Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
El is vérzett a kis TB abban a dobozban az alacsony csillapítás ellenére, vagy talán épp azért.
Igen az volt az "alternatív" mélcímem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Tényleg elfüstölt?  Akkor a weblapokon az eladtam + elajándékoztam csak a hivatalos verzió? .zold. Na igen, az a TB nem tapétaszaggatásra való.  Olyan 5W-nál többel viszont én nem nagyon szoktam zenét hallgatni. Arra leszek még kiváncsi, hogy ez a némi festék (tényleg nem sok, de annál merevebb lett a membrán) mennyire nyomta le a hsz érzékenységét? Számolva olyan 88,5-88,6db(1W/1m)...azért persze a pontos értékre kíváncsi vagyok. .sokk. (a mérőmikrofonom még nem kalibrált, csak a relatív korrekció van meg)
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Shala! Elküldtem a cuccost.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Attól, h. elvérzik az igen alacsony érzékenysége miatt (is),  nem jelenti, h. el is füstöl Teee. 
Tényleg 88? Kevesebbnek tűnik számomra, pedig számolva annyi. Az is furcsa, h. az eredeti 34-36Hz rezonanacafreki hogy lett 48, amellett, h. nőtt a mozgó tömeg... NNo mindegy.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Ez az Fs dolog nekem is fura. Nincs pontos adatod a régi hangszóróról? A mágnes gyengült, ok, de ennyit? Pedig a mérés az tuti, 48,2Hz-nél 34,5ohm-os csúcs, a fázis 0fok, szóval minden okésnak tűnik. Meg is mértem egymás után vagy 5X (50es repeat count-tal), de mindig 1% eltérésen belülre jött ki minden adat. .?. Elküldöm a .zma-t Neked.
Azért nem olyan rossz doboz(ka) az a Lancetta ám, egy 3collos driverhez képest (és ugye single-driver) nagyon nagyot alakít.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ez a javítás következménye, eredetileg 34Hz körül volt, bár ezt az előbb írtam.  Erről a hangszóróról nincs mérés, ezek tapasztalatok. A mágnesnek meg semmi köze a rezonanciafrekihez.
Hja, megkaptam a mélt, köszi.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
És mi okozhat ilyet egy javításban? H2000 szegély van rajta, és elég jól sikerült. Mármint esztétikailag + központosításilag, mert ezek szerint összességében nem. Lehet, hogy kintebb húzódott az egész cájg? A párja ugyanekkora Fs-t produkál.
Lehet, hogy azért, mert azt is én javítottam??? .zold. Akkor srácok, ha hangszórót szeretnétek az eredeti Fs közel 2X -vel, forduljatok hozzám bizalommal! .zold. .ordog.
szerk.: szemmel láthatóan nem húzódott kintebb a mozgó rendszer. A pille normálisan áll. Tanácstalan vagyok... :?
Na mind1, megyek aludni. Már épp elég adatot gyűjtöttem közben. A balatonfüredi kistérség versenyképességéről írok egy beszámolót. .sir.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
No jó, azért a cégnél egész másal ragasztanak (ragasztunk), mint az egyszerű halandó otthon.  És kétféle 200as habszél van, remélem a hozzávalót használtad.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Igen, hallottam róla. Valami 10kg-os csomagban kapható, nem? .?. No, azért annyit nem ragasztok hangszórókat. .haha.
Én Pattex Super Fix-el ragasztottam, a fehérvári csapatból valaki ezt ajánlotta, amikor kérdeztem őket. Mivel tudja a ragacs befolyásolni az Fs-t? (a súlyán kívül, persze?) Elvileg mással nagyon nem, ha jól gondolom. :?
Sztem valószínűbb az, hogy a rossz szél van rajta. Nekem anno senki nem említette a dolgot (hogy két fajta van), persze nem is kérdeztem.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Pedig nyilvánvaló, a felfüggesztés merevségét befolyásolja. A +tömeg itt szinte elhanyagolható.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
A felfüggesztés merevségét? .?. Hogy? Elvileg ragacs olyan helyre nem kerülhet, ahol a szegély hajlik vagy máshogyan mozog, nem? Na mindegy, ez már eléggé OFF tényleg.
