2007. 07. 03., 16:55
Az a gondom hogy az erősítő rendszeresen elküldi a halálba a magasaimat. Igaz az utóbbi időben már csak gagyikat vettem.[/b]
Zoltán
|
Régi Technics
|
|
2007. 07. 03., 16:55
Az a gondom hogy az erősítő rendszeresen elküldi a halálba a magasaimat. Igaz az utóbbi időben már csak gagyikat vettem.[/b]
Zoltán
2007. 07. 03., 17:00
Van egy régi technics típusú (sb65).ös hangfalam. Csak azt szeretném tudni berakhatok -e a magas helyére25-639-es magasat?
Zoltán
2007. 07. 03., 17:12
Elébb jó volna tudni, mi volt benne eredetileg, milyen a váltó, mélyközép, stb...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 03., 18:49
zoltán Írta:Van egy régi technics típusú (sb65).ös hangfalam. Csak azt szeretném tudni berakhatok -e a magas helyére25-639-es magasat?SB-CS65, 3 utas b-reflex? Nekem is ilyen van... Én a helyedben megvárnám az új 2.5 dómot.
Üdv: Crockoo
2007. 07. 03., 18:56
Azért a -16dB@25kHz-et (vhol ezt olvastam az átviteléről) a jelenlegi 2,5-es dóm is tudja.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 03., 19:06
shalafi66 Írta:Azért a -16dB@25kHz-et (vhol ezt olvastam az átviteléről) a jelenlegi 2,5-es dóm is tudja.Nem bántásnak szántam, csak két külön hangzás. Azt tudni kell, hogy ez egy ál 3 utas, valójában a középnek titulált dóm egyben magas, amivel párhuzamosan egy kis zümmer van kötve, ami jóformán cincog. De az biztos, hogy a zümi nélkül is szebb a felső tartománya. Összességében a 639 lesz a nyerő, az új verzióban. Tisztább, "finomabb" a hangzása.
Üdv: Crockoo
2007. 07. 03., 19:08
Hogy két külön világ, az lehet, nem tudom hogy van hangolva.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 03., 19:11
(mindenesetre nem fűznék sok reményt hozzá, h. egy +-3dB-s sávon belül van.
)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 03., 19:12
shalafi66 Írta:Hogy két külön világ, az lehet, nem tudom hogy van hangolva.http://www.procontrol.hu/SZORAK/HANGFAL/...SbCS65.htm Egynek ez, ha segít valamit. Tul. képpen a 634-639 nagyon közel áll hozzá, a magas tartományokat kivéve. Nekem a Technics úgy tűnik, a magas egy-két db-el érzékenyebb lehet, mert jobban kiemel, egy L-pad elférne a dóm elé. A doboz kisebb, kb 21 literes. a hsz-ekről sajnos nem tudom, hogy ki gyártotta. A mélyközép az egyedüli, ami egy "Taiwan" feliratot visel. Azon felül semmi...
Üdv: Crockoo
2007. 07. 03., 19:22
8) Annyi különbséggel, h. a 634 jóval mélyebbről indul, és nincs kiemelősre hangolva.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 03., 19:25
shalafi66 Írta:8) Annyi különbséggel, h. a 634 jóval mélyebbről indul, és nincs kiemelősre hangolva.Ez igaz...
Üdv: Crockoo
2007. 07. 03., 19:26
Fene vigye, offolok itt. Még végül szankcionálnom kell önmagam...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 04., 11:11
Előszöris köszönöm a segítséget. A hangfal adatai:120w zenei 60w(din) (1m)88db/w 42hz-25khz-ig. Hangváltóról csak a típus számot tudom
b-cs75-ös. Erősítő sa-gx280 rádiós. Eredeti mély és közép. Ezekről csak holnap tudok többet irni. A saját magasai kb:7évig birták. Ha ez segít audiofil magasakat vettem bele utána. Ezekkel 2.5évig volt jó. Teszem hozzá nagyon szépen szoltak. A hangváltón elszáltak a porcelán kondik. Ki lett javítva. Ezek után kérnék segítséget. Zoltán
Zoltán
2007. 07. 04., 11:13
Ezután közelről kéne látni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 04., 12:16
Próbáltam a neten utánanézni de szinte semmit sem találtam. A cég is megszűnt.
Zoltán
2007. 07. 04., 12:17
Sajnálom, de így hogy egymásnak ellentmond Crockoo és a te sztorid, én nem tudom kihámozni a lényeget, csak ha magam járnék utána.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 04., 12:18
zoltán Írta:. Ezek után kérnék segítséget. ZoltánNem akarok beleszólni, de ha a kondik, és a magasak elszálltak, akkor a mélynek is "sercegnie" kellene. Azaz szerintem a cséve már ott is darabokban van. Nekem eddig még nem volt soha sem bajom ezekkel a hangfalakkal, tapasztalatom szerint jól bírja a terhelést, de ésszel kell vele bánni. A gyári magasak, ha nagyon melegszenek érdekes szagot árasztanak, val.szeg a ferrofluid párolog. Ha ezt érzed, akkor csökkentetni kell a terhelést. Én a kis 65-ösökkel egy-két házibulit is átéltem, de még mindig a gyári hsz készlet van benne. Pedig több, mint 7 éves!
Üdv: Crockoo
2007. 07. 04., 14:15
Tisztelt Crocoo! Abban igazad van hogy a tekercs megégett de nem ment tönkre. Újra lett tekercselve. Ami cserélve lett az porcelánfoglalatos ellenállás. Egyébként a mély tekercs sült meg. Voltam szakszervízben ott csk mélynyomót tudnak rendelni kb:18000-ért. Mint irtam a hangfal már elmúlt 12-éves,erősítőstül. Az erősítőt megnézettem nincs baja. Ha tudod a magas paramétereit kérlek ird le. Zoltán
Zoltán
2007. 07. 04., 14:22
Még valami. Irtatok új magas hangszóróról. Mit lehet tudni róla,mennyi lessz az ára? Mivel tud többet mint a "régi"?
Zoltán
2007. 07. 04., 14:48
zoltán Írta:Az erősítőt megnézettem nincs baja. Ha tudod a magas paramétereit kérlek ird le. ZoltánSajnos én sem tudok többet.... Ezeket a hangfalakat a Technics Spanyolföldön szerelte, a mély az tuti taiwani, a magasokat nem tudom. Én is hívtam már márkaszervízt, ott azt mondták, nem tudnak hangszórót szerezni bele. Elvileg a Matsushita cégcsoport nem szüntette meg a márkát, csak az európai piacról vonta ki. National néven még az USA-ban forgalmazzák, bár nem tudom, hogy a kínálat miből áll. A Technics már csak ipari szórakoztató elektronikai termékeken szerepel márkanévként. Utoljára 2002-ben jelent meg prospektusuk. Utána a termékek egy részét beolvasztották a Panasonic kínálatába, a maradékot meg megszüntették. De az alap problémánál maradva: Shalafi tudna neked igazán segíteni. Ő tudná mérni is, és még frekimenettel is szolgáltathatna. Ez a GX-280-as erőlködő számomra nem ismert. Én egy SA-EX 120-assal használtam/használom, 8 Ohmon 2*80W, de a hangfalak 45-50-nél többet nem tudnak tartósan elviselni, tehát óvatosan kell vele bánni. A 2*45W-os Pioneeromat sem engedtem rá max. teljesítményen.
Üdv: Crockoo
2007. 07. 04., 14:53
Holnapra én is többet tudok a maradék hangszórókról. Erősen gondolkodom hangváltó cserén. Ehhez kérnék segítséget.
Zoltán
2007. 07. 04., 15:35
Hát ha másféle hangszóró kerül bele, mindenképp módosítani kell az eredeti váltón. De ezt se fórumon át hasraütve, se ránézésre nem lehet kitalálni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 04., 15:49
Az a baj a régi cuccokkal hogy így jár velük az ember. Újra meg nem telik. (sajnos). Mindegy. Veszek bele két 25-639-est,oszt meglátjuk mi lessz. Nagy kárt nem csinál. Kapható nállatok hangváltó te melyiket ajálanád egy 3utas 100/200w hoz? Vagy előbb nézzem meg mim van?
Zoltán
2007. 07. 04., 15:58
Nem jó ez a hozzáálás.
Tökéletesen rendbehozható, akár más hangszóróval is, csak oda kell figyelni. Akár jobb is lehet, mint az eredeti volt.Van viszont egy tisztázatlan kérdés, most két vagy három út, mert nem mindegy. crockoo Írta:Nem bántásnak szántam, csak két külön hangzás. Azt tudni kell, hogy ez egy ál 3 utas, valójában a középnek titulált dóm egyben magas, amivel párhuzamosan egy kis zümmer van kötve, ami jóformán cincog. De az biztos, hogy a zümi nélkül is szebb a felső tartománya. Összességében a 639 lesz a nyerő, az új verzióban. Tisztább, "finomabb" a hangzása. H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 04., 16:11
Sajnos a hozzállás nagyon anyagi függő. Egyébként trabantból is lehet nagy jó autót csinálni. Egyébként a mikor megvettem sem volt már hifi-nek nevezhető.A hangváltókat ma kapta kézhez.Egyébkén lehet hogy az erölködő is hibás.Bár a műszerész szerint rendben van. Csak számítógép hez használom. Csak ragaszkodok hozzá.Az útválasztás arra az esetre szólna ha újból tönkremenne. .Zoltán
Zoltán
2007. 07. 04., 16:27
Csak kérdezném hogy tudsz-e olyan emberkét a kit ezzel megkereshetek? .?. .?. .?. Szegeden?
Zoltán
2007. 07. 04., 16:41
Spexcel fórumtárs, ha épp ráér.
Ha valóban csak ál-háromutas, egy jó magassal, és egy hozzávaló (nem univerzális) váltóval könnyen megoldható a helyzet. H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 04., 16:50
Miből ismerem fel az ál 3utast? A hangváltón 3db tekercs van,hozzávaló gyári 5dbkondival,3db porcelán ellenállással. 3pár külömböző hosszúságú vezetékkel. zoltán
Zoltán
2007. 07. 04., 17:10
Crockoo Írta:a középnek titulált dóm egyben magas, amivel párhuzamosan egy kis zümmer van kötve, ami jóformán cincog.Ez a mondat a kulcs, nem tudom, hogy valóban így van-e. Ezt ránézésre ki lehet deríteni az eredeti magasról. Aztán lehet továbblépni. H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 04., 17:20
shalafi66 Írta:Utolsót szólom ehhez a témához: Akkor Zoltánnak a 75-ös modellje van, amin egy 18, vagy 20 cm-es mély, egy kónuszos közép, és egy 2.5-ös dóm van. Utóbbinak megtaláltam a pontos típusát: EAS 25KH303T.Crockoo Írta:a középnek titulált dóm egyben magas, amivel párhuzamosan egy kis zümmer van kötve, ami jóformán cincog.Ez a mondat a kulcs, nem tudom, hogy valóban így van-e. Ezt ránézésre ki lehet deríteni az eredeti magasról. Aztán lehet továbblépni. Szóval a dóm szerintem H2000-es tekercs felhasználásával javítható. A 65-ös modell viszont ál 3 utas. Annyi a kettő között a különbség, hogy a 75-nek kónuszos közepe van. És a jelek szerint 3 utas váltója... Elnézést, ha valakit félrevezettem volna, de emlékeim szerint Zoltán írta a 65-öt. Szóval, ha Shalafi vállalja, akár javítható is.
Üdv: Crockoo
2007. 07. 04., 17:59
NNa hát ezaz. Pontos kiindulási adatok.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 04., 18:06
Döntse el képről, melyik a kettő közül.
75: http://i10.ebayimg.com/07/i/000/9a/d4/6c08_1_b.JPG 65: http://i20.ebayimg.com/02/i/000/97/e9/f0bb_1.JPG H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.
2007. 07. 05., 8:43
A középről ítélve 75-ös. EAS-18pl302t 7ómos a mély,EAS-10pm340ta a közép.,4ómos. Ezek után milyen magas kell hozzá? (egyébként a dobozon sajnos a65-ös jelzés szerpel.) zoltán
Zoltán
|
|
|