetlenül ráköthető ugyanis a kapcula. Szétszedtem a PC mikit és az égegyvilágon semmi nincs benne a kapculán kívül, következésképpen meg kell kapja a hangkártyáról + a DC leválasztásnak is a hangkártyán kell lennie. És természetesen a hangkártya (mono) mic bemenetéről beszéltem.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
A Méricskéből 9V-ot kap a miki azért kell a 7809-es bele.
Lex
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Aki olcsón akar tényleg jó mikierősítőt, chack out this: www.dunaweb.hu/bajielektronika
400Ft 2db erősítő, FET-es, elektrethez is jó. Így akár sztereó mikro is építhető, persze nem mérni. 
Üsv mindenkinek: spexcel
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Józsi .
Péternek köszönhetően fent vannak a képek , köztük a mirofon is .
Link a Méricske topicban .
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Azon gondolkodtam közben , ha pl. 1/6 oktávos átlagolásnál , a sávok nem maradnának egyhelyben , hanem folyamatosan elmásznának .
Az átlagok átlagolásával valami hasonló lenne az eredmény .
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Sztem próbálj finomabban átlagolni... 1/16 pl? Az elég jó szokott lenni szögletesség ellen... .pszt. .szia.
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 2 277
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Nov.
Értékelés:
0
Amia Spectrában van mindet kipróbáltam .
Valójában háztáji használatra megfelel , csak irigylem Shalafi görbéit .
Ötletem van hogyan lehetne megoldani , de ahhoz a programba kellene belenyúlni , az meg nem megy .
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
"Háztáji használat"....  Ez tetszik! .foghijas. De igazad van: hangváltó tervezésénél ill. hangolásánál úgyis csak a főbb tendenciák fognak érdekelni, ez meg látszik így is. Sőt, talán jobban látszik! .??.
Üdv: spexcel!
|