Reményeim szerint néhány héten belül lesz egy doboza a hsz-nak, (egy zárttá alakítható TL  )akkor újra megmérem frekiátvitelre + fázisra is. Eddig csak sweep-pel mértem, tényleg elég egyenletesnek tűnik az átvitele. .forog. Én is sokat hallottam már arról, hogy bevontak ilyen-olyan anyagokkal régi vidiket, de az eredmény (ott is) mindig az volt, hogy egy-két paraméter javulása mellett a többi romlott.  Ez itt is teljesült: a frekiátvitel jobb lett, a T/S paraméterek meg pocsékok. :? Valaki írta itt korábban, hogy a hangdobozépítés mindig kompromisszum. Úgy tűnik, ez igaz a hangszóróépítésre is.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
spexcel Írta:TL-be miért nem jó? Már a Qts-en kívül... Mert pl. a Visaton 0,6-1 Qts-ű hangszórókat javasol Tl-be. Én meg azt mondom TL-be a 0.3-0.4 közti Qts-ekkel próbálkozz. Ezt Martin bácsi írta...
Üdv, Péter
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
spexcel Írta:A felfüggesztés merevségét? .?. Hogy? Elvileg ragacs olyan helyre nem kerülhet, ahol a szegély hajlik vagy máshogyan mozog, nem? Nem a ragasztó anyag növeli meg a felfüggesztés merevségét.
Shala arra gondolt, hogy a kétféle habszél közül a kevésbé ruganyosabb a merevséget növeli.
Tehát ettől nő meg az Fs. Ha a másik habszélt használod, lehet, hogy lemegy 40Hz körülire az Fs. Értöd már? .?.
Azért ha sikerül beszerezni a hozzávaló habszélt, akkor mérd le újból azt a T/S paramétert, lehet meg fogsz lepődni .haha.
Ámen.
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nem Peti, én a ragasztóra gondoltam.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
doki Írta:.sir. Jaj doki ma v holnap feladom a csomagot. Figyuka, az a gáz, hogy az egyik zárófedél nem olyan szép sima,
mint a másik.  Csiszolóvászonnal lehet, hogy ki tudod javítani szépen. Ne haragudj.
Egyébként ha tudtok 10-15mm vastagságú fémkorongot szerezni, akkor abból meg tudom csináltatni.
Nincs olyan leszúrókés, amivel az acélt el lehet vágni, ezért tudnám csak úgy elkészíttetni fémből a zárófedelet,
ha egy korongot kapnék, mert azt meg tudjuk munkálni vékonyítani lehet könnyen 
Van a közeletekben fémtelep ahol hozzá lehetne jutni fémkoronghoz aminek a méretéből lehet késziteni zárófedelet?
(Shala, köszi a hozzászólás áthelyezést. Igazad van, ide akartam írni, no.)
Üdv, Péter
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
topeti Írta:doki Írta:.sir. Jaj doki ma v holnap feladom a csomagot. Figyuka, az a gáz, hogy az egyik zárófedél nem olyan szép sima,
mint a másik. Csiszolóvászonnal lehet, hogy ki tudod javítani szépen. Ne haragudj.
(Shala, köszi a hozzászólás áthelyezést. Igazad van, ide akartam írni, no.) Má mé haragudnék,ajándék lunak...
Amúgy köszike.
Üdv Doki!
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
Ha jó lesz, tetszik, meg minden akkor ha be tudsz szerezni fémből ilyen méretű körlapot, akkor megcsináltatom
neked fémből. Az a bajom, én akartam venni vasat, de nem kaptam. 
Nemsokára megyek a postára, ajánlva feladom, "bélelt boríték"-ba
Üdv, Péter
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Halló mindenkinek!
Megvan a gikszer az előző javított HA20-1058 bemérésemmel. Nem jól mértem be a hangszórót.
Az új adatok (sajna az Fs tényle xar):
Fs: 47,59Hz
Qms:4,674
Vas:28,2l
Cms:0,379mm/N
Mms:29,51g
Rms:1,888kg/s
Qes:1,182
Re:6.87ohm
Le:0,166mH
BL:7,1Tm
Spl: 86db/1W/1m
Kicsit nehezebb lett a membrán... .zold. De az érzékenység így jobban stimmel sztem. Az a BL talán kicsit gyanús, bár elképzelhető, hogy tényleg ilyen bivaly erőtényezőnk van... .??.
Mi a véleményed shala? Esetleg, ha tudod, előkereshetnéd az xmax meg mech.max excursion adatokat... .szia.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
A B*l a membrán tömege miatt annyi, amennyi. Mit ne mondjak elég ööö izé, eléggé xar lett ez így összességében, .kalap. én már föld körüli pályára állítanám. .ufo. A max. elmozdulás ugyanannyi, mint a most javított ha20-402 hangszórómnál. Xmax=3,6mm Xmech=7,3mm. Feltéve, ha a megfelelő habszél van rajta. 
A régi habszélnél a rilni mérete ~15mm az újnál ~10mm.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Akkor itt valami xar van a lecsóban, pontosabban ragasztó, mert ez a rilni biza 15mm-es...?! .!. .?.
Vagy lehet, hogy ennek új kellett volna?
Kíváncsi leszek a részletezőképességére..vagy a nem-részletezőképességére... .zold.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ha rendesen illeszkedik a membránhoz alulról, akkor hozzávaló.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Ja? Nem felülről? .zold. Akkor ez volt aa baj. .otlet.
Annyi viszont pozitív, hogy ezeket a fasza adatokat meg tudtam csinálni rendkívül kicsi gyártási szórással, a párja tök ugyanez.
Viszont van egy 1018-am is, az alulról van ragasztva, ugyanilyen habszéllel, és 58Hz-re érhető az Fs. Ez már kritikán aluli. Mit rontok el? Ezek szerint valamit nagyon... .?.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nem nem, itt mindig alulról illesztettük a habszélt.  Tényleg kritikán aluli, mer szintén most javítottam négy db ha17-588-at és volt kettő ahol 46 Hz lett az fs szétszedés után, háát nem is tudom, mit csinálsz. .kaloz.
A 1018-at ha jól emlékszem, rajzszámmal ha20-402-nek hívják, ott meg 29-30 Hz fs sem ritka...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Hát már én sem tudom, mit ronthatok el.  :?
Azért az első használható valamire, a másikból még nem tudom, mi lesz... Dísz?! .hehe.
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Mivel,hogy kezdeget elég normálisan szólni a kétutas kütyüm,ezért bátorkodom kijelenteni,hogy JÓL SÜLT EL AZ ELŐLAPCSERE A HG2,5-BEN: .ok. .taps. .cool. .sor. .pia. .monokli.
Üdv Doki!
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Petiapós műve:
![[Kép: 21841618.jpg]](http://img.tar.hu/dokigyg/img/21841618.jpg)
Gondolom ez idevaló .oh.
Üdv Doki!
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Lehet, hogy egy új dóm magas körvonalazódik így a régi HG2,5 alapokon. Pár száz forinttal drágábban megoldható a másféle vasmag és az új zárófedél is talán.
Megkaptam én is, köszönöm topeti.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 674
Témák: 0
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
Várom!
Üzenetek: 858
Témák: 12
Csatlakozott: 2005. Sep.
Értékelés:
0
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
doki Írta:Petiapós műve De jó újra látni a kis drágáimat  .zold. ( Afene, nem lett teljesen központos?  )
Ne haragudj, de nem volt se időm, se festékem, igy maradt "natúr" szinü.
Ez a bonamid ha jól irom a nevét. Doki, szerintem fekete szinü szprével
fújd le 1 vagy 2 rétegben aztán kérünk megint képeket.
Meséld el milyen változást hozott a fedélcsere, a régivel szemben.
Hátha Shalafinak lesz egy kis ideje lemérni
Shalafi - HG1,9-eshez való fedelet is küldtem, ugye?
Üdv, Péter
Üzenetek: 577
Témák: 4
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
0
topeti Írta:Doki, szerintem fekete szinü szprével
fújd le 1 vagy 2 rétegben aztán kérünk megint képeket.
Meséld el milyen változást hozott a fedélcsere, a régivel szemben.
Shalafi - HG1,9-eshez való fedelet is küldtem, ugye? Maj hétvégén.
Egyébként van egy másik is,amire szerénységem vakernyált egy hasonlót(csak az nem ilyen szép).Ez már zenélget. Ebben ez van .Lásd kétutastopik!Vagy összefoglaljam?
A hg1,9-nek meg jójaz előlapja,szerintem. :?
Üdv Doki!
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
doki Írta:Maj hétvégén.
Egyébként van egy másik is,amire szerénységem vakernyált egy hasonlót(csak az nem ilyen szép).Ez már zenélget.
Vagy összefoglaljam?
A hg1,9-nek meg jójaz előlapja,szerintem. :? Fogald össze légyszives.
Akkor jó ha központos. A festésre kivancsi leszek. Hajrá, szorítok  Sok sikert.
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
1,9-et nem... .hm.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:1,9-et nem... .hm. Elvileg hármat küldtem. Ami méretben a legkisebb, az nem HG1,9-hez való?
Hát megőrülök, úgy emlékeztem a HG1,9-esből 3-at csináltam.  Vénülök.
Üdv, Péter
|