A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
DjTaRsY Írta:Akartam mondani a Wattokkal való dobálózást. Viszont a 20cm-es HA22-599M mel építettem dobozt, és elég silány mélye lett.
Az M-nél keresendő az oka, a hangolásnál és a váltónal.

De ha kérhetem ne szemeteljétek tele a témát, nem ide tartozó hozzászólásokkal.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Na hiszen akkor a DC2550-et is ki kéne emelni 60-100Hz-nél és akkor jobb mélytartománya lenne.
Persze én építenék, csak jó lenne tudni hol van az a megfelelő minőségü hangszóró. (Lehet csak meseországban van) Szerintem én csak kész gyárit veszek, olyat mint ez a Pio.
Válaszol
Nem, pont azzal rontanád el. A DC2550-nek nagyon jó mélytávtele van, a közép és magashsz előtti szűrőken kell igazítani ahhoz, hogy a mai kor követelményeinek is megfeleljen. Neked viszont nem DC2550-ed van csak valami ami hasonlít rá, ezért nem jó mélyben. Megjegyzem, a Pio-t viszont igazgathatnád, mert kutyából nem lesz szalonna.

A megfelelő minőségű hangszórók elérhető közelségben vannak. Meseorszég annak kell, aki csak hinni akarja hogy jól szól valami.

Válaszol
Ez olyan dolog én hiába vennék 30 cm-es H2k mélyhangszórót egy Subládába + hozzá gyári Sub erősítőt, attól az még nem úgy fog szólni mint egy 60-100 ezres Sub láda. Szerintem...
Válaszol
Jaja, szerinted!!!
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Itt a kulcs szó!!!!! SZERINTED!

Csak te elvagy tévedve. Ha szereted a zenét és zenét hallgatni akkor az eszméid vannak eltévedve. Ha viszont a nagy mélyek olcsó huppógós dobozokból az igényed akkor a rossz fórumra tévedtél. Hidd el hogy 30ból jobb hangfalat lehet építeni H2000-ből mint az a pio.....!
Csak pár alapszintű tudás kell hozzá.
Térfogat számítás. És a fórum kereső használatának tudása valamint egy email a cégnek hangszórók után...

Üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Nem tudom miért gondolják azt sokan, ha drágát vesznek akkor jót is!! .forog. Ők is uolyan anyagból dolgoznak mint mások, csak a nevet kell megfizetni! 25-böl ki lehet uazt hozni amit ők 60-ért árulnak, sőt még jobbat is...
Válaszol
Pandaboy Írta:Ez olyan dolog én hiába vennék 30 cm-es H2k mélyhangszórót egy Subládába + hozzá gyári Sub erősítőt, attól az még nem úgy fog szólni mint egy 60-100 ezres Sub láda. Szerintem...

Kapsz egy esélyt, kifejthetnéd, hogy mire alapozod az álláspontodat .!.
Válaszol
Szerintem Pandaboy arra gondol, hogy házilag nem lehet úgy megcsinálni egy hangfalat, mint egy gyárit.Lehet a gyári doboz drágább de gyengébb minőségű hsz-ból de ha értenek hozzá akkor csak jobb dobozt fognak összehozni, mint egy házilag tákolt cucc akármilyen hsz-ból.
Ilyen mezei "júzerek" mint mi, nem hiszem hogy magunktól jobbat fogunk csinálni mint egy gyári, legalább 100ezres hfal, szerintem max egy 30-40ezres kategóriát ütnénk/ütjük mindenféle internetes segítséggel,aki viszont ért hozzá van tapasztalata az fog esetleg hosszú idő után jobbat csinálni kevesebb pénzért a magasabb árkatekóriát megcélozva.
Válaszol
Pandaboy arra gondolt, hogy egy házilag készített hangfal, vagy az a DC2550 sose fog úgy szólni hogy düccdücc buuuuu... amit mondott, hogy a műszaki boltban a hifik.. na azok pont így szólnak, éppen amiatt a 80Hz körüli kiemelés miatt, amit shallafi említett. Egy házilag gondosan ill. épített hangdoboznak épp az, hogy kiegyenlítettebb lesz a mélyátvitele. Mai dance zenére kétségtelen hogy a düccdücc hifi a legjobb, azonban mostanság egyre többet hallgatok hangszeres zenét, és hallottam már ezek közül néhány számot gyási sanyi vagy akármilyen hifin is.. néhány basszusgitárszólamnak azon megvan az a tipikus bububuuu-n kiemelős hangja.. gondolom ismeritek a helyzetet: amikor egy bizonyos hangszin bazi erősen bőg a basszusgitár-szólamból, ha viszont lejjebb vagy feljebb megy, jóval gyengébb; ezt csinálja a kis gyári 5.1-es rendszerem is. Viszont a HA-17-es hangfalaimon ez nem igazán vehető észre. Sokkal kellemesebb.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
(ez még a hifis dologhoz volt..Tongue)
Válaszol
Endeavour Írta:de ha értenek hozzá akkor csak jobb dobozt fognak összehozni, mint egy házilag tákolt cucc akármilyen hsz-ból.

Ez sztem nem feltétlen igaz, mert ott sokkal felületesebben kezelik a dolgokat, mintha mi csak 1 párra "vesztegetjük" az idönket. Ezt meg úgy csináljuk meg ahogy nekünk tetszik, meg nem hagyjuk ki belöle a dolgokat, mint pl a gyárban. Ott néhol úgy rakják össze ahogy sikerül. Sztem.. Smile
Válaszol
A H2k hangszórók, olyanok mint a Vidik, alapból túl nagy a membrán kilengésük. Nem úgy mint más hangszórók, a kocsiba való Subokat most nem említem, mert azoknak az elmozdulása olyan mint a beton. Smile A Somogyi hangszórók tudom rosszak, de azok nagy hangerőn se mozdulnak nagyon meg, és nincs nagy membránkitérésük. Amikor az enyémek már kiköpnék a belüket. De ez peremtől is függ. Nálam a SAL peremes Vidi erősebb, kisebb kilengéssel, a H2k hangszórónak nagyobb kilengése van, azt nem lehet úgy terhelni.
Ha H2000-es hangszórókból akarnék hangfalat építeni, akkor vagy a 25 cm-esből, (ami nekem is van), vagy a 30 cm-esből csinálnék, azok már elég nagy teljesítményüek. De a 20 cm-esből semmiképpen, már ránézésre gyengék. Amúgy meg nekem a szép fényes polipropilén membránú hangszórók tetszenek, amiket nem gyárt a H2k.
Válaszol
Figyi, nekem 17-esből van.. és el kell mondjam: nem gyenge hangszóró..
Amúgy: a nagy membránkitérés oka a rosszul tervezett, rosszul hangolt doboz.
Válaszol
Pandaboy Írta:A Somogyi hangszórók tudom rosszak, de azok nagy hangerőn se mozdulnak nagyon meg, és nincs nagy membránkitérésük.

Azért nem is mennek mélyre Tongue Tudniillik (lásd Klinger-könyv) ahhoz, hogy alacsony frekvencián ugyanakkora hangnyomást érjünk el, mint magasabb frekvencián, jóval nagyobb membránkitérés kell. Van erre egy képlet, de nem vágom fejből. Melyik H2000 hangszórókat hallottad már élőben? Na és melyik somogyi, ami alig tér ki? Láttam már SBX1620-ast majd' szétesni, nyugi Tongue
Válaszol
Pandaboy Írta:(Peremezem is át SAL peremmel).
Egyszerűen nem abba a dobozba való a hangszóró. MIlyen tipusú és pontosan milyen a doboz? Amugy meg ha átperemezed, szerintem feljebb fog menni az alsó határa.. több kárt csinálsz mint hasznot. Mondjuk igaz.. neked a dümmdümm teccik, és nem a szép egyenletes mélyátvitel Tongue
Válaszol
mondom eltévedt.

Tisztán látszik hogy meggyőzni a jóról (relatív jó) nem lehet. Ő meg végkép nemfog minket meggyőzni a düm-dümről. Mindenkinek szíve joga mit szeret. Csak nem kéne "szidni" a h2000-et mert TÚLSÁGOSAN KITÉR"! Ez egy nagy baromság.
Sikerült bebizonyítanod hozzá nem értésed.

