A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SUB
A SUB szeptember elején lett kész, és okt. elejéig hallgattam is. Most sajnos 1000km-re van tőlem a kicsikém!

Amit vártam tőle, azt hozta: kiterjesztette a mélyátvitelt, és elegendő az ereje. Jó minőségű filmmel még nem sikerült kipróbálnom, de majd talán egyszer arra is sor kerül.

Köszönöm, hogy a helyes út felé tereltetek, és így végül a 72L-es doboz mellett döntöttem. A gyenge mechanikai terhelhetőség miatt egy nagyobb dobozzal valszeg befontam volna a hajam...
Válaszol
A kiemelés szinte biztos, hogy nem a hangszórótól van. A mechanikai terhelhetőségről meg annyit, hogy ugyen nem PA hangszóró, de 83 literes dobozban 100W-ig +-6mm-en belül marad a membránkitérés, ettől többre sztem nincs szükség.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Nem is a hsz-t okoltam a kiemelés miatt. A mech. terhelhetőség, meg átlagban oké, de csúcsokban kevés lehet (és lett is, egyszer).
Válaszol
Főleg ha elrontod az érzékenységét egy isobarik megoldással. Big Grin

Válaszol
Csak a mélyátvitel érdekében tettem!
(nem rontottam el, csak a konkurencia szintjéhez hoztam közelebb)
Válaszol
Ez egy nagy igazság uram.
(P. Howard)
.hehe.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Tudom, nem is azért írtam. Valamit valamiért. Ez az isobarik lényege. Smile

Válaszol
Nem tudom, konkurencia alatt mire gondoltok, de ha arra amire én hiszem, akkor megnyugtathatlak az nem versenytárs. Big Grin

Válaszol
Kimoderálva a szellemidézés miatt.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:A mai cikkében olyan (számomra) furcsaságokat találtam, hogy közzéteszem.
Erről nekem meg az jutott eszembe, hogy

Idézet:A tört két részből áll: számlálóból és nevezőből. A kettő között van egy vonal. Hogy az mi, ahhoz maguknak semmi közük!

(Őrmester matematika oktatást tart az egyetem után bevonultatott mérnököknek)
Válaszol
Sztem nincs ezzel semmi gond. Néhol kicsit elnagyolt, pongyola, de az ő célközönségét nem is érdeklik a pontos okok. Nagy vonalakban igaza van. Hja vagy két-három marhaság is van benne, ez ez még jó átlag a mai színvonalhoz képest. Smile

Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Ilyen és hasonló cikkekért kaptak elkövetőik régen "Arany Kakadu" Díjat a HIFI Magazinban.
Nem kívánom ezt minősíteni, nyelek egyet és inkább hasznosabb dolgokkal foglalkozom.
Üdv! SMA
Válaszol
A cikk nem nekünk íródott, aki írta annak jó, akinek írták, annak is, minket pedig senki nem kérdezett. Big Grin

Válaszol
Véleményem szerint igen pontatlan, sőt, ného lerí, hogy az írója maga sincs tisztában dolgokkal, melyeket lezser "ezt most nem részletezném" legyintéssel elintéz. Igen szomorú, hogy ez megjelenhet egy "szakmai"... .forog. lapban...
Üdv: spexcel!
Válaszol
Általánosságban, főleg az autós cuccokra mégis igaz amit le .ir. .

Válaszol
Hát, nekem ez a reflexes gitárhúrpengetés kicsit sok volt, már az elején... .zold.
Üdv: spexcel!
Válaszol
A legtöbb autós cuccot forgalmazó beszerelő még ennyit sem tud.

Válaszol
Én bő 3 hónapja mélyedtem el a témában és azt kell mondjam, hogy még az én hátamon is néha felállt a szőr.
Pedig hát én igen erősen amatőr lennék (elvileg) és eszembe sem jutott eddig, hogy én okosítsak másokat.
Úgy látom ez nem jelent problémát egyes embereknek.. .gonosz. .
Válaszol
Véleményem az,hogy akit érdekel(ne) a dolog azt jól átbaxta a cikkíró,akit meg nem igazán,annak meg felesleges bármit is írogatni.Ez tipikus:a süket zenél,a hangtalan énekel,a sánta atletizál,a xar meg jószagú... .cigi. .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
Vak zenész : Táncolnak már ?
Süket zenész : Mért ? Már játszunk ?
Válaszol
...
Üdv, Péter
Válaszol
Sziasztok!

Az egész topic végigolvasása után úgy döntöttem, hogy csatlakozom, mert egy házimozi mélynyomó építésére szántam el magam.
Bizalommal vagyok az oldalon látott hangszórók iránt, remélem, hogy nem fogok csalódni.
A tervem, hogy egy olyan subot készítsek, ami a hangja alapján versenyezhessen egy 100ezer forintos boltival. Sajnos hely szűkében vagyok, így a méret nagyon fontos. 30-35 literesre gondoltam.

A rendszerem:
Marantz SR 4300 házimozi erősítő
Tannoy MX3 front
Tannoy MXC center
Tannoy MX2 sorround

Eddig a Tannoy MX sub 10-re fájt a fogam, ami kb. 30 literes zárt szub 100ezer forintért, 35Hz/-6dB átvitellel. Legalább ilyet szeretnék készíteni.
Van még egy házilag gyártott sztereó erősítőm kb 50W, ezzel szeretném meghajtani majd a ládát.

A subot zenére is szeretném használni az MX3-asok kiegészítésére, mert az igazán mély hangok már nem jönnek elő belőle, és persze házimozira is legyen jó.

A kérdések:

1.) Kell-e aluláteresztő szűrő, vagy a Marantz jól meg tudja oldani a vágást?
2.) Elég 20 nm-es szobába a 35-38Hz/-6db alsó határfrekvencia (amit a Tannoy sub is tud), ha igen akkor a Ha 25-ös 672M hangszóróval 35 literes ládát készítenék, ha ez szerintetek kevés, akkor kénytelen leszek reflexet csinálni.

Egyelőre mást nem kérdezek. Előre is köszönöm a segítséget! Üdv!
Válaszol
Üdv, a hangszóróra nem kell a kompenzáló mágnes, zárt dobozhoz főleg nem. Elvileg erre képes 35 literben kicsit csillapítva:
[Kép: nvtelen1gi5.th.gif]
Jelölve a -6dB-es pont van.

Válaszol
Sziasztok!

Köszönöm a görbét Shalafi66.

Én is tervezgettem az UNIBOX-szal. Arra jutottam, hogy Ha 25 672-es hangszórót teszem bele 30 literes dobozba erős csillapítással. Szerintem elég lesz a 37 Hz/-6 dB, mert van egy pár ORION HS 280-as hangfalam, ami 50 Hz-et tud -6 dB-en, és annak is szép mélyei vannak, ez pedig 15 Hz-cel mélyebbre megy...

Azt kérdezném, hogy:

1.) az erős csillapítást hogyan kell megvalósítani? Tömjem teli üveggyapottal a dobozt?
2.) 3 cm-es MDF-ből elég merev lesz a doboz?
3.) hogyan kell merevíteni, ha a méretei: 30x37x47 (széxmaxmé)?
4.) hogyan néz ki a honlapon található HDK 25 fekete díszítő keret 1000Ft-ért?

5.) a szoba akusztikája miatt a frekvenciagörbe kiegyenesedhet, ez mitől függ?

Üdv! horvathjanos
Válaszol
Én sajnos nem tudom megjósolni, hol vannak a szoba kiemelései, de egy zárt doboz átvitelén többet tud segíteni mélytartományban, mivel az kevésbé meredeken esik, mint a b-reflex. Én túlzásnak tartom az "erős" -el jelölt csillapítást, minimális csillapítóanyag kell, ha egyáltalán kell, a Qtc értéke 35 literben (az a +5l igazán nem okozhat gondot) mindeféle csillapítás nélkül 0,73 körül van, azt pedig szerintem nem érdemes tovább csökkenteni. A mennyiséget meghallgatás közben lehet beállítani, én az üveggyapotot elkerülném, a PE szálas csillapítóanyag sztem megfelel, jól fellazítva a doboz ~15 v/v %-át kitöltve.
A hangszóróhoz nincs külön műa. keret, a kosara olyan, hogy nincs szükség rá.

Válaszol
pagrus Írta:Azért van annak varázsa, amikor a Tour de France mélyei itthon a 40 cm-es Beymán szólalnak meg. Egyáltalán nem azért, mert olyan mélyre megy, nem szub hangfalnak készült, a -3 dB-s pontja 40 Hz-nél van.
Hanem hát a hangerő... amikor érzed, hallod, hogy nem lehet megfingatni, könnyen és természetesen sugároz le olyan részeket is a zenékben, amiknek a gond nélküli visszaadásához általában nem vagyunk hozzászokva.
És pl. konkrétan ez a Kraftwerk zene a koncerten is ilyen hangos, a biciklisek amikor a tűző napon tekernek és minden szívdobbanásuk majd szétveti az agyukat... na ezt csak azon a hangerőn lehet érezni.
A HA31-gyel biztos össze lehet ilyesmit hozni, legfeljebb nem TL-ben.
pagrus, van valami jó szub terved? Smile De olyat mondj, lécci ami nem TL, ugyanis nincs akkora lakásom, mint Mócsingnak Tongue
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:
pagrus Írta:....
A HA31-gyel biztos össze lehet ilyesmit hozni, legfeljebb nem TL-ben.
pagrus, van valami jó szub terved? Smile De olyat mondj, lécci ami nem TL, ugyanis nincs akkora lakásom, mint Mócsingnak Tongue
Ez nem jó? Túl nagy?
http://hangszoro.net/sub/ha31.htm
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Hi
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a subládához milyen erösitöt raktok bele, ha aktivat csináltok? .cigi.- Tsak ugy ideraktam mert tetszik- .zold.
Válaszol
100W,300W tudod Te milyen sok az?nem bírnád ki sokáig Big Grin , én kb 2 szer 50W (valós) ot hallgatok és már az is sok egy 40nm nappaliban,nem lehet csak erősen ordibálva beszélgetni mellette.
20 hz meg minek? még a 30 at sem hallod meg nem hogy a 20 at nem beszélve arról hogy nincs is ilyen felvétel legalább is ritka,és speciel még nem találkoztam csak teszt cd-n 20 hz el.
hát kicsi dobozzal és kicsi olcsó hangszóróval nem fogsz 20hz et kapni az biztos,talán egy bazinagy tölcsér vagy tl dobozzal igen Big Grin .nem akartam ezzel elrontani a kedved csak nekem is ezt vagy hasonlót írtak az okosabbak,kíváncsi vagyok hogy Neked mit javasolnak .forog.
Az élet nem habostorta.
Válaszol
Hát az 50W ot már most ellenzem. Jelenleg 800W on megy a mélyládám a szobámban(jó, mondjuk más kérdés, hogy csak 1-2 szer csvarom fel, de akkor lepotyog minden a szekrényemről, és 3 házzal odébb is hallani a mélyet Big Grin). És nem több 4m*2m az alapterülete. 100W illetve 300W nem olyan sok, főleg, ha nem jó a hangszóró érzékenysége.
A mostani ládám 35Hz-ig megy le.
20Hz-et elméletileg még lehet "hallani" de inkább érezni .torz.
Teszt cd-kre az elvetemültek még 8Hz-et is rányomnak... Gondolom csak a látvány, illetve a hangszóró kínzása miatt. Konkrétan a conrad árul ilyet.
Van egy másik mélyem az 25Hz-ig is lemegy, de az nagy áramzabáló..(1200W on hajtva kisebbet szól mint a másik ládám 800-on) Meg a pontos TS paraméterei nem ismertek.
Válaszol
Megnézném annak a 800W-os erősítőnek a tápját vagy legalább azt a kábelt ami abba megy.
Válaszol
Megnézheted:
http://kep.tar.hu/benyascorner/50260205#2
Be van mérve: 1200W\600W a táp terhelhetösége. Az erösitö 4ohmon 800W-ot ad le hidalva.
Válaszol
A képen ugyan 1 szál táp sincs.
ja és a 800 watt az hődisszipáció? Tongue Big Grin
Az élet nem habostorta.
Válaszol
Benya Írta:Teszt cd-kre az elvetemültek még 8Hz-et is rányomnak...
Az lenne az igazi gond ha a doboz le is tudná adni .
Válaszol
lewy Írta:A képen ugyan 1 szál táp sincs.
ja és a 800 watt az hődisszipáció? Tongue Big Grin

Legalább ha nem értesz hozzá ne írj marhaságokat.
Autós erősítő->kapcsoló üzemű tápegység
D-osztályú végfok->90%-os hatásfok.
De ez elég off topik, inkább a kérdésemre lehetne válaszolniSmile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég