A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
Igen, csak autóban. Uis itt a mélytartomány erejét (és mélységét) elsősorban az adott autó akusztikája határozza meg. Kb. (autótól függően) 50-30Hz alatt +12db/oktávval emel.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Akkor itt van az eb elásva .
Ezért van a mélytöblet .
Válaszol
Meg a hangszórók 1 fölötti Qts-e miatt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
S mellik gyártmányt operáltál be? Remélem nem fogunk hanyattesni... .foghijas.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Jozsi .
Mezei Philips autó hangszóró . Itt vettem nemmesze a bontóban .
Ezért lepődtem meg az eredményen . Lehet hogy kiveszem az egyiket , legalább egy impedanciamérés erejéig .
Válaszol
Kedves h_jozsi és Többiek!

Hmm, hogyan írjam le egyszerűen?
Talán úgy, hogy ez egy tölcsér néküli nyomókamrás mélysugárzó.
Esetleg egy hangolt üreg-rezonátor, zárt dobozzal.
Zárt doboz üregrezonátoros-sugárzóval.
Hatásmechanizmusa ezekből tevődik össze, a matematikai levezetését rátok bízom. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Na mosmár jóössze zavartál. Ez vallami hibrid konstrukció akkor? Átböngésztem Klingert, de hasonlót csak egyet tanyáltam. Az olyasmi mint nálad a harmadik sorodban, hangolt üreg-rezonátor, zárt dobozzal. De ott az ábrán lényegesen nagyobb a hangolt üreg és kisebb a nyílás, ráadásul csöves, mint húsz éve a legtöbb lézengő volt.

És hogy illene méretezni? Mint közönséges zárt dobozt (már a zárt részre nézve) de hogy jön ki az a 4-6 cm? Nem kötözködök, télleg komolyan kérdezem. Merazér teccik a dolog. Klinger elintézte a dolgot pár mondatban. Ha Shallafi végre feltenné az Orion hsz-k méréseit, elgondolkoznék a dolgon. Valahol van egy húszcentisem elfekvőben, már ha az alkalmas lenne egyáltalán.
Válaszol
Kedves h_jozsi és Többiek!

Olyan hangsugárzó, aminek nincs "éles" hangolása, mert a többinek bizony, van.
Nem tökéletes, de átlagos felhasználásra jó, inkább szubbasszusnak, vagy mély-kiegészítőnek való. A hangolása nem kritikus, sokat nem érdemes vele foglalkozni. Az átvitele hullámos, dauerolt, de ez az egyszerű kivitel miatt ilyen.
Mezei zárt doboznak kell méretezni, mert a hangszóró igénybevétele a kritikus tényező, a többi másodlagos.
Nem tévesztendő össze azzal a negyedrendű band-pass dobozzal, amit a Klinger elintéz, tényleg egy-két mondattal.
Ha tetszik, sok sikert hozzá!
Üdv! SMA
Válaszol
Istenuccse eccer ráérek kipróbálom.
De mikor fogok ráérni?
Válaszol
Mit szóltok ehhez:

BP Subláda
HA31 4Ohmos
Vr=50 liter; 59Hz
Vf=40 liter; 59 Hz
Vent: 3×60/148

Várom a véleményeket
Válaszol
h_jozsi Írta:De mikor fogok ráérni?
Mikor éppen nem .pia. .
Válaszol
Ágyú!
Válaszol
A Videotontól ,Shalafi előbb utóbb , nagyon ideges lessz . Inkább H2000-ret írj .
Válaszol
Üdv Crockoo, először tisztázzunk pár dolgot, csak az igazság kedvéért. Smile Az SBV hangszóró csak zárt dobozba való, az más kérdés, hogy még a régi videoton színvonalát sem éri el. A nagy- vagy kiscsapos kifejezés nálunk a hangszóró csapméretére vagyis közvetve a lengőcséve átmérőjére utal, a kosárhoz nincs köze, azonos kosárral készül kis és nagycsapos hangszóró is.
A hangszóróink pedig annyira "modernizáltak" .zold. hogy a kosár alakján kívül kevés hasonlóságot mutatnak a videoton hangszórókkal (ezért is írta Mócsing az előbbit). A jelenleg gyártottak közül a HA25-479 való zárt dobozba (ez a kiscsapos), a HA25-451 (nagycsapos) pedig b-reflex dobozban jó, viszont nem egy szub hangszóró egyikük sem, 40Hz alatti alsó határfrekvenciát nem lehet velük elérni. A szinte egyetlen ilyen célra is alkalmas hangszórónk a HA25-672, ezzel a ~30Hz-es f3 pont sem lehetetlen, háromutas rendszerekhez is ezt szoktam ajánlani.
Kit-ek még nincsenek, ez a nem túl távoli jövőben fog megvalósulni. Addig is mindenféle segítséget próbálok megadni.