Idézet:már ránézésre gyengék

.haha. .haha. .haha. Nagyon király vagy .haha. .haha. .haha.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Pandaboy Írta:A H2k hangszórók, olyanok mint a Vidik, alapból túl nagy a membrán kilengésük. Nem úgy mint más hangszórók, a kocsiba való Subokat most nem említem, mert azoknak az elmozdulása olyan mint a beton. Smile A Somogyi hangszórók tudom rosszak, de azok nagy hangerőn se mozdulnak nagyon meg, és nincs nagy membránkitérésük. Amikor az enyémek már kiköpnék a belüket. De ez peremtől is függ. Nálam a SAL peremes Vidi erősebb, kisebb kilengéssel, a H2k hangszórónak nagyobb kilengése van, azt nem lehet úgy terhelni. (Peremezem is át SAL peremmel).
Ha H2000-es hangszórókból akarnék hangfalat építeni, akkor vagy a 25 cm-esből, (ami nekem is van), vagy a 30 cm-esből csinálnék, azok már elég nagy teljesítményüek. De a 20 cm-esből semmiképpen, már ránézésre gyengék. Amúgy meg nekem a szép fényes polipropilén membránú hangszórók tetszenek, amiket nem gyárt a H2k.
Egy hangszórónak nincs teljesítménye, terhelhetősége van. a felfüggesztés keménységének semmi köze a terhelhetőséghez. Az sokkal inkább a lineáris kitéréstől függ, abban pedig a SAl hszek rosszabbak, tehát a terhelhetőségük is jóval kisebb, nem beszélve az érzékenységükről. Megkérlek, hogy félinformációkat, és egyértelmű butaságokat ne közölj tényként. az hogy "erősebb" egyszerűen baromság. Pont azért nem elég nálad a mélytartomány hangnyomása most, mert annakidején az "erősebbet" választottad a boltban.

Az autós hangszórók "betonkemény" felfüggesztése szintén negyrészt értelmetlen, az ilyen hangszórók arra jó, hogy téli hidegben a sokszázwattosnak mondott erőlködőkkel lehessen fűteni a lengőcsévéjüket.

Ui: a H2000-nél készülnek polipropilén membrános hangszórók, de tényleg nem fényesek, viszont már a 160mm-es verzió átvitele is 36Hz-től indul, és 4kHz-ig egyenes marad. Akinek tényleg jó hangszóróra van igénye, az tudja, hogy ez mit jelent.

Válaszol
zupp87 Írta:Melyik H2000 hangszórókat hallottad már élőben? Na és melyik somogyi, ami alig tér ki? Láttam már SBX1620-ast majd' szétesni, nyugi Tongue

H2000-ből eddig csak az enyémet hallottam szólni a 25-öset. De gondolom a többi is olyan mint a Videoton. Elhiszem,hogy jobbak, de az egész kinézetük is a Vidire épül. A somogyiból azok a feketék nem térnek ki, nekem még megvan a régi fekete SAL a zöld peremes. A Sárga kevlár amit te mondasz az SBX1620-as olyanom is van a szekrényben 1 darab.
Azt még próbaképpen vettem, beletettem az Aiwa mini Hifi hangfalába. De az abba nem való. Mindegy majd eladom őket.
Válaszol
zupp87 Írta:Egyszerűen nem abba a dobozba való a hangszóró. MIlyen tipusú és pontosan milyen a doboz? Amugy meg ha átperemezed, szerintem feljebb fog menni az alsó határa.. több kárt csinálsz mint hasznot. Mondjuk igaz.. neked a dümmdümm teccik, és nem a szép egyenletes mélyátvitel Tongue
A hangszórót még nem vettem ki belőle, de majd megnézem a pontos típusát, mert szerintetek nem ebbe való. A doboz DC2550A, mint itt a képen.
De a perem már el van szakadva, azért akarom átperemezni.
Válaszol
Lehet említetted és nem emlékszem de had kérdezzem hogy milyen erősítővel használod őket?
Válaszol
Pandaboy Írta:
zupp87 Írta:Melyik H2000 hangszórókat hallottad már élőben? Na és melyik somogyi, ami alig tér ki? Láttam már SBX1620-ast majd' szétesni, nyugi Tongue

H2000-ből eddig csak az enyémet hallottam szólni a 25-öset. De gondolom a többi is olyan mint a Videoton. Elhiszem,hogy jobbak, de az egész kinézetük is a Vidire épül. A somogyiból azok a feketék nem térnek ki, nekem még megvan a régi fekete SAL a zöld peremes. A Sárga kevlár amit te mondasz az SBX1620-as olyanom is van a szekrényben 1 darab.
Azt még próbaképpen vettem, beletettem az Aiwa mini Hifi hangfalába. De az abba nem való. Mindegy majd eladom őket.
A hangszóróknak semmi közük a videotonhoz. A kinézetük mégis mennyiben számít? Az a lényeg, hogy mire képesek. Azok a zöld membránszélű SALok nem is nevezhetők hangszórónak.

A hozzászólásokat ezután áthelyezem a megfelelő topikba.

Válaszol
Egyébként Pandaboy: ha jól emlékszem, shalla egyszer azt írta, hogy zárt dobozba csak a HA-20 valamelyik tipusa megfelelő.. az összes többi reflex dobozban érzi jól magát.. persze megfelelő méretű és megfelelően hangolt reflex dobozban. Javítsatok ki ha tévedek.
Válaszol
Úgy látom jobb ha ráhagyjuk emberünkre a dolgot, mert nem igazán van itt! Teljesen nem okos és rossz olvasni ezt a rengeteg sületlenséget amiket összehord. Olyan dolgok fontosak neki, ami igazából nem is fontos és semmi jelentősége...
Válaszol
Lehet hogy szerinte meg mi vagyunk a nemnormálisak.. Big Grin Végülis.. követi a világszemléletem (lásd aláírásom.. Big Grin)
Válaszol
Kicsit ledöbbenve olvasom végig az utolsó négy oldalt itt a fórumon... nem tudom mik folynak itt. összességébe nem láttam az egész fórumon ennyi hablaty dumát mint amit olvastam... Hogy bírjátok ? Big Grin leoffolja a h2000-et a sal az húdejó.... meg beton kemény autóhangszórók... azért ez a szint még többnyire egy sal fórumba se fér el..... pandaboy én is szeretem a nagy erős mélyet. és 2 darab ha31-el olyan mélyet alkotok, hogy a gatyám lebeg a lábamon 2 méterre a hangfalaktól. elég csak gondolkodni. Smile és elfelejteni a sziloplasztot .
senkisem se nemcsinál se senkivel se semmit se nem ! Smile
Válaszol
Na most kiszereltem a H2000-es mélyet, mert már nagyon kiváncsi voltam. Smile A típusa: 1544, 451 - ez van a matricán. Most ez jó, vagy rossz hír? .forog.
Válaszol
Ez látod biztos. Vmilyen szinten nem is vunk normálisak. Egy kicsit "megszálottak"! De sztem őt is megszállta vmi ami eléggé eltérítette kicsit nem jó irányba!! Wink
Válaszol
bluefish Írta:leoffolja a h2000-et a sal az húdejó....
Nem dehogyis szólom le, szerintem is jobb mint a SAL, hiszen egy ekkora dobozban is sokkal több mélyet ad mint amikor belepróbáltam a zöld peremes SAL-t. Az sehogy sem szólt ebben, + halk is volt.
bluefish Írta:pandaboy én is szeretem a nagy erős mélyet. és 2 darab ha31-el olyan mélyet alkotok, hogy a gatyám lebeg a lábamon 2 méterre a hangfalaktól.
Hallottam már DC 3011-et szólni házibuliban, és az nagyon jól szólt mélyben is.
Válaszol
vava Írta:Lehet említetted és nem emlékszem de had kérdezzem hogy milyen erősítővel használod őket?
Pioneer A119 erősítővel ami 2x25 Wattos, de máshol 2x50 Wattot is olvastam róla.
Ilyen:[Kép: th_01043_674_2_big_123_690lo.jpg]
Válaszol
shalafi66 Írta:A probléma onnan indul, hogy az a hangszóró, ami HA25/1038 helyett készül a H2000-nél 451-es rajzszámon, csak b-reflex dobozban működik megfelelően, zártban nem jó a mélyátvitele, ezért nem szabad pl. ezzel helyettesíteni a régit.
Akkor rájöttem magamtól is mivel az enyém is 451-es rajzszámú ezért rossz típust választottam a boltban. Mert szerinted az Bass Reflex dobozba való.
Hát most ez van, de a boltos is ha kicsit jobban értett volna hozzá, akkor mondta volna, hogy a másikat vegyem meg.
Most akkor majd visszafogom tenni bele a régit, de kár,hogy a közepe be van horpasztva, még azt is meg kell javítani. Sad
De ha shalafi küldene nekem postán habszélt és porvédőt, abban benne lennék. 8)
Válaszol
Sziasztok!

Pandaboy:na végre,az utolsó hozzászólásodban helyesen gondolkodsz,és végre hagyod magad rábeszélni a többiek javaslatára.
Figyelj,a sal perm azért nem jó,mert túl merev=jobban fogja a membránt,nem tud annyira rezegni=az alsó határfreki felkúszik,így télleg középnyomó lessz belőleSmile
A behorpadt porsapkát próbáltad óvatosan kihúzni tűvel?Hátha segít.
Az erősítőd klassz,ezzel már lehet zenélni,viszont köztudott(sajnos),hogy a japán erőlködők nem mennek olyan mélyre,mivel így tudják tartani a pl.a 0,01%THD-t.
Szóval hallgass rájuk,rendelj(sztem 2 db-ot,hogy egyformák legyenek a mély hsz-ek)habszélt és csináld meg.Óvatosan,nyugodtan,hogy (tökéletes) legyen.Tényleg,milyen ragasztót használsz?
Lehet,hogy most egy páran megköveztek,de én a palma-fa-t ajánlom,sztem nagyon jó ilyen célra.
Üdv:Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Már írtam korábban,hogy átlátszó sziloplasztot használtam a perem ragasztására.(Sokak szerint az nem jó)
De ezután inkább mással ragasztom meg. A "Palma-fa" ragasztót nem ismerem, de ha olyan mint a Palmatex, akkor az pillanatragasztó és olyat semmiképpen nem használnék, mert ha nem pontos az illesztés, akkor már nem lehet rajta korrigálni.
A másik hsz. behorpadt középet nem próbáltam tűvel bökdösni, mert akkor ahhoz egy nagyobb lukat kellene fúrni, hogy vissza tudjam húzni, és csak jobban elrontanám.
Válaszol
Pandaboy Írta:A másik hsz. behorpadt középet nem próbáltam tűvel bökdösni, mert akkor ahhoz egy nagyobb lukat kellene fúrni, hogy vissza tudjam húzni, és csak jobban elrontanám.

esetleg porszívóval, nagyon óvatosan,fokozatosan, a membránt (minél több ujjal,minél nagyobb felületen) visszafogva, nekem bejött.
Válaszol
Endeavour Írta:esetleg porszívóval, nagyon óvatosan,fokozatosan, a membránt (minél több ujjal,minél nagyobb felületen) visszafogva, nekem bejött.
Hát erre nem is gondoltam, de tényleg kipróbálom majd, hiszen úgyis porvédő csere lesz rajta. Mivel ilyenkor bepuhul a közepe a horpadástól, utána könnyen benyomódhat újra.
A membránt meg befestem feketére, mert az eredeti szürke szinnel elég bénán néz ki.
A másik eredeti hsz.-t is befestettem feketére, de még lakkozni kéne. A közepét meg korábban piros körömlakkal (mert épp olyan volt) majd fekete festék filcel festettem be.
Így a közepe kellően erős felületet kapott, még behorpasztani sem lehet és szép fényes is lett. Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég