A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kétutas dobozok :)
shalafi66 Írta:Oké, lerajzolom, mer bár vizuális típus vagok, elsőre nem fért a fejembe a kapcsolás. Big Grin
Várjál!Gányolok minnyá valami rajzfélét.
Üdv Doki!
Válaszol
Nem köll, megfejtettem. Wink Bepötyögtem a programba is modellezés végett, háát Doki, ha ez jó lesz, keresek egy kalapot és megeszem. Wink Big Grin [Kép: hat.gif]

Különben legalább van egy jó viszonyítási alap, a tegnap megszületett váltóval 160-as nagycsapos PP+ HG2,5. Ettől jobbat kéne tudni a ha15-ből alkotni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Valahol azt olvastam , minnél meredekebben váltunk , annál inkább befolyásolja a hangzást. Pl. fázis .
Válaszol
Nincs 820uH viszont csak 740.

Válaszol
shalafi66 Írta:Nem köll, megfejtettem. Wink Bepötyögtem a programba is modellezés végett, háát Doki, ha ez jó lesz, keresek egy kalapot és megeszem. Wink Big Grin [Kép: hat.gif]

Különben legalább van egy jó viszonyítási alap, a tegnap megszületett váltóval 160-as nagycsapos PP+ HG2,5. Ettől jobbat kéne tudni a ha15-ből alkotni.
Csak nehogy a torkodon akadjon. .haha. Várom az auditív értékelést is.
Üdv Doki!
Válaszol
shalafi66 Írta:Nincs 820uH viszont csak 740.
Lehet,hogy inkább nagyobb kéne.
Üdv Doki!
Válaszol
shalafi66 Írta:háát Doki, ha ez jó lesz, keresek egy kalapot és megeszem.
Egy hátulról zárt kosár jól fog állni és nem ázik be, szemben a nyitott kosárral. A vas meg köll a szervezetnek.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Megrajzoltam a váltót. Doki, ilyen a tervezet, ugye? doki-féle váltó Smile Net1 = mély, Net2 = magas.
Üdv, Péter
Válaszol
Shalafi.
Nálam 6 dB-gyanánt , L : 390uH , C :5.7 uF , LPad : 2.2 és 20 Ohm .
Szerintem túlbonyolítjátok .

Megyek d Sad lgozni .
Válaszol
Szerintem is, de Doki ezt kérte, majd kiprószálom. Smile Aztán lehet, h. így lesz jó.

Válaszol
Kedves Mindannyian!

Ezen a -6dB-es váltáson Én is gondolkodtam, nem jött be a hangszóróimnál.
Elvileg 1mH tekercs jó lenne, de a magashoz kevés a 6dB-es váltó. Ha meg oda más kerül, akkor a mélyhez is hasonlót célszerű alkalmazni.
A Zobel-tagot is kihagytam, még rosszabbul szól, ha van. A magashoz jó a 2,8 Ohm-22 Ohm osztás, így legalább nem kukorékol, egyneműnek tűnik a hangzása.

Kellemes Húsvéti Ünnepet kívánok!
Üdv! SMA
Válaszol
SMA, ha még tízszer leírod, akkor sem lesz másképp. Mellesleg én a saját példányomnál nem hallom, h. idézlek: (már vagy 5* leírtad) "kukorékol" a magas. Sztem a másodrendű váltó elég ezekhez a hszekhez. És a végeredmény azért nem rosszabb a preludiumtól (kivéve, h. nem megy 20 kilóig), van mihez viszonyítanom, még friss az élmény.

Válaszol
De térjünk vissza a hasznosabb tmákhoz. Doki váltóját megépítve a 618+639 pároshoz ezt az eredményt kaptam: http://hangszoro.net/laci/doki/doki1.gif Az eredmény nagyon hasonlít a modellezetthez.
A változtatás annyi még, h. a 820uH helyett 1mH-t használtam a mély előtt.

Válaszol
shalafi66 Írta:De térjünk vissza a hasznosabb tmákhoz. Doki váltóját megépítve a 618+639 pároshoz ezt az eredményt kaptam: http://hangszoro.net/laci/doki/doki1.gif Az eredmény nagyon hasonlít a modellezetthez.
A változtatás annyi még, h. a 820uH helyett 1mH-t használtam a mély előtt.
Ennyire hangos az a magas?Esetleg a 4,7 ohm benthagyásával,de lpaddal megspékelve hozzálőnéd a mélyhez.
Mondjuk amire kiváncsi vagyok az a mély előtti tekercs értéke.Nekem 0,82mH van itthon,de ezekszerint az is kevés.
Mellesleg nálam a szimuláción egészen más jött ki,talán hanyagolnom kéne?
Hangja,mint a frekimenete?
Még annyit,hogy mérd már le lécci úgy,hogy kikötöd a mély,majd magas részt!
Üdv Doki!
Válaszol
Más,visszatérve a 1/2 H2000 projektemhez,leírnám mit módosítottam a váltón.Már elég hallgatható állapotban van,nincs kikapcsolási ingerenciám,ha egy óránál tovább fülelem. .haha.
Szóval annyi csak,hogy a magas lpad soros ~2ohmos ellenállata változott annyit,hogy egy 10; 6,8; 4,7 ohmos ellenállat párhuzamosításából adódó ~2,2ohmra.Illetve a polaritás bekötése azonos lett. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
A hangja olyan, mint amilyennek látszik, de nem olyan rossz. Közben szétszedtem a váltód, de eddig még nem tudtam kisebb induktivitással megoldani a mélyközép váltását. Majd holnap újra összerakom. Az érzékenység 400Hz alatt meg a doboz miatt esik, reflexben egy kicsit másképp alakulna.

Válaszol
A saját váltómnak az lett a vége, h. elhajítottam a hg2,5-et, előszedtem egy ősrégi HG1,9-et, és 5 perc alatt jobb lett, mint a 2,5-es dómmal 1,5 nap alatt.......

Szerk: Helyesbítek, mérve jobb, de minden megszólalásakor valami késztetést érzek arra, h. kikapcsoljam...

Válaszol
Hány Hz-en váltatok ?
Válaszol
4500 körül találkoznak. Smile Majd egyszercsak lesz valami belőle.Wink

Válaszol
shalafi66 Írta:A saját váltómnak az lett a vége, h. elhajítottam a hg2,5-et, előszedtem egy ősrégi HG1,9-et, és 5 perc alatt jobb lett, mint a 2,5-es dómmal 1,5 nap alatt.......

Szerk: Helyesbítek, mérve jobb, de minden megszólalásakor valami késztetést érzek arra, h. kikapcsoljam...

Itt a HG 2,5 nem illik a mélyhez vagy egyéb probléma van vele?
Válaszol
Nos igen, hát a 2,5-es magassal mostanában van egy kis baj, a vasmag amivel szereljük, nem túl jó hozzá, a régi támolyogtatással készültek pedig elfogytak már 1,5 éve sajnos. Ez is közrejátszik.

Válaszol
Nah,összehánytam a hg2,5-ös váltóját(amit írtam odébb).Hát, szörnyű volt nagyobb hangerőre tekerve(megjegyezte ezt a nagyobbik lányom :o ),viszont módosult(jó irányba) a dolog,ha a 0,47mH 0,33mH-re lett cserélve.Kíváncsi leszek,hogy komletten,dobozostul,mélyestül,mit fog alakítani a két díszpinty.Nemsoká(ünnepek után) menek lapszabásztatni. Wink

szerk.:
Íme
Üdv Doki!
Válaszol
Igen, várom a zeredményt én is. Meg a saját próbálkozásomét is, bár az lehet, h. a HG1,9-el fog készülni... Smile
A te 2,5-es magashszed legalább még a jó vasmaggal készült Doki. Smile

Válaszol
Sziasztok!

Németesek előnyben! lehetne a jeligém... Mit jelent az a szó, hogy "entfällt" ?
Az alábbi pdf-nél találkoztam vele, és nem tudom mi a manó lehet, még az onlány szótárak se tuggyák mi ez Sad
Aki tudja, mondja meg légyszi. (C7, C9, R8, R12, R14 értékek helyén szerepel ez a szó).
Üdv, Péter
Válaszol
Talán "(ki)esik".
Válaszol
CD-vel és DVD-vel kapcsolatban is használják (DVD entfällt)
Lex
Válaszol
Entfallen=kiesik, hiányzik, stb. Magyarul nem kell bele.
Válaszol
Köszönöm.
Üdv, Péter
Válaszol
Holnap jönnek a szabott mdf lapok. Épül a doboz és mérek... Innen megy át a téma a kétutasba. Végül zárt doboz lesz, 31l-rel. A TL nem hozott volna annyit, hogy érdemes legyen megpróbálni + valszeg shalának igaza lenne abban, hogy xarul érezné magát a hsz abban a dobozban. .foghijas.
Válaszol
Meg a 125cm is rövid .
Válaszol
Nem lett volna rövid, csak akkor, ha normál (nem szűkülő) TL. De ez az lett volna. Lehet, hogy ezt elfelejtettem írni. Először normált akartam, de meggondoltam magam, mert az cirka 190cm lett volna. De mind1, mert zárt lett. .ok.

Megvan az MDF lap-köteg, összesen 16 lap. Ma este vágtam ki a belső merevítőkből az ellipszis alakú lyukat. Az állóhullámok csökkentésére a hangfal alsó és felső oldalára, ill. a mélyközép mögött "lapult" V alakú felsőmaró-fejjel "barázda" mintát vágok, kb. 5mm mélyen. (Ilyen lesz az oldalnézeti keresztmetszete /\/\/\/\. Remélem szemléletes... Szerintem nagy ötlet. .otlet. Az enyém! .ordog. .foghijas. ) Így - bár doboz alakú a doboz Big Grin , nem lesz párhuzamos oldala. Csak nekem faxa derékfájásom. .haha.
Még egy különlegessége lesz: a tweeter a doboz tetején, egy egyszerű lapban fog csücsülni, egy akusztikus síkban a mélyközéppel. A hangváltó kívül lesz, mert sztem sokat szerelgetem majd, mire elégedett leszek vele (egy darabig).
Várom a véleményeiteket, javaslataitokat! .ok. .szia.
Válaszol
spexcel Írta:Az állóhullámok csökkentésére a hangfal alsó és felső oldalára, ill. a mélyközép mögött "lapult" V alakú felsőmaró-fejjel "barázda" mintát vágok, kb. 5mm mélyen. (Ilyen lesz az oldalnézeti keresztmetszete /\/\/\/\. Remélem szemléletes... Szerintem nagy ötlet. .otlet. Az enyém! .ordog. .foghijas. ) Így - bár doboz alakú a doboz Big Grin , nem lesz párhuzamos oldala. Csak nekem faxa derékfájásom. .haha.

Mekkora frekvenciájú állóhullámokat tervezel így csökkenteni? Merthogy szerintem a dobozhosszon félhullámhosszas lengések az 5 mm-es vájatokat látva tojnak majd a fejedre. .forog.
Válaszol
Ismered a azt a bizonyos "tojástartó" hangelnyelő anyagot? Nos, a hullámhosszhozképest azok a dombok is lópikulák. Tongue A lényeg az, hogy diffúzorként működjön, és fog is, hullámhossztól függetlenül, mivel a vájatok MÉLYSÉGE 5mm, nem a szélessége. Ajánlom figyelmedbe a deflex panelt (keress rá neten). Nagyon jól nézd meg!
Válaszol
Na mi van? Senki nem szed Béres cseppet? Big Grin
Válaszol
spexcel Írta:Ismered a azt a bizonyos "tojástartó" hangelnyelő anyagot? Nos, a hullámhosszhozképest azok a dombok is lópikulák. Tongue A lényeg az, hogy diffúzorként működjön, és fog is, hullámhossztól függetlenül, mivel a vájatok MÉLYSÉGE 5mm, nem a szélessége. Ajánlom figyelmedbe a deflex panelt (keress rá neten). Nagyon jól nézd meg!

Azt értettem, hogy a mélysége 5 mm... .oh.
Megnéztem a deflex panelt... nagyon jól... de én olyan hülye kétkedő vagyok... .forog.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 13 Vendég