A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kétutas dobozok :)
ÉS TÉRFOGATBA?
Válaszol
Hja igen, kezdek feledékeny lenni... .kv.
28-30liter körüli zárt doboz csillapítva.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Nagyon szépen kszönöm a segítséget asszem holnap neki is látok, további jó fórumozást
!
Válaszol
topeti Írta:Doboz Cortez módra? Hogy van kialakítva az a doboz? Ha csak 10 liter, akkor az aljában (ami szvsz a doboz fele)
homok van, vagy mit csináltál vele? Gondolom nem maradt üresen.
Szia
Nem Cortez,ezt a sufni mélyéről halásztam,gondoltam jó lesz játszadozni.Kicsit több,mint a fele és nincs semmi homok,meg ilyenek,üres minn állat.
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:Nem Cortez,ezt a sufni mélyéről halásztam,gondoltam jó lesz játszadozni.Kicsit több,mint a fele és nincs semmi homok,meg ilyenek,üres minn állat.
Szia!

Tehát egy (bútor vagy MDF) lappal van elválasztva a két rész egymástól?
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:
doki Írta:Nem Cortez,ezt a sufni mélyéről halásztam,gondoltam jó lesz játszadozni.Kicsit több,mint a fele és nincs semmi homok,meg ilyenek,üres minn állat.
Szia!

Tehát egy (bútor vagy MDF) lappal van elválasztva a két rész egymástól?
Sima 16-os bútorlap,belül elválasztva.Kívülről összesen 75 magas,belül 40 canti a leválasztás 15,illetve 18 "többi"mérettel.A csü 16 centire levágott szilós flakon.
Üdv Doki!
Válaszol
Nah,alakul a cucc .ok. Má két lemezt is végig bírtam vele hallgatni.A halál faxára kívántam a hanxórókat,mee béna voltam,jó nagyot szívtam olyan pitiáner bakival,mint fordított polaritás bekötés. .hehe.Így mán türhető.
.taps. .sor.

Jah váltó,má ha érdekeli a publikumot .oh. :ha 15(8ohm):1,1mH;6,8ohm-22uF zobelizáció.
Hg2,5(8ohm,mod előlap,régi mágneskör):4,7ohm;3,3uF;0,33mH.Hsz.k polaritása FORDÍTVA!!!
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:béna voltam,jó nagyot szívtam olyan pitiáner bakival,mint fordított polaritás bekötés.
Mélyet kötötted fordítva?
Üdv, Péter
Válaszol
Nade Peti. Big Grin .??.

Válaszol
topeti Írta:
doki Írta:béna voltam,jó nagyot szívtam olyan pitiáner bakival,mint fordított polaritás bekötés.
Mélyet kötötted fordítva?
Ez csak nézőpont kérdése. Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol
topeti Írta:Fogald össze légyszives.

Akkor jó ha központos. A festésre kivancsi leszek. Hajrá, szorítok Smile Sok sikert.

Doboz:egy sufniból előkotort cucc.16-os bútorlapból.Belső hasznos méreteConfusedzélesség=15cm;mélység=18cm;magasság=40cm.A külső magassága=75cm.Belül keresztbe álló lecekkel merevítve.CsöConfusedzilósflakon 16cm-re vágva.Mélysugárzó:ha15.Magasugárzó:hg2,5mod.Aluláteresztő:6dB/oktávos;1,1mH(úgy fél ohmos),korrekciós tag:6,8ohm+22uF(bipelko).Felüláteresztő:12dB/oktávos;4,7ohm illesztés,vele sorban egy 3,3uF(c219);0,33mH tekercs(h2000).Hangszórók fordított polaritással bekötve!!!
Hangja már-már jónak is mondható.Basszhangolása úgy tűnik jó lett,nem búg,döng ilyesmi...akkor hallatja csak magát mikor kell(gondolom).Némi kiemelések,fázishibák itt-ott,de elmegy.A srác,aki hallgatta egy bő órát fülelt,hangosan(fontos),és kellemes,hallgathatónak találta...

Központos. Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Kösz Smile
És ez a HG1,9(mod) a TVM 150-essel zenélget már, vagy még váltó épül hozzá? Látta már valaki az új fehér előlapos magasat? Smile
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Kösz Smile
És ez a HG1,9(mod) a TVM 150-essel zenélget már, vagy még váltó épül hozzá? Látta már valaki az új fehér előlapos magasat? Smile
Az mán kész,és azért szebben is szól,persze kicsit vakargassa a fülem az egykilenc,de azé ok.Ezt is összefoglaljam?
Zasszonyon,meg a fórumlakókon kívül senki.Amúgy jó lenne ez így festetlenül is,csak nem pászol össze a méllyel. .hm.
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:Az mán kész,és azért szebben is szól,persze kicsit vakargassa a fülem az egykilenc,de azé ok.Ezt is összefoglaljam?
Légy oly kedves....
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Légy oly kedves....
Doboz:19-es faforgács,furnérozva,pácolva...Belső méretek:17,2x23,2x30,2.Cső a kisebbik salos cső.Mély:tvm arn1500308.Magas:h2000 hg1,9(nincs mod).Aluláteresztő:6dB/oktávos,0,56mH(h2000);ezzel a tekercsel párhuzamosan egy soros rc,ami680nF(stiroflex remix),illetve3,3ohm.Zobelizátor 6,8ohm+11uF(szembefordított 22uF elkók).Felüláteresztő:12dB/oktáv,3,3uF(c219);0,25mH;lpad 2,18ohm(10-6,8-4,7ohmok párhuzamban)-22ohm.Polaritásbekötés jelenleg azonos,de itt nem annyira kritikus,mint a vidipárosnál,inkább "környezetfüggő",de így egy kicsit nyugodtabbnak találom...

Ni!
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:Aluláteresztő:6dB/oktávos,0,56mH(h2000);ezzel a tekercsel párhuzamosan egy soros rc,ami680nF(stiroflex remix),illetve3,3ohm.
Ennek mi a szerepe? Mármint az RC-nek.
Üdv, Péter
Válaszol
Doki, a 22u elkókat szembefordítva biztos, h. 11-et kapsz? Nem 22 marad? Mer váltóáramon az egyik félperiódusban...

Válaszol
...az egyik kondi kvázi egyenirányítóként működik, ha jól tévedek...
Mondjuk könnyen lehet, h. rosszul emlékszem. Big Grin

Válaszol
topeti Írta:
doki Írta:Aluláteresztő:6dB/oktávos,0,56mH(h2000);ezzel a tekercsel párhuzamosan egy soros rc,ami680nF(stiroflex remix),illetve3,3ohm.
Ennek mi a szerepe? Mármint az RC-nek.
A tévéemm kiemelésének lebunkózása.

Shala!Kondi egyenirányítóként .?.
Üdv Doki!
Válaszol
Elég régi tankönyvem van, kidobhatom .?.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Igen, úgy van ahogy én írtam. Smile A kapactiásuk pedig nem C/2 henem C, mivel mindig csak az egyik elkó működik kondenzátorként, a másik, mint nyitó irányú egyenirányító szerepel.

Válaszol
Ezt egy kicsit bővebben, mert ez újdonság, és elég furán hangzik. Mellik a kondi adott áramirány esetén, és hogyan egyenirányít a másik? És ha ez igaz elkóra, igaz mongyuk tantálra is vagy más típusra?
Válaszol
Nem tudok bővebben írnai napok óta, mer sz@r a netem. Kifelé nem nennek az adatok, max. 1kB. .hm.
Ezt a képet is alig tudtam feltölteni: http://hangszoro.net/laci/forum/elko.gif A helyettesítő kapcsolása a két elkonak.

Válaszol
Csak akkor működik jól, ha .tok. egyformák az elkók.

Válaszol
Hát ez így mindent csinál csak nem sok köze van a kondenzátor üzemhez. Eléggé hihetetlen.

Volt egy kérdésem a nem elkó esetre is... átmegy az pár byte azért a válaszból?
Válaszol
shalafi66 Írta:Nem tudok bővebben írnai napok óta, mer sz@r a netem. Kifelé nem nennek az adatok, max. 1kB. .hm.
Ezt a képet is alig tudtam feltölteni: http://hangszoro.net/laci/forum/elko.gif A helyettesítő kapcsolása a két elkonak.
Shala!
Ha ez igaz lenne,akkor a csatoló elkók csak a jel egyik periódusát engednék át,nem?
Üdv Doki!
Válaszol
Mindkét irányba egyformán kell működjön mert tükörszimmetrikus felépítésű kétpólus. De ettől még nem értem a logikáját.
Válaszol
A csatoló elkók polarizálva vannak egyenfesszel. És itt épp ezért másképp működik a dolog. Majd utánanézek jobban, ha ennyire fontos.
Hja, annyira mennek a zadatok át, h. a dvdcenterre egy negyed sort sem bírok írni. Talán jobb is....

Válaszol
Fiúk .
Egy db mérés kérdése az egész . Amúgy kakukk madár legyek ha értem .
Válaszol
Igaz. Vallaki nem próbálná ki? Akinek van mérője. Asztán kiderül mi igaz asz el méletbül.
Válaszol
Shallafi nem nincs kakukkod a ló helyett? .foghijas.
Válaszol
h_jozsi Írta:Mindkét irányba egyformán kell működjön mert tükörszimmetrikus felépítésű kétpólus. De ettől még nem értem a logikáját.
A kapcsolás szerint tényleg,csak abban nem vagyok biztos,hogy vezeti a villanyt a "fordított" polaritású tag,mert ha igen akkor azonos feszkó kerül mindegyik"fél" kondira,és akkor valóban marad a kapac értéke...
Üdv Doki!
Válaszol
A 2,5 utas rendszereket arrra tervezték, hogy a baffle step hatásai miatt fellépő, ~1-1,5kHz-ig emelkedő karakterisztikán "segítsenek". A 2,5 út itt úgy jön össze, hogy:
-van ugye a magas
-van két mélyközép, amely közül az egyik a tényleges xoverfrekiig szól, a másik is, csak csökkenő karakterisztikával, tehát kb. 1kHz-ig "hangosabb", onnan halkul.

Mik lehetnek az előnyei?
- egyenletesebb középtartomány LEHETŐSÉGE (ha jó vagy hangváltótervezésben) Smile
- nagyobb érzékenység, mint két hangszóróval

Hátrányok: (ha kezdő vagy, inkább ezekkel fogsz találkozni)
- bonyolultabb váltó, nehéz tervezni, műszerezettséget feltételez
- potenciális fázisproblémák, amikkel aztán el is vesztheted a rendszer előnyét, az egyenletes középtartományt
- alacsonyabb rendszerérzékenység, mintha "3 hangszórós, 2 utas" dobozt építesz
- az egyenletes középtartományt az előző módon is el lehet érni, általában sokkal könnyebben

Kb. ennyi jut eszembe így kapásból. :? Mint írtam, első projectnek (vagy első tíznek??? .forog. ) nem ajánlott.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Hajjaj .
A TL nekem első projekt , és éppen 2.5 utasra akarom alakítani .
Azt olvastam róla , hogy a második mélyközép egyszerüen rásegít a mélyekre .
Válaszol
Mócsing Írta:Hajjaj .
A TL nekem első projekt , és éppen 2.5 utasra akarom alakítani .
Azt olvastam róla , hogy a második mélyközép egyszerüen rásegít a mélyekre .

Én is pont ezt írtam... .forog. Csak nem csak a mélyekre segít rá - mert akkor az egész karakter eltolódna a mély irányába, hanem az egész 1kiló alatti tartományra. Nyílván azért "kell" segíteni, mert valami hiányzik. No és az, ami hiányzik, az a baffle step hatása. Van valami, ami nem világos??? .haha. Ezt olyan jól megfogalmaztam, hogy ebből még én sem érteném meg... .zold.

Abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy egy 2,5 utas egyszerűbb (és bármilyen szempontból jobb) lenne, mint egy kétutas, ahol két mélyközép van párhuzamba kötve. A baffle step úgy is eltűntethető, és még lehet, hogy a hangváltó is egyszerűbb marad, a valószínűleg nagyobb érzékenységről nem is beszélve. :?
Üdv: spexcel!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 19 Vendég