Üzenetek: 13
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Aug.
Értékelés:
0
Sziasztok!
Tervezgettem egy váltót a készülő dobozomhoz:.nyil. link
A hangszórók: Visaton W170 S-8 és Monacor Dt-99
Az adatokat nem én mértem, netről tölöttem.
A használt excel program letöltési helyére sajnos nem emlékszem, de ha valakit érdekel, feltettem ide az eredetit.
Mi a véleményetek .?.
A válaszokat köszi!
Üdv: Pogo
Üzenetek: 299
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Üdv Pogo!
Én is készítettem projekteket a Visaton W170 + G20-as, és W170 + más magassugárzók különböző változataira, a Visaton saját Boxsim nevű programjával. Ha már belemélyedtél, akkor elküldöm a meglelt projektgyűjtaményüket, ha érdekel. Szerintem zseniális a program, és FREEWARE!!!. Letöltöttem a Te általad ajánlottat is, lesz most éjszaka mivel szórakozni.
Üdv: Cirrus
Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
:x
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Pogo Írta:Sziasztok! Tervezgettem egy váltót a készülő dobozomhoz:.nyil. link
A hangszórók: Visaton W170 S-8 és Monacor Dt-99 Az adatokat nem én mértem, netről tölöttem. A használt excel program letöltési helyére sajnos nem emlékszem, de ha valakit érdekel, feltettem ide az eredetit. Mi a véleményetek .?. A válaszokat köszi! Szia, szerintem minden esélyed megvan egy nagyszerű hangfalhoz.
A dobozt ne csináld kicsire, nekem 25 literes, ennél csak nagyobbat érdemes választani.
Ne spórolj a reflexcsővel, a belső átmérője 75 mm körül legyen, igaz, hogy így elég hosszúra adódik, de megoldható az elhelyezése, legfeljebb ha közelebb kerül a szemközti falhoz a vége a bemeneti nyíláshoz egy kis csillapítást adagolhatsz, pl. női beszédhangon hallgatva. Elég nagy a W170 S xmax értéke, ha vékony a cső, nagy hangerőn surrogni fog.
Ha műanyag csöved van, akkor a dobozon belűli részt tekerd be valamilyen csillapítással. Én a vastag papírcsöveket szeretem, szönyegboltban kérhetsz, örülnek, ha elviszed.
Nálam ilyen a váltó:
![[Kép: x-20060721.jpg]](http://pagrus.freeblog.hu/files/x-20060721.jpg)
Valószínű, hogy neked is jól fog jönni egy a magassal párhuzamos kondi, az sem jó, ha nagyon emelkedik 20 kHz felé.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Egy 170-es hangszórónak 25 liternél nagyobb doboz? Hátde ilyeet... Inkább tennék rá egy kompenzáló mágnest.. ha már az ereti mágneskör nem elég.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Egy 170-es hangszórónak 25 liternél nagyobb doboz? Hátde ilyeet... Inkább tennék rá egy kompenzáló mágnest.. ha már az ereti mágneskör nem elég. Van ez így. Nem minden hsz. olyan, mint a HA17, annak elég 18 liter. Valamit valamiért
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Nem erre gondolok. Arra, h. mechanikailag általában nem viseli jól egy 170-es hangszóró főleg ennyire lágy felfüggesztéssel, ha túl nagy a doboz ürtartalma. Persze kérdés mekkora terhelhetőség a cél.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
shalafi66 Írta:Nem erre gondolok. Arra, h. mechanikailag általában nem viseli jól egy 170-es hangszóró főleg ennyire lágy felfüggesztéssel, ha túl nagy a doboz ürtartalma. Persze kérdés mekkora terhelhetőség a cél. Ja. Nálam is ezért csak 25 liter, 113 db hangnyomás volt a cél két hangszóróval 1 m-ről. Nem kíméltem, nagyon meghajtottam, bírja.
De feltételezem, hogy Pogo-nak a fele is bőven elég, és akkor lehet nagyobb a doboz, a reflexcső meg vékonyabb.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 13
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Aug.
Értékelés:
0
Szevasztok!
Nos a helyzet az hogy a doboz már készül, és egy TL lesz. Pontos megnevezése CT 142.(Mivel a doboz adott ezért kérdeztem a váltóra.)
Itt elérhető a terv. http://www.visaton.de/vb/showthread.php?...ght=ct+142
Cirrus!
Szívesen megnézem a prorojekteket.
Valóban jó a BOXSIM, csak német. A német tudásom meg kb. kimerül az igen, nem szavakban...
Üdv: Pogo
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
TL-ként még jó is lehet.  De ha ugyanazt az eredményt akarod elérni ami a lapon van, akkor ne módosítsd a váltót.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 13
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Aug.
Értékelés:
0
Muszáj, mivel a dóm nem ugyanaz lesz.
Üdv: Pogo
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Pogo Írta:Szevasztok!
Nos a helyzet az hogy a doboz már készül, és egy TL lesz. ........ Na, ez meg engem lep meg.
Ilyen lesz a szimuláció szerint:
Összehasonlításul a HA22-vel meg ilyen lenne:
A W170S szerintem nem való TL-be. Jól fog szólni, de nem tudja kifutni magát.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 13
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Aug.
Értékelés:
0
.sokk. .sokk.
Nemtudom...
Mivel szimuláltad?
Üdv: Pogo
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Pogo Írta:.sokk. .sokk.
Nemtudom...
Mivel szimuláltad? Mathcad-dal.
Szerintem csináld meg, de a belső lapot ne ragaszd be, hanem csak csavarozd, persze a szélére előtte ragassz 19 mm-es habcsíkot (lehet kapni az OBI-ban).
Aztán ha mégsem vagy elégedett, kiveszed, felül befeded és fursz rá egy reflexcsőnek való lyukat.
Ne feledd: a jó ötlet legnagyobb ellensége a mégjobb
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.sokk. És az akusztikus illesztéssel mi lesz, ha b-reflex lesz? .sir.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 13
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Aug.
Értékelés:
0
Késő... már beragasztottam. .hm.
Kár ezen filózni mostmár biztos TL lesz.
Üdv: Pogo
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
NNaugye. De MJK mathCad-es dolgai sajnos elég pontosan számolnak. Tehát az átvitel olyan lesz amilyen.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Ehhez az egészhez ennyit fűznék hozzá. "Jézusom..." .aaa.
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
spexcel Írta:......"Jézusom..." .aaa. Ennyi? Semmi váltóterv? .haha.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
(Megőrít ez az idézgetés.... .gonosz. mikor kétszer ugyanazt kell olvasnom egymás után.)
Ööööö nemis tudom mit kéne ehhez még hozzátenni. Érdekes eset az biztos. De ha nem a tökéletesség a cél, lehetne valamit ajánlani váltás ügyben, talán.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 13
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Aug.
Értékelés:
0
Üdv!
"Tökéleteség bármi áron..."
Hát az helyzet paradox valóban mert egy kész terv átalakított megvalósításánál egy másik új terv megvalósítása is jobbnak látszik így utólag.(Váltó szempontból)
(Mellesleg: nemhiszem h annyira rossz lesz eza hangszóró TL ben hogyha már egyszer építettek belőle, tény h nemnagyon volt "beharangozva")
A szimulált freq meg alakítható a csillapítással, nem .?. .forog.
Nade, a probléma létezik, meg kell(ene) oldani :|
Remélem h kitudunk hozni valamit ezekből a hsz-ból.
Üdv: Pogo
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Váltót tervezni... ööö... mérés után. Mármint A hangszóró mérése után.  És biztosan nem adatlapokkal (legalábbis a Visatont nem). Még T/S -t sem vennék onnan. .forog. Ez nem kötekedés, ez a véleményem.
A H2000-rel eddig azonosat mértem. Igaz shala?
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
.monokli. Ezt nem kellett volna.  Eddig lehet, h. azonosan tévedtünk a méréseknél valóban. .zold. Vagy épp eltaláltuk a helyes értékeket. Esetleg.
A monacor magas még bizonytalanabb pont a projectben, mint a visaton mélyközep. Sztem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Szerintem is. A W170S egy kivételesen jól sikerült darab. Nekem a W170S-G20SC párossal épült hangfal jobban szól, mint a Rogers LS 3/5A és a Celestion SL6i, ha ez mond valamit.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 299
Témák: 0
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Helló!
Amikor a Monacor DT 99-esemet lecseréltem egy Seas Noferro 900-asra (cca. 45.- Euro/darab, tehát messze nem high end), és megfaragtam az őhozzá illő váltót, egy új világ nyílt ki a kisdobozommal számomra, nagyon tanulságos volt, hogy nem szabad a kétutasnál egyik hangszórót sem "lekezelni" a másikkal szemben. A mélyközép Vifa PL14 (8ohm)-es.
Üdv: Cirrus
Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Üzenetek: 564
Témák: 10
Csatlakozott: 2006. Mar.
Értékelés:
0
Az a visaton sztem is egy jól sikerült darab. DE azt ne mondjátok már, hogy érdemben lehet hangszórót tervezni adatlapról... Még a T/S hagyján, de a frekiátvitel. Ott azért nem mindegy mekkora a szórás, és még a doboz is. És szórás+doboz mindig van. De ha csak a doboz-diffrakciót nézzük, az is éppen eléggé be tud tenni itt-ott.
A H2000-rel kapcsolatban hozzáteszem: nem adatlappal mértem azonosat, hanem shala is megmérte az én KÉT DARABOMAT és én is. Tehát egyedileg egyezett az egyedi hangszóró.
Üdv: spexcel!
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
És nem tért el 5%-nál jobban az adatlaptól T-S szinten. kb. Asszem... Ha tévedek, bocs.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 13
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Aug.
Értékelés:
0
Sziasztok!
Az adatok nem a gyári addatlapról származnak egyik esetben sem.
A DT-99 adatait innen http://www.ilmag.de/Datenbank/html/datenbank4.html vettem.
A Visatont meg innen: http://www.thielesmall.com/.
Értem én, hogy ezek a mérések nem a kezemben lévő hsz tartoznak, de sajnos mérni nem tudok. .pia.
Üdv: Pogo
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Spexcel: adatlapról autót, fényképezőgépet és barátnőt sem lehet választani, akármilyen korrekt a leírás. Meg kell tapogatni.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 605
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Jul.
Értékelés:
0
Pogo: A Visaton saját tapasztalatom szerint elég pontos adatszolgáltató ahhoz, hogy adatlapból tervezve egy korrekt kiinduló állapot jöjjön létre --most gyorsan elhajolok Spexcel keze elől .kopp. --, amit aztán hallás alapján lehet finomítani. Ők pont ezt tűzték ki célul, hogy ilyen módon is lehessen építkezni a cuccaikból, ezt minden lehetséges módon támogatják. Ezen az úton tisztességes, közepes hangfalakat lehet építeni, aki ennél többet akar, annak mérésre, rutinra, jó fülre, szerencsére és sok időre van szüksége.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Üzenetek: 1 290
Témák: 3
Csatlakozott: 2005. Oct.
Értékelés:
0
pagrus Írta:Spexcel: adatlapról autót, fényképezőgépet és barátnőt sem lehet választani, akármilyen korrekt a leírás. Meg kell tapogatni. Szerintem spexcel ezt jól tudja....
Üdv, Péter
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ööö, épp ezaz. Az adatlapról csak választani lehet. De a jelenlegi kérdéshez ennek most semmi köze. A választáson túlvan a project.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 13
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Aug.
Értékelés:
0
Sziasztok!
Haladtam kicsit a dobozzal. Mértem is egy átvitelt, gagyi mikrofonnal, 40-400 Hz -ig sinussal. Váltó és magas nélkül.
Lehet h a tényleges átvitel nem pont ilyen. .forog. De a lényeg látszik. Az púpok füllel is jól hallhatóak. a 200Hz es különösen. Csillapítás van a dobozban, a teljes belső fal hsz felőli oldala be van borítva kb 4 cm vastagon, a doboz alja a fordulóknál, illetve kb 20 cm a hátfalból. (lásd hamarabb: leírás) A fordulós sarkokba 45 fokos terelő lemezt tettem.
A piros görbe a terelő nélküli, a rózsaszín pedig a terelős mérés.
Mérés: Link
Mi okozhatja a puklikat?
Számításaim szerint a 6. felharmonikus 200hz az 5. 160 körül van. Ha ezek miatt vannak a puklik, akkor nem kellene 70 körül is lennie?
A válasz(oka)t köszi előre!
Üdv: Pogo
Üzenetek: 7 892
Témák: 30
Csatlakozott: 2005. Aug.
Értékelés:
1
Ez most szabadtéri mérés?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
Üzenetek: 13
Témák: 1
Csatlakozott: 2006. Aug.
Értékelés:
0
Na igen, csak ezt felejtettem ki a leírásból. .ut.
Szobai mérés közel a falhoz.
Üdv: Pogo
|