Válaszol
shalafi66 Írta:A jelenleg gyártottak közül a HA25-479 való zárt dobozba (ez a kiscsapos), a HA25-451 (nagycsapos) pedig b-reflex dobozban jó, viszont nem egy szub hangszóró egyikük sem, 40Hz alatti alsó határfrekvenciát nem lehet velük elérni. A szinte egyetlen ilyen célra is alkalmas hangszórónk a HA25-672, ezzel a ~30Hz-es f3 pont sem lehetetlen, háromutas rendszerekhez is ezt szoktam ajánlani.
Kit-ek még nincsenek, ez a nem túl távoli jövőben fog megvalósulni. Addig is mindenféle segítséget próbálok megadni.
Köszi a gyors választ, de mint írtam ez nem igazán sub láda lenne, hanem csak a Technics mélyeinek kvázi kiegészítésére használom, illetve használnám majd. Nem szükséges, hogy 40Hz alá menjen, mert a Technics sem megy 42 alá, nekem meg ez elég lenne.
viszont a 451-es érdekelne. Csak a keret nemtom, fog-e passzolni. Az előlapot a legvégső esetben akarom módosítani és újrakárpitozni. Vagy van olyan keretetek, vagy előlapotok, ami rávaló?
Üdv: Crockoo
Válaszol
Itt egy adatlap a 451-ről a méretezás nagyjából stimmel, a paraméterek pontosak. Van hozzá keret is, ha szükség volna rá.
[Kép: ha25451oz5.th.jpg]

Mekkora dobozban van most az sbv?

Válaszol
shalafi66 Írta:Mekkora dobozban van most az sbv?
Köszi!!!

Az SBV most egy durván 50 literes dobozban van. De ez sacc, ha ma hazamegyek, lemérem és megmondom.

18:09 lemértem, br 50*31*32, anyaga 19-es faforgácslap, kárpitozva. Ha jól számolom a nettó térfogat olyan 42 liter körüli. Reflex cső nincs, helyette az előlap oldlan van kialakítva egy relfexnyílás, ami 30*2*9-es. azaz 30 magas, 2 széles és 9 mély. (adatok centiben)
Üdv: Crockoo
Válaszol
Sziasztok!

Egy kis segítség valakitől, aki pontos dobozleírással tudna nekem segíteni az 50 cm-es Aggressor-hoz.

Köszönöm előre is a segítséget
Válaszol
Mi az az agresszor? Vmi háborús bűnös? Akkor rácsok mögé való..

Válaszol
Lenne egy kérdésem JBL Speaker Shop-ban próbáltam 6-od rendü bandpass ládát tervezni. Egy kb 100l láda tünik a legszimpatikusabnak. A kék a bandpass láda míg a piros összehasonlításképp a HA 25 1544 672 reflex dobozban A gondom egyedül annyi hogy a reflexcső vastagságára 6cm-et míg hosszára 71 cm-et ír ki.
Boccs ha nagy butaságokat mondtam .zsepi.
Válaszol
A kérdésem a következő:
A közeljövőben tervezek egy szatelit-mély párt építeni de a mélynyomók terén vacilálok. Kifejezetten zenére használnám, tehát fontos lenne a részletező, pontos megszólalás. Ha dupla mélyből akarnám kihozni a ládákat, akkor azt milyen hangszóróból; és párhuzamosan vagy sorosan kössem hogy az egész rendszert meg tudja hajtani egy közel 100 W-os (4 Ohmon) erősítő? (a szatelitek egyutasak lennének olyan 20 W körül)
A válaszokat elöre is köszönöm!
Válaszol
Szia soup!
Valószínű most a többiek nem értenek majd velem egyet de én aztmondom hoyg inkább építs egy pár kétutas álló hangfalat.
És a szerény magán véleményem szerint zenehallgatásban nemszabad külön mélyet használni.
de ha nagyon a szélessáv szerelmese vagy akkor próbálj meg valami ojan dobozt összehozni ami kielégítő méllyeket biztosít füleidnek.
üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
etilin Írta:Egy kb 100l láda tünik a legszimpatikusabnak.
Szóval kezdjük az elejéről. Smile A BP ládák mindig elég nagy kompromisszumot jelentenek. Impulzusválasz és torzítás szempontjából a negyedrendű BP doboz a szerintem még elfogadható megoldás, ettől magasabb levágási meredekségű szubot én nem építenék. Az is nehezíti a dolgot, hogy mérés nélkül a prototípus megépítése elég nehézkes folyamat, a számításban 100%-ig nem lehet bízni, kis eltérések is nagy gondokat okozhatnak, és mérés nélkül ez nem látszik.

Válaszol
Köszönöm "vava" a válaszod.
Egy fontos tényező kimaradt .forog. : azért kellene a külön mély, mert felváltva használnám majd a mostani kis bassreflex 3 utasommal és az egyutassal; előbbivel zúzósabb zenékre meg filmre, az utóbbival pedig komolyzenére stb. Az erősítőre meg egy sztereo frekvenciaváltót raknék. Én például egy dupla HA 20-ra vagy 17-re esetleg HA 25-re gondoltam oldalanként. Csak mindezt olyan 50-60 W-ról 8 Ohm-on meg lehet oldani?
Válaszol
Miért szeretnéd oldalanként duplázni?

Válaszol
Azért gondoltam, hogy duplázva jobb lenne, mert így kisebb tömeg mozog és kb négyszeres hatásfoka lenne, de lehet elég lesz egy HA 20 is :? ?
Ez esetben bassreflexben vagy zártban gondolkodjak? Wink
Válaszol
Milyen alsó f3 pont és mekkora érzékenyég a cél? Csak mert nem látom tisztán, mit akarsz. Az a hatásfok meg azért négyszeres mégsem lenne Smile ...

Válaszol
Bocs, ha félreérthető voltam; mondjuk 30 Hz-ig menjen le 88-90dB-en.
Mentségemre a hatásfokra vonatkozókat a Klinger könyvben olvastam Big Grin
Válaszol
Akkor biztos félreértettem valamit abból, amit írtál. Két hangszórónál +3dB-el nő a hangnyomás egyhez képest. És mekkora az a dobozméret, ami még elviselhető szerinted?

Válaszol
Az egyszerűség kedvéért itt egy link: http://www.speaker-online.de/bauen/minuetta.gif
Ehhez hasonlót szeretnék építeni, de a kérdésem csak a mély részére vonatkozott. 1 vagy 2 hangszórót alkalmazzak? Az erősítő teljesítményét szem előtt tartva... (de ezt már leírtam) Wink A láda mérete kb 70 cm magas és 40 mély lehet.
Válaszol
Jó, hát így összességében, és mivel 30Hz a cél, csak egy megoldás jut eszembe, a HA25-672 a "szokásos" 64 literes dobozban 30Hz-re hangolva, így olyan 32Hz az alsó határfeki, a terhelhetőség pedig olyan 80W. Természetesen egy hangszóróval.

Válaszol
Köszönöm szépen Big Grin
Válaszol
dartonlola Írta:Sziasztok! Egy kis segítség valakitől, aki pontos dobozleírással tudna nekem segíteni az 50 cm-es Aggressor-hoz. Köszönöm előre is a segítséget
Kicsit komolyabban.. 80liter körüli zárt doboz kevés csillapítóanyaggal, vagy 120-130literes b-reflex való hozzá kb. 30Hz-re hangolva. Előbbinél 45 utóbbinál kb. 35Hz-es alsó határfekvenciára lehet számítani. az érzékenysége a gyári adattal szemben kb 90dB.

Válaszol
Crockoo Írta:lemértem, br 50*31*32, anyaga 19-es faforgácslap, kárpitozva. Ha jól számolom a nettó térfogat olyan 42 liter körüli. Reflex cső nincs, helyette az előlap oldlan van kialakítva egy relfexnyílás, ami 27*2*9-es. azaz 27 magas, 2 széles és 9 mély. (adatok centiben)
Megnéztem, jó a ha25-672 ide is, de van egy kis baj a reflex-alagúttal. Ebben az állapotban kb. 55Hz-re hangolod, itt szól a reflexcső. Ez sok szempontból rossz. Az ideális 30Hz lenne. Ezen kell változtatni.

Válaszol
Kedves Fórumtársak!

A téma 11-12 oldalának hozzászólásai alapján sikerült elkészítenem egy SUB-ot. A paraméterei:

2db HA31 (8Ohm) compound/isobarik elrendezésben (egy irányba néznek, tengelytáv 100mm)
72L nettó térfogat (ez tényleg nettó: hsz, reflexcső, merevítő, stb. levonva)
Bassreflex kivitel 30Hz-re hangolva (103mm átm, 320mm hossz)
SAL SUB 100 beépíthető suberősítő
Dobozkülméret 400×450×683mm (Sz×Mé×Ma)
Doboz anyaga MDF 19mm előlap duplázva
Belül egy elemből kivágott O alakú merevítő, majd C ill. L alakú merevítők összeenyvezve, összecsavarozva
Csillapítás nincs, csak a hsz mögött házi készítésű "tojástartó" szivacs

pagrus közreműködésével sikerült mérést végezni a SUB-ról:
a reflexcső és a hsz közeltéri méréseinek összegzéséből kiderül, hogy van egy jó nagy púp 40Hz-nél, melynél 5dB-lel kevesebb a hangnyomás 30Hz-en és 90Hz-en (onnantól már az erősítő aktívan vág)

Ha lesz saját méricském (építés folyamatban), majd megpróbálok javítani az átvitelen...

Ha meg lesz saját weblapom (esélye igen kicsi), akkor meg az egész prodzsekt felkerül rá.